Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Najwyraźniej tak jest, choć 100% pewności nie mam: https://miuipolska.pl/forum/topic/29517-szyfrowanie-partycji-data-–-jak-to-jest/Chcę sprawdzić, czy Global zainstalowany bez szyfrowania działa nieco żwawiej. Czytałem ostrożne opinie, że tak.
  2. Witam, Chciałem porównać na paru różnych tel. działanie MIUI EU i MIUI Global. Ale nie ma sensu porównywać szybkości działania i energooszczędności dwóch systemów, jeśli jeden jest szyfrowany, a drugi nie, prawda? Męczy mnie więc kwestia szyfrowania partycji /data – pod "EU" szyfrowania normalnie nie ma, ale nie wiem, jak to jest z Globalem, który zainstalowałem przez MiFlash (clean_all). Czy jest to możliwe, że po takiej instalacji partycja /data jest zaszyfrowana jakimś defaultowym hasłem, którego nie trzeba wpisywać? Jaki to by miało sens? Szyfrowanie musi choćby trochę dodatkowo obciążać CPU, a co daje szyfrowanie z defaultowym hasłem, którego nie trzeba wprowadzać? Nic. Nie rozumiem tego. Podobno obecność lub brak szyfrowania można sprawdzić komendą adb, ale na ile to wiarygodne, to nie wiem. Wykonałem: adb shell getprop ro.crypto.state i pokazało się: encrypted. Także TWRP (nie instalowane, ale uruchomione przez fastboot boot twrp.img) twierdzi, że jest szyfrowanie, ale rozszyfrowuje go hasłem domyślnym (cokolwiek to oznacza) i spokojnie mogę przeglądać zawartość i dokonywać zmian wewnątrz partycji /data. Natomiast z poziomu systemu, w ustawieniach Prywatności wygląda to tak, jakby szyfrowania nie było (trzeci screen). To jak to jest w końcu? Muszę więc chyba spod TWRP zrobić format data i wtedy wgrać globala z .zip z poziomu TWRP? Znacie jakiś test (benchmark), który by pokazał różnicę, czyli coś czułego na szybkość operacji na plikach przy jednoczesnym obciążeniu CPU? Skoro TWRP i tak potrafi brykać po zaszyfrowanej "defaultowym hasłem" partycji /data, to po co trzeba robić format data przed instalacją MIUI EU spod TWRP?
  3. Na marginesie: czy tak zainstalowany ROM ma zaszyfrowaną partycję /data czy nie ma? Googluję od wczoraj na ten temat ale znajduję sprzeczne info.
  4. latet

    Szyfrowanie Mi6

    Czy jak się wgra oficjalny ROM (np. Global) przez MiFlash z pełnym wipe, to szyfrowanie będzie, czy nie będzie?
  5. Ale w tę stronę to działa. MIUI tworzy kopię (apek z ustawieniami) w chmurze Google a potem można ją zaimportować na innym urządzeniu działającym nie pod MIUI. Właśnie niedawno tak sobie przywróciłem bieżący stan apek z Mi5 na tablecie z Lineage OS. Nie da się w drugą stronę – MIUI nie umie w żaden sposób zaimportować niczego z takiej kopii w chmurze Google. Wycięli lub wyłączyli narzędzie, które za to odpowiada. Tak więc w tym sensie to Xiaomi utrudnia przejście z innych marek na Xiaomi, jeśli już. I to może być całkiem przykra niespodzianka, dla kogoś, kogo czysty Android przyzwyczaił, że przy włączonej funkcji backupu apek w chmurze Google, można apkę odinstalować, a po chwili zainstalować z powrotem i będzie jakby się nic nie stało. Pod MIUI, nawet jeśli re-instalacja będzie po minucie - apka będzie goła jak nowa.
  6. Akurat przywracanie apek (z ustawieniami) z chmury Google działa znakomicie, ale nie działa w ogóle pod MIUI.
  7. Patrz 3 posty wyżej
  8. Nie, najnowsza wersja linii Global kanału "stable" to 8.5.3.0 i możesz ją pobrać stąd: http://en.miui.com/download-299.html Ale to jest wciąż MIUI8. Jeśli chcesz MIUI9 to zainstaluj wersję dev 7.9.22, dostępną pod tym samym adresem. A w ogóle to przejdź na "EU"
  9. Różnie z tym bywa. Czasem jest taki komunikat, mimo że się instaluje nowszą wersję. Z jakichś powodów instalator uznaje, że lepiej będzie zrobić full wipe.
  10. Tak... Choć z moich doświadczeń, to nad wszystkim – za wyjątkiem problemów z aparatem – jakoś daje się zapanować. Średnio chce mi się wierzyć, że XA1 jest tych problemów pozbawiony – i że np. trzyma sztywno 30FPS w 4K nawet jak się rozgrzeje, albo nie dropi FPS w gorszym świetle. Oby tak, ale wątpię.
  11. Smutno jakoś się to czyta. Streszczenie w 1 zdaniu: "Wreszcie Xiaomi zrobiło telefon bez tego okropnego MIUI". A ja mówię "nie", bo wolę 100% ciężkie i problematyczne MIUI od czystego Andka.
  12. Przyznaj klawiaturze uprawnienie Autostart.
  13. Witam, Mi5, ROM EU 7.9.21 dev Ostatnio zauważyłem, że apka Instagram się rozszalała (jak na obrazkach). Screeny wykonane już po odebraniu jej Autostartu, co niestety niczego nie zmieniło. Nie ma też kłódki. W czasie pokazanym na wykresach nie było żadnych powiadomień, więc to nie one są powodem. Oszczędzanie w Aplikacjach mam wyłączone (pewnie dałoby się ją tam wyjątkiem "uciszyć", ale przestałaby pokazywać powiadomienia".. Apka ma wyłączone uprawnienie do lokalizacji. Sprawdzę jeszcze, czy to nie przez to, choć wątpię, Może ktoś się spotkał z podobną sytuacją?
  14. Fajnie czytać takie info A zdradzisz, co było zepsute i co z tym konkretnie zrobiono?
  15. U mnie się po prostu zainstalowało, choć (o ile pamiętam) wymusiło Factory Reset ze względu na zmianę bazy. Ale żadne 'konto testera' potrzebne nie było. Wymień, co Cię wkurza w 8.5.2.0, sprawdzę, co z tego pozostało w najnowszym dostępnym ROM-ie Global dla tego modelu (7.9.22).
  16. [Redmi 4x] Donoszę z przyjemnością, że na ROM-ie Global dev 7.9.22 (MIUI9, Android 7) nie występuje problem z jakością nagrywanego audio w filmach. Z płynnością ruchu jest jakby minimalnie lepiej niż na Stable z MIUI8, ale wciąż nie jest idealnie (rozwiń). https://www.youtube.com/watch?v=-DakXgsB4eo Zwróćcie też uwagę, że coś się stało pod koniec z ostrością, pomimo, że była na początku ustawiona na sztywno (dotknięciem), a nie "ciągły AF". Tak jakby ruszanie telefonem (skierowanie obiektywu w górę i potem z powrotem do poziomu) powodowało, że coś się tam w tym maleńkim aparaciku grawitacyjnie przesuwa??!?! Potestujcie to proszę w swoich egzemplarzach.
  17. Sensowniej działa przywracanie apek z chmury Google, bo tam są trzymane tylko ich ustawienia i podstawowe (lekkie) dane. Sama apka i tak jest instalowana normalnie ze Sklepu, a z kopii po prostu przywracane są jej ustawienia/preferencje. Niestety, w MIUI nie ma możliwości przywracania czegokolwiek z tych kopii Google, choć na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że taka możliwość jest, bo są pozostawione pewne dotyczące tego opcje. Ale wciąż można takie kopie robić i potem przywrócić sobie wszystko pod innym systemem np. RR czy LineageOS (właśnie to sprawdziłem – na MiPad z Lineage OS przywróciłem komplet apek z Mi5 Właśnie chcę przeskoczyć na Mi5 z EU na Global dev i trochę mnie lenistwo kusi, aby może z jakiejś kopii skorzystać, ale nie dam się i wszystko od nowa postawię, bo tylko wtedy takie porównanie systemów będzie fair.
  18. Bardzo słusznie. Ostatnio sporo testowałem różne metody przywracania apek z kopii (różnych) i zwykle jakieś problemy się pojawiały. Czasem trudne do wyłapania i skojarzenia z przeniesieniem. A to jakaś apka zaczęła się raz na jakiś czas wieszać, a to jakaś inna zaczęła generować wake-locki... Moim zdaniem naprawdę nie warto się w to bawić, tylko sobie zainstalować ręcznie od nowa. Ewentualnie przenosić tylko te, których stawianie na nowo byłoby naprawdę uciążliwe. Tyle że nie każde narzędzie przywracania oferuje wybór, co przywracać – w szczególności nie ma się żadnego wyboru przywracając z chmury Xiaomi. Nawet nie można wybrać, czy chce się przywrócic ustawienia systemowe oraz apki, czy tylko to pierwsze. Szkoda, bo akurat ustawienia systemowe to się tu przywracają całkiem nieźle, ale apki to już inna bajka - bo gołe, bez żadnych danych i ustawień (bezsens), a przy tym niektóre potem nie działają.
  19. latet

    Rdzenie procesora

    Sprecyzuję: po jakimś czasie po restarcie tel. (ileś tam minut) narzędzia przestają pokazywać poprawnie info o rdzeniach, pomimo, że nadal one pracują w pełni normalnie.
  20. Ten etc na partycji systemowej? Tak go nie zobaczysz. Z peceta widać tylko zawartość /storage/emulated/0/
  21. Używam, ale dopiero od paru dni. Jeszcze żadnych błędów nie znalazłem, ale to mój dodatkowy tel., a nie podstawowy, więc mogłem coś przeoczyć. Nie wiem co piszą Ci, co odradzają MIUI9 dla R4x. Chętnie się dowiem i zweryfikuję to.
  22. Raczej wina softu. Pokaż statystyki zużycia prądu, może tam już będzie odpowiedź. Ogólnie to jest "zimny" model i normalnie to raczej trudno jest go doprowadzić rozgrzania.
  23. Jak wybierzesz "Szczegóły" zdjęcia, to tam będzie:
  24. Dla porządku dodam, że w tym narzędziu do wyłączania/wyłączania Autostartu jest opcja Pokaż/Ukryj Aplikacje Systemowe. Ale nie działa to na wszystkie. Np. pojawia się systemowa "Galeria", ale Gmail czy Zdjęcia (Google Photos) - już nie (ROM-y Global). Dodam też, że przy wyłączonym Oszczędzaniu w Aplikacjach Gmail pobiera w tle maile nawet bez "Autostartu" (ROM-y EU).
  25. Nie będzie czegoś takiego Całkiem możliwe, że bieżących wersjach dev znajdziesz mniej błędów niż w tym Stable co masz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...