Orjon

Mi Note 10 Lite - ROMy Global - dyskusja

Recommended Posts

Jak go zaktualizować? nie mam opcji ręcznego wyboru pliku. I czym się różni EEA od Global?

Edited by innyreader

51 minut temu, innyreader napisał:

nie mam opcji ręcznego wyboru pliku.

Kliknij 10 razy w duże logo wersji Miui w Aktualizacjach systemu to się pojawią zaawansowane opcje a w nich wybór lokalnego pliku. Różnią się niewiele, nie ma to dla Ciebie znaczenia. Ważne żeby wybrać wersję która masz. Global ma w nazwie literki MI, EEA literki EU.

• Like 1

18 minut temu, FromWP napisał:

Kliknij 10 razy w duże logo wersji Miui w Aktualizacjach systemu to się pojawią zaawansowane opcje a w nich wybór lokalnego pliku. Różnią się niewiele, nie ma to dla Ciebie znaczenia. Ważne żeby wybrać wersję która masz. Global ma w nazwie literki MI, EEA literki EU.

No i pięknie :) Dzięki.

Tak to jest jak całe życie na wersji rozwojowej :)

Szkoda, że toco ciągle nie ma funkcjonalnego twrp.

fajna opcja.
Szkoda że w opisach nie ma co dany ROM ma nowego 
obecnie mam 11.0.8.0 stable a w ostatniej wrzutce 11.0.7.0 hmm

2 godziny temu, rm_125 napisał:

fajna opcja.
Szkoda że w opisach nie ma co dany ROM ma nowego 
obecnie mam 11.0.8.0 stable a w ostatniej wrzutce 11.0.7.0 hmm

Masz 11.0.8 Global czy EEA? Bo ten ostatni jest 11.0.10

2 minuty temu, innyreader napisał:

Masz 11.0.8 Global czy EEA? Bo ten ostatni jest 11.0.10

raczej to od nowości global 

EEA na stówę. Zwykły Global najnowszy to 11.0.7.0.

Cześć, właśnie wyciągnąłem z putełka mi note 10 lite. Poszła aktualizacja i jest Miui  11.0.8.0 (QFNEUXM). Wszystko super, lecz nie ma nagrywania połączeń, a jest to dla mnie najważniejsza funkcja. Co mogę zrobić, aby to nagrywanie mieć? Możecie wskazać jakiś rom?

9 godzin temu, zoltan78 napisał:

Miui Polska, lecz najpierw odblokuj bootloader. 

Jest działający twrp już na niego? Czy to będzie ten sam co idzie pod mi note 10 i 10 pro?

Dzięki @zoltan78, chociaż pytanie teraz, bo zerkam na miuipolska w ostatni wypust miui i nie mam tam do mi note 10 lite. Czyżby jeszcze nie wyszło na ten model?

właśnie idzie do mnie mi  note 10 lite i zależy mi na nagrywaniu rozmów jak w red mi note 3 kate no i na stabilnosci i braku reklam, syfu (zbędnego softu).
Czy gdzieś jest opisane dla laika (flashowaniem telefonów bawiłem się w czasach nokii 5110 do 6021 ;)) bo naprawdę ostatnio wyleciałem z obiegu jak wrzucić miuipolska
Tylko naprawdę tak krok po kroku ;)

????

odnośnie MIUI V11.0.7.0.QFNMIXM znalazłem info:

"Updated on July 14, 2020: Today Xiaomi rolled the new version of MIUI 11 to Xiaomi Mi Note 10 Lite with software version V11.0.7.0.QFNMIXM. But the company later rolled back due to some issues in the performance." - ktoś instalował i faktycznie coś popsuło?

źródło: https://www.getdroidtips.com/xiaomi-mi-note-10-lite-global-stable-rom-update/

22 godziny temu, innyreader napisał:

Problem jest z funkcjonalnym TWRP co mnie skutecznie zniechęca.

Wczoraj poszła wersja fastboot, powinna pójść bez problemu.

4 minuty temu, kuter.piotr napisał:

odnośnie MIUI V11.0.7.0.QFNMIXM znalazłem info:

"Updated on July 14, 2020: Today Xiaomi rolled the new version of MIUI 11 to Xiaomi Mi Note 10 Lite with software version V11.0.7.0.QFNMIXM. But the company later rolled back due to some issues in the performance." - ktoś instalował i faktycznie coś popsuło?

źródło: https://www.getdroidtips.com/xiaomi-mi-note-10-lite-global-stable-rom-update/

Zgaduję że wycofują tak jak zawsze - czyli puścili na trochę czasu, cofnęli, żeby sprawdzić, co tam ludzie powiedzą, i za kilka dni puszczą dla wszystkich.

3 godziny temu, Orjon napisał:

Wczoraj poszła wersja fastboot, powinna pójść bez problemu.

Roota da się zrobić?

Wgrałem przez fb, jest ok na razie.

Edited by innyreader

1 godzinę temu, innyreader napisał:

Roota da się zrobić?

Tak.

4 godziny temu, Orjon napisał:

Dziękuję bardzo, udało się wgrać .eu, zrobić root, jedynie na razie płatności nie działają. Ale będę kombinował.

Jeśli chodzi o TWRP to nie ma jeszcze w mi note 10 lite i 9 pro. Jeśli chodzi co kupić, to ja się właśnie zastanawiałem nad note 9 pro od dłuższego czasu, ale zmieniłem zdanie w ciągu jednego dnia jak go zobaczyłem. Szczerze? Amoled mnie przekonał bardzo mocno. Od tygodnia mam note 10 lite na globalu jeszcze i jestem zadowolony. Wyczekuję TWRP. :D

9 godzin temu, Metal napisał:

Jeśli chodzi o TWRP to nie ma jeszcze w mi note 10 lite i 9 pro. Jeśli chodzi co kupić, to ja się właśnie zastanawiałem nad note 9 pro od dłuższego czasu, ale zmieniłem zdanie w ciągu jednego dnia jak go zobaczyłem. Szczerze? Amoled mnie przekonał bardzo mocno. Od tygodnia mam note 10 lite na globalu jeszcze i jestem zadowolony. Wyczekuję TWRP. :D

Ja jestem coraz bardziej zadowolony, obawiałem się braku TWRP i byłoby łatwiej, ale wszystko poszło bez problemu a w moim odczuciu eu działa lepiej. Szkoda tylko, że na globalu a nie na china bo aktualizacje mogą być słabsze.

Edited by innyreader

2 hours ago, innyreader said:

Ja jestem coraz bardziej zadowolony, obawiałem się braku TWRP i byłoby łatwiej, ale wszystko poszło bez problemu a w moim odczuciu eu działa lepiej. Szkoda tylko, że na globalu a nie na china bo aktualizacje mogą być słabsze.

Dużo lepiej działa eu, ma wiele fajnych bajerów jak pokazywanie typu wifi w statusie, nagrywanie rozmów, po lewej stronie brak google feed tylko widgety. Jak wykombinujesz coś z google pay to pisz, ja czekam na twrp. 8-)

Edited by Metal

58 minut temu, Metal napisał:

Jak wykombinujesz coś z google pay to pisz, ja czekam na twrp. 8-)

Mam podpiętą kartę mBanku w ich aplikacji i działa.

• Like 1

Na płatności pomaga ukrycie usług banku w nagiej heide i 4bb53ce8426a482171257a18c27436d4.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

• Like 1

4 godziny temu, innyreader napisał:

A jak u Ciebie z ekranem podczas dzwonienia? Wybudza się?

I drugie pytanie, jak działa Ci czytnik palucha? Bo u mnie tak sobie i nie wiem czy to oprogramowanie czy sprzęt...

Ja jeszcze na globalu ale przymierzam się do xiaomi.eu. 

Just now, kuter.piotr said:

I drugie pytanie, jak działa Ci czytnik palucha? Bo u mnie tak sobie i nie wiem czy to oprogramowanie czy sprzęt...

U mnie na tym lite działa bez problemowo. Obecnie korzystam bardziej z "podnieś aby wybudzić" i odblokowania za pomocą twarzy. Lecz gdy jest ciemno i używam czytnika to za każdym razem mi zaskakuje czytnik. Oczywiście na te palce, które mam dodane. Ale z doświadczenia wiem, że przy dodawaniu palca, trzeba go praktycznie z każdej strony przyłożyć, aby działał poprawnie. Co do pierwszego pytania odnośnie dzwonienia, to nie zauważyłem.