Jump to content

SultanKosmituff

Użytkownicy
 • Posts

  20
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

SultanKosmituff's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

 1. Siemano, Mam pytanie odnośnie flashowania POCO F3 i tego fragmentu odnośnie TWRP: Na stronie miuipolska jest dostępne TWRP dla POCO F3, które ściągnąłem i próbowałem zainstalować: https://miuipolska.pl/redmi-k40-poco-f3-stabilna/ Tu jednak pojawił się błąd: C:\!poco\minimal_adb_fastboot_1.4.3>fastboot.exe flash recovery twrp-3.5.1_10-0-alioth-Nebrassy.img target reported max download size of 805306368 bytes sending 'recovery' (131072 KB)... OKAY [ 2.841s] writing 'recovery'... FAILED (remote: (recovery_a) No such partition) finished. total time: 2.863s Czyli faktycznie pomijam etap instalacji recovery? Czy problem jest do obejścia?
 2. Play Protect wygląda OK (brak zagrożeń + mogę zainstalować Netflix'a), Magisk pokazuje ctsProfile i safetyNet OK. Ukryłem appki opisane w tutorialu, SQL'em pozmieniałem kolumny. Sprawdzę czy działa kiedy będzie okazja. Dzięki
 3. Racja, doczytałem dziś Nie wiem o co chodzi, wczoraj udało mi się 2 razy zapłacić, dziś nie pyra, będę googlować
 4. Nie wiem czy to normalne, ale prawdę mówiąc po wykonaniu chmod 440 i zapisaniu zmiany, kiedy sprawdzam wartość zaraz po operacji, zwraca mi 0000.
 5. dg.db nie jest tylko do odczytu, co do updater-script: package_extract_file("META-INF/com/xiaomieu/busybox", "/tmp/busybox"); run_program("/sbin/chmod", "777", "/tmp/busybox"); run_program("/tmp/busybox", "chmod", "660", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db"); run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/data/data/com.google.android.gms/app_dg_cache"); run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db"); package_extract_file("META-INF/com/xiaomieu/dg.db", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db"); run_program("/tmp/busybox", "chmod", "444", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db");
 6. Dzięki za info. Wczoraj dałem radę zrobić 2 płatności, reszta odrzucona - sprawdzę czy po chmod znowu zadziała. Jeśli tak - jakieś pomysły czemu atrybuty się nadpisują?
 7. Siemano, Sposób pierwszy na K20 Pro zadziałał, jednak któraś z aktualizacji (prawdopodobnie?) znowu zmieniła atrybuty pliku dg.db, przez co (chyba?) płatność telefonem była odrzucana przez terminal - info aby zmienić terminal / kartę. Po przywróceniu 440 na pliku dg.db znowu działa, jednak ciekawi mnie, czy jest opcja, by skryptem co reboot telefonu sprawdzać/przywracać to ustawienie?
 8. Hej, Czy w przypadku upgrade'u z MIUI 10 na MIUI 11 należy robić full wipe, czy bez problemu przejdę na wersję wyżej? No i pytanie o Google Pay, na obecnym 10.4.6 i metodzie Magiskowej nadal nie jestem w stanie dodać tej metody płatności (ctsProfile: false). Ah i czy przy ewentualnej aktualizacji muszę najpierw usunąć Magisk?
 9. Siema, Korzystam z Redmi K20 Pro (Chiny) i MIUI 10.4.6, nie mogę ustawić Google Pay / zainstalować Netflixa etc. Zainstalowałem Magisk, przeszedłem przez proces opisany tutaj: https://miuipolska.pl/platnosci-nfc-na-romie-xiaomi-eu-miuipolska/ Jednak nie dało to rezultatów, w samym Magisk mam informację, że ctsProfile: false. Czuję, że coś niedopracowałem albo popełniłem błąd. Mogę prosić o jakieś sugestie?
 10. @Zenderable - chciałem pójść na skróty, przejdę się dłuższą trasą, nauka została wyciągnięta. Niestety Twoje sugestie nie pomogą. Komenda bootuje do dramatycznego błędu z tematu wątku, a TWRP nie wejdzie...bo bootloader No niestety, szkoda została wyrządzona i teraz przyjdzie kombinować, na całe szczęście Mi Center mam nie tak daleko więc tylko dotrwać do poniedziałku. Dzięki za pomoc
 11. Wracam na forum przy okazji kolejnej zmiany telefonu, tym razem do K20 Pro. Telefon otrzymałem z odblokowanym bootloaderem, wgrałem twrp 3.3.1-8, pięknie wrzuciłem rom EU, mirror starego telefonu z chmury Xiaomi, wszystko pięknie, do dziś. Chciałem włączyć/podpiąć kartę pod NFC i spotkałem się z problemem, że telefon nie będzie mógł być użyty do płatności w sklepach, bo jest zrootowany etc. Gdzieś wyczytałem, by zablokować bootloader... ale nie doczytałem, żeby nie robić tego przez fastboot i na custom rom-ie. Telefon uwalony, fastboot dostępny, bootloader zablokowany. Czy mogę coś zdziałać samemu, tj. zbudować telefon na nowo przy zablokowanym bootloaderze, znalazłem coś o trybie EDL, ale nie wgryzałem się w temat. Może ma ktoś jakąś cudowną radę?
 12. Hej, Po aktualizacji do 9.1.3 mam spore problemy z GPS-em. Żadna apka korzystająca z niego nie działa poprawnie, tj. sygnał GPS nie jest pobierany. Spotkał się ktoś z tym?
 13. Dzięki, sprawdzę ten a potem inne TWRP od Orjon
 14. Dzięki za odpowiedź. Wpadłem na to wcześniej i obecnie korzystam z 3.2.3, ściągnięte z https://eu.dl.twrp.me/vince/. Niestety to też nie pomogło :/
×
×
 • Create New...