Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Nowa "baza" to głównie zmiany głęboko pod maską, więc raczej trudne do zauważenia. Pewne rzeczy zaczynają działać, inne przestają - z powodu nowych ograniczeń lub nowych zezwoleń. Np. przestają działać apki pokazujące aktywne procesy (typu menedżer procesów itp.), bo na to Android 7 nie pozwala. Napisz, o którą Ci konkretnie chodzi to sprawdzę (zarówno na MIUI8 z Andkiem 7, jak i na MIUI 9 z Andkiem 7). W jakimś momencie pojawia sie możliwość ustawiania wyjątków Oszczędzania w aplikacjach także dla apek systemowych, co daje pewną namiastkę możliwości zapanowania nad niektórymi z nich.
  2. Dzięki, w sumie nie narzekam na MIUI w Mi Pad 1. Owszem, jest bardzo okrojone, ale swoje funkcje spełnia. Jak tablet leży nieużywany (a włączony), to wykres zużycia baterii potrafi być płaski przez wiele wiele dni. Choć jest coś jakby problem z Youtube, w dłuższych video lubi się rozjechać dźwięk z obrazem (pauza pomaga). Także początek odtwarzania jest zwykle niepłynny. Może przetestuję tego Lineage. Na telefonie nie mam na to najmniejszej ochoty, ale na tablecie to co innego, czemu nie. Tylko mnie dzieci zabiją, bo w niektórych grach mają, no wiesz, jakiś "stan gry", a tego nie umiem im przenieść między MIUI a nie MIUI (o ile sama gra tego gdzieś nie trzyma w swojej chmurze). Zresztą nie jestem zwolennikiem odtwarzania apek na innym systemie. Ostrzegają też przed tym na stronie Lineage: Points to NOTE: – Try to avoid restoring apps backup using Titanium Backup. It may break things up. – Don’t restore system data using Titanium Backup! It will definitely break the current installation. – It is also discouraged to Restoring Apps + Data using Titanium Backup.
  3. Nie, raczej obie są podobnie (nie)stabilne, ponieważ – jak wielu uważa – wersja Stable to mniej więcej jedna ze starszych wersji dev z kosmetycznymi zmianami. Czasem nawet po charakterystycznych małych błędach można zgadywać, z którego dev-a zrobili 'stable'. Sens Stable, wg mnie chyba jedyny, polega na tym, że jak jest jakaś duża zmiana (zmiana bazy Andka czy zmiana wersji MIUI), to początkowo problemów jest zwykle naprawdę sporo i dopiero po kilku, kilkunastu dev-ach robi się normalnie. Dopiero wtedy (tzn. jeszcze za kolejne parę tyg.) wypuszczają stable. Ale i tak ciekawiej jest mieć dev - po prostu te parę pierwszych można nie instalować, poczekać trochę, poczytać, co inni piszą. Natomiast potem, gdy dana wersja MIUI jest już bardziej dojrzała, okrzepła, to używanie Stable oznacza już tylko dwie rzeczy: później dostajesz drobne nowości i dłużej czekasz na poprawki błędów. No, w przypadku Globali to jest jeszcze jedna róznica - Stable ma certyfikat Sklepu Google , a dev to chyba różnie, może nie mieć. W ROM-ach "EU" wszystkie wersje mają certyfikat. Kupując Redmi 4x do testów chciałem porównać kolejne: Global Stable, Global Dev a potem EU dev. Wciąż jestem na etapie Global Stable, bo trafiłem na ciekawy okres, w którym akurat w tej linii zmieniła się wersja Androida (i mam już trzeci z kolei ROM Global Stable, na telefonie, który mam 2 tygodnie Z kolei przed szybkim przeskoczeniem na Global Dev trochę mnie hamuje to, że dev już ma MIUI9, więc de facto porównywalbym bardziej MIUI8 do MIUI9 niż linię "stable" do linii "dev", a to na tym drugim mi bardziej zależało. Liczę, że może MIUI9 w miarę szybko pojawi sie w Global Stable, to wtedy potestuję, a dopiero potem na dev.
  4. Mógłbyś uzasadnić? Dzięki
  5. Niedzwoniący budzik to cholernie poważna sprawa i problem "z bardzo długą tradycją", jak to ktoś fajnie ujął, w tel. Xiaomi. Warto zgłębić sprwę, być może jakaś uchwytna przyczyna się znajdzie. To na ROM-ie 8.5.1.0, tak? (a przy okazji kolejny mit o stabilności i wyższości Stable upada... – niesamowite, że ludzie w ciąż w to wierzą). Stosujesz "Godziny ciszy" i tego typu ustawienia zależne od zegara? Typ budzika? (ponoć jednorazowe zawsze dzwonią, problemy dotyczą powtarzalnych) Jak odblokowałeś tel. to wtedy zaczął budzik dzwonić czy w ogóle nie? Dzięki!
  6. Mi Mix 2 to flagowiec, ale problem z dźwiękiem w wideo ma podobny (choć mniej nasilony). Oto dowód: https://www.youtube.com/watch?v=oxqc89kzoDs&feature=youtu.be&t=11m05s (konkretnie słychać to od 11:05 do 11:08 – dźwięk przejeżdżającego samochodu). To jest problem dokładnie tej samej natury – niemożliwa do wyłączenia "redukcja szumów tła" w czasie nagrywania video.
  7. Mi Note 3, pierwsze wrażenia: https://www.youtube.com/watch?v=LzS_Pb2QL5c Mi MIX 2, pełna recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=oxqc89kzoDs
  8. W sumie pytałem o Global MIUI9, który jest dostępny jako "dev", bo jeśli przejdę na Globale, to oczywiście na "dev". Ale ok, to wątek o Stable w sumie.
  9. Też mam ebbg. Jest ok jak na tel. w tej cenie.
  10. Akurat wszędzie widzę tylko wersję z 2 GB RAM. W ogóle jakoś ciężko dostępny, w większości sklepów, którym ufam - brak.
  11. Dziękuję, Rozumiem, że ta różnica (1 vs 2), o której piszesz, to głównie wydajność, w tym 3D? Czy coś innego masz na myśli? A są jakieś znane, konkretne uciążliwości czy problematyczności MiPada 2? Czy MIUI w nim jest względnie normalne, czy takie specyficznie okrojone / kalekie jak w MiPad 1?
  12. Jestem zadowolonym użytkownikiem MiPad-a 1. Jenak zdaję sobie sprawę, że nie będzie on żył wiecznie. Gdybym dziś/jutro musiał kupić nowy tablet, to jaki polecacie? MiPad3 czy MiPad2? Z którym mniej problemów? Bo na kupno nieużywanej jedynki to już bym nie liczył.
  13. Podbijam pytanie. A może w ogóle olać 2 i 3 i szukać gdzieś jeszcze jedynki?
  14. Daj znać. Kwestie realizacji gwarancji niemal wszystkich żywo interesują Z drugiej strony - ja bym się zastanowił, czy wolę oryginalny ekran (a R4x ma ekran w sumie niezły) z paroma kropkami czy wymieniony na "dobry" ale gorszy zamiennik.
  15. Nie, nie. To nie jest żaden tego typu trudny problem, trudny do wytropienia błąd. To jest włączona redukcja hałasów tła, tam gdzie powinna być wyłączona. Poprawka polega prawdopodobnie na zmianie 1 linijki kodu - On na Off, 1 na 0, czy coś w tym stylu. Znając Xiaomi (choć to nie tylko ich metody), to mogą to robić celowo, aby stymulować sprzedaż droższych modeli, obniżając sztucznie jakość tańszych.
  16. Nie, no aż tak źle to nie jest. Sprawdziłem teraz: od ładowarki odłączyłem 20 h temu, od tego czasu SOT 2h15' (raczej jany ekran, bo wszystkie w dzień), a baterii mam wciąż 57%.
  17. Kwestie reklamacyjne to sprawa miedzy kupującym, a sprzedającym... Masz może jakieś liczby – jaka była temp. baterii (i inne odczyty?), gdy to wystąpiło? Jak długo wtedy grałeś i jaka to gra? Czy nie odczuwałeś spowalniania gry w miarę nagrzewania się telefonu? Czy działało może wtedy coś w tle, coś co intensywnie korzysta z łączności (może sama gra wymienia dużo danych przez net)? Czy byłeś połączony przez Wi-Fi czy "dane"? Czy ta gra może wykorzystuje aparat? Jakie masz etui / szkło itd.? Jakie były warunki zewnętrzne - temp. otoczenia, itd.? Jaka była jasność ekranu? Redmi 4x raczej powinien dobrze znosić obciążenie (dowód na obrazkach), więc jestem bardzo ciekawy okoliczności takiego przegrzania.
  18. Niewielka różnica, gdzie się odsyła. I tak trzeba zapakować, iść na pocztę... Te uciążliwe czynności są takie same a i czasy oczekiwania w polskich serwisach bywają bardzo długie.
  19. Dwa posty wyżej Acid napisał, że nie ma co na to liczyć w Globalu.
  20. Z gwarancjami różnie bywa - zarówno w Polsce jak i w Chinach. Nie uogólniałbym. Akurat najlepszą możliwą gwarancję dla Xiaomi w Polsce dostajesz kupując w znanym chińskim sklepie
  21. Daj znać proszę, jak się uda, jak odczuwasz różnicę. W szczególności w zarządzaniu RAM-em (szybkość przywracania apek z tła). A także, jak z jakością dźwięków tła w nagraniach video. Dzięki!
  22. https://miuipolska.pl/forum/topic/25365-rom-global/?page=13#comment-390016
  23. Klasyka - problem słyszalny w całej okazałości – po pierwszej sekundzie względnej normalności robi się syfilis.
  24. Witam, Czy z tym GPS-em na Mi5 w ROM-ach EU dev to już zawsze będzie tak, jak jest, czyli średnio? Dziś zrobiłem "na dwie ręce" takie małe porównanie z Redmi 4x i aż smutno patrzeć:
  25. Po prostu włączasz aparat i ruszasz telefonem - lewo, prawo, góra, dół. Chodzi o bardzo minimalne ruchy, a właściwie lekkie obroty. OIS powinien kompensować wszystkie te ruchy. Gdy nie działa prawidłowo, to kompensuje np. 2 z 4 albo 3 z 4.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...