Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Już ma - w ROM_ach "EU"
  2. Kiedyś była dostępna jedna wersja MIUI PL pod MiFlash, ale teraz nie widzę jej. Ale to była bardzo stara wersja. Nie kombinuje, wgraj China Dev z opcją zablokowania BL, odblokuj go, a potem już z górki.
  3. http://en.miui.com/a-234.html
  4. Whatsapp nie jest prądożerny. Przynajmniej nie powinien w normalnych okolicznościach.
  5. Nie polecam. Często są marnej jakości. Dwa już wyrzuciłem.
  6. latet

    Szyfrowanie Mi6

    Będzie. Sprawdziłem.
  7. Hej, a moglibyście zrobić i wkleić wyniki tekstu baterii z apli PC Mark for Android? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.futuremark.pcmark.android.benchmark&hl=pl Oczywiście to ma sens przy określonej jasności ekranu, więc może przyjmijmy, że 1/2 (środek suwaka) z wyłączoną "Auto jasnością")?
  8. Testowałem. Nic to nie daje.
  9. Napisz proszę zwięźle w punktach – o jakie aspekty chodzi. Dzięki.
  10. A ile masz w teście baterii PC Mark z jasnością ekranu na 1/2 suwaka (bez Auto)? U mnie – wg tego testu – SOT 6h 37m - jak na screenie.
  11. Abstrahując od softu. Warto też zrobić coś, co przyśpieszy niskopoziomowo sam "zużyty" nośnik. Nie wiem dokładnie, co zrobi to najlepiej, podejrzewam, że "format data", choć ta operacja trwa pół sekundy, więc nie robi porządnego formatu po całości. Chyba, że zawiera w sobie odpowiednik "trim" dla dysków SSD i to "zerowanie" się potem jakoś "samo" robi. Do oceny stanu nośnika i efektów takich zabiegów polecam apkę PC Mark, a konkretnie jej część "Storage" (testować w trybie samolotowym). W załączniki screen z testu z Mi4c, który miałem niedawno pod ręką. Kolor zielony oznacza wynik istotnie lepszy niż średnia dla danego modeli tel., czerwony - przeciwnie, a szary "w normie". Na nowy Redmi4x mam większość na zielono, a na starym i mocno zapchanym Redmi3s - większość na czerwono. Na swoim Mi5 mam większość szare, ale kilka pozycji czerwonych, pomimo niedawnych wipe'ów, formatów oraz MiFlash-a. Chciałbym poznać – o ile istnieje – skuteczny sposób przywrócenia nośnika do formy z "młodości".
  12. Porobiłem trochę testów i mogę odpowiedzieć na niektóre z Twoich pytań. 3. Praktycznie nie. W testach różnica marginalna, w odczuciach - żadna. 4. Szyfrowania jest domyślnie włączone w romach Global z Androidem od 6 (7?) w górę. Czyli działasz na zaszyfrowanej partycji, nawet o tym nie wiedząc. To co w ustawieniach wygląda na włącznik zaszyfrowania, oznacza tylko zmianę hasła zabezpieczającego klucz i trwa 2 sek. Nie wiem, jak i kiedy generowany jest klucz w czasie wgrywania ROM-u przez Fastoboot, ale na miłość boską, chyba nie jest taki sam dla wszystkich? 5. Nie, z testów wynika, że nie ma żadnej różnicy.
  13. Cotygodniowe aktualizowanie systemu, które zapewnia MIUI, w dużym stopniu temu zapobiega
  14. Po prawie 2 tyg. używania Lineage OS na Mi Pad, stwierdzam, że wracam do MIUI. Mimo, że w wielu testach syntetycznych Lineage wypada lepiej, to w praktyce ja tego nie czułem. Zarządzanie RAM-em nie wydaje sie istotnie lepsze niż w MIUI. Bardzo denerwujące jest też opóźnienie reakcji na rotację. Czuć było, że Lineage ma problem z dużą rozdzielczością ekranu. No i przede wszystkim – gorzej działa bateria. Niby przez większość czasu trzymała normalnie (był tryb uśpienia), ale czasem potrafiła nagle i niespodziewanie zdrenować się w krótkim czasie. Zdarzało sie też, że tablet się wyłączał sam i nie chciał się włączyć bez kabla zasilającego, a zaraz po włączeniu się okazywało, że było np. 35% baterii, a nie parę %. Plusy? Tak, dwa: lepiej działa apka Youtube oraz jest możliwość korzystania z kopii ustawień/danych aplikacji w chmurze Google (na MIUI tego nie ma, a kopia apek w chmurze Xiaomi działa na całkowicie innej zasadzie i nie zapewnia przywracania ustawień i danych apek).
  15. W tej paczce jest plik hosts z maja. Lepiej sięgnąć po świeży prosto ze źródła: http://someonewhocares.org/hosts/
  16. Dla porządku melduję: Po aktualizacji z Global dev 7.9.22 na 7.10.12 nie zauważyłem w moim egzemplarzu Redmi 4x żadnych istotnych zmian, ani nowych problemów. Automatyczna jasność działa lepiej, spokojniej, mniej "dziko". W Panelu Sterowania pojawiła się dodatkowa funkcja wygodnego zarządzania aplikacjami. Niby nic, ale jest to pewne ułatwienie. Jej fajną cechą jest możliwość sortowania m.in wg zużycia danych czy prądu (jestem na 90% pewny, że wcześniej jej w Globalu nie było, ale mogę się mylić. W "EU" jest ona od początku MIUI9). Bateria bez zmian, co potwierdził test PC Mark (SOT ok. 13,5 h z jasnością nieco poniżej 1/2 pozycji suwaka bez Auto).
  17. Ha, ha, oszczędzanie prądu w MIUI jest rozrzucone po co najmniej 4 miejscach. Można oszaleć. Ale w przypadku Yanosika chodzi o tzw. "Oszczędzanie w aplikacjach". Nie musisz tego całkiem wyłączać (czasem się przydaje), wystarczy dodać Yanosika do ręcznych wyjątków. Testowałem to wnikliwie. Będzie działać. To, że karta ma 200MB/s to nie znaczy, że telefon umie tak szybko korzystać z karty. Zwłaszcza budżetowy model jak 4A. Nie, to nie jest to!!! Za problemy z Yanosikiem czy Endomendo odpowiada funkcja zaznaczona na czerwono:
  18. Kwestia nomenklatury - wydaje mi się, że poprawniej jest napisać "Wgranie TWRP w trybie fastboot". Bo przecież adb i fastboot to dwie różne komendy i dwa różne tryby. Nie mieszają się.
  19. Fajne, ale daj znać, jakie etui da się do tego założyć, a jakie nie...
  20. Wydrukować, powiesić na ścianie i czytać codziennie
  21. Bez obaw. Nowsze od Twojej wersje działają bez zarzutu. Śmiało polecam.
  22. No to może rutynowo: zrobić wipe Dalvik+Cashe, przeinstalować system.
  23. To tak jakbyś przyszedł do lekarza i powiedział "moja żona ostatnio nie najlepiej się czuje". Szczegóły poprosimy, np. statystyki baterii, info o wersji systemu... Choć tyle na początek.
  24. Do chmury Xiaomi możesz się logować za pomocą różnych loginów: unikalnego nr konta Xiaomi (zalecam), e-maila powiązanego z kontem z Xiaomi, głównego numeru tel. powiązanego z kontem Xiaomi. Hasło jest oczywiście to samo. Czy wyczerpałaś te wszystkie 3 możliwości?
  25. @GarryMoveOut - widzę, że prawie 2 lata temu zadałeś te pytania i cisza. Nie liczę więc, że na moje ktoś odpowie. No nic, sam zgłębię temat, jak się da i opiszę spostrzeżenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...