Jump to content

sr1

Użytkownicy
 • Posts

  219
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

sr1 last won the day on June 24 2018

sr1 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

1,411 profile views

sr1's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Dedicated Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

65

Reputation

 1. U mnie się również odklejało, ale gdzieś za 3cim razem udało się założyć poprawnie i jest git. Te szkło chyba jest zrobione tak, że trzeba je idealnie równo założyć.
 2. @pkonrad, sciągnąłem, ale dla arm64 z https://www.apkmirror.com/wp-content/themes/APKMirror/download.php?id=1416363 Po instalacji opaska pobrała nową aktualizację (1.0.1.32) i zostały dodane nowe języki (brak polskiego): włoski, niemiecki i francuski. Reszta już chyba była. Czyli tak jak meagol5 pisał na pierwszej stronie w tym temacie. Może w kolejnej aktualizacji wleci polski.
 3. @pkonrad dalej tylko 5 języków do wyboru. Mi Fit 4.3.1 / Mi Band Firmware V1.0.1.16. Ten język mamy dostać poprzez update Mi Fita? Nie przez update firmware opaski?
 4. Nie wiesz o czym mówisz Stable są budowane na wersjach z bety, które były "najlepsze", czyli, w większości przypadków, bety są świeższe niż stable, mimo, że stable wyszło PO becie. Chcesz mieć nowinki, zainstaluj betę. Nie na odwrót. 9.10.10 jest ostatnią betą dla Mi5, dlatego też ciekawi mnie, czy stable był budowany na ostatniej becie 9.10.10, lub wykryli jakiś błąd i był budowany może na 9.10.9 (niedostępnej dla nas), a może coś jeszcze poprawili i jest lepsza od 9.10.10. Dlatego zadałem takie pytanie. Jeżeli ten stable jest zbudowany jak każdy inny i bazuje np. na wersji 9.9.26 to mógłbym łatwo sobie porównać, co dodali po 9.9.26 i zdecydować, czy jest sens iść na stable czy zostać na becie.
 5. Cześć, czy V11.0.2.0.OAGCNXM (Mi5 stable) jest starszą wersją od 9.10.10? Czy może taką samą, ale ma np. jakieś poprawki wprowadzone i jest "lepsza" od 9.10.10? Można gdzieś znaleźć różnice?
 6. Jest jakaś lista tego co nie działa? Jaka jest różnica w tym publicznie dostępnym xiaomi.eu port z Mi5s do Mi5 vs "oficjalny" niepubliczny port xiaomi.eu z Mi5s do Mi5? Czy po prostu tamtej ekipie się udało zrobić port, a oficjalny team nad tym pracuje? Czemu sami próbujecie? graw2 na xiaomi.eu sam polecał właśnie ten "nieoficjalny" port do Mi5 i linkował.
 7. 9.2.14 Mi5: 1080p 30 fps, 4K 26.14 fps. Niestety
 8. @latet tam działa? Dzięki. Więc w sumie zrobię pierw 10.2.1.0 i sprawdzę czy jest cud, jak nie będzie cudu to full wipe i instalacja wrześniowego Stable oraz czekanie na nowszego Stable niż 10.2.1.0. Bo i tak musiałbym robić full wipe jeżeli chciałbym przejść prosto na wrzesniowy Stable bo 8.11.22 dev jest nowszy, a gdzieś właśnie pisali, że Stable to devy i można instalować Stable jeżeli jest nowszy od obecnie zainstalowanego dev, tylko że ja nie wiem skąd wziąć informacje jaki numer deva kryje się pod Stable
 9. @latet ja jestem na 8.11.22 dev i: 1. Zaktualizowane mapy - wieszają się. 2. Odinstalowałem mapy. Zainstalowałem na nowo (o dziwo NOWY WYGLĄD I WSZYSTKO NOWE, mimo, że wcześniej miałem je aktualne...) - również się wieszają. Więc chce zainstalować nowszą wersję i liczyć na cud, a full wipe zrobić jak już wyjdzie faktycznie ostatnia stabilna wersja.
 10. Orientuje sie ktoś, czy te nowe xiaomi.eu stable 10.2.1.0 jest "nowsze" od xiaomi.eu dev 8.11.22 i czy mogę zrobić normalnie przejście bez instalacji od nowa? Czy jednak ten stabilny ma starszą wersję i się nie da?
 11. sr1

  Xiaomi MI8

  Trochę żenada, że kolejny flagowiec od Xiaomi bez IP68. Szkoda. @Gumka23 witamy na MIUIPolska
 12. sr1

  Xiaomi MI8

  @Acid Zapowiada się jakaś szansa, że B20 będzie portowane do Mi5 czy raczej nie ma szans i tak to nie działa? Jest światełko w tunelu?
 13. sr1

  Find Device - pomoc

  Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić zasadę działania Find Device? Bez danych komórkowych/Wi-Fi telefon tak czy siak otrzymuje polecenia, jak to możliwe? Czy telefon dostaje ukryte SMS od mi.com? Czy po prostu mimo wyłączonych danych/Wi-Fi i tak aplikacje sobie działają z Internetem? (pamiętam, że na MIUI 8 będąc za granicą i mając wyłączone dane komórkowe to kasa mi powoli znikała bo telefon jakimś cudem żarł dane komórkowe...) No i najważniejsze pytanie, czy podczas wysyłania zapytania o Lokację, wywala wam na telefonie po chwili komunikat Find Device closed unexpectedly? Jak poprawnie powinna działać ta opcja? Czy po kliknięciu powinienem zauważyć, że telefon włącza sobie GPS czy jest to ciche i na telefonie nie ujrzę włączonego GPS mimo, że go sobie włączył? @Acid xiaomi.eu 8.5.3-8.5.17 MI5
 14. !!UWAGA: poniższa modyfikacja nie jest modyfikacją bez błędów, niektóre opcje mogą się crashować i nie działać więc jak ktoś się nie chce w to bawić i się nie zna to niech nie instaluje!! Na xda (i ruskie 4pda) user eszdman wrzucił moda poprawiającego kamerę w Mi5: Wgrałem to na Mi5 8.3.8 Oreo i działa, obraz wydaje się płynniejszy w podglądzie, a nagrany plik 1080p ma gdzieś 45-50 fps (może coś źle sprawdzam). Wszystko wskazuje na to, że ktoś u ruskich zabrał się za aparat. Ewentualnie może ktoś bardziej ogarnięty @Acid potrafi stwierdzić, czy jest sens bawienia się z tym libhackiem? Być może większość opisana w poście wleciała wraz z 8.3.15 update (autofocus, kolory)? A pozostałe czyli 1080p60 wlecą kiedyś tak czy siak jeżeli będą sprawnie działały? Może ktoś potrafi zrobić dobre porównanie jakości, stabilizacji itp. stock MIUI vs mod eszdmana i czy w ogóle warto? Co zrobiłem by na Mi5 8.3.8 Android 8.0 działało: Magisk-v16.0.zip z xda camera_60_fps_by_eszdmanFor_mi5.zip z tematu xda (link na dole) GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7beta-test-6_1.apk z https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/ (być może na innych wersjach Arnova8G2 też będzie działać) dodanie linijki persist.camera.HAL3.enabled=1 do build.prop (bez tego GoogleCamera się crashowało) Temat z libhackiem na xda - https://forum.xda-developers.com/mi-5/themes/mi-5-video-libhacks-eszdman-t3760610 Filmik który mówi, że działa ale niezbyt pokazuje... jak działa https://www.youtube.com/watch?v=wpl26ILArVQ
 15. Nie znam przyczyny. Soft: xiaomi.eu 8.1.25 Telefon: MI5 Co się dzieje: słuchawki podpięte: brak dźwięku (muzyki z poweramp, instagram, snapchat itp.) DODATKOWO: jeżeli odpalę filmik z Instagrama to widać, że tnie; gdy odpalam muzykę w PowerAMPie to czas nie upływa natychmiastowo, a dodatkowo upływa wolniej, czyli przykładowo 1 sekunda muzyki to 2 sekundy naszego czasu (w obu przypadkach brak muzyki z słuchawek), słuchawki odłączone: wszystko ok, dźwięk działa, zero lagów w Instagramie i innych programach, wciśnięcie play w PowerAMPie powoduje natychmiastowe odtwarzanie muzyki, Powyższy "bug" wystąpił u mnie już drugi raz (losowo? po prostu normalnie wszystko działa i pewnego dnia podłączam słuchawki i cisza), za każdym razem problem rozwiązywało jedynie wgranie na nowo xiaomi.eu 8.1.25 na ten sam system, bez wipe itp. Odinstalowywanie apki, czyszczenie cache/dalvik, czyszczenie cache apki, nie naprawia powyższego buga. Ja się nie znam, ale to tak wygląda, jakby telefon mając podpięte słuchawki zaczął działać "wolniej" gdy puści się muzykę, włączy film na Instagramie lub innej aplikacji / mniej rdzeni pracuje? Nie wiem. Dodatkowa informacja: wracałem z xiaomi.eu 8.2.1 na xiaomi.eu 8.1.25, no ale skoro po powrocie wszystko działa to co? Nagle po jakimś czasie się psuje z racji rollbacka do 8.1.25? Soft posiadał wgrane Global Rom Notification Shade Port z xiaomi.eu, jednak wątpię, by to było problemem. W Internecie nie potrafię znaleźć tego samego przypadku co u mnie. Aktualnie buga nie mam bo zainstalowałem ROM na nowo, jednak gdyby ktoś znał przyczynę i fixa, a bug wystąpiłby u mnie ponownie to byłoby fajnie gdybym mógł go rozwiązać inaczej niż wgrywanie tego samego ROMu na ten sam ROM. Jeżeli jednak jest to losowa przypadłość 8.1.25 to wtedy zmienię po prostu na inny numerek. Dziękuję!
×
×
 • Create New...