ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

W moim Mi 9T Pro w dniu dzisiejszym zaktualizował się MIUI Launcher do wersji RELEASE-4.15.0.1429

IMG-20200212-WA0000.jpg

Wgrano mi w serwisie na nowo system i mam inne tapety, motywy i taki problem że nie umiem ustawić żeby płatność z NFC działała tylko po odblokowaniu ekranu. ( z tego co pamiętam poprzednio tak miałem) Czy da się to jakoś ustawić, zmienić?

Dnia 13.01.2020 o 22:52, Nostromo_ napisał:

Mój RN3P już wysiada trochę po 3 latach, rozglądam się za następnym Xiaomi, gdzie polecacie kupić w PL ten telefon? :)

mój w lipcu będzie miał 3 lata i zaczynam się rozglądać za czymś nowym. Myślałem o mi9se ale już go nie kupię (spóźniłem się na ostatnie sztuki w play a proline nie ma).
Pada więc na mi9t pro bo te dwa brałem pod uwagę.
Pytanie gdzie kupić?? Oczywiście żeby nie było jazd (bestcena), może być i CHRL tylko pewniak ;)

Tak jak kolega pisze wyżej. Ja w czerwcu kupiłem z chin k20 pro dla siebie i miesiąc później dla żony. Wygrałem Miuipolska i jest bajka. Oczywiście nie mam modułu b20, którego braku jeszcze nigdy nie odczułem, za to telefony miałem już kilka miesięcy przed premierą mi9t pro i w dodatku z 8GB ramu, gdzie na początku mi9t pro był sprzedawany tylko z 6gb. Aktualnie z chin można sprowadzić wersję k20 pro ee, która ma 12gb ramu i 512 gb pamięci w cenie niższej niż mi9t pro w mi home.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

7 godzin temu, pkonrad napisał:

Chcesz 100% pewniak to kup na mi-home.pl

hahaha, dzięki, nie ma to jak się pośmiać w weekend ;)

Myślałem że są tutaj podani sensowni sprzedawcy z chin lub Ci których należy unikać. 

7 godzin temu, lukkop91 napisał:

....Aktualnie z chin można sprowadzić wersję k20 pro ee, która ma 12gb ramu i 512 gb pamięci w cenie niższej niż mi9t pro w mi home.

jakaś podpowiedź?

Ten sklep z którego ja zamawiam nie ma już tej wersji jak sprawdzałem przed chwilą.

To normalne że telefon procesor przy dużym obciążeniu tj. Pubgm wystko na max dochodzi do 65-70°C?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Mam prośbę możecie podesłać mi linka do najnowszej wersji ekranu włączonego?

Czy na sofcie MiuiPolska dziala google pay? (bez magisk'a lub z magiskiem) ? Z góry dzieki na odpowiedz.
Na tygodniowej wersji działa z Magiskiem.

16 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

Mnie działa Google Pay bez Magiska

na wersjach dev (tygodniowych) czy stable?
polecacie któraś wersje szczególnie?

z góry dzięki

Edited by gronki.bronka
literówka

na wersjach dev (tygodniowych) czy stable?
polecacie któraś wersje szczególnie?
z góry dzięki
Na wersjach dev cotygodniowych.
Co do wersji to zajrzyj do wątku i zobacz.
Ja bym polecił tą z 20 lutego

6 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

ok dzieki, musze dostac sie tylko do laptopa z windowsem i odblokowac BL, bo drenaz baterii na 11.0.4.0 przez google play services mnie juz wkurza 

Cześć

Właśnie dostałem nowy Mi9 T Pro. Dialer i sms od google. Dla mnie na brak nagrywania rozmów = tel nieużywalny.

Da się z tym coś zrobić, aby dialer był Miui? Czy nie ma co i lepiej odesłać słuchawkę?

PS - już doczytałem że w nie ma i nie będzie nagrywania. Czyli pozostaje spakować i odesłać. Szkoda.

Edited by Piotr

9 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

a jak bateria? SOt powyzej 4h osiagalny przy nomrlanym uzywaniu? 

Witajcie,

Właśnie wróciłem do Polski i zauwazylem że mam włączona opcję drugi zegar. Sprawa jest o tyle ciekawa, że raz pokazuje mi chińskie znaczki nad godziną a czasem "czas lokalny"- załączam zrzut. Natomiast na AOD mam cały czas "czas lokalny" oraz "Londyn". Ma ktoś pomysł skąd to mod być?

Natomiast po uruchomieniu telefonu ponownie wyświetlacz AOD pokazywał mi domyślny motyw(ten z księżycem) a po wejściu w ustawienia zmienił się na taki z dwoma strefami czasowymi

Screenshot_2020-03-04-01-52-19-647_com.miui.home.jpg

@gronki.bronka tu nie udzielę odpowiedzi, bo nie sprawdzam tego. Używam dużo telefonu na nawigacji i jak spada bateria do 40% - 50% to podłączam kabel. Nie zaglądam w te statystyki

PS - już doczytałem że w nie ma i nie będzie nagrywania. Czyli pozostaje spakować i odesłać. Szkoda.

Nie doczytałeś.

16 minut temu, wiesiek3d napisał:

Nie doczytałeś.

Nagrywania w takiej postaci jak było nie będzie na pewno. Ma się pojawić taka opcja w dialerze Googla, ale rozmówca będzie informowany o nagrywaniu rozmowy. Niestety Google to firma z "wolnego" kraju w którym możesz legalnie posiadać broń, ale nie możesz nagrać rozmowy. Tak to sobie wymyślili.

6 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

@gronki.bronka tu nie udzielę odpowiedzi, bo nie sprawdzam tego. Używam dużo telefonu na nawigacji i jak spada bateria do 40% - 50% to podłączam kabel. Nie zaglądam w te statystyki

Spokojnie dzięki i tak za info.

Cześć
Właśnie dostałem nowy Mi9 T Pro. Dialer i sms od google. Dla mnie na brak nagrywania rozmów = tel nieużywalny.
Da się z tym coś zrobić, aby dialer był Miui? Czy nie ma co i lepiej odesłać słuchawkę?

Wystarczy zainstalować MIUI Polska i problem z głowy. Ja tak zrobiłem i sobie chwalę, a dodatkowo kilka bonusów mam dzięki zrootowaiu

12 godzin temu, aluap napisał:

Wystarczy zainstalować MIUI Polska i problem z głowy. Ja tak zrobiłem i sobie chwalę, a dodatkowo kilka bonusów mam dzięki zrootowaiu emoji6.png

Hmm, to teraz nie wiem. Ktoś to potwierdzi?

Po wgraniu MIUI Polska będę miał dialer MIUI tak jak np w MI9 T? - z możliwością nagrywania rozmów?
Wolę się upewnić, bo na razie mam możliwość zwrotu telefonu, a jak wgram inny rom to już chyba fabrycznego nie przywrócę.

Edited by Piotr

Hmm, to teraz nie wiem. Ktoś to potwierdzi?
Po wgraniu MIUI Polska będę miał dialer MIUI tak jak np w MI9 T? - z możliwością nagrywania rozmów?
Wolę się upewnić, bo na razie mam możliwość zwrotu telefonu, a jak wgram inny rom to już chyba fabrycznego nie przywrócę.
Będziesz miał aplikacje Wiadomości oraz Kontakty i dialer od Xiaomi. Do oryginalnego romu da się powrócić.
  • Thanks 1

O, dzięki za potwierdzenie. W takiej sytuacji biorę się do roboty :)

Działa komunikacja głosowa w aplikacji discord na Jacku?

Witam wszystkich:)

Moje pytanie jest takie: czy można jakoś zablokować wysuwanie aparatu podczas przychodzącego połączenia wideo na WhatsAppie? Tzn aby wysuwał się dopiero po odebraniu połączenia.

Bry wszystkim.

Mam pytanie, które dla większości wyda się zapewne banalne, a jednak...

Kupiłem Mi 9t Pro jakieś 10 dni temu.
Na razie mam trochę problemów z przyzwyczajeniem się do niego (malutki taki mi się wydaje i jeszcze te gesty przy moich wielkich palcach).
Mi Max 2 jednak jakoś lepiej mi leżał (ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia).

Mam natomiast pytanie odnośnie AOD.
Ponieważ jest to mój pierwszy telefon z wyświetlaczem typu AMOLED, mam trochę obaw co do jego użytkowania.
Czy Waszym zdaniem lepiej mieć włączone AOD, czy po prostu wyłączać ekran jak w starych IPS'ach?
Gdzieś wyczytałem o wypaleniach w tego typu ekranach i trochę się przestraszyłem.

Drugie pytanie - tak szczerze - warto instalować Miui Polska?
Na Mi Max'ie używam Miui Polska odkąd pamiętam, ale gdzieś słyszałem że w tej chwili to już nie ma sensu.

Z góry dziękuje.