Skocz do zawartości

Android Oreo


ghost12

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post. Od wczoraj jestem "szczęśliwym posiadaczem" Mi BOX S, wersja oprogramowania 8.1.0 i jak czytam forum to widzę, że ja mam sumę wszystkich przypadłości, tzn:

- po podłączeniu głośnika BT kończy się dzień dziecka (tak jeszcze teraz testuję i ewidentnie jak podłącze BT ścina mi WiFi, ale niestety bywają takie momenty, że ścina WiFi a BT nie jest uruchomiony)

- zrywa mi połączenie WiFi (zarówno z routera jak i testowo z telefonu LTE, już myślałem o wymianie routera na 5G ale są użytkownicy, którym to nie pomogło, mieszkam w bloku, gdzie jestem otoczony sieciami WiFi może to ma znaczenie jednak)

- generalnie po dłuższym postoju walczę z urządzeniem powiedzmy z godzinę, a potem jak się już "zagrzeje" idzie (jakieś czary, bo przecież nie jest to urządzenie lampowe, to mnie najbardziej zaskakuje, z racji testowania potrafię kombinować kilkadziesiąt minut żeby się połączył np. z Youtube i jak już zaskoczy to pięknie chodzi ściąga filmy 4K i ładnie odtwarza (pczywiście tv obsługuje FullHD)). 

Nie mam zielonego pojęcia co zrobić, bo przecież urządzenie nowe i nic nie w nim nie grzebałem (raz przywróciłem ustawienia fabryczne i nic nie pomogło). Tak na szybko się zastanawiam, czy nie kupić routera/adaptera USB z gniazdem RJ - 45, nie wiem czy to pomoże i generalnie czy da się to zainstalować? Albo kupić 5G, przyda się na przyszłość? Gniazdo USB nie jest mi potrzebne, ja chcę tylko spokojnie oglądać YouTube, Player itp. bez żadnych udziwnień. 

 

 

Edytowane przez Dominikpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla świętego spokoju, bo mam taką możliwość położyłem router na tej samej półce co Mi Boxa, zobaczymy głośnik BT podpinam w celu testowania czy zerwie czy nie. Planuję jednak zakup routera  2,4 i 5GHz, bo od stycznia mam mieć internet 30Mb/s, więc może warto z racji mieszkania w bloku przerzucić się na 5Ghz (będzie mniej zakłóceń). Robiąc test prędkości internetu pierwsza lepsza aplikacja analiti podaje mi, że jakość sygnału mam słabą i że sugerują mi przejście na 5GHz lub przesunięcie bliżej routera (bliżej się już nie da, no chyba, że ja w BOXie mam antenę uszkodzoną?? pojawia się czasami komunikat brak połączenia z WiFi na powiedzmy 2s i film dalej idzie, a router 30cm od BOXa ), być może wynik ten jest trochę zakłamany ponieważ ja mam strasznie słaba prędkość wysyłania do 1Mb/s i stąd może taki wynik tego testu.

Przestawiłem też te funkcje w Boxie, które automatycznie działają z TV (chyba to się nazywa HDMI CEC) ni jak to moim zdaniem współgra, ale ktoś gdzieś napisał, że wszytko ma być na ON, to jest, przynajmniej nie muszę ręcznie przerzucać na HDMI (polecam). 

BOXa mam uruchomionego już chyba przynajmniej 3 godziny i jaki pisałem wcześniej, że jak się zagrzeje to działa, pojawia się czasami tylko komunikat "brak połączenia z WiFi".

W sumie to mi brakuje trochę instrukcji obsługi, tzn. google pokazuje prawie wszytko, więc pojedynczo znajduję, ale np. nie wiem do czego służy przycisk LIVE, albo czy np. można przeprogramować przyciski, ja bym chętnie NETFLIXA zamienił na YT. 

 

 

 

 

Edytowane przez Dominikpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z xiaomi mi box s. Mianowicie na netflixie nie mam opcji 4k ani hdr (tak jak zawsze pokazuje przy co niektórych filmach - wszystko wyświetla jako HD). Telewizor to Panasonic tx-ex700e. 4k na xiaomi włączone (4k2k-60hz, próbowałem  również 1080p-60Hz), w ustawieniach tv ustawienia hdmi również włączone na hdr. SDR to HDR wyłączone, HDR to SDR - Auto. Odinstalowanie aktualizacji i wyczyszczenie danych z aplikacji netflix nie pomaga.

Edytowane przez kuba929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Wi-Fi na MiBox S czy MiBox 3 (4K), drodzy użytkownicy zwróćcie uwagę, że problem jest związany z grupą routerów. Broadcom dostarczył wadliwe sterowniki Google'owi, a ten z kolei umieścił je w Androidzie Oreo. Wasze testy czy też ciągle narzekanie nic nie zmienią. Należałoby oddać wszystkie box'y w ramach reklamacji z powrotem do sprzedawców bądź czekać na Android Pie, który te sterowniki może będzie miał naprawione. Pytanie czy otrzymamy Android Pie. Ten nowy MiBox z pewnością, pytanie czy "stary" także (ma taki sam hardware).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2018 o 18:58, souacz napisał:

@kuba929 A masz HDCP 2.2 w tv? To może być też kwestia kabla HDMI.

Tak, mam na trzy porty, wina kabla to nie może być, bo wcześniej było wszystko ok, zwyczajnie musiałem coś pozmieniać. Aktualnie na netflixie sprawa wygląda tak, ze 4k juz pokazuje, ale jak hdr'a nie bylo tak nie ma. UPDATE po wyłączeniu boxa z zasilania i włączeniu jeszcze raz wszystko wróciło do normy - hdr juz pojawił się w opcjach niektórych produkcji netflixa. Dodatkowo pojawił się problem samoistnego wracania do menu glownego przy ogłądaniu fimów na netflix, czasami raz na 25 minut, czasami raz na 10, dziwne, jednak po wyłączniu z zasilania problem również przestał występować. Mam nadzieje, że więcej problemów nie bedzie :)

Edytowane przez kuba929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kapciu75 napisał:

Co do Wi-Fi na MiBox S czy MiBox 3 (4K), drodzy użytkownicy zwróćcie uwagę, że problem jest związany z grupą routerów. Broadcom dostarczył wadliwe sterowniki Google'owi, a ten z kolei umieścił je w Androidzie Oreo. Wasze testy czy też ciągle narzekanie nic nie zmienią. Należałoby oddać wszystkie box'y w ramach reklamacji z powrotem do sprzedawców bądź czekać na Android Pie, który te sterowniki może będzie miał naprawione. Pytanie czy otrzymamy Android Pie. Ten nowy MiBox z pewnością, pytanie czy "stary" także (ma taki sam hardware).

No to nie wiem czy się cieszyć, że coś zostanie poprawione, czy oddać go w ramach gwarancji i czekać na nowego? Z jednej strony jak czytam opinie to setki, tysiące osób nie ma z tym problemu, bo przecież generalnie urządzenie ma bardzo dobre opinie i jest popularne chyba na całym Świecie. Z drugiej strony jest też grupa ludzi może mniejsza, która ma ogromny problem ze zrywaniem sieci, łącznością, kolidowaniem sieci z siecią Bluetooth. Mojego posta zacząłem tutaj, ponieważ moje urządzenie jest już w standardzie na Androidzie Oreo, a jak już zdążyłem zauważyć, większość problemów idzie w parze z tym oprogramowanie, niezależnie jakie kto ma urządzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swojego MiBox'a w Biedronce w lipcu i ciągle zastanawiam się nad oddaniem go. Wszystkie pudełka na Androidzie mają jakieś wady. Nowy MiBox S z tego co czytam nie jest lepszy niż poprzedni. Ma te same przypadłości. W końcu jest także oparty na Oreo.

Wszyscy czekamy na kolejne poprawki, a każda kolejna jak to z poprawkami, coś naprawia, coś psuje. Mam pewne obawy, że w pewnym momencie pozostanę z niestabilnym pudełkiem bez wsparcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2018 o 21:00, kapciu75 napisał:

Co do Wi-Fi na MiBox S czy MiBox 3 (4K), drodzy użytkownicy zwróćcie uwagę, że problem jest związany z grupą routerów. Broadcom dostarczył wadliwe sterowniki Google'owi, a ten z kolei umieścił je w Androidzie Oreo. Wasze testy czy też ciągle narzekanie nic nie zmienią. 

Akurat chyba nie.

W moim przypadku rutery (2) na broadcomie działały w miarę,nie twierdzę,że idealnie,ale w miarę ok.

Natomiast na media teku kaszana totalna.

Ogólnie to jest loteria z ruterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2018 o 12:24, raideri napisał:

Akurat chyba nie.

W moim przypadku rutery (2) na broadcomie działały w miarę,nie twierdzę,że idealnie,ale w miarę ok.

Natomiast na media teku kaszana totalna.

Ogólnie to jest loteria z ruterami.

Ja mam router Netgear R6220 (z tego co piszą jest na Mediatek) jest podpięty  do niego dysk sieciowy i wszystko chodzi bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak Box nie chce wystartować po wyłączeniu, pomaga za każdym razem kliknięcie na pilocie power i momentalnie po tym kliknięciu, kliknięcie strzałką w dół. Zawsze po tym zabiegu wybudza się :D 

Oglądam na nim IPTV na Kodi, wszystko śmiga miód malina. Przy aktualizacji do 8.0 zwiesiło mi się po chwili, więc box z gniazdka i jeszcze raz, poszło bez problemu - nie robiłem przy tym factory reset.

Mam wpiętego jacka z wyjściem na wzmacniacz - czy ma ktoś też tak, że jak odpala box'a to chwilowo na parę sekund głośność jest x2, a potem wraca do normy? Już nie jeden raz chyba zwał przeżyłem. 

Edytowane przez piciuok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2018 o 21:00, kapciu75 napisał:

Co do Wi-Fi na MiBox S czy MiBox 3 (4K), drodzy użytkownicy zwróćcie uwagę, że problem jest związany z grupą routerów. Broadcom dostarczył wadliwe sterowniki Google'owi, a ten z kolei umieścił je w Androidzie Oreo...

Nie do końca jest to prawdą! U mnie Mi Box 4K na każdej kolejnej kompilacji Oreo działał z routerem Asus RT-N12 D1 (chipset Broadcom) bezbłędnie. Podobnie było z routerem Funbox od Orange, który najprawdopodobniej jest także na Broadcom-ie. W sieci nie brakuje opinii, które raportują prawidłową współpracę MI Box 4K także z innymi modelami routerów opartych na chipsecie Broadcom-a. Podobna loteria występuje w przypadku innych dolegliwości Mi Box-a 4K.

Moim zdaniem problem może być gdzie indziej. Xiaomi w przypadku części produktów zleca ich produkcję podwykonawcom, a przy tym bardzo często te same modele wybranych produktów mają wiele wersji sprzętowych. Z punku widzenia użytkownika nie zmienia się ogólna specyfikacja techniczna produktu, jednak dla programistów nie jest to obojętne. Po prostu trudniej jest napisać a potem przetestować stabilność jednej wersji oprogramowania dla różnych wersji sprzętowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się muszę z Tobą w pełni zgodzić, gdyż z wielu postów na forach, ale także z naszych relacji wynika, że MiBox potrafi się różnie zachowywać przy tej samej konfiguracji. Chociaż pomocne byłoby gdyby każdy z nas podawał opisując swój problem symbol i nazwę routera i TV. Ja obcenie na buildzie 2176 nie doświadczam żadnych problemów z MiBox'em chociaż po części wpływ na to może mieć także mysz, która została podłączona do obsługi aplikacji Android na platformie Android TV (nie mam problemów z wybudzaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję 2396. Wszystko śmiga bez problemu poza Netflix z dźwiękiem 5.1 - co kilka/kilkanaście minut dźwięk na ułamek sekundy przerywa. Przy stereo audio jest OK. Ale taki sam problem był na Androidzie 6.0.
Wybudzanie bez problemu poprzez pilota na podczerwień Logitech Harmony.

Podłączenie:
MiBox -> amplituner Yamaha RX-V471 ->  TV Panasonic Plasma 42" TH-42PY8P

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...