Razor65

Użytkownicy
 • Content Count

  137
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Razor65 last won the day on April 8

Razor65 had the most liked content!

Community Reputation

43 Excellent

About Razor65

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 9

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Razor65

  MIUI 9.4.18

  Dzisiaj po formacie, jak o 23 włączył mi się DND to pojawiła mi się informacja w powiadomieniach na zasadzie "sprawdź co nowego w DND". Jak to wybrałem to pojawiło mi się na ekranie głównym: Po wybraniu "settings" trafiłem do menu: Nie umiem tego manualnie ponownie wywołać. To coś jak instrukcja dla posiadacza nowego telefonu, jak pierwsze kroki.
 2. Razor65

  MIUI 9.4.18

  @Orjon do przetłumaczenia takie coś mi się trafiło w DND:
 3. Razor65

  Zbiór recovery do MI9

  Udało mi się w ten sposób zrobić, ale nie wgrałem tej paczki na EEA tylko zwykłego Global (nie było problemu). Później wgrałem twrp i rzeczywiście tylko format data i miuipolska.
 4. Razor65

  Zbiór recovery do MI9

  Zaraz spróbuje wgrać globala mi flashem. Rozumiem, że z tej Twojej listy pobieram EU (EEA) w wersji fastboot (a nie Global)? Edit: jak pobrałem EU (EEA) to ta paczka jest w zip a w środku nie ma skryptu do wykonania flasha przez mi flash (paczka: miui_CEPHEUSEEAGlobal_V10.2.22.0.PFAEUXM_745a374eee_9.0.zip) Na stronie http://en.miui.com/a-234.html pobrać wersję global pod flasha, ale tutaj nie ma podziału na wersję EU, jest tylko zwykły Global - on będzie ok? (paczka: cepheus_global_images_V10.2.6.0.PFAMIXM_20190327.0000.00_9.0_global_9cc39b4570.tgz) Z konsoli mogę wgrać wszystko, ale wywołanie jakiejkolwiek komendy związanej z restartem kończy się w fastboot.
 5. Razor65

  Zbiór recovery do MI9

  @sp4ubw @Orjon Mam taki problem, że po odblokowaniu bootloadera wgrałem twrp, uruchomiłem je, sformatowałem pamięć, wrzuciłem rom do pamięci telefon (bez instalacji), wybrałem w twrp restart i teraz za każdym razem uruchamia się fastboot. Nie pomaga zadne vol +-, wgrywanie innego twrp, zawsze to samo. Jak co to telefon pod kompem jest wykrywany, mogę wgrywać twrp. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić, jak uruchomić twrp?
 6. Razor65

  Update software Global

  @up U mnie nie ma takiego problemu (standardowo Play), więc to chyba nie kwestia aktualizacji.
 7. Razor65

  Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Mam pytanie odnośnie czytnika linii papilarnych, a mianowicie tych trzech opcji, które pojawiają się po jego przytrzymaniu (skaner, przeglądarka, kalendarz). Czy można je wyłączyć, lub zmienić na inne? Przez przypadek często uruchamiam w ten sposób przeglądarkę (i to jeszcze wbudowaną, nie chrome).
 8. Razor65

  Szkło hartowane

  Jak odklejasz szybę od tego plastiku, to odginaj plastik, a nie szybę. W przeciwnym wypadku za połową szyba pod naprężeniem może się złamać (ja tak raz zrobiłem). Po prostu szyba musi pozostać prosta. Zawsze kładę na czuja, tak żeby z każdej strony była ta sama odległość. Klej jest tylko na ramce dookoła, ale szyba jakby przysysa się do ekranu. To ten moment gdzie znika powietrze i czasami pozostają bąble powietrza, które w 3D trzeba wycisnąć do brzegu i pod wpływam ciepłą zanikają, a w XD od razu same znikają. W razie "W" szybę można delikatnie odkleić i przyklei się ponownie.
 9. Razor65

  Szkło hartowane

  Z tego samego sklepu. Dopytałem ich i powiedzieli, że w ramach XD mają tylko jeden model. Poza tym mają jeszcze inne szkła na Mi 9 tak jak napisałeś. XD oraz 3D nie są ostre na krawędziach, są wyprofilowane z zaokrągleniem, dlatego nie czuć w dotyku że od bryły telefonu odstaje dodatkowa szyba. Nie, nie ma tęczy. Nie zaobserwowałem jej przez rok na S8, pół roku na Mi 8 i przez kilka dni na Mi 9 Tak, to sklep na allegro tego samego oficjalnego dystrybutora co sklep na www. Po jednym dniu korzystania powiem Wam, że gesty działają lepiej z szybą niż bez (tym bardziej w przypadku etui), bo nie ma uskoku płaskiego ekranu tylko palec ładnie się ślizga. Co do czytnika to usunąłem zarejestrowane odciski i dodałem jeszcze raz na szybie, działają lepiej (przy dodawaniu odcisku najlepiej widać jak czytnik odczytuje przez szybę). Uff, chyba trochę powyjaśniałem
 10. Razor65

  Szkło hartowane

  Tak, klej jest jedynie na krawędziach. Moim zdaniem ramki nie zawężają powierzchni wyświetlacza (a przynajmniej dzięki nim nie ma efektu tęczy przy krawędziach).
 11. Razor65

  Szkło hartowane

  @sp4ubw @gore2kill4 @mihaszek Dopytałem oficjalnego dystrybutora i raczej za wiele się nie dowiemy o różnicach: "Szkło 3D jest minimalnie dłuższe być może dlatego posiada taką konstrukcje. Posiadamy wyłącznie model XD CP + MAX. "
 12. Razor65

  Szkło hartowane

  No to rzeczywiście ciekawe kto ma wersję nowszą, ulepszoną w stosunku do pierwotnej. Pamiętam, że w 3D szyba dla Mi 8 w pierwszej wersji nie miała otworu pod diodę IR i był problem z odczytem w nocy (bo dioda odbijała się od szyby), wersja ulepszona już posiadała wycięcie w tym miejscu. Oba modele miały te samą nazwę 3D CP+ MAX i dowiedzieć się któa jest która można było jedynie pytając sprzedawcę. Zakładam, że tu jest tak samo i któryś z nas ma pierwszą generacje, a któryś drugą. Postaram się dopytać producenta.
 13. Tak, dotychczas korzystałem z Mi 8, od kilku dni Mi 9. Nie ma tutaj jakiegoś kolosalnego przeskoku, ale jest przyjemna ewolucja. Moim zdaniem lepsza bryła, mniejszy notch, ładowanie indukcyjne, czytnik w ekranie, mniejsza bródka. Lepsze odczucia zapewnia Mi 9.
 14. Razor65

  Szkło hartowane

  Otrzymałem dzisiaj XD CP+ MAX. Wrażenia jak zwykle przy Nillkinie bardzo dobre. Tym razem byłem zaskoczony jak ładnie szkło pozbyło się powietrza po nałożeniu (w stosunku do 3D CP+ MAX, w którym bąble znikały nawet po kilkunastu godzinach). Zdjęcia są bardzo dokładne i widać uskok, ale nie jest on na żywo specjalnie odczuwalny. Czytnik linii papilarnych działa jakby szyby nie było - bardzo dobrze. Załączam też zdjęcia w oryginalnym case. @mihaszek z tego co piszesz to XD może być mniejsza od CP, ale mi się wydaje, że jest taka sama. Mam nałożoną CP na Mi 8 i jak porównuję ją do XD na Mi 9 to nie widzę jakiejś konstrukcyjnej różnicy - każda wyglada tak samo tylko w przygotowaniu na inny model (nie wiem jak to inaczej nazwać). Szczerze polecam.
 15. Razor65

  Mi 8 - dyskusja ogólna

  Dzięki. Własnie o "clean all & lock" mi chodziło. Do tej pory myślałem, że właśnie "lock" spowoduje, że płatności przestaną działać.