Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Dzięki za test. No, te skoki głośności i zniekształcenia są straszne. Dzięki, też tragedia. I wyraźnie słychac, że to ten klasyczny problem - pierwsza sekunda (niecała) jest normalnie, a potem włącza się (niepotrzebnie) redukcja szumów i jest masakra z dzwiękami tła. Ustawienie głośności multimediów (chyba) nie wpływa na głośność w nagraniach. Reasumując: 7.9.14 – tragedia ( @Orjon - testowałeś na EU czy Global?) 8.5.1.0 – tragedia (dowód przedstawił @And.N ) 8.5.5.0 – @Zulwiczek2017 twierdzi, że OK, ale jeszcze nie przedstawił nam materiału dowodowego
  2. Zgodę na koncie to mam od bardzo dawna i długo z niej nie korzystałem. Natomiast czeka się ponoć teraz 72 godz. od ... (no właśnie, od czego konkretnie to nie wiem - podejrzewam, że od wykonania tego specjalnego przypisania telefonu do konta w Opcjach Programistycznych) do możliwości jego odblokowania. Czy warto zmieniać Stable na Dev? To pytanie jest równoznaczne pytaniu - czy warto używać nowszej wersji ROM-u zamiast starszej. Odpowiedź brzmi: zależy czy bardziej Ci przeszkadzają błędy stare, czy nowe. Ale w moim przypadku to tylko testy – dwa tyg. na Global Stable, kilka tygodni na kolejnych wersjach Global dev, a potem kilka tygodni na EU dev. Chcę sobie wyrobić pogląd o tych ROM-ach oparty na dowodach i własnych doświadczeniach, bo mam dość sprzecznych opinii innych w tej kwestii. Zwłaszcza, że ostatnio stykam się coraz częściej z głosami, że global dev jest lepiej zoptymalizowany niż EU dev. Trochę w to trudno mi uwierzyć, dlatego sam się przekonam.
  3. No cóż, typowe dla Xiaomi. Stary błąd (a nawet bardzo stary, skoro został poprawiony nawet w Stable) powraca w pełnej krasie na najnowszych ROM-ach "dev".
  4. A może udostępnić mi ten filmik?
  5. Mi też ok. 2-3%, ale przez 7 godzin, tyle że nie w samolotowym, ale normalnie, wszystko włączone (WiFi, dane, GPS) – a przy tym zasięg LTE 2-3 kreseczki max. Tak więc raczej jakichś szczególnych problemów z baterią ta wersja nie ma.
  6. Chcę już jednak przejść z Global Stable na Global Dev. Myślalem, że da się łatwo i prosto przez systemową apkę "aktualizacje" (po ręcznym podstawieniu pliku miui_HM4XGlobal_7.9.15_ac4fa6204a_7.1.zip) co robiłem nie raz na innych telefonach Xiaomi wgrywajac Global dev na Global Stable. No, ale nie ma lekko w tym przypadku, ponieważ - jak czytam: If you upgrade from MIUI Stable ROM based on Android M to MIUI Developer ROM based on Android N, please flash it via Fastboot update. Recovery update might cause upgrade failure. No dobra, ale jak zrobić update przez Fastboot przy zablokowanym BL? Mogę go odblokować, jasne, ale dopiero za 3 doby. To może użyć EDL? (o ile R4x nie ma go zablokowanego). Po prostu jestem zaskoczony, że trzeba odblokowywać lub sięgać po EDL przechodząc z Global na Global. Co radzicie w tym przypadku? Dziękuję.
  7. Ten problem jest słyszalny bardzo wyraźnie, np. tu: https://youtu.be/DcmkUC1P2to Charakterystyczne jest to, że przez pierwszą sekundę dźwięk tła jest OK, a potem już kaszana. Przy okazji widać też skutki nietrzymania FPS na poziomie 30 kl/s., pomimo że nagranie przy dobry świetle (okresowe szarpanie - brak płynności). Nie dziwne skoro: Frame rate mode : Variable Frame rate : 28.296 FPS Minimum frame rate : 14.883 FPS Maximum frame rate : 30.141 FPS
  8. No pewnie, że się nadaje. Używam Nawet jest lepiej z OIS i z FPS w filmach. Co do instalacji, to polecałbym przez TWRP. Tylko najpierw zaktualizuj samo TWRP do tego: https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762636006355
  9. Raczej to zwykły efekt odświeżenia systemu. Za parę dni wszystko wróci do "normy".
  10. Z baterią mniej więcej bez zmian. Ale zarządzaniem RAM-em gorsze (ubijanie apek). O szczegóły pytaj @galakty
  11. To akurat jest normalne. Autostart nie chroni przed ubiajaniem apki w tle. To, co naprawdę robi Autostart zależy od konkretnej apki. Najczęściej ma wpływ na powiadomienia. Strasznie to wszystko skomplikowane. Im więcej to testuję, tym mniej rozumiem.
  12. Nie powinien być konieczny pełny wipe – przecież to wciąż ta sama "linia" (EU). ROM "weekly" różni się tym od "stable", że jest nowszy. A w tę stronę (instalacja nowszego na starszy) nie potrzeba wipe. Oczywiście w drugą stronę to co innego.
  13. Tak już jest z MIUI. Po miesiącach od zgłoszenia naprawiają w końcu jakiś błąd, ludzie się cieszą, a parę tyg. później zmienia się "numerek" (MIUI lub andka) i błąd wraca (a wraz nim wiele nowych się pojawia).
  14. Już ją testuję. Niestety, nie poprawiono jakości dźwięku w nagrywanych filmach. Co ciekawe, zrobiono to w niedawnym 8.5.5.0 dla Redmi 4A.
  15. Dzięki za info. Faktycznie ten dźwięk w wideo to był koszmar. A także dowód, że tzw. wersje "stable" są lata świetlne dalekie od braku poważnych niedoróbek.
  16. Daj sobie spokój ze ROM-ami "stable". To słowo oznacza tylko jedno: starszy i rzadziej poprawiany (niż dev). NIE OZNACZA, że jest w nim mniej błędów.
  17. Może to znaczyć różne rzeczy, a jedna z nich może być taka, że nowsza wersja tej apki lepiej diagnozuje problem. Albo gorzej
  18. Czy ktoś mi powie, czy to jest normalne, czy nienormalne działanie tej synchronizacji z chmurą Xiaomi: Nowiutki telefon, czysty system. To telefon do testów – mój główny tel. cały czas używam normalnie. W tyn nowym jest nowa karta SIM, z nowym numerem, w głównym oczywiście ta co zawsze. Logują się w testowym telefonie do mojego konta Xiaomi, które od dawna stale używam na głównym telefonie i włączam synchronizację kontaktów, SMS-ów, listy połaczeń. Z chmury pobierają się kontakty, wydaje się że wszystkie (ze zdjęciami). Sukces. Z chmury nie pobiera się historia połączeń. To chyba dlatego, że jest inna karta SIM, inny numer. Trochę szkoda, ale ok, można przyjąć, że tak ma być. Najdziwniej jest z SMS-ami: pobiera się większość, ale nie pobierają się najnowsze (tak do 5 dni wstecz) pomimo, że są w chmurze, bo je widzę, jak tam wchodzę przez przeglądarkę (synchronizacja w głównym tel. działa sprawnie na bieżąco). Na tym się kończy synchronizacja SMS-ów, tzn. żadne nowsze się nie synchronizują pomiędzy telefonami (tak ma być?). Synchronizują się natomiast kontakty (w obie strony). Czy tak ma być, czy coś tu działa nie tak? No, z pewnoscią dziwny jest brak synchro najnowszych SMS-ów (nawet potem ręczne inicjowanie synchronizacji SMS-ow tu nic nie pomogło).
  19. Ten problem z wibracjami to był chyba tylko na 8.2.12.0, bo na 8.2.10.0 go nie mam (albo nie wiem, jak go wywołać). Jesli ściszę dźwięk do zera, a mam włączone wibracje, to one pozostają włączone i działają, gdy ktoś pisze SMS lub dzwoni.
  20. To dobrze, bo to przydatne. A nie wiedziałem, bo zawsze wszystkie wcześniej pobierałem 100% ręcznie ze stosowanych stron
  21. Wyświetla się i znów mogę zainstalować tę samą wersję co mam
  22. Nie było żadnej informacji, ani w trakcie ani po pobraniu. Tylko przycisk "Aktualizuj" czy tam "Zainstaluj". Zrobiłem to i.... zainstalowala się ta sama wersja, która już była. Taka funkcjonalność to dobra rzecz, czasem takie odświeżenie tej samej wersji usuwa różne dziwne problemy. Mogłaby tylko się jakaś informacja pojawiać.
  23. Z tej listy to ważne jest chyba tylko dodanie apek systemowych do zarządzania Autostartem. Zwłaszcza, że w Globalu systemowymi jest sporo apek od Google. P.S. Właśnie zauważyłem, że nawet jak kliknięcie na "Sprawdź dostępność aktualizacji" pokaże "brak dostępnych", to kliknięcie na "Pobierz aktualizację" w rozwijanym menu powoduje, że... pobiera się aktualizacja
  24. Video komentarz do poprzedniego postu: https://we.tl/u6Ax7IF51q
  25. Ja wciąż testuję 8.2.10.0. Ciekawi mnie, czy w 8.5.2.0 poprawiono problem z dźwiękiem w nagrywanych filmach? A może i z płynnością obrazu? Bo na 8.2.10.0 jest z jednym i z drugim źle, czego dowód może sobie obejrzeć tu: https://we.tl/u6Ax7IF51q (dwa surowe pliki .mp4 do pobrania - jeden z Redmi 4x, drugi dla porównania, jak być powinno - nagrałem na Mi5). P.S. Testuję dla sportu, ale już mam wrażenie, że siedzenie na Stable to nieporozumienie. Błędy średnio/przeciętnie takie same jak na innych liniach i wersjach, za to czekanie na naprawę dużo dłuższe.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...