ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

AOD jest tak ustawiony że co jakiś czas info zmienia położenie, więc nie moze wypalic konkretnych pixeli.

Używam MI9Tpro od kilkunastu tygodni i jak dla mnie wszytko śmiga tak jak powinno. Sądzę że można spokojnie zostać na oryginalnym sofcie.

Chyba że naprawdę Ci będzie brakować czegoś co jest na MIUI Polska. Ja mam tu wszytko czego potrzebuje.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Na miui polska przeszedłem 2 tygodnie po zakupie urzadzenia. :)

Na romie global na poczatku nic mi nie brakowalo poniewaz nie wiedzialem co oferuje miui.eu w wersji rozwojowej z cotygodniowymi aktualizacjami.

Nagrywanie rozmów bezpośrednio z aplikacji od xiaomi oraz planowanie wiadomości przez orginalna aplikacje sms to cos z czego juz nie zrezygnuje na rzecz golych apek od googla, ktore nawet nie posiadaja trybu motywu Black, a zwykly dark.

Jest mozliwosc zainstalowania romu global stable na Indie i aplikacje dialer oraz sms od xiaomi pojawia sie zamiast tych od googla ale nie ma nfc, a w sumie dopiero dzis sie dowiedzialem, ze o ile nie place smartfonem to teoretycznie nfc w romie jest mi niepotrzebne ale gdy podchodze do pralki i pragne dodac jakis program przez LG smart to wtedy jednak ta opcja sie przydaje. Tak, rom globalny na region Indie nie posiada dzialajacego NFC.

Na miui.eu są w pelni dzialajace powiadomienia AOD. Tak, uzywam AOD gdyz nie po to kupilem smartfon bym mial po kolei wszystkie zzerajace baterie funkcje od razu wyłączać :) Wszystkie ikonki powiadomien w trybie AOD sa widoczne i oczywiście kolorowe. Na romie oficjalnym wyswietlaja sie tylko niektore ikonki powiadomien np. Sms, dialer, Messenger, whatsapp, gmail (naprawde jest ich niewiele)

Bateria na romie stable global 11.0.3 jak i miui.eu 20.3.5 czy 20.3.12 trzyma u mnie tak samo. Kolo 9-10h screen on time przy czym jest to tryb mieszany LTE i wi-fi oraz AOD.

Jesli chodzi o mnie to nie mam problemu z przycinkami, zawieszaniem sie systemu. Uzywam customowego kernela candy od 2 tygodni i moge powiedzieć ze z pracy urzadzenia jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Witam 

Panowie mam kilka pytań odnośnie tego telefonu, mam go ponad tydzień i niestety cały czas walczę. Przyznam się szczerze że maiłem ponad pięć lat Samsunga A5 i tam raczej problemów nie miałem.

1) Udało mi się z tymi powiadomieniami ,choć boje się te pixele , nie wiem jaki styl w ekranie zawsze włączonym będzie najmniej szkodliwym dla baterii i właśnie ekranu.  Przy okazji da się w diodzie powiadomień zmienić kolor, częstotliwość, siłe ? Innego sposobu na powiadomienia nie ma ?

2) Problem mam z aplikacją smsów , czy da się coś zrobić żeby powiększać tekst np. palcami , mam swoje lata i nieraz mam problem z odczytaniem a nie chcę ustawiać na wszystko czcionki XL.

3) Aplikacja telefon - w poprzednich telefonach przy wybieraniu, przy rozmowie zawsze miałem możliwość wyboru połączenia przez bluetooth, tutaj nie ma jest tylko wycisz,klawiatura i głośnik. Da się coś zrobić ? 

Z góry dziękuje za jakieś sugestie.

Witajcie,

Jestem posiadaczem mi9t pro i od miesiąca natomiast od kilku dni mam problem ponieważ ekran sam mi przeskakuje do innej zakładki ( zakładka z paskiem jasności ekranu i powiadomienia ) zarówno jak przeglądam internet czy też facebook lub piszę sms ma miejsce taka sytuacja. Spotkał się ktoś z takim problemem ?

Czy może ktoś mi polecić wersję dev w miarę stabilna bez jakiegoś większego drenażu bateri

Witam. Mam wgrane miuipolska 20.3.12 i niestety ale bateria ucieka tak samo jak na Globalu. Macie może jakieś porady? Dalviki itp. były robione. 

21 minut temu, ChrisG napisał:

Witam. Mam wgrane miuipolska 20.3.12 i niestety ale bateria ucieka tak samo jak na Globalu. Macie może jakieś porady? Dalviki itp. były robione. 

ucieka tzn ? cos drenuje ?

Przed chwilą, gronki.bronka napisał:

ucieka tzn ? cos drenuje ?

Szybko się telefon rozładowuje. Jak o 5 rano odłącze telefon od ładowarki to wieczorkiem już brakuje baterii. Ale głównie chodzi mi o pierwsze 20%. O 7 już mam poniżej 80%. LTE plus BT włączone i automatyczna jasność. Żadnych gier.

38 minut temu, ChrisG napisał:

Szybko się telefon rozładowuje. Jak o 5 rano odłącze telefon od ładowarki to wieczorkiem już brakuje baterii. Ale głównie chodzi mi o pierwsze 20%. O 7 już mam poniżej 80%. LTE plus BT włączone i automatyczna jasność. Żadnych gier.

wrzuc screeny zużycia baterii + screen time z ciekawosci

Bry wszystkim.

Z racji że już trochę się tym telefonem pobawiłem i chyba ze mną zostanie :D zacząłem się zastanawiać nad wgraniem Miui Polska (vel. Xiaomi EU).
Do tej pory używałem tego systemu w Mi Max'ie 2 i w sumie złego słowa powiedzieć nie mogę, ale to były "inne czasy" jak to mi wiele osób mówi, twierdząc, że teraz nie ma już sensu.
I tak się trochę waham...

Szukałem trochę w necie jakiś konkretnych porównań Miui Polska vs Global ale nie znalazłem nic konkretnego i "na czasie", dlatego chyba najlepiej będzie jak zapytam "u źródła" czyli Was.
Czy Waszym zdaniem warto zmieniać rom?
Jak zalety niesie za sobą Miui Polska względem Global'a?
Czy na coś szczególnie zwrócić uwagę?

Znalazłem jakiś poradnik w necie jak wgrać Recovery i custom rom, ale może macie coś konkretnego pod ten model, tak żebym potem nie płakał nad uceglonym telefonem :D:D

Pozdrawiam.

czy warto niektórzy nie umieją żyć bez bugów , a jakie zalety pewnie nowości wprowadzane na beta
Wszystkie romy na nasz model są na telegramie 61fbac6686fcecbf6ead7b9b45340a33.jpg1fa14e0fa6a3b0dc33d80e8b98822cc5.jpg

MI 9T Pro 🅼🆂🅸🅺 🆇

1. Jeśli masz mi9t pro to warto się zastanowić poważnie, ponieważ jest już trochę info, że google wprowadza updaty saftynetu i mogą zaraz nie działać płatności, netflix i wszystko co z tego korzysta.

2. Jeśli K20 pro to jak najbardziej polecam.

Różnice są takie, że na miuipolska stable jest znacznie mniej bugów, lepsze rozwiązania i tłumaczenia, ponieważ są na bazie chińskiego romu (beta) tłumaczone i tworzone przez fanów marki, a nie jak w globalu przez programistów i czasem wydaje się, że aktualizacje globalna wrzucane są bez ich testowania. No i aktualizacje są znacznie częściej niż w globalu. Wszystkie problemy na które uskarżają się użytkownicy globalnej wersji w miuipolska stable po prostu nie występują.

1. Jeśli masz mi9t pro to warto się zastanowić poważnie, ponieważ jest już trochę info, że google wprowadza updaty saftynetu i mogą zaraz nie działać płatności, netflix i wszystko co z tego korzysta.
2. Jeśli K20 pro to jak najbardziej polecam.

Różnice są takie, że na miuipolska stable jest znacznie mniej bugów, lepsze rozwiązania i tłumaczenia, ponieważ są na bazie chińskiego romu (beta) tłumaczone i tworzone przez fanów marki, a nie jak w globalu przez programistów i czasem wydaje się, że aktualizacje globalna wrzucane są bez ich testowania. No i aktualizacje są znacznie częściej niż w globalu. Wszystkie problemy na które uskarżają się użytkownicy globalnej wersji w miuipolska stable po prostu nie występują.

Dzięki.
Trochę dało do myślenia.
Tyle że już zderzyłem zainstalować miui polska.

Trzeba będzie przemyśleć czy zostać czy jednak wrócić na glpbal w takiej sytuacji.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

@Mini21 w tym momencie jestem na miui eu. Do zalet miu dev nad nad romem globalnym na pewno zalicze aplikacje, ktore są bezpośrednio od xiaomi (wiadomości i dialer). Mozna nagrywac polaczenia, mozna planowac wyslanie wiadomości. Dodatkowo AOD i wszystkie ikonki dzialaja. Na romie global testowalem najnowsza alfe aplikacji always on display i oprocz tapataka wiekszosc ikonek w wyswietlala sie jako powiadomienia na ekranie. Dodatkowo najnowsze latki bezpieczeństwa od googla

Wg mnie od aktualizacji dev miui eu lepiej pracuje automatyczne podswietlenie. Oczywiście sa bledy tak jak np teraz z ciemnym motywem i aplikacjami ktore mozna w nim wylaczyc ale sam ststem pracuje stabilnie i jestem zadowolony.

Zasadniczo napisałeś dokładnie to co myślę :D
Od wczoraj testuje Miui Polska/Xiaomi.eu.

No i rzeczywiście - AOD działa jakoś bardziej... sensownie.
W Globalu miałem ten problem, że ekran albo świecił cały czas, albo zaraz gasł - nie potrafiłem zrozumieć czemu.
Tu jest stabilnie, choć koniec końców - wyłączyłem tę opcję bo czytałem o powidokach i wolę tego uniknąć.
Aplikację od Xiaomi też jednak jakoś wygodniejsze mi się wydają od tych Googlowskich - i nie chodzi nawet o nagrywanie rozmów bo nigdy z tego nie korzystałem, ale choćby o synchronizację z chmurą Xiaomi.

Co do czarnego motywu - tu też mam podobne zdanie.
Niektóre aplikacje trochę wariują i część tekstu robi się nieczytelna (zazwyczaj ten na białym tle).
Dobrze że da się wyłączyć tą opcję dla poszczególnych aplikacji co załatwia problem.

Teraz siedzę i szukam modułów do Magiska.
Liczyłem że znajdzie się jakaś wersja gcam'a która obsługuje 48 mpix tryb zdjęć, ale niestety, jak się okazuje to coś nie działa.

Na miuipolska znacznie lepiej działa aplikacja aparatu i sam osobiście przestałem korzystać z gcama.

Zasadniczo napisałeś dokładnie to co myślę
Od wczoraj testuje Miui Polska/Xiaomi.eu.

No i rzeczywiście - AOD działa jakoś bardziej... sensownie.
W Globalu miałem ten problem, że ekran albo świecił cały czas, albo zaraz gasł - nie potrafiłem zrozumieć czemu.
Tu jest stabilnie, choć koniec końców - wyłączyłem tę opcję bo czytałem o powidokach i wolę tego uniknąć.
Aplikację od Xiaomi też jednak jakoś wygodniejsze mi się wydają od tych Googlowskich - i nie chodzi nawet o nagrywanie rozmów bo nigdy z tego nie korzystałem, ale choćby o synchronizację z chmurą Xiaomi.

Co do czarnego motywu - tu też mam podobne zdanie.
Niektóre aplikacje trochę wariują i część tekstu robi się nieczytelna (zazwyczaj ten na białym tle).
Dobrze że da się wyłączyć tą opcję dla poszczególnych aplikacji co załatwia problem.

Teraz siedzę i szukam modułów do Magiska.
Liczyłem że znajdzie się jakaś wersja gcam'a która obsługuje 48 mpix tryb zdjęć, ale niestety, jak się okazuje to coś nie działa.
Burial obsługuje 48

No właśnie nie bardzo bo mimo że ustawione na 48 to wielkość pliku jest ta sama.

Ja nie widzę sensu robienia zdjęć 48mpx. Jest moduł do magiska który uruchamia możliwość robienia zdjęć 48mpx w gcam. Powoduję on niestety problem ze zdjęciami z teleobiektywu ze stockowej apki. Mianowicie wychodzą meeega żółte gdy ten moduł w magisku jest. Dlatego zdjęcia 48mpx jak muszę to robię stockową a moduł 48mpx dla magiska mam wyłączony wolę mieć możliwość zrobienia zdjęcia teleobiektywem ze stockowej apki niż 48mpx w gcam.

@marcinj6 Można też robić zdjęcia teleobiektywem w gcam. Mnie tylko zastanawia to, że robiąc zdjęcie w gcam 48mpx to wszystko tak się przycina i faluje i to w rezultacie daje, że zdjęcie jest ostre tylko w niektórych obszarach - mimo tej samej odległości bo nie chodzi tu o głębie. 

Edited by Lipson47

Bry ponownie.

Dalsze testy i dalsze pytania.
Uparłem się na ten tryb 48mpix w Gcam'ie i za "chiny ludowe" nie daje rady.

Instalacja Gcam'a to żaden problem, natomiast dalej coś się dzieje nie fajnego.
Instaluje w Magisk'u moduł EzdmanModForK20pro, następnie zaś Gcam w wersji 7.2 (czy to Burial czy to Urnyx05.
Niestety, po instalacji, gdy odpalam gcam'a z włączonym modułem - aplikacja się wysypuje.
Albo zamyka się po sekundzie, albo w ogóle nie chce otworzyć.
Gdy wyłączę moduł - działa prawidłowo.

Ogólnie to tak testuje i sprawdzam co zadziała :) i jak na razie nic.

Kolego odpuść sobie ten moduł 48mpx do gcama uwierz ale naprawdę nie dużej różnicy w zdjęciach 48mpx między gcam a stock. Szkoda czasu i nerwów.

• Like 1

Dzień dobry ponownie :)

Wgrywałem rom i chyba coś popsułem.
Robiłem "czystą instalację" od nowa (pełny wipe).
Wgrałem plik z romem, wgrałem przez twrp - śmiga.

Problem w tym że nie mogę teraz nic zapisać/ściągnąć.

Gdy próbuje przywrócić dane z chmury google - wyskakuje błąd.
Gdy próbuje pobrać np.: firefox z google play - wyskakuje błąd.
Gdy próbuje pobrać coś za pomocą przeglądarki internetowej - to samo.
Teraz podłączyłem tel. do Mi Air'a - i w trybie przesyłania plików wchodzę w telefon, ale tam jest pusto - nie ma żadnego folderu.

Nie wiem co się stało i co tam namieszałem - jakby był tylko dostęp "read" a nie działał "write".

A spróbuj wejść w twrp i dac zamontuj i tam moze masz zaznaczone system tylko do odczytu. Nie wiem czy to jest to ale warto spróbować.

Próbowałem właśnie ale nie pomaga.

Dziwne to trochę.

Orientuję się ktos w której wersji zniknął podział powiadomień na ważne i "mniej ważne"? Pamiętam że było można ustawić z jakiej aplikacji powiadomienia mają trafiać do podfolderu "unimportant notifications". Chyba że jestem ślepy i jest gdzieś na ostatnim miui Polska taka opcja :D

Witajcie mam takie pytanie,

mam tel K20 pro w takim pudełku go otrzymałem (chodź w tel jest napisane mi9t pro)

Posiadam od nowości mui 10 rom 9.5.31 beta niby global, telefon niby też unlocked, oczywiście żadnego nowego romu nie dostałem przez ten czas jaki go mam czyli od nowości

Teraz chciałbym przejść na global official mui 11, żeby móc w końcu dostawać aktualizacje zabezpieczeń, nowy mui a w przyszłości mui 12 itd.  pozostawiajac swoje wszystkie dane, a jestem zupełnie laik.

Wyczytałem na zagranicznych forach, że jak mam unlocked to mogę ściągnąć w zipie official rom i poprzez instalację ręczną w centrum aktualizacji normalnie wgrać i będzie wszystko dobrze, nawet danych nie utrace, tak piszą userzy 

jest to prawda ? Niechcę robić żadnych fastbootow ani twrp przy użyciu pc bo znając siebie to coś zepsuje bo się na tym kompletnie nie znam no i jak nie jest to potrzebne robić to po co

proszę powiedzcie czy mogę tak zrobić jak pisałem wyzej, nie chcę uwalić telefonu czasem, albo zablokować bootloadera już nie mówiąc o całkowitym nie włączającym się telefonie

Jak kudło k20-pro z Chin kupiony to odblokować bootloader wrzucić miuipolska.pl Stable i tyle. Nie blokować bootloadera.

Wysłane z mojego MI 9T Pro przy użyciu Tapatalka

48 minut temu, Tomek_Tcz napisał:

Jak kudło k20-pro z Chin kupiony to odblokować bootloader wrzucić miuipolska.pl Stable i tyle. Nie blokować bootloadera.

Kudło ? Mam odblokowany tak przynajmniej pisze podczas włączania telefonu.

Zatem mogę kroki poczac jak napisałem wyżej ? Czyli pobieram stable rom i wgrywam z paczki ręcznie,

Nie można w ten sposób zablokować bootloadera ?!

Albo zepsuć telefonu ?

1 godzinę temu, Demo1 napisał:

Edited by Demo1

No na pudełku masz taki napis.

Jak masz odblokowany bootloader to twrp jeszcze potrzebujesz. I wtedy wrzucasz.