-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Witam, Zainstalowałem na Mi Pad 1 custom ROM Lineage OS 14.1. Testuję, raczej mało intensywnie. Z czasem zapewne wrócę do MIUI. Póki co – gdyby ktoś chciał, abym tam sprawdził, to piszcie, chętnie sprawdzę. Parę pierwszych wrażeń: Apka YouTube działa idealnie, nie tak jak pod MIUI na Mi Pad. Czasem tablet nie zasypia i wtedy przez noc wyssie pół baterii (ponoć znany problem). Częściej jednak grzecznie zasypia i jest ok. Spodziewałem się cudów, jeśli chodzi o prędkość (responsywność interfejsu) i zarządzanie RAM-em. Cudów nie ma. Jest za to niekomfortowe (aczkolwiek bardzo subiektywne) poczucie "obcości", "dziwności" i okrojenia z wielu rzeczy, które są w MIUI.
-
To chyba znaczy, że poprzedni system miałeś strasznie stary, napuchnięty i zasyfiony. Ale cieszę się, że jesteś zadowolony. Przyglądaj sie zarządzaniu RAM-em (ubijanie apek w tle), bo ponoć kuleje. Tzn. nie ponoć, kuleje na pewno, ale ponoć bardzo
-
Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Grothgar temat w Dyskusja ogólna
Z tego co wiem, to brak napisu LTE+ nie oznacza, że tego nie ma. Przykładowo - Mi5 na pewno obsługuje LTE+ (i testy prędkości czasami wskazują, że tak jest) ale nigdy nie pojawia się taka ikonka/napis. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Sprawdziłem: na Global dev 7.9.22 tego błędu nie ma. P.S. Normalnie wyłączanie GPS nic nie daje i nie jest wskazane. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
A musicie tak biernie czekać jak owce na strzyżenie? Ruszcie tyłki i zainstalujcie sobie ręcznie! -
MIUI 9: błędy i braki w tłumaczeniu
latet odpowiedział(a) na Acid temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
Tutaj jest nieco inny problem niż błąd w tłumaczeniu. Tłumaczenie jest zapewne idealne. Chodzi o to, że ta funkcja (autoprzywracanie danych apek z chmury Google) po prostu w ogóle nie działa pod MIUI i można by to jakoś napisać w tym tłumaczeniu, np. dodać na końcu w nawiasie (nie działa pod MIUI) albo cokolwiek. Nie ma też chyba żadnego sensu ani zastosowania kolejna pozycja poniżej ("Konto Google"). Tam w środku jest tylko info "Funkcja zablokowana przez aministratora", choć nie wiadomo, o jaką funkcję chodzi i kto co zablokował (tak samo się tam wyświetla pod Lineage OS). -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Do powyższego dodam od siebie dwie uwagi: Jest pakiet adb/fastboot, który nie wymaga instalowania (taka wersja "stand-alone" / portable). Działa bez zarzutu. TWRP uruchomione w taki sposób (bez instalacji) będzie najprawdopodobniej po chińsku. Trzeba sobie wcześniej przygotować ściągawkę, gdzie kliknąć, aby przełączyć język na angielski. Nie wiem z czego wynikały komunikaty o błędach u mnie. Nie wydaje mi się, aby jakaś partycja była szyfrowana. Nie ważne - ważne, że udało się wgrać plik host. Jeszcze nie próbowałem, czy uda się też z root-em czy np. z fix-em na jakość audio. -
Tyle, że nie prawdziwe HD, a oszukańcze.
-
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Akurat się nie zgodzę. Taki przedrostek jest zawsze bardzo pomocny, dla osób, które wchodzą na forum głownie poprzez linki w powiadomieniach otrzymywanych e-mailem. Ale żeby nie tylko off-topic. Próbowałem wgrać plik hosts (blokujący reklamy) do ROM-u global i to się udało. Jednak początkowo sądziłem, że się nie udało, bo wyskakiwał błąd, jak na obrazku. Nie przyszło mi do głowy, że pomimo takiego komunikatu, plik i tak został skopiowany, tam gdzie trzeba i działa! Użyłem TWRP uruchamianego komendą fastboot boot twrp.img, czyli bez potrzeby instalowania tego narzędzia w telefonie, co przy globalu jest ponoć niewskazane. Zachęcam do spróbowania. Global pozbawiony 3/4 reklam (szczególnie tych na stronach www, ale także częściowo w apkach) używa się dużo przyjemniej Z kolei dobra wiadomość dla badaczy zakresów LTE. W ROM-ie Global Dev z MIUI9 apka Network Cell Info Lite nie ma (jak w Stable z MIUI8) już problemów z pokazywaniem numeru aktualnego "bandu". W Stable on się pojawiał i znikał. Teraz wyświetla się cały czas. Zarządzanie RAM-em wydaje się tak samo dobre jak w Stable. Zainstalowałem na tym R4x dokładnie te same aplki, które mam na Mi5 z ROM-em EU dev (też 3GB RAM). Na R4x, po "wyczyszczeniu" RAM mam wolne 1,75 GB.Na Mi5 po takim zabiegu - ok. 950 GB. Nie chodzi jednak o te cyferki, ale o odczucia – apki z tła otwierają się na R4x bez porównania szybciej, żadnego niechcianego ubijania/przymrażania. Nie pamiętam, czy pod Stable można było wyłączyć sprawdzanie pisowni? Pod tym Global Dev już można! -
Ja se dałem spokój i używam bez szkła. Zresztą podobnie jak Mi5 od ponad roku.
-
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Ponieważ moderator skasował mój wątek o linii Global dev (posty wcielił do tego), to proszę o zmianę nazwy tego wątku z "ROM global" na "ROM-y Global (stable i dev)" a jeszcze lepiej na: "[Redmi 4x] ROM-y Global (stable i dev)". Dziękuję. -
Żle działa automatyczne ustawianie ekspozycji kamery
latet odpowiedział(a) na Pan Pszeniczny temat w Problemy techniczne
@Pan Pszeniczny Może nie aż w takim stopniu, jak na Twoim filmiku (choć to zależy od warunków, może na takie nie trafiłem), ale podobne problemy ze światłem mam w Mi5 i generalnie we wszystkich tel. Xiaomi, jakimi się miałem okazję pobawić. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Bo tam wszyscy piszą prawie wyłącznie o Stable (fajnie, jakby tytuł tam zmieniono), i tamten wątek i tak jest już bardzo długi, a tutaj chcę się porozwodzić nad "dev" -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
A numerach ani stable ani dev nie ma informacji o wersji Andka Choć ta sytuacja ze Global Stable dla R4x jest chyba wyjątkowa i ktoś coś tam nieźle pomieszał. Najwyraźniej odnogę na nowszym Andku rozwijano niezależnie i tak jakoś wypadło. Poza tym ten Global 8.5.1.0 (A.7) nie jest dostępny w oficjalnym kanale. OK, zwrócę na te rzeczy szczególną uwagę, choć już mogę napisać wstępnie, że jest absolutnie OK pod wszystkimi tymi względami. To może zacznijmy od najprostszej sprawy: Na screenie oczywiście noc, ale to też jest jakiś test, bo pokazuje, że nie ma jakiegoś poważnego problemu powodującego drenaż nawet przy bezczynności. Aha – test przy wyłączonym całkiem "Oszczędzaniu w aplikacjach", za to włączone wszystkie rzeczy jak: Wi-Fi, Dane, GPS, Synchro. Wynik doskonały, pomimo (jak widać) niezbyt dobrego sygnału zasięgu sieci komórkowej. -
To wcale nie oznacza, że wystartuje po resecie tel. To jest całkiem coś innego, tylko nazwa myląca jest.
-
Ten błąd łatwo obejść. Wchodzisz do Galerii (lub innej apki tego typu), klikasz na zdjęcie, opcje udostępniania i wybierasz FB Lite – wskazuejsz do kogo i już. Wysyła się
-
W tym przypadu 'być może' oznacza 'prawie na pewno nie'.
-
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Witam, Przesiadłem się właśnie z Global Stable 8.5.1.0 (MIUI 8, Android 7.1.2) na Global dev/beta 7.9.22 (MIUI9, Android 7.1.2) i pomyślałem, że założę oddzielny wątek, w którym będziemy dyskutować na temat wad i zalet tej linii ROM-ów dla Redmi 4x. Wątek będzie rósł wraz z kolejnymi tygodniowymy aktualizacjami. Mam nadzieję, że moderatorzy nie mają nic przeciwko. Testuję, porównuję, za parę dni napiszę konkrety, odczucia, wrażenia i spostrzeżenia. Zrobię też opis, jak wgrać blokadę reklam (plik hosts) do ROM-u Global, bez instalowania TWRP lub roota Chętnie odpowiem na pytania osób początkujących, które na swoich Redmi 4x mają Global Stable, a chciałyby już teraz zasmakować MIUI9 i przesiąść się na linię dev. -
Niestety Mi5 nagrywa Slo-Mo w 480p przeskalowanym sztucznie do 720p. Efekt jest żałosny.
-
To czemu "gwarancja w Polsce" rozumiane jest jako zaleta?
-
Czy Wy to rozumiecie? Bo dla mnie to bełkot pełen sprzeczności, pomieszane z poplątaniem i naprawdę nie wiem, czym się różnią te drogi, z których można tam jedną wybrać. W tym wstępnym pytaniu ewidentnie brakuje słowa „czy”. Co to niby są "aplikacje ekran głównego"? A co to znaczy (niżej) "przywróć ekran główny" - tam już bez wzmianki a aplikacjach. Więc co? Tapetę? BEŁKOT! P.S. To jest tłumaczenie z Globala, nie mam jak sprawdzić teraz jak jest na EU. Wersja angielska była chyba nieco jaśniejsza, ale widziałem ją tylko raz i nie pamiętam szczegółów.
-
Tak, może być taki zamęt. Dlatego ja kontakty ogarniam tylko i wylącznie za pomocą chmury Xiaomi. Nie synchronizuję ich z Google w ogóle. To jeszcze nawyk z czasów, gdy słabsze telefony nie radziły sobie z moją listą kontaktów w google (kilkanaście tys. maili). Co z tego, że dawało się wyłączyć wyświetlanie kontaktów bez nr tel., jak one i tak były trzymane w tej samej bazie i przez to książka kontaktów działała okropnie powoli. Wtedy nie używałem chmury Xiaomi, kontakty backupowałem poprzez plik.
-
Osobiście wyłączam synchronizację zdjęć/filmów oraz nagrań z dyktafonu. Reszta nie sprawia raczej problemów, a się przydaje. Choć działa to dziwnie i bardzo często dzieje się tak, że nie rozumiem, dlaczego akurat tak się dzieje. Np. na nowo "ustawiany" telefon, po zalogowaniu na konto Xiaomi, importują się SMS-y ale tylko starsze niż tydzień (choć w chmurze są oczywiście wszystkie, co widzę przez www). Nie polecam też importowania z tech chmury apek (choć robić ich kopię może jednak warto, nigdy nie wiadomo). Ale ten ich import nie ma sensu, bo są pobierane gołe apki, bez żadnych danych, bez ustawień, a do tego niektóre czasem nie chcą po takim imporcie działać. Nie ma to sensu, lepiej zainstalować je ze Sklepu. Najmniej problemów, z moich doświadczeń, sprawia backup i synchronizacja Kontaktów. I to stanowczo polecam. Co najmniej to.
-
Czyli nie ma żadnej łatwej i bezrootowej możliwości przywrócenia pod MIUI apki (gry w szczególności, bo to główny problem) używanej wcześniej pod Lineage. OK, teraz to przynajmniej wiem. (Abstrahuję od metod "niskopoziomowych", wymagająych roota, jak Titanium itp... – próbować, można choć efekty różne mogą być). Teraz testuję różne sposoby przywracania / przenoszenia MIUI--->MIUI (na ten sam lub na inny tel.). Efekty są różne - w zależności od te co i czym próbuję przenieść. A sposobów jest kilka.
-
O czym się znów przekonałem - testując na jednym z telefonów. Kopia pełna miała być i zawiera wszystko... oprócz kontaktów! A próba zrobienia drugiej kopii już tylko z kontaktami - kończy się błędem. Nie wspomnę o tym, że samo wykonanie kopii uszkadza (przestawia) pewne rzeczy w systemie, znika część widgetów, itd...
