Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Jeśli to jest to, co myślę, to żaden nowy błąd. Wręcz przeciwnie - bardzo stary. Wracał już parę razy i był poprawiany. Pewnie znów poprawią, potem pewnie znów popsują...
  2. Nie chcę być złośliwy, ale taki to właśnie jest "stable" z tego Stable...
  3. Czyżby znów jakiś szalony geniusz przywrócił "redukcję dźwięków tła" przy nagrywaniu wideo? Jeśli to jest to, to charakterystyczną cechą jest że: pierwsza sekunda - dźwięk ok, a potem już do końca źle. Szkoda, że nie napisałeś, o który ROM chodzi.
  4. Porównujesz ewidentnie pół-kalekie ROM-u "EU" na andku 8.x z ROM-ami global dev na andku ... którym? Teraz global dev są na 8.x, ale czy te, które ponad miesiąc temu testowałeś też były już na 8.x? Global Stable są wciąż na 7.0 i myślę, że zapowiedziane niedawno wydania EU Stable też będą na 7.0.
  5. A, to ja sobie też zrobię 8.2.1-->8.3.1, bo z tego co czytam, to jeszcze długo trzeba będzie czekać na jakiś nowszy dobrze działający ROM EU dla Mi5 (o ile w ogóle się doczekamy).
  6. Po pierwsze - to co piszesz ma się nijak do tego, o czym ja pisałem, a już szczególnie do fragmentu przez Ciebie zacytowanego. Po drugie - Twoja ostatnia rada, aby na sztywno ustawić obroty na max. jest po protu absurdalna. Priorytetem jest cisza. Po trzecie, wiatraki w obudowie nie są podłączone do złącz na płycie, tylko do panelu z ręcznym przełącznikiem "biegów" 1/2/3. Ich obroty zależą tylko i wyłącznie od ręcznego ustawienia tego przełącznika. Mógłbym je przełączyć do złącz na płycie, ale nie chcę, bo jest wygodniej tak jak jest. Wiatrak CPU jest podłączony do właściwego złącza na płycie i jego obroty są zmienne, stosownie do temp CPU. Podczas kompresji wideo wiatrak CPU pracuje na max obrotach, a temp. rdzeni jest 80-85 C. Moja główna wątpliwość była po prostu taka - czy to są normalne temp. dla tego CPU w takiej sytuacji, czy nie bardzo. Nie uzyskałem tu jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nie pytałem o to, czy są to temp. bezpieczne (bo wiem, że są), ale czy są normalne dla tego układu. Bo jeśli nie, to mogę spróbować wymienić pastę (ale jako osoba z 2 lewymi rękami i bez doświadczenia w tym zakresie, mam pewne opory przed taką operacją).
  7. @dawciobiel z całym szacunkiem, dmuchnij na drugi raz w alkomat, zanim napiszesz
  8. Dzięki, że pomagasz, ale znów nie czytasz Pisałem, że w gry nie gram i nie zamierzam.
  9. 1. Średnio wierzę, że by się "usmażył" od 80-82 C przez parę minut, raz na parę dni, ale postaram się poprawić to chłodzenie, dla przyjemności obserwowania niższych temp., dla satysfakcji 2. Nie muszę nic kombinować. W kompie, w którym zauważyłem problem, ustawiłem na stałe suwak "biegu" wentylów na pozycję środkową. Hałas prawie żaden, a startują zawsze. W moim domowym (identyczna obudowa) nie zdarzyło się, żeby nie ruszyły przy ustawieniu minimalnym, ala na wszelki wypadek ręcznie przesuwam na wyższy bieg włączając kompa i od razu na niższy. 3. Nie zmieniam. 4. Sam nie czytasz Od początku podałem model CPU i od początku piszę o integrze. O ile wiem, każdy Core i7-8700 ma taki sam chip graficzny. Konkretnie UHD 630. Jaką konkretnie zewnętrzną kartę bym chciał przetestować? Nie wiem. Nie rozglądałem się jeszcze. Najchętniej coś cichego i niezbyt drogiego. Koniecznie 4K i z wyjściem DisplayPort. Nie gram w gry i nie będę grał. Chodzi o wykorzystanie GPU do innych celów, jak np. wspomaganie obróbki/renderowania video (w tym pod Adobe Premiere), wspomagania operacji w Photoshopie itp. i generalnie pod takim kątem właśnie.
  10. Tak zrobię, gdyż bardzo lubię testować sprzęt
  11. Na zdrowy rozum - tak. Ale np. pod HandBreak efekt jest inny - użycie zintegrowanej GPU powoduje, że - przy tej samej prędkości renderowania - temp. CPU jest dużo niższa, obciążenie CPU znikome, a pobór prądu dużo mniejszy, niż przy tym samym zadaniu wykonywanym tylko na CPU. Wiem, że to nie to samo, co wykorzystanie GPU do przyśpieszenia renderowania, ale akurat takiej opcji oprogramowanie, którego obecnie używam (VideoPad i HandBreak) - nie oferuje.
  12. 1. No cóż, chyba nie mam wyjścia - leczenie chirurgiczne 2. Nic nie grzebię. Po prostu mam już odruch że włączając/budząc kompa przesuwam "przełącznik wiatraków na max, a po paru sek. na najmniejszy. 3. Czyli obojętne... 4. Wiem , że to już inne czasy, ale "od zawsze" używałem kart bezwiatraczkowych i problemów nie miałem żadnych z nimi, nawet jeśli ich temp. wg GPU-Z nie były najmniejsze. Ale pomysł z włączającymi się tylko w razie potrzeby mi się podoba. ad. P.S. Priorytetem była cisza przy dobrej wydajności, stąd wybór bez "k", no tyle że na razie chyba to i tak nie korzystam w pełni z tej ciszy, bo wszystko wskazuje na to, że wentylator na CPU włącza mi się troszkę częściej i na wyższy obroty, niż mógłby, gdyby smarowania było lepsze. Jeśli po przesmarowaniu nie będzie dochodzić do 70st. to nie będzie i najwyższych obrotów (a teraz są, choć tylko podczas naprawdę poważnych obciążeń, jak rendering).
  13. 1. Potwierdzasz moje obawy. Niedobrze, bo nie bardzo się czuję na siłach demontować duży radiator (tzn demontaż to pikuś, ale żeby go potem poprawnie przymocować, to już dla mnie większe wyzwanie). Ale chyba spróbuję, zwłaszcza, że mam pod ręką dobrą pastę, na pewno lepszą (porównywałem w grzejącym się laptopie) od tej, którą tam dali (na moje życzenie zresztą). 2. A czym grozi, jeśli wiatrak nie ruszy i tak sobie będzie stał podłączony płynącego przez jego obwody prądu 5V? Nie licząc - oczywiście - minimalnie gorszego wietrzenia bebechów, ale to u mnie praktycznie bez znaczenia, bo i tak przy normalnej pracy wszystkie części w środku są zimne. 3. Trudno świetnie. I tak wszystko działa super żwawo, a kości są zimne. 4. Nie żartuję i się nie dziwię, że ma więcej roboty. Ma, wiadomo, 4x więcej pixeli, ale daje radę. Po prostu się zastanawiam, czy coś realnie zyskam kupując kartę graficzną. W gry nie gram, a różne programy korzystające w inny sposób z GPU, z tego co widzę, często "lubią" właśnie intelowskie integry (umieją skorzystać z nich - np. HandBreak, a nie korzysta on z potencjału nVidii czy AMD - albo czysty CPU albo intelowskie instrukcje GPU, ktore dają tyle, że kodowanie video nie obciąża i nie rozgrzewa procka, a przebiega z taką samą szybkością).
  14. Witam, Dziękuję za wszystkie porady. Komp jest u mnie od początku marca. Zmieniłem tez monitor na 4K. Generalnie - jestem b. zadowolony. Dla przypomnienia: Obudowa be quiet! Pure Base 600 Black Zasilacz SeaSonic Focus Plus Platinum 550W [jednak z wiatrakiem] Płyta główna MSI Z370-A PRO Procesor Intel Core i7-8700 3.2 GHz, 12MB, OEM Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 3 Arctic Silver Pasta na procesor Arctic srebrny 5 Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 Komp jest naprawdę skrajnie cichy, a wszystkie elementy są przy przeciętnym, codziennym obciążeniu zimne. To jest piękne po prostu. Mam jednak kilka uwag czy wątpliwości do rozwiania. Nie wiem, czy to normalne, że przy takim (sporym jednak) radiatorze - podczas pełnego obciążenia (renderowanie video na wszystkich rdzeniach aplikacją, która nie korzysta z GPU) temp. rdzeni błyskawicznie skacze powyżej 80°C? Zastanawiałem się, czy może pasta nie jest optymalna czy prawidłowo nałożona przez kolesia z Morele? A może to po prostu normalna temp. dla tego procka w takiej sytuacji? Gdy obciążenie się kończy, temp. spada w sekundę do normalnej. W zwykłych sytuacjach (np. teraz, jak to piszę, temp. rdzeni są w okolicach 30°C, oczywiście przy min. obrotach wentyli). Może przesadzam - patrząc na ustawienia obrotów wentyla CPU w BIOS (i apce od MSI) to maksymalne mają być dopiero w okolicy 80°C, nie wcześniej, więc na chłopski rozum - nie jest to temp. nienormalna dla tego CPU? Wentyle w obudowie be quiet! Pure Base 600 Black - kręcą się b. wolno na najniższym biegu. Są wtedy niesłyszalne. I to jest OK, nie ma u mnie potrzeby, aby pracowały szybciej. Jednak uwaga - u znajomego w identycznej obudowie (nie w moim egzemplarzu na szczęście) zdarza się, że nie startują przy takim ustawieniu. Na automacie pamięci są ustawiane na 2400 chyba. Podkręcenie do 3200 jest banalne. Kości są całkiem zimne nawet przy 3200. Tyle że w ogóle nie czuję różnicy, a także testy wydajności prawie jej nie pokazują (nie licząc tych, które mierzą sam RAM). Może podajcie przykłady realnych sytuacji, w których szybszy RAM coś odczuwalnie pomaga? Mnie interesuje głównie renderowanie filmów - i akurat tutaj nie ma różnic w ogóle. Po zmianie monitora z HD na 4K, mam wrażenie, że zintegrowana w CPU karta graficzna ma odczuwalnie więcej roboty. Wszystko jest płynne, ale wydaje się, że na styk. Zastanawiam się nad ew. zakupem "prawdziwej" karty - wysyłkowo, aby mieć możliwość zwrotu, gdy stwierdzę, że nic nie wnosi. Jak zwykle rozglądać się będę za najlepszą i najnowocześniejszą wśród bezwiatraczkowych ;-]
  15. Witam, Czy nadal warto trwać na dev 8.2.1 z Andkiem 7.0? Trochę wypadłem z obiegu w ostatnich miesiącach. Ostatnio nieco szwankuje mi GPS (częste i nieuzasadnione gubienie sygnału). Wciąż siedzę na EU 8.2.1 dev . Dzięki!
  16. Nie wiem, ale serio – ten backup ma znikomą pożyteczność. To już lepiej sobie zrobić lokalny (do plików). Też nie jest doskonały, ale lepszy od tego czegoś.
  17. latet

    Aparat w Mi6

    Wygląda to jak efekt migającego oświetlenia w pomieszczeniu. Jakieś LED-y czy coś tam. Przy dziennym świetle też tak jest?
  18. latet

    Aparat w Mi6

    Wpis nieaktualny. Sorry.
  19. Ten Office sprawia mi też ostatnio inne, dziwne problemy - np. nagle, nie wiem jak i czemu, przełączyły się skróty klawiaturowe, na jakiś zupełnie inny zestaw, w którym podstawowe czynnosci (jak CTR-A, CTR-C, CTR-V) są przypisane pod zupełnie inne kombinacje. Nie udało mi się tego przywrócić hurtem, tylko po jednym musiałem zmieniać...
  20. Wydaje sie, że jest tam, gdzie była:
  21. Płatna raczej się nie stała, ale była i jest mało użyteczna. Z chmury przywracają się bowiem "gołe" aplikacje, czyli dokładnie tak, jakbyś je od nowa zainstalował na czysto ze Sklepu Play.
  22. Brzmi jak kpina z bezpieczeństwa
  23. Ciekawe kiedy dokładnie i w jaki konkretnie sposób ten klucz trafia do BIOS-u.
  24. Sytuację na rynku pewnie będę "z rozpędu" monitorować, ale zamówienie już złożyłem i czuję ulgę, że mam to za sobą
  25. U mnie ten właściwy, pierwotny klucz (z naklejki Win7 OEM) jest pod Win10 pokazywany (przez program ProduKey) jako klucz... Internet Explorera. Może u Ciebie podobnie? Dziwne, ale ważne, że można do niego dotrzeć, w razie czego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...