Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Bo twój telefon nie powinien być tobie sprzedany (chyba że jesteś Chińczykiem). Tu jest sedno problemu i sposobu zrozumienia o co w tych utrudnieniach chodzi.
  2. Prawdopodobnie więcej klientów tracą z powodu instalowania fake romów przez sprzedawców. Należysz do nielicznych którzy chcą grzebać w romie. Nie zrobią dla ciebie wyjątku.
  3. To też custom rom. Pokaż mi innego producenta (oficjalnego dystrybutora) który daje gwarancję na telefon po odblokowaniu bootloadera i wgraniu nieoficjalnego oprogramowania. Może Apple? Samsung? Utrudniają żeby zniechęcić sprzedawców do nieoficjalnej dystrybucji na inne rynki. Niestety normalni nieświadomi klienci też są ofiaramitych utrudnień. Xiaomi utrudnia upgrade oficjalnego softu? Niby gdzie? Jak masz oficjalny chiński rom, to na pewno dostaniesz aktualizacje, oczywiście tego co masz.
  4. To dlaczego kupiłeś telefon przeznaczony na rynek chiński? Dlatego że był tańszy? W sumie tu Xiaomi i tak w pewnym sensie "robi ci łaskę" pozwalając na wgranie innego romu. Poczekasz i odblokujesz. Na przykład w Japonii też możesz sobie kupić telefon, aparat renomowanej firmy tylko z językiem japońskim (tańszy) i nic z tym nie pozwalają zrobić. To normalne praktyki producentów. To że w chińskim romie nie ma Googla i trudno te usługi tam zainstalować to też norma. Oni mają swoje Baidu, Google nie jest im potrzebny. To jakbyś kupił samochód na prąd i miał pretensje że nie chce jeździć na etylinie.
  5. FromWP

    Brak neta z WIFI

    To ustalamy, ale na pewno nie jest to wina braku konta Mi.
  6. FromWP

    Brak neta z WIFI

    Konto tu nie jest potrzebne. Bez konta nie można z niektórych usług od Xiaomi korzystać nic poza tym.
  7. FromWP

    Brak neta z WIFI

    @Stefek A próbowałeś czy z innym Wi-Fi działa? Może to być jakaś niekompatybilność routera i modułu Wi-Fi w telefonie. To się niestety czasami zdarza, urządzenie łączy się prawidłowo, ale nie ma dostępu do internetu. Np mój router (Dlink) za Chiny nie chce działać z niektórymi laptopami Della (z telefonami Xiaomi na szczęście działa).
  8. A ktokolwiek podaje? To prawdopodobnie jest na granicy błędu pomiaru, dlatego podawanie tego dla MiBanda jest bez sensu. Nie można wyłączyć i nic z tym nie zrobisz. Strasznie drążysz temat, nawet drugi wątek założyłeś, a już w pierwszym wszystko ci wyjaśniłem.
  9. Nie lubisz domków jednorodzinnych w szczerym polu? Lepiej w blokhausie, czy biurowcu w centrum miasta? Przynajmniej wiesz gdzie mają siedzibę i zawsze ich zastaniesz. Ulegasz stereotypom, a Xiaomi to też młoda firma bo raptem 7 lat istnieje.
  10. Też w tym AZE, a i wcześniej xiaomi.com.pl wielokrotnie kupowałem i nigdy nie było problemów. Znajomy reklamował telefon i dostał po prostu nowy, bez większych ceregieli. To moim zdaniem na tle innych całkiem wiarygodny sklep. Dodatkowo zawsze dają fakturę (lub paragon) co jest podstawą do ewentualnych roszczeń. Nie mam interesu w tym żeby ich reklamować, to tylko moje (i kilku znajomych) doświadczenia.
  11. FromWP

    Aktualizacja androida

    Jak na Mediateku to niestety nie i nie wiadomo czy kiedykolwiek dostanie. Na Snapragonie już od pewnego czasu jest Android 7.
  12. Daje radę, oczywiście jak na urządzenie tej wielkości.
  13. Czwarty sposób z poradnika do którego link już ci podałem, czyli komendą adb shell "pm uninstall -k --user 0 com.miui.weather2". Jak poprosisz kolegę @Orjon to może doda to do stworzonego przez niego automatu odinstalowującego niechciane programy.
  14. @filipO21 Bo masz chińską wersję, mój mówi po angielsku.
  15. Jak odinstalujesz to się na pewno nie włączy. To sie nazywa com.miui.weather2 (przynajmniej w moim romie dev).
  16. @Abdul Hyrtyh może ta strona ci pomoże, można posłuchać http://switcher.oluvsgadgets.net/?vidone=DwDxqtQf_rc&vidtwo=ETU1a_AXbwk . Ja właśnie zakupiłem Mi bluetooth speaker 4.0 ten z oficjalnej dystrybucji. On gra chyba trochę lepiej od tego square boxa 4.2 Mi się podoba jego dźwięk i wykonanie.
  17. A agregacja pasm LTE, czyli LTE+? Modem powinien to obsługiwać, tylko nie wiem czy w Nju to jest.
  18. Ten twój mirascreen w trybie mirror powinien działać nawet bez softu. Soft jest potrzebny do innych trybów, wgrania FW itd. Naciskając przycisk na donglu zmieniasz tryby, jeden dla iOSa, drógi dla Androida i windows. Po przełączeniu na tryb Androida powinien być widoczny przez telefon z włączonym ekranem bezprzewodowym. Masz o nim od metra filmików na Youtube.
  19. Jeszcze jedna uwaga. Nie wiem jak jest w tym ezmira, ale w tym moim z ezcast tryb mirror odpala się tylko na120 sekund po włączeniu dongla. Jak w tym czsie nie połączę się telefonem to przechodzi do innego trybu i nie jest już widoczny. Może w tym twoim być podobnie.
  20. @plmpcrue Musisz ustawić w tym programie ez-cast tryb dongla na ez-mirror. W tym trybie powinien być widoczny dongle w telefonie (z włączonym trybem ekranu bezprzewodowego). Czasami trzeba zrestartować telefon i dongla żeby to się widziało.
  21. Nie mam dokładnie takiego dongla jak ty, ale coś podobnego i działa z Redmi 3, 3s i 2. Mozliwe że to połączy się tylko przez Wi-Fi, nie przez Wi-Fi display (udostępnianie obrazu). Powinna być widoczna sieć Wi-Fi tego dongla i z nią trzeba się połączyć w Wi-Fi telefonu.
  22. A zainstalowałeś soft? Żeby to coś działało najpierw trzeba to uruchomić i skonfigurować. EZCast chyba do tego potrzebne.
  23. FromWP

    Mi Band 2

    To akurat prawda. Jak się ładuje normalną ładowarką, to z reguły nie doładowuje do końca, bo prąd ładowania jest na poziomie błędu dla ładowarki i przerywa ładowanie przed końcem. USB w komputerze tym nie steruje (usb 2, 3 już czymś tam zarządza), dlatego ładuje tak długo jak chce MiBand. Opcjonalnie podobny efekt jest przy ładowaniu PowerBankiem, jak ma fumkcję ładowania urządzeń niskoprądowych, czyli po prostu nie wyłączała ładowania jak pobór prądu jest na poziomie błedu odczytu.
  24. @schnor25 Jeżeli ustawiłeś w Ustawienia, Dodatkowe ustawienia, Prywatność, Dostęp do powiadomień i tam Textra ma dostęp do powiadomień, to chyba nic więcej nie można zrobić.
  25. Wątpię, to może być trudniejsze od odblokowania bl. Można próbować chińskim MiPcSuite.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...