Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 749
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Ustaw poprawne APN, problem jest znany. W którymś z wątków aktualizacji jest to, pisał @latet.
  2. Wiesz no, da się w miarę żyć ale musisz się pogodzić z tym że no nie ma polskiego i mogą być różne chińskie rzeczy w niektórych miejscach da się sklep Play doinstalować i nawet da się żyć. Jeśli jednak chcesz polski język no to musisz wgrać albo miuipolska, albo miuipro. Globala na ten model nie ma.
  3. Na Mi 8 SE z nieznanych przyczyn działa tylko 16.6 ale też instalowany tylko z poziomu recovery (Advanced > Install Root), nie wiem czy taka opcja jest u ciebie czy też nie.
  4. China nie ma języka polskiego i ma chińskie apki które u nas do niczego się nie przydadzą. wysłane z Mi8SE via Tapatalk
  5. Moim zdaniem problem jest gdzieś po stronie kompa. Spróbuj na innym. Ja nie miałem problemów z wgraniem TWRP. wysłane z Mi8SE via Tapatalk
  6. Zrób format data bo o tym zapomniałeś. (TWRP > Wipe > na dole Format Data > yes > po zrobieniu uruchom system) wysłane z Mi8SE via Tapatalk
  7. Uruchom telefon w trybie EDL (komenda w fastboot: fastboot oem edl) i potem rób wedle poradnika podlinkowanego wyżej... wysłane z Mi8SE via Tapatalk
  8. Jak już wgrasz TWRP to musisz iść w miuipolska. Lub ewentualnie wgrać Magisk i zostać przez jakiś czas na china.
  9. 1. Dział Redmi Note 3 znajduje się w dziale "Z zakończonym wsparciem". 2. Prawdopodobnie nie masz TWRP. Musisz je zainstalować, sprawdź, czy masz odblokowany bootloader.
  10. Możesz instalować spokojnie, oczywiście z zastrzeżeniem że wpierw TWRP zniknie (o tym wcześniej pisałem w przypadku Mi 8 SE więc wiesz jak postąpić)
  11. Po prostu wgraj Magiska... wysłane z Mi8SE via Tapatalk
  12. Hm, może padł układ zasilania czy coś? Napisz do jakiegoś serwisu (np. MiCenter czy miuiservice)
  13. Jest w trybie EDL. Masz dwie możliwości: - przytrzymać długo power - powinien się odpalić sam (trzymaj do 20-30 sekund) - wgrać soft przez MiFlash ale spowoduje to utratę wszystkich danych.
  14. Komputer go jakoś wykrywa? (menedżer urządzeń)
  15. tak, po instalacji TWRP po prostu Reboot > System i będzie śmigać. Pliki 2 i 3 cię nie interesują - tylko pliki .img (twój plik nr 1 to 1102, dwa pliki dalej masz 1227). Soft pobierasz z miuipolska a nie z drive.google.com, tam nie ma żadnych softów... prawdopodobnie zrobiłeś wipe partycji persist którego nie wolno robić. Teraz musiałbyś wgrać persist z ROMu China/Global (ewentualnie zrobić MiFlash i wgrać EU na nowo - możesz jeszcze sprawdzić OrangeFox recovery, jest chyba na Redmi 5).
  16. Będzie ci potrzebny gdyż kolejne aktualizacje inaczej się nie zainstalują z prostego powodu - nie będziesz mieć żadnego TWRP po instalacji soft oczywiście już będziesz mieć więc jeśli aktualizacje cię nie obchodzą to możesz TWRP nie instalować wysłane z Mi8SE via Tapatalk
  17. Zawsze mogę jakoś pomóc jak rozumiesz do punktu 3 to nie jest tak źle. Dalej to już tylko instalujesz inna wersję TWRP, telefon z tego powodu nie padnie wysłane z Mi8SE via Tapatalk
  18. Ściągasz TWRP 1102 bądź 1117 (obydwa powinny raczej działać) stąd https://drive.google.com/drive/folders/1IeCtb6vRO4CRe76s0BD_5TQiSnymPBTT (img) i instalujesz je przez fastboot, a potem uruchamiasz też przez fastboot wedle instrukcji. Potem EU z miuipolska.pl/download. Robisz wedle instrukcji w pierwszym poście (format data, instalacja itd.) Uruchamiasz system. TWRP zniknie po instalacji - instalujesz po uruchomieniu softu i konfiguracji przez fastboot TWRP 1227 z linka powyżej również przez fastboot (img). Po instalacji i uruchomieniu tego TWRP uruchamiasz telefon z TWRP wprost do systemu. Kolejne aktualizacje będą działac już normalnie i TWRP nie powinien zniknąć. sprawdzone na moim Mi 8 SE, więc wiem co mówię. Instalacja 1227 od razu spowoduje czarny ekran - TWRP się nie odpali. Możesz się wrócić do odpowiednio: 8.7.5 beta i 9.5.19.0 stable (mówiąc o Globalu, na anti 4 - miuipolska jest podobnie). Starsze nie. Zatem masz duży wybór. Rollback nie jest usuwany przy przejściu na inny custom, dalej prawdopodobnie będzie anti 4, to zależy od firmware - ale ROMy na whyred z mojego własnego doświadczenia nie instalują firmware (przynajmniej nie-MIUI), zostaje te które było. Nie ma i tak żadnego problemu z powrotem na MIUI, spokojnie da się wrócić. MIUIPolska nie instaluje antirollbacka - jeśli masz obecnie anti 3 to zostaje 3, jeśli 4 to zostaje 4.
  19. Wszystko robisz tak jak zawsze, pobierasz miuipolska i wgrywasz przez TWRP bez wipe. Jeśli będą jakieś problemy to wipe dalvik i cache.
  20. No to cóż, EDL i wgrywasz Globala.
  21. Dzisiaj trochę poszukałem w plikach i jestem na prawie sto procent pewien, że "cepheus" (nazwa kodowa Mi9) będzie miał 1. waterdrop notch 2. czytnik linii papilarnych w ekranie 3. ładowanie bezprzewodowe 4. dużo plików go "widzi" więc zakładam że premiera jest raczej bliska.
  22. Masz źle wpisaną komendę.... revovery - ma być recovery... czytaj ze zrozumieniem.
  23. Nie trzeba trzymać. Odpinales baterie? wysłane z Mi8SE via Tapatalk
  24. Jeśli będzie aktualizacja to prawdopodobnie wejdzie nowsza wersja DeskClock (apki od zegara) która ma wprowadzone te zmiany w tłumaczeniu, niemniej pewności nie mam. Na tą chwilę jest na stable stara wersja więc masz to po angielsku. Nic tu nie zrobię, jakbym zmienił wszystko na to co było przedtem to wtedy byłby problem na wszystkich nowych devach. Musisz czekać na aktualizację jakąkolwiek China stable, jeśli będzie to zrobimy eu niezwłocznie. wysłane z Mi8SE via Tapatalk
  25. Jaki telefon i jaka wersja MIUIPolska? Na 9.1.17 na Mi8SE nie mam takiego problemu, od razu bym to poprawił - ostatnio Xiaomi to zmieniło więc jeśli masz jakiś model z brakiem wsparcia to raczej nic się tu już nie zmieni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...