MarioPuzi

Użytkownicy
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About MarioPuzi

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po kolejnym rozebraniu okazało się iż wypięła się antenka - kabelek podczas wymiany buzzera ,nie było tego widać wspierało się na gniazdku - wielkości łebka od zapałki a nie było wpięte wystarczyło docisnąć . Działa
 2. Po wymianie głosnika buzzera Redmi 4X widzi kartę sim mimo to ciągły brak sieci . Karta działa w innym smartfonie , inne karty odczytuje ale nie loguje sie brak sieci . Co moze byc przyczyna ?
 3. Witam . Po ostatniej aktualizacji MIUI do wersji 9.2.4.0 poprawił się Bluetooth ale w tym samym czasie zaktualizowano również Wahoo i teraz nie wiem czyja zasługa ze Stravy jeszcze nie korzystałem . W tym czasie odkryłem - dla mnie to odkrycie Redmi 4X ma ANT + . Działa spokojnie z czujnikami z tym systemem obecnie są juz dwu-systemowe. Dziś zrobiłem trening na trenażerze czujniki kadencji i prędkości połączyły się przez Bluetooth bez problemu z aplikacja Wahoo wskazania były cały czas nie rwało połączenia , nawet po pauzie bez problemu ponownie się połączyły . Zobaczymy jak bedzie dalej , ostatnio po aktualizacji też z początku działały a potem znów rwanie połączenia w trakcie jazdy
 4. Według Marcin Tymków z GizChina Polska za problemy z Bluetooth odpowiedzialny jest procesor montowany w Xiaomi . Czyżby kupili wadliwe i montowali ? Dość sporo osób ma problemy w tych modelach z łącznością Bluetooth .
 5. Smartphone zaktualizowany do wersji Global Stabilna 8.5.4.0 Android 7.1.2 i co wielkie G dalej a nawet gorzej tnie się Bluetooth z aplikacjami rowerowymi . Stary Samsung I9300 powoli ale bez problemów . Mam dosyć Chińszczyzny
 6. Już myślałem ze znalazłem rozwiązanie na stronach Wahoo - aplikacja Wahoo Utility . Pierwsze podłączenie i radość niezmierna aplikacja Wahoo fitness odczytuje wskazania czujników prędkość i kadencja . Niestety radość przedwczesna po kilku minutach połączenie od nowa się rwie i już wskazań brak . Po wyłączeniu i ponownym włączeniu aplikacji oczywiście pojawiły się wskazania ale sytuacja ta sama rwie po jakimś czasie połączenie . Przetestowałem ponownie na S3 I9300 tak na wszelki wypadek moze cos z aplikacjami róznie to bywa po ich aktualizacjach - pełna stabilnosc łaczenie bez problemu wskazania widoczne bez dodatkowej aplikacji . Wniosek coś jest na rzeczy z bluetooth smartfon prawdopodobnie pójdzie do reklamacji w Sferis . PS Redmi 4X już po aktualizacji do 8.5 nic to też nie zmieniło .
 7. U mnie nie działa przy czujnikach rowerowych . Próbowałem rożnych aplikacji . Moze jest coś na rzeczy aby kupować ich np te opaski sportowe ale one kadencji przy rowerze ani prędkości z koła mi nie pokażą bo bym kupił .
 8. Te modele maja problem z Blutooth . Producent jak i MIUI udaja głuchych . Czekam do aktualizacji jeśli nie pomoże składam reklamacje . Starszy model smartfona nie ma problemów a tu nowsze coraz gorsze robią .
 9. Tak ta sama wersja . Unikają rozmów na temat tego feleru z bluetooth . Testowałem na kilku aplikacjach nie tylko Strava i Wahoo jest dokładnie to samo łączy się i rwie połączenia brak wskazań . Ma problem z działaniem dwóch aplikacji jednocześnie np Wahoo i Strava gdzie s3 i9300 daje rade .
 10. Redmi 4x działa oczywiście trzeba było dodać do wyjątków w baterii i ustawiłem aby lokalizacja była tylko z GPS . Gorzej już z czujnikami bluetooth współpracującymi z Endomondo czy Strava .
 11. Brak polskiej instrukcji jest powodem do odstąpienia od umowy i otrzymania przez sprzedawce sporej kary. UOKiK Przedsiębiorca sprzedający produkty bez koniecznej instrukcji obsługi w języku polskim może naruszać też zbiorowe interesy konsumentów. W takiej sytuacji sprawą może zająć się prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może nakazać zaniechania praktyk naruszających interesy konsumetów, a także nałożyć na przedsiębiorcę karę w wysokości do 10 proc. ubiegłorocznego przychodu - mówi Maciej Chmielowski z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów może również nakazać wycofanie produktu z rynku. Podstawa prawna • Art. 3 ustawy z 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176). • Art. 7a ustawy z 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz.U. nr 90, poz. 999 z późn zm.). Juz nie wspomnę o karcie gwarancyjnej która powinna opisywać na co jest udzielana gwarancja i jakie są wykluczenia . Można? Można na stronie Sferis pojawiła się skrócona instrukcja w języku polskim: http://www.sferis.pl/links_sferis/Instrukcje/Smartfon-Xiaomi-Redmi-4X-3-32GB-instrukcja-obslugi.pdf Wiec ustawa działa i obowiązuje.
 12. Nie znam się na wgrywaniu systemów .Spotkałem się tez z opiniami ze Android 6 ma tez problemy z Bluetooth do urządzeń wstecz .Chyba poczekam na aktualizacje jeśli nie pomoże ostatecznie na gwarancji jako niezgodny z opisem i nie działające Bluetooth .
 13. Mam problem z łączeniem Bluetooth czujnikami kadencji i prędkości przy rowerze jak również przetestowałem słuchawkę Bluetooth nie widzi jej wcale . Czy ktoś sprawdzał , parował bluetooth z innymi urządzeniami ? Czy tylko ja mam wadliwy Bluetooth ? Redmi 4x (wersja global )nie łączy sie np. przez Bluetooth z czujnikami prędkości i kadencji ( Bluetooth smart Bluetooth Smart B’TWIN i BBB BCP-61 nadajnik prędkości i kadencji BLUECOMBO bluetooth 4.0) które współpracują z aplikacja Strava czy Wahoo . Sa dwa i z dwoma jest problem z łaczeniem wiec to nie przypadek. Bluetooth z słuchawkami bezprzewodowymi działa (testowałem tylko na jednych ) a z tymi czujnikami łączy na kilkanaście sekund i przerywa , tak w kółko . O co tu chodzi, co trzeba zmienić w ustawieniach ? Nadmieniam iz Strave i Wahoo już w dodałem do wyjątków w ustawieniach baterii bo tez na początku system je pauzował po wygaśnięciu ekranu a teraz pojawił sie problem z czujnikami . Na starym Samsungu S3 i9300 (testowałem również na Xperi M2) czujniki z bluetooth działają bez zająknięcia .Testowałem Redmi Note 4x też problem , Mi 6 (pojechałem specjalnie z rowerem do sklepu) połączył się bez problemu . Próbowałem z poziomu Wahoo samo inicjuje połączenie jak również wcześniej włączony blutooth bez zmian . Objaw jest dokładnie taki Wahoo łaczy sie z czujnikiem ale nic sie nie dzieje tzn nie pokazują sie dane (prędkość , kadencja ) a powinny mija moze 20 sek sygnał o rozłączeniu za chwile znów sygnał o połączeniu i tak w kółko . Ze Strava jest podobnie tylko raz połaczył sie na około 5min na dwie godz trasy odkryłem to na wykresie trasy . Pulsometr piersiowy Blutooth smart działa w miarę poprawnie . Czy to jakas blokada zeby zakupic Mi Band ? Co tu moze byc nie tak . Zakupiłem specjalnie Redmi 4x ze wzgledu na baterie S3 wytrzymywał max 2-3 godz 4-5 jak ekran był wyłączony . Tu na Stravie bez czujników sam GPS zrobiłem 8godz ubyło tylko 30% baterii !!! większość na wyłączonym ekranie dlatego zależy mi aby te czujniki działały .Okazuje sie że również słuchawka Bluetooth tez się nie łączy a z S3 bez problemu .
 14. Pisałem i nic . Szukam w innych działach . Jak nikt nie umie rozwiazac problemu to tak odsyłacie a problem jest . To jak bys kupił samochód a diler na to ze nie odpala każe ci szukać rozwiązania na forach ... nic tylko takie kupować !!!
 15. Redmi 4x (wersja global )nie łączy sie np. przez Bluetooth z czujnikami prędkości i kadencji ( Bluetooth smart Bluetooth Smart B’TWIN i BBB BCP-61 nadajnik prędkości i kadencji BLUECOMBO bluetooth 4.0) które współpracują z aplikacja Strava czy Wahoo . Sa dwa i z dwoma jest problem z łaczeniem wiec to nie przypadek. Bluetooth z słuchawkami bezprzewodowymi działa (testowałem tylko na jednych ) a z tymi czujnikami łączy na kilkanaście sekund i przerywa , tak w kółko . O co tu chodzi, co trzeba zmienić w ustawieniach ? Nadmieniam iz Strave i Wahoo już w dodałem do wyjątków w ustawieniach baterii bo tez na początku system je pauzował po wygaśnięciu ekranu a teraz pojawił sie problem z czujnikami . Na starym Samsungu S3 i9300 (testowałem również na Xperi M2) czujniki z bluetooth działają bez zająknięcia .Testowałem Redmi Note 4x też problem , Mi 6 (pojechałem specjalnie z rowerem do sklepu) połączył się bez problemu . Próbowałem z poziomu Wahoo samo inicjuje połączenie jak również wcześniej włączony blutooth bez zmian . Objaw jest dokładnie taki Wahoo łaczy sie z czujnikiem ale nic sie nie dzieje tzn nie pokazują sie dane (prędkość , kadencja ) a powinny mija moze 20 sek sygnał o rozłączeniu za chwile znów sygnał o połączeniu i tak w kółko . Ze Strava jest podobnie . Szukam rozwiązań czy oddanie na gwarancji pomoze skoro z innymi urządzeniami się łączy.