Volv3r

Mi 8 - dyskusja ogólna

Recommended Posts

2 godziny temu, zalezi napisał:

Kolega jeździ tą samą trasą, też najnowsze Mapy Google i nie ma problemu.

U mnie też problemu nie ma. Na przyszłość, dowód anegdotyczny, nie jest dowodem :). Jak pisałem, problem ma jakiś % użytkowników, nie wszyscy.

Ja używam map Google i też nie miałem  żadnego problemu. Sporadycznie też zdarza mi się także jeździć na yanosiku i bez zastrzeżeń. 

hej. Czy ktos ma taki problem, ze always on display swieci jak chce? tzn, raz swieci caly czas na zgaszonym ekranie, a raz sie wylacza po kilku/kilkunastu minutach.

Ja tak mam, w dodatku jak świeci to potrafi sobie jasność dobrać zupełnie od czapy, w nocy np pali czasami silnym białym światłem po oczach ;) Pewnie soft niedopracowany bo wcześniej miałem Mix3 i tak samo było.

Też to mam. Nie wymyślajcie, że to wina map, bo to nie ich wina. Na poprzednim OnePlus 6 tego nie było. Też mi pokazuje czasami, że jadę serwisową obok.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Zaraz sprawdzę u siebie jeszcze raz. Jadę akurat z Wurzburga do Bielefelda w Niemczech. Później napisze, czy był problem

Zaraz sprawdzę u siebie jeszcze raz. Jadę akurat z Wurzburga do Bielefelda w Niemczech. Później napisze, czy był problem

Mam rodzinę koło Bielefeld, często tam bywałem. Pozdro :)

• Like 1

20 godzin temu, zalezi napisał:
Mam rodzinę koło Bielefeld, często tam bywałem. Pozdro default_smile.png

Jaki świat mały:)
Co do GPS. Jechałem 300km. Ani razu nie pogubiła się mapa Google. W miastach również działa idealnie.

• Like 1

Dziś pojechałem z najnowszą wersją Google map i o dziwo, dobrze było. Trasa 750km. Równolegle działał yanosik, na którym było zawsze ok. 

Sam w to nie wierzę, ale chyba poprawili.  Wersja to 10.10.0 z 11 lutego.

Edited by sp4ubw
Dodana wersja

Czy te opcję poprawiają jakość dźwięku (muzyki) przez BT? - dostępne w opcjach programistycznych.

Zmieniłem na wyższe wartości i tak jakby lepiej (efekt placebo?)

opbt.png

Jednak po restarcie urządzenia wracają one do standardowych ustawień.

Ktoś może bardziej ogarnia po co to:D

Też mi wraca wszystko do stanu pierwotnego. Kodek i tak jest zależny od podłączonego urządzenia.
No właśnie zauważyłem, że wszystkie ustawienia można zmienić w trakcie, ale wystarczy wrócić i wejść ponownie w opcje i wracają ustawienia. To chyba tylko info jest..

Zainstaluj PowerAmp, on ma w opcjach wymuszenie kodeku, MIUI nie umie tym zarządzać.

• Like 2

Zainstaluj PowerAmp, on ma w opcjach wymuszenie kodeku, MIUI nie umie tym zarządzać.
A daje coś dla Bluetooth?

1 minutę temu, peseq napisał:
5 godzin temu, galakty napisał:

A daje coś dla Bluetooth?

Nie testowałem ale powinien, jest w opcjach wyjście na BT.

• Like 1

Witam. Mam pytanie odnośnie motywów w telefonie na mi 8 wersja global. Czy jest jakaś strona do pobrania czy coś? Bo jak zmieniam region by mieć aplikacje to ciągle jest ze nie działa z moją wersja łatki. Pozdrawiam. 

Bo musisz pobierać motywy zrobione pod MIUI10, a w apce masz również motywy pod stare MIUI9...

6 godzin temu, Nezumi napisał:

Bo musisz pobierać motywy zrobione pod MIUI10, a w apce masz również motywy pod stare MIUI9...

Rozumiem. Ale czy jest jakaś strona co można ściągnąć a potem wgrać na fon? Czy tylko z poziomu aplikacji szukanie zostaje? 

Dzisiaj w Sklepie Play pojawił się Netflix na Mi 8 z odblokowanym bootloader i wgranym MIUI Global. Do tej pory nie było i trzeba było instalować apkę z pliku APK.

Mam pytanko. Zauważyłem że jak przychodzi jakieś powiadomienie np: ( z mesengera to wtedy na nieniesko) krawędzie boczne zapalają na niebiesko, albo raczej (inaczej) rozbłyskują. I teraz pytanie da się tym jakoś sterować bądź wyłączyć? A może to jakiś bug. ROM najnowszy xiaomi.eu 

@paveu Nie mam włączonego AOD. To tylko raz błyska na zgaszonym ekranie wtedy kiedy jakieś powiadomienie przychodzi jakie kolwiek np: jak zmienia się muzyka w spotifu. Mam nadzieję że to nie tylko u mnie ta :-). Ale powiem że nawet ładnie to wygląda, jak krawędzie boczne się zapalają. Spróbuję zdjęcie zrobić jak mi się uda bo to krótko trwa.

Edit: Dodane zdjęcie np z mesengera na niebiesko.

IMG_20190226_214229.jpg

Edited by Findfox

Tip: Ustaw jasność na sztywno powyżej 30% lub zainstaluj apkę "OLED Saver". Ten problem zacznie się pogłębiać, jeżeli nie zareagujesz i może się skończyć wymianą ekranu.

@Nezumi Ale jak mam nawet tak jasność ustawioną powyżej 30% to występuje nadal takie coś. AOD nigdy nie korzystałem.

Przed chwilą, Findfox napisał:

AOD nigdy nie korzystałem.

Nie musiałeś...  Od listopadowej(?) aktu stabilnej  coś się skopało i Mi8/SE/Pro/EE losowo błyskają ekranem przy wybudzeniu. Teraz masz trochę, za jakiś czas samo zniknie lub pogorszy się.

Przed chwilą, Nezumi napisał:

przy wybudzeniu

Tutaj wybudzenia przecież nie ma.

Przed chwilą, paveu napisał:

Tutaj wybudzenia przecież nie ma.

Zmiana piosenki na spotify = wybudzenie ekranu, niektóre powiadomienia (np mess, mail) wybudzają także ekran...

Tak samo u mnie, nigdy żadne powiadomienie nie wybudza u mnie ekranu i nie ma żadnego błędu w tym ustawieniu, działa jak powinno. Podświetlanie boków to przecież zwyczajne powiadomienie i taki ficzer został dodany w którymś tam sofcie.

• Thanks 1

4 minuty temu, sp4ubw napisał:

taki ficzer został dodany w którymś tam sofcie.

Numerek poproszę to sobie sprawdzę, bo u mnie wybudza ekran całkowicie praktycznie każde powiadomienie, a aktu mam najnowszą :).

1 minutę temu, Nezumi napisał:

wybudza ekran całkowicie praktycznie każde powiadomienie

Ustawienia, ekran i blokady, włącz ekran przy powiadomieniach. Odznacz to sobie.

• Like 1
  • Thanks 1