Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Witam, Zainstalowałem na Mi Pad 1 custom ROM Lineage OS 14.1. Testuję, raczej mało intensywnie. Z czasem zapewne wrócę do MIUI. Póki co – gdyby ktoś chciał, abym tam sprawdził, to piszcie, chętnie sprawdzę. Parę pierwszych wrażeń: Apka YouTube działa idealnie, nie tak jak pod MIUI na Mi Pad. Czasem tablet nie zasypia i wtedy przez noc wyssie pół baterii (ponoć znany problem). Częściej jednak grzecznie zasypia i jest ok. Spodziewałem się cudów, jeśli chodzi o prędkość (responsywność interfejsu) i zarządzanie RAM-em. Cudów nie ma. Jest za to niekomfortowe (aczkolwiek bardzo subiektywne) poczucie "obcości", "dziwności" i okrojenia z wielu rzeczy, które są w MIUI.
  2. To chyba znaczy, że poprzedni system miałeś strasznie stary, napuchnięty i zasyfiony. Ale cieszę się, że jesteś zadowolony. Przyglądaj sie zarządzaniu RAM-em (ubijanie apek w tle), bo ponoć kuleje. Tzn. nie ponoć, kuleje na pewno, ale ponoć bardzo
  3. Z tego co wiem, to brak napisu LTE+ nie oznacza, że tego nie ma. Przykładowo - Mi5 na pewno obsługuje LTE+ (i testy prędkości czasami wskazują, że tak jest) ale nigdy nie pojawia się taka ikonka/napis.
  4. Sprawdziłem: na Global dev 7.9.22 tego błędu nie ma. P.S. Normalnie wyłączanie GPS nic nie daje i nie jest wskazane.
  5. A musicie tak biernie czekać jak owce na strzyżenie? Ruszcie tyłki i zainstalujcie sobie ręcznie!
  6. Tutaj jest nieco inny problem niż błąd w tłumaczeniu. Tłumaczenie jest zapewne idealne. Chodzi o to, że ta funkcja (autoprzywracanie danych apek z chmury Google) po prostu w ogóle nie działa pod MIUI i można by to jakoś napisać w tym tłumaczeniu, np. dodać na końcu w nawiasie (nie działa pod MIUI) albo cokolwiek. Nie ma też chyba żadnego sensu ani zastosowania kolejna pozycja poniżej ("Konto Google"). Tam w środku jest tylko info "Funkcja zablokowana przez aministratora", choć nie wiadomo, o jaką funkcję chodzi i kto co zablokował (tak samo się tam wyświetla pod Lineage OS).
  7. Do powyższego dodam od siebie dwie uwagi: Jest pakiet adb/fastboot, który nie wymaga instalowania (taka wersja "stand-alone" / portable). Działa bez zarzutu. TWRP uruchomione w taki sposób (bez instalacji) będzie najprawdopodobniej po chińsku. Trzeba sobie wcześniej przygotować ściągawkę, gdzie kliknąć, aby przełączyć język na angielski. Nie wiem z czego wynikały komunikaty o błędach u mnie. Nie wydaje mi się, aby jakaś partycja była szyfrowana. Nie ważne - ważne, że udało się wgrać plik host. Jeszcze nie próbowałem, czy uda się też z root-em czy np. z fix-em na jakość audio.
  8. latet

    1080p slowmotion?

    Tyle, że nie prawdziwe HD, a oszukańcze.
  9. Akurat się nie zgodzę. Taki przedrostek jest zawsze bardzo pomocny, dla osób, które wchodzą na forum głownie poprzez linki w powiadomieniach otrzymywanych e-mailem. Ale żeby nie tylko off-topic. Próbowałem wgrać plik hosts (blokujący reklamy) do ROM-u global i to się udało. Jednak początkowo sądziłem, że się nie udało, bo wyskakiwał błąd, jak na obrazku. Nie przyszło mi do głowy, że pomimo takiego komunikatu, plik i tak został skopiowany, tam gdzie trzeba i działa! Użyłem TWRP uruchamianego komendą fastboot boot twrp.img, czyli bez potrzeby instalowania tego narzędzia w telefonie, co przy globalu jest ponoć niewskazane. Zachęcam do spróbowania. Global pozbawiony 3/4 reklam (szczególnie tych na stronach www, ale także częściowo w apkach) używa się dużo przyjemniej Z kolei dobra wiadomość dla badaczy zakresów LTE. W ROM-ie Global Dev z MIUI9 apka Network Cell Info Lite nie ma (jak w Stable z MIUI8) już problemów z pokazywaniem numeru aktualnego "bandu". W Stable on się pojawiał i znikał. Teraz wyświetla się cały czas. Zarządzanie RAM-em wydaje się tak samo dobre jak w Stable. Zainstalowałem na tym R4x dokładnie te same aplki, które mam na Mi5 z ROM-em EU dev (też 3GB RAM). Na R4x, po "wyczyszczeniu" RAM mam wolne 1,75 GB.Na Mi5 po takim zabiegu - ok. 950 GB. Nie chodzi jednak o te cyferki, ale o odczucia – apki z tła otwierają się na R4x bez porównania szybciej, żadnego niechcianego ubijania/przymrażania. Nie pamiętam, czy pod Stable można było wyłączyć sprawdzanie pisowni? Pod tym Global Dev już można!
  10. Ja se dałem spokój i używam bez szkła. Zresztą podobnie jak Mi5 od ponad roku.
  11. Ponieważ moderator skasował mój wątek o linii Global dev (posty wcielił do tego), to proszę o zmianę nazwy tego wątku z "ROM global" na "ROM-y Global (stable i dev)" a jeszcze lepiej na: "[Redmi 4x] ROM-y Global (stable i dev)". Dziękuję.
  12. @Pan Pszeniczny Może nie aż w takim stopniu, jak na Twoim filmiku (choć to zależy od warunków, może na takie nie trafiłem), ale podobne problemy ze światłem mam w Mi5 i generalnie we wszystkich tel. Xiaomi, jakimi się miałem okazję pobawić.
  13. Bo tam wszyscy piszą prawie wyłącznie o Stable (fajnie, jakby tytuł tam zmieniono), i tamten wątek i tak jest już bardzo długi, a tutaj chcę się porozwodzić nad "dev"
  14. A numerach ani stable ani dev nie ma informacji o wersji Andka Choć ta sytuacja ze Global Stable dla R4x jest chyba wyjątkowa i ktoś coś tam nieźle pomieszał. Najwyraźniej odnogę na nowszym Andku rozwijano niezależnie i tak jakoś wypadło. Poza tym ten Global 8.5.1.0 (A.7) nie jest dostępny w oficjalnym kanale. OK, zwrócę na te rzeczy szczególną uwagę, choć już mogę napisać wstępnie, że jest absolutnie OK pod wszystkimi tymi względami. To może zacznijmy od najprostszej sprawy: Na screenie oczywiście noc, ale to też jest jakiś test, bo pokazuje, że nie ma jakiegoś poważnego problemu powodującego drenaż nawet przy bezczynności. Aha – test przy wyłączonym całkiem "Oszczędzaniu w aplikacjach", za to włączone wszystkie rzeczy jak: Wi-Fi, Dane, GPS, Synchro. Wynik doskonały, pomimo (jak widać) niezbyt dobrego sygnału zasięgu sieci komórkowej.
  15. To wcale nie oznacza, że wystartuje po resecie tel. To jest całkiem coś innego, tylko nazwa myląca jest.
  16. Ten błąd łatwo obejść. Wchodzisz do Galerii (lub innej apki tego typu), klikasz na zdjęcie, opcje udostępniania i wybierasz FB Lite – wskazuejsz do kogo i już. Wysyła się
  17. latet

    1080p slowmotion?

    W tym przypadu 'być może' oznacza 'prawie na pewno nie'.
  18. Witam, Przesiadłem się właśnie z Global Stable 8.5.1.0 (MIUI 8, Android 7.1.2) na Global dev/beta 7.9.22 (MIUI9, Android 7.1.2) i pomyślałem, że założę oddzielny wątek, w którym będziemy dyskutować na temat wad i zalet tej linii ROM-ów dla Redmi 4x. Wątek będzie rósł wraz z kolejnymi tygodniowymy aktualizacjami. Mam nadzieję, że moderatorzy nie mają nic przeciwko. Testuję, porównuję, za parę dni napiszę konkrety, odczucia, wrażenia i spostrzeżenia. Zrobię też opis, jak wgrać blokadę reklam (plik hosts) do ROM-u Global, bez instalowania TWRP lub roota Chętnie odpowiem na pytania osób początkujących, które na swoich Redmi 4x mają Global Stable, a chciałyby już teraz zasmakować MIUI9 i przesiąść się na linię dev.
  19. latet

    1080p slowmotion?

    Niestety Mi5 nagrywa Slo-Mo w 480p przeskalowanym sztucznie do 720p. Efekt jest żałosny.
  20. To czemu "gwarancja w Polsce" rozumiane jest jako zaleta?
  21. Czy Wy to rozumiecie? Bo dla mnie to bełkot pełen sprzeczności, pomieszane z poplątaniem i naprawdę nie wiem, czym się różnią te drogi, z których można tam jedną wybrać. W tym wstępnym pytaniu ewidentnie brakuje słowa „czy”. Co to niby są "aplikacje ekran głównego"? A co to znaczy (niżej) "przywróć ekran główny" - tam już bez wzmianki a aplikacjach. Więc co? Tapetę? BEŁKOT! P.S. To jest tłumaczenie z Globala, nie mam jak sprawdzić teraz jak jest na EU. Wersja angielska była chyba nieco jaśniejsza, ale widziałem ją tylko raz i nie pamiętam szczegółów.
  22. Tak, może być taki zamęt. Dlatego ja kontakty ogarniam tylko i wylącznie za pomocą chmury Xiaomi. Nie synchronizuję ich z Google w ogóle. To jeszcze nawyk z czasów, gdy słabsze telefony nie radziły sobie z moją listą kontaktów w google (kilkanaście tys. maili). Co z tego, że dawało się wyłączyć wyświetlanie kontaktów bez nr tel., jak one i tak były trzymane w tej samej bazie i przez to książka kontaktów działała okropnie powoli. Wtedy nie używałem chmury Xiaomi, kontakty backupowałem poprzez plik.
  23. Osobiście wyłączam synchronizację zdjęć/filmów oraz nagrań z dyktafonu. Reszta nie sprawia raczej problemów, a się przydaje. Choć działa to dziwnie i bardzo często dzieje się tak, że nie rozumiem, dlaczego akurat tak się dzieje. Np. na nowo "ustawiany" telefon, po zalogowaniu na konto Xiaomi, importują się SMS-y ale tylko starsze niż tydzień (choć w chmurze są oczywiście wszystkie, co widzę przez www). Nie polecam też importowania z tech chmury apek (choć robić ich kopię może jednak warto, nigdy nie wiadomo). Ale ten ich import nie ma sensu, bo są pobierane gołe apki, bez żadnych danych, bez ustawień, a do tego niektóre czasem nie chcą po takim imporcie działać. Nie ma to sensu, lepiej zainstalować je ze Sklepu. Najmniej problemów, z moich doświadczeń, sprawia backup i synchronizacja Kontaktów. I to stanowczo polecam. Co najmniej to.
  24. Czyli nie ma żadnej łatwej i bezrootowej możliwości przywrócenia pod MIUI apki (gry w szczególności, bo to główny problem) używanej wcześniej pod Lineage. OK, teraz to przynajmniej wiem. (Abstrahuję od metod "niskopoziomowych", wymagająych roota, jak Titanium itp... – próbować, można choć efekty różne mogą być). Teraz testuję różne sposoby przywracania / przenoszenia MIUI--->MIUI (na ten sam lub na inny tel.). Efekty są różne - w zależności od te co i czym próbuję przenieść. A sposobów jest kilka.
  25. O czym się znów przekonałem - testując na jednym z telefonów. Kopia pełna miała być i zawiera wszystko... oprócz kontaktów! A próba zrobienia drugiej kopii już tylko z kontaktami - kończy się błędem. Nie wspomnę o tym, że samo wykonanie kopii uszkadza (przestawia) pewne rzeczy w systemie, znika część widgetów, itd...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...