Jump to content

mipf

Użytkownicy
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mipf's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. http://www.miui.com/shuaji-393.html a konkretnie: 小米手机8SE 最新 稳定版 线刷Fastboot完整包点击下载
 2. Problem został rozwiązany. Fastboot zaczął działać poprawnie po wykonaniu porady @dzidexx sugeruję w grać China Stable MiFlash'em - z czyszczeniem, bez blokowania Bootloader'a Wtedy można było wgrać TWRP i MIUI Polska.
 3. @sp4ubwNie wgrałem TWRP bo nie jestem w stanie. Pisałem o tym wcześniej. Póki co przypuszczam, że zasadna będzie porada @dzidexx
 4. @sp4ubwPonieważ mam Mi recovery, widoczne jest to na drugim zdjęciu w pierwszym wpisie.
 5. @koz3r Nie mam TWRP, napisałem o tym w pierwszym wpisie. @orjon Wziąłem pod uwagę że może być to problem z systemem. Dlatego testowałem również na bootowanym z pendrive FWUL czyli systemie dedykowanym do tego rodzaju operacji mającym preinstalowane narzędzia. Oczywiście jak będę miał możliwość to sprawdzę na innym komputerze. Przypuszczam, że problem leży w niestandardowym sposobie wgrania MIUI Polska przez sprzedawcę.
 6. @Netoper to był przykład, że nie działo z podwójnym .img zresztą zobacz jak się nazywa plik widać to po wyświetleniu zawartości katalogu poleceniem ls Zgodnie z sugestią @sp4ubw próbowałem wgrać TWRP 1217. Niestety też nic się nie działo. Na wszelki wypadek sprawdziłem również z 1227. Efekt był ten sam. Sumy kontrolne obrazów które użyłem: md5sum *.img 14194598c48c660c8a6fa78df328989d recovery-TWRP-3.2.3-1217-XIAOMI8SE-CN-wzsx150.img 71dd27bd40e85388b49a4c356bb6458f recovery-TWRP-3.2.3-1227-XIAOMI8SE-CN-wzsx150.img sha1sum *.img 68ab8f6ec233a287b0cdd048fb7c3f845f10ce70 recovery-TWRP-3.2.3-1217-XIAOMI8SE-CN-wzsx150.img c715aac09dd05065a60ca174899283479d0ec41b recovery-TWRP-3.2.3-1227-XIAOMI8SE-CN-wzsx150.img Niestety do poniedziałku niewiele będę w stanie zrobić. Jednak jak znajdę czas to spróbuję z MiFlash'em
 7. @dzidexx U mnie się pojawia: fastboot -v flash recovery ../TWRP_sirius_9/twrp.img.img fastboot: error: cannot load '../TWRP_sirius_9/twrp.img.img': No such file or directory Poza tym: ls ../TWRP_sirius_9 twrp.img Dzięki za podpowiedź z MiFlash'em. Sprawdzę, niestety dopiero jutro.
 8. @sp4ubw Tak jak wcześniej napisałem wgrane jest MIUI Polska, zatem bootloader jest odblokowany. O tym, że jest odblokowany świadczy też fastboot oem device-info: (bootloader) Verity mode: true (bootloader) Device unlocked: true (bootloader) Device critical unlocked: true (bootloader) Charger screen enabled: true oraz: Niestety fastboot nie działa i w tym jest problem. Jeśliby działał to poradziłbym sobie dalej. @dzidexx Nazwa pliku obrazu jest poprawna - taka podpowiada konsola, dla pewności porównywalem też czy na pewno jest poprawna. Poza tym jeśli podałbym błędną ścieżkę do pliku to pojawiłby się stosowny komunikat błędu fastboot: error: cannot load 'nieistniejacy-plik-img': No such file or directory Już w pierwszym wpisie napisałem, że próbowałem te komendy i jaki był ich efekt.
 9. @sp4ubw gotowe rozwiązanie z forum nie odpowiada na pytanie jak zainstalować jakiekolwiek TWRP w sytuacji gdy nie działa polecenie fastboot flash recovery plik-z-twrp.img Jak w trybie fastboot używa się adb? Pokaż choć jeden wpis w którym ktokolwiek twierdzi, że z powodzeniem używa adb gdy telefon jest w trybie fastboot. U mnie adb (Android Debug Bridge) wykrywa telefon wtedy i tylko wtedy gdy telefon jest uruchomiony w normalnym trybie. Natomiast fastboot (Android flashing and booting utility) wykrywa telefon wtedy i tylko wtedy gdy jest on uruchomiony w trybie fastboot, tyle że tylko wykrywa ale nic więcej nie mogę zrobić.
 10. Inne gniazdo USB (użyłem 2.0 zamiast wcześniejszego 3.0) nic nie zmienia. Czyli nadal jest problem z poleceniami fastboot, działa tylko fastboot devices.
 11. Jak wgrać, skoro nie działa mi fastboot i telefon nie jest zrootowany?
 12. Kluczowe pytanie brzmi "jak wgrać?" bo tak jak napisałem wcześniej fastboot praktycznie nie działa a telefon nie jest zrootowany. Zatem próbowanie wgrywania innego obrazu TWRP przez fastboot nic nie zmienia. Dla pewności próbowałem wgryać inny obraz TWRP.
 13. Posiadam telefon Xiaomi MI 8 SE z wgranym MIUI 8.7.8 bez roota i bez TWRP. Aktualizacja OTA nie działa. Plik aktualizacji pobiera się. Po zatwierdzeniu aktualizacji telefon uruchamia się ponownie, ale nowa wersja nie instaluje się. Nie pojawia się żaden błąd. Bezskutecznie próbowałem wgrać TWRP. Polecenie adb działa mi za każdym razem. adb reboot bootloader bez problemu uruchamia telefon w trybie fastboot: W trybie fastboot po wykonaniu polecenia fastboot devices i pojawia się: 5e57c4ef fastboot Powyższe polecenie działa za każdym razem. Niestety inne komendy fastboot praktycznie nie działają. Po wpisaniu polecenia nic się nie dzieje, mogę czekać i kilkadziesiąt minut i nie ma żadnego efektu. Finalnie muszę przerwać wykonanie polecenia. Ogólnie wszelkie komendy próbowałem wykonać kilkadziesiąt razy. Niestety bez skutku, nic się nie działo. Dwa razy zadziałało fastboot oem device-info i pojawiło się: (bootloader) Verity mode: true (bootloader) Device unlocked: true (bootloader) Device critical unlocked: true (bootloader) Charger screen enabled: true OKAY [ 0.001s] Finished. Total time: 0.001s Wgranie TWRP (fastboot -v flash recovery ../TWRP_sirius_9/twrp.img) nigdy nie udało się. Za każdym razem nic się nie działo. Kabel jest dobry - kopiowałem z/do telefonu pliki. Aby mieć pewność, że nie ma problemów z oprogramowaniem na komputerze, testowałem również na bootowanym z pendrive FWUL. Efekt identyczny. Macie jakiś pomysł jak wgrać TWRP?
×
×
 • Create New...