-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Najprościej - chcę pod MIUI przywrócić apki (ich stan, dane) z kopii w chmurze Google, wykonanej gdy wcześniej na tym samym urządzeniu używałem Lieneage OS. Wierząc Twoim screenom, zakładam, że w drugą stronę (czyli pod Lineage OS) nie ma z tym kłopotu, a nawet można wskazać konkretne apki (czego nie da się zrobić przywracając apki pod MIUI z chmury Xiaomi). Natomiast pod MIUI – nic z tego. Choć MIUI pozwala (niezależnie od własnej chmury) Tworzyć backup apek w chmurze Google, to w żaden sposób, w żadnym momencie, nie można zainicjować procesu odwrotnego, czyli przywrócenia apek z takiej kopii. Nie ma więc takich (analogicznych) obrazków jak na Twoich screenach. Sprawdzałem to zarówno po Factory Reset, jak przed chwilą - po czyściutkim postawieniu systemu przez Fastboot. Patrzyłem też potem, gdy się ręcznie instaluje wcześniej używane (na tym samym koncie google) apki – zawsze instalują się "czyste". Tak więc, zaryzykuję tezę, że choć MIUI pozwala robić kopie w chmurze Google, to może się ona przydać tylko w razie przesiadki na jakiś AOSP / Lineage, gdzie nie jest możliwe przywrócenie z chmury Xiaomi.
-
Właśnie to testuję dziś pół dnia i nie działa. Ale testuję na MIUI, nie na RR. No i nie wiem, czy Factory Reset można nazwać świeżą kopią w tym kontekście. W każdym razie żadne przywrócenie czegokolwiek z chmury Google (nie liczę kontaktów, bo to osobny mechanizm) nie nastąpiło. Nie było takie propozycji, choć opcji nie wyłączałem. Może MIUi to blokuje po prostu? Czy u Ciebie, gdy to nastąpiło, miałeś jakiś wybór, co przywracać, co nie, czy hurtem poszło wszystko od razu? Na Mi Padzie mam Lienage OS, to tam może sprawdzę, jak to będzie wyglądać. Co chcę osiągnąć? Głównie chodzi o gry na MiPadzie, gdzie zamierzam sobie przeskakiwać od czasu do czasu między Lineage OS a MIUI i z powrotem, siedząc po parę dni na jednym, a po parę na drugim i chciałbym zachować ciągłość osiągnieć/ustawień w grach, w które dzieci często na tym tablecie grają. Nie wszystkie gry są tak mądre, aby mieć własne mechanizmy zapamiętywania takich rzeczy, choć mozna by to łatwo zrobić (na pamięci tzw. usb, albo na serwerze gry, co niektóre tylko oferują).
-
Z tym że jest tam rozbieżność w opisach. W jednym miejscu piszą, ze apki, ale nie dane, w drugim, że apki i dane. Może chodzi o różne pule danych ("wewnętrzne" i "zewnętrzne" - z braku lepszego określenia). Sprawdziłem właśnie co się stanie, jak się wybierze przywrócenie "kopii urządzenia" z chmury Xiaomi na inne urządzenie. Po pierwsze – nie ma żadnego wyboru, co przywracać, a co nie. Po drugie - nie przywróciły się żadne apki, ale być może to wina tego, że dziś chmura działa jakby chciała a nie śmiała, ale pewnie większa wina tego, że kopię wysłaną do chmury przez Mi5 z Antiem 7 próbowałem przywrócić na Mi 2 z Andkiem 4. Przywrócił, a raczej zaimportował się układ ikonek na pulpicie, tapeta i takie tam. Potem inny eksperyment – factory reset i chciałem zobaczyć jak wygląda import z kopii Google. Wcześniej została poprawnie wykonana z tego Mi2. Niestety, żadne przywracanie nie nastąpiło, mimo że zaraz o pierwszym włączeniu, w czasie konfigurowania tel., zalogowałem się do tego kotna Google i nie wyłączałem suwaczka odpowiadającego za "autobackup". Nie było żądnych pytań ani propozycji przywrócenia czegokolwiek - czysty, nowy system. Jak ręcznie instaluję apki, które wcześniej miałem, to to nic nie wskazuje na to, aby miały jakieś dane zaimportowane z kopii – wszystkie raczej wyglądają na "świeże" i defaultowe. Tak więc na ten moment nie umiem w żaden sposób skorzystać z tego "backupu danych aplikacji "Google. Przetestowałem też przenoszenie danych (w sensie wszystkie rodzajów: apki, SMS-y, kontakty, ustawienia, filmy, wszystko) pomiędzy dwoma róznymi tel. Xioami za pomocą systemowego narzędzia "Przeoszenie danych" (tego co działa op Wi-Fi - jeden tel. tworzy specjlny hot-spot, a drugi się łączy). Tutaj bez żadnych problemów - wszystko się pięknie przenosi. Nawet kilka apek przeniosłem (Mi5-->Redmi Note1) i o dziwo zdawały sie działać normalnie, choć nie mam pojęcia, jak to jest możliwe, skoro różne telefony, z różną rozdzielczością ekranu, różną werja Andka. To były akurat komunikatory i przeniosły sie wraz z zalogowaniem, historią rozmów itd.
-
Ja to rozumiem tak, że kopia powinna działać z wszystkimi apkami, choć Google zapewnia, że tylko z apkami Google będzie działać w pełni poprawnie (w pełnym zakresie). Ciężko to ogarnąć z opisów, ale trochę potestuję.
-
Przez kopię Google to się wydaje bezpieczne, bo apki chyba i tak idą ze Sklepu, a tylko ustawienia i dane z kopii, to by miało sens. Ale nie ćwiczyłem tego jeszcze. Natomiast przywracałem apki z Chmury Xiaomi, ale na to samo urządzenie (po przypadkowym zrobieniu w TWRP wipe data zamiast wipe cache :). Tam można wybrać kopię z innego urządzenia do przywrócenia (apek) na innym, ale jakoś mi się to nie wydaje najlepszym pomysłem. Zwłaszcza, że w narzędziu do kopii jest napisane, że do chmury idą apki, a nie dane apek. Więc jaki sens, to nie wiem.
-
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
Wiem, wiem, miałem na myśli poprawkę (patcha), której efekt jest na nagraniu, a nie aktualizację systemu. Xiaomi jeśli to poprawi to nie aż tak dobrze. Tzn. może wyłączą "redukcję dźwięków tła" (to najważniejsze) ale nie zwiększą bitrate i innych parametrów, które mogą mieć wpływ na jakość dźwięku. Jak żyć bez TWRP? Jak żyć? Chociażby - jak wgrać jakiś plik hosts lub inną blokadę reklam/banerów? -
A, rozumiem. Pytanie dodatkowe: czy apki, których używam, ale odinstalowałem (na "starym" systemie) też są proponowane do przywrócenia po wyczyszczeniu tel., czy one znikają z kopii, gdy się je odinstalowuje? Typowy scenariusz: zapycha mi się tel., więc odinstalowuję najpierw większe apki, w tym np. jakąś grę. Wciąż mam mało miejsca, więc decyduję się na factory reset. Wtedy mi proponuje przywrócenie apek – ale czy także tej odinstalowanej wcześniej gry? Czy raczej jest to taka kopia awaryjna i pozwala na przywrócenie stanu apek zainstalowanych tuż przed czyszczeniem tel.? I do tego musi to być ten sam (albo taki sam?) model, nie da się za pomocą tej kopii niczego przenieść na nowszy/inny tel.? I jaki właściwie ma sens i zastosowanie to, że można wskazać jako konto do tej kopii inne konto google, niż to główne na telefonie? Jakoś nie bardzo widzę sens tego.
-
Mam z tym problemy. Kopia się tworzy, to pewne, bo ją widzę logując się z peceta przez www do Dysku Google – tam jest zakładka "Kopia zapasowa" i są widoczne moje urządzenia (na których się loguję do tego konta google) oraz data/godzina ostatnio wykonanych kopii. Ale wszystkie moje próby przywracania z tej kopii to już porażka. Jak to robić, jak to wymusić. Z tego co tam piszą, to idea tej kopii jest taka, ze przy ponownej instalacji jakiejś apki (jak rozumiem - wyłącznie na tym samym urządzeniu), jej dane/ustawienia zostaną wzięte z tej kopii. Sprawdziłem. Nic takiego się nie dzieje. Usunięta apka (z określonymi ustawieniami, działająca od dawna, więc napewno uwzględniona w kopii) – po ponownej instalacji jest "goła i wesoła", wszystkie ustawienia ma default. Mam na myśli instalowanie na tym samym urządzeniu, nawet nie marzę, że to by mogło złagodzić ból przesiadki na inne, bo chyba tego nie przywidziano. Bardzo proszę o wskazówki.
-
Mam z tym problemy. Kopia się tworzy, to pewne, bo ją widzę logując się z peceta przez www do Dysku Google – tam jest zakładka "Kopia zapasowa" i są widoczne moje urządzenia (na których się loguję do tego konta google) oraz data/godzina ostatnio wykonanych kopii. Ale wszystkie moje próby przywracania z tej kopii to już porażka. Jak to robić, jak to wymusić. Z tego co tam piszą, to idea tej kopii jest taka, ze przy ponownej instalacji jakiejś apki (jak rozumiem - wyłącznie na tym samym urządzeniu), jej dane/ustawienia zostaną wzięte z tej kopii. Sprawdziłem. Nic takiego się nie dzieje. Usunięta apka (z określonymi ustawieniami, działająca od dawna, więc napewno uwzględniona w kopii) – po ponownej instalacji jest "goła i wesoła", wszystkie ustawienia ma default. Mam na myśli instalowanie na tym samym urządzeniu, nawet nie marzę, że to by mogło złagodzić ból przesiadki na inne, bo chyba tego nie przywidziano. Bardzo proszę o wskazówki.
-
Dysk Google - funkcja zablokowana przez administratora
latet odpowiedział(a) na daro69 temat w Problemy techniczne
Też mam taki komunikat ( FUNKCJA WYŁĄCZONA PRZEZ ADMINISTRATORA ), ale kopia się tworzy, co widzę logując się przez www do Dysku Google – tam jest zakładka "Kopia zapasowa" i są widoczne moje urządzenia oraz data/godzina ostatnio wykonanych kopii. Tworzenie się ich to jedno, ale z przywracaniem, to już jest inna bajka. Ja nie wiem, jak zrobić, wymusić. Piszą tam, że idea tej kopii jest taka, ze przy ponownej instalacji jakiejś apki, jej dane/ustawienia zostaną wzięte z tej kopii. Ale nic takiego się nie dzieje. Mam na myśli instalowanie na tym samym urządzeniu (bo chyba ta kopia w ogóle na tym polega, że tylko na tym samym urządzeniu ew. może być wykorzystana). Ktoś coś? -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
To może po prostu ustaw je jego wyjątki typu "Zamknij w tle" w Oszczędzaniu w Aplikacjach. Nie powinny wtedy za bardzo "fikać". -
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
Cudów nie oczekuj, ale ewidentnie słychać, że poprawka usunęła problem. Tłumienie dźwięków tła zostało wyłączone i dźwięki ulicy brzmią po prostu normalnie, poprawnie, a nie jakby zostały przepuszczone przez maszynkę do mięsa, a potem skompresowane z superniskim bitrate i na koniec metalizowane -
Moja ładowarka od Xiaomi nie działa prawie z żądnym kablem oprócz jednego BlitzWolfa. Z tym, co przyszła w pakiecie, też nie działa. Po prostu ma jakieś takie "za luźne" gniazdko na kabel, czy coś w tym stylu. Święta prawda co do gniazdek w miernikach i ich wtyczek – są raczej marne. I choć taki miernik to ogólnie świetna sprawa, to czasem on sam jest przyczyną problemu.
-
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Ok, tylko czy te wymienione apki, jeśli wyłączone nie są, a nie są też używane, zużywają zasoby w stopniu istotnym? Śmiem wątpić. Testuję obecnie Globala na Redmi 4x, niczego w nim nie wyłączałem. Na liście zużycia baterii ani śladu tych apek. Nie nie zyskasz wyłączając je. Co do chmury Xiaomi, to też nic nie trzeba wyłączać. Jeśli się nie zalogujesz, to te usługi są praktycznie nieaktywne i naprawdę w niczym nie przeszkadzają. -
Jeszcze z 10 lat czekania i Xiaomi wypuści model z OIS+EIS. Po kolejnych 15 latach coś z 60 fps (ale tam zabiorą OIS, aby nie było za dobrze).
-
Zapomnaiłem - czy on ma w zamian jakis EIS?
-
Skoro się niecierpliwisz, to czemu nie zainstalujesz Global dev z MIUI9?
-
Nie kupowałem tam, ale napisali " Unlocked for Worldwide use. ", a to sugeruje, że tak.
-
Normalnie to łatwe, ale jak zhackowany BL pachnie problemami... (znam tylko pobieżnie z czytania forum, nie zetknąłem się osobiście, bo nie kupowałem telefony tylko w sklepach, w których nic nie modyfikują i nie grzebią, przynajmniej w tych modelach, które kupiłem).
-
Ani Mi5s, ani Mi A1 nie mają OIS – jeśli video i photo jest ważne, to bym brał to pod uwagę. Głównie z tego powodu wciąż siedzę na Mi5 i na horyzoncie nie widzę póki co opcji do zmiany (Mi6 kusi, ale trochę za drogi dla mnie, Mi Note 3 - podobnie, kusi, ale cena chora póki co). Niestety w ofercie Xiaomi jest mało modeli z OIS i żadnego z 60 fps w FHD! (a przypomnę, że mamy 2017 rok).
-
W tym przypadku dopisek "global version" najprawdopodobniej nie oznacza zupełnie nic, a na pewno nic istotnego. Mi5 nie ma (jak np. niektore Redmi) osobnej wersji "globalnej" różniącej sie obsługą zakresów LTE. Sprzętowo są więc to identyczne telefony. Być może ten "globalny" ma w zestawie ładowarkę pasującą do europejskich gniazdek bez przejściówki, ale w opisie nic o tym nie dostrzegłem. Piszą niby, że ten "global" ma wgrany oryginalny ROM "global". Być może ten tańszy ma w takim razie syf-MIUI. Ale przy obu jest niepokojący dopisek " Unlocked for Worldwide use." - co może oznaczać, zę Boot Loader został zdjęty w jakiś "brudny" nieoficjalny sposób, a to może (ale nie musi) się potem wiązać z komplikacjami w pewnych sytuacjach (szczegółów nie znam, pytaj mądrzejszych)
-
bardzo wygodny automatyczny backup/synchronizacja kontaktów (wraz ze zdjęciami kontaktów w pełnej rozdzielczości), SMS-ów, połączeń, ustawień systemowych i haseł wifi – w razie potrzeby zrobienia "factory reset" - szybko i łatwo wszystko się przywraca zabezpieczenia w wypadku utraty/kradzieży – telefon jest przypisany do konta Xiaomi nikt nie będzie mógł go używać z MIUI [chyba że jest odblokowany BL, wtedy tak, ale nie z MIUI, tylko z jakimś innym ROM-em], plus możliwość zdalnego zablokowania i wyczyszczenia urządzenia w razie potrzeby mając konto występujesz o zgodę na odblokowania BL - dostajesz ją raz na zawsze i masz - może się kiedyś przydać dostęp do zawartości konta/chmury przez WWW, a także możliwość wysyłania SMS-ów poprzez przeglądarkę WWW. Tam też można odszukać wcześniej usunięte kontakty (są stany z określonych dat w przeszłości). To takie podstawowe i najważniejsze moim zdaniem funkcje, pozostałych nie używam, ale są i inne. Nie trzymam w chmurze Xiaomi zdjęć, bo od tego mam chmurę Google Photos bez ograniczeń pojemności. Nie nagrywam też rozmów, ale jak ktoś to robi, to można je na bieżąco pakować do chmury Xiaomi i mieć i te "dowody" nawet po utracie urządzenia. Długo miałem opory przez założeniem konta Xiaomi, z obawy, że związane z nim usługi systemowe będą mocno żreć baterię, ale testy pokazały, że nic takiego nie ma miejsca. Jeśli będziesz zakładać, to potraktuj poważnie te pytania i odpowiedzi "ratunkowe". Wpisz takie, które będziesz pamiętać. Są sytuacje, że się mogą przydać.
-
A konto w chmurze Xiaomi to radziłbym jednak założyć
-
Z partycją już sobie poradziłem. Chyba błędem było zastowanie się do pkt. 7 poradnika. Myslę, że przywrócenie pełnej kopii TWRP zmieniło z powrotem rozmiar tej partycji na mniejszy. Drugi raz juz niczego nie przywracałem, a tylko bezp. po przepartycjonowaniu zainstalowałem na czysto ROM EU 7.1.20 i - jest OK.
-
Witajcie, mam parę pytań. Zapchała mi się pamięć w MiPad, zostało 0,5 GB. No to zaczynam czystkę. Najpierw filmy, zdjęcia, jakieś .zip-y. OK, trochę odzyskałem, ale za mało. Nadal zajęte 80%. No dobra, to koszę gry i większe apki – odinstalowałem prawie wszystko. Zmiana – niewielka, nadal 70% zajęte. Dziwne. OK, pogadamy inaczej – TWRP, wipe cache, dalvik oraz – przede wszystkim – wipe "Internal storage". Efekt… marny, bo jednak tam już niewiele było oprócz pustych folderów. Nadal zajęte ok. 30 GB!. Co więc nadal zajmuje 30 GB, skoro odinstalowałem praktycznie wszystkie apki i wykosiłem wszystkie pliki z 'Internal storage'? Zrobiłem "factory reset" – i to pomogło - praktycznie cała pamięć teraz wolna. Kto mi powie, co mogło ją zajmować w tak gigantycznym stopniu? Pojawił się jednak niespodziewany skutek uboczny. Mimo, że wersja systemu ta sama co była [MIUI EU z marca 2016], zmieniło się działanie siatki pulpitu. Wcześniej 5 ikon mieściło się także w pozycji pionowej ekranu, a zmiana pozycji poziom/pion nie naruszała układu, a jedynie zmieniała odstępy pomiędzy ikonami. Teraz jest inaczej: w pionowym układzie tylko 4 ikony, a w poziomym 5, więc wszytko się ciągle "przelewa". Nigdzie żadnych "opcji siatki" nie widzę. Widzę, że ROM-y China dev cały czas wychodzą dla Mi Pad-a. Może jest szansa na jakieś nowsze EU tak z raz na parę miesięcy? Tymczasem, próbowałem zaktualizować do najnowszej dostępnej EU (7.1.20). Jednak mam problem z partycją system. Pomimo, że postępowałem ściśle wg poradnika (tego: http://en.miui.com/thread-118294-1-1.html ) – rozmiar partycji system nie został powiększony (choć był komunikat, że "ok" po wgraniu tego magicznego Repartition_MI_Pad_1_2GB_zardMi3.zip spod TWRP).
