Skocz do zawartości

Android Oreo


ghost12

Rekomendowane odpowiedzi

Reakcja box'a na aktualizacje cechuje się całkowitą losowością. Jedne działają OK, inne tną, a jeszcze inne mają problem  z siecią czy wybudzaniem. Wygląda to tak, że Xiaomi składało box'a z różnych podzespołów, przez to w zależności od specyfikacji mamy losowe działanie. Jeżeli tak jest rzeczywiście to świadczy to źle o tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, luciopucio napisał:

A u mnie strasznie zwolnił po aktualizacji i przycina dźwięk VOD TvP, youtoube, KODI.

Wejdz w ustawienia dzwieku - tryb AUTO zmien na PCM. Nie bedziesz mial 5.1, ale przy ustawieniach PCM nie tnie. Sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak czytam i czytam, i mam pytanie - da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji systemu? Ta mnie strasznie irytuje. U mnie problemy sa takie:

1. po wyłączeniu i ponownym włączeniu (np. po nocy), nagle zawiesza się obraz i tnie dźwięk (youtube) - i choć mogę wrócić do strony głównej i ustawień, to po ponownym wejściu w YT, nadal zwiecha.

2. kiedyś po wyłączeniu telewizora, mibox wyłączał się automatycznie - teraz działa sobie nadal... jest to o tyle denerwujące, gdy np. ustawiam telewizor, żeby sam się wyłączał... zasypiam, budzę się, włączam tv, a tu się okazuje, że podczas nocy box przewertował sobie cały internet.

3. dawniej (choć nie zawsze - co też dziwne) - mogłem obsługiwać boxa pilotem od tv (choćby po to, żeby wcisnąć pauzę) - teraz nie da rady.

Byłby ktoś w stanie pomóc? A za możliwość powrotu do starego systemu to normalnie chętnie zapłacę nawet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne, rzeczywiście teraz działa - jak się okazało, wcześniej miałem wyłączoną tę funkcję.
Wystarczyło z poziomu ekranu głównego wejść w ustawienia (prawy górny róg ekranu), zjechać do ustawień Google, kliknąć w HDMI CEC i zaznaczyć co trzeba: dla pewności zaznaczyłem wszystkie opcje, czyli: CEC Switch, One key play i One play power off (choć tak naprawdę nie do końca wiem, co one dają) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie Oreo daje radę i nie zaobserwowałem problemów z wyburzaniem przy pomocy pilota na podczerwień - Logitech harmony.

Teraz pytanie :

Mibox podpięty do amplitunera - czy jest możliwość aby robił za odtwarzacz MP3 albo radia internetowego ale tak aby obsługiwać go bez TV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór przede wszystkim :) dziś podkusiło mnie zrobić aktualizację na moim boxie i zaraz po tym reset i zonk bo po ponownym uruchomieniu nie idzie nic zrobić a mianowicie z różną częstotliwości resetuje się obraz . Znika na chwile obraz i pojawia się ponownie ktoś coś pomoże w tym temacie bo obawiam się że padł z jakiegoś powodu box 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już piszę . Mi Box 4k wersja android 8.0.0  wesja jądra 4.9.54 kompilacja OPR6.170623.013.2396

nie ma to znaczenia czy akurat coś przeglądam czy nic nie robię co jakiś czas zanika mi obraz na około 4-7 sek w tym czasie na telewizorze czarne tło jak bym odpiął boxa i brak sygnału . Co któryś raz przed takim resetem na ułamek sekundy pojawia się jakby zielone tło obrazu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie to samo, obraz na chwilke zmienial sie w zielone tlo. Potem inwersja kolorow w zielono-purpurowe. Pomagalo wyjecie kabla hdmi i wlozenie lub zmiana barw w ustawieniach mi box. Po 20 min problem wracal i tak bez konca. Wiec wydajemi sie ze cos sie popsulo po tym update w obszarze wsparcia hdmi.

Pomoglo puszczenie sygnalu przez amplituner. Ale to nie jest rozwiazanie.

Screenshot_2018-12-09-09-06-09-105_com.android.browser.png

Edytowane przez Mirrr
Zmiana tresci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirrr napisał:

Wiec wydajemi sie ze cos sie popsulo po tym update w obszarze wsparcia hdmi

tu się z tobą zgodzę że na pewno coś update popsuł . Miałem podłączone na nowym hdmi pod amplituner i działało przed aktualizacją po już nie . Podłączyłem bezpośrednio oryginalnym kablem pod telewizor i ok 30 min wszystko było ok ( bo tyle miałem czasu ) Na nowym kabelku problem powraca . Konfiguracja końcowa to oryginalny kabel -amlituner-TV wczoraj działało a dziś zaczynam testować dalej 

 

Ps wychodzi że jednak kabel jest winowajcą i z jakiegoś powodu po aktualizacji przestał współpracować .

Mirrr a w czasie twojej usterki zobacz jak zachowuje się dioda w box-ie ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2018 o 19:10, Radasss napisał:

Broniłem się przed oreo rękami i nogami. Godzinę temu, box sam się zaktualizował :angry:  Wersja 2396.

Będę testował.

Po kilku dniach mogę stwierdzić, że box działa nawet lepiej niż na Androidzie 6.0, za wyjątkiem Netflix'a, który działa tak samo :cry:

Podobnie jak na starym Androidzie są na nim problemy z dźwiękiem 5.1 w DD+. Co kilka czy kilkanaście minut, na ułamek sekundy dźwięk przerywa, a na amplitunerze znika napis DolbyDigital+. Jest to problem szeroko opisany na forach zagranicznych, bez żadnego rozwiązania. Zaleca się zmianę kabla HDMI, podłączenie do innego portu HDMI, przekonfigurowanie box'a i kilka innych opcji. Problem jednak cały czas wraca. Xiaomi o problemie wie od początku, czyli kilka lat i nic z tym nie robi. Co więcej, jak piszą na forach zagranicznych jak ktoś zgłosi do Xiaomi ten błąd (a zgłosiło tysiące) to udają oni, że ta osoba jest pierwszą która to zgłosiła i ten błąd występuje tylko u niego.

Edytowane przez Radasss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Miałem ten sam problem na andku 6.0. Rozwiązanie okazało się proste - zmiana kabelka HDMI na inny . 

Problem nie powraca od tego czasu . 

 

Pozdrawiam

5 godzin temu, Mirrr napisał:

 

U mnie to samo, obraz na chwilke zmienial sie w zielone tlo. Potem inwersja kolorow w zielono-purpurowe. Pomagalo wyjecie kabla hdmi i wlozenie lub zmiana barw w ustawieniach mi box. Po 20 min problem wracal i tak bez konca. Wiec wydajemi sie ze cos sie popsulo po tym update w obszarze wsparcia hdmi.

Pomoglo puszczenie sygnalu przez amplituner. Ale to nie jest rozwiazanie.

Screenshot_2018-12-09-09-06-09-105_com.android.browser.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś miał podobnie...? Na 6.0 Box działał świetnie, po aktualizacji na Oreo którego raczył dokonać sam (najnowsza wersja) działa również dobrze ale kilka godzin, następnego dnia po włączeniu wszystko tnie się niemiłosiernie - wystarczy "uruchom ponownie" lub wtyczka z gniazdka i znowu jest dobrze (jeśli nawet jest wyłączony, to używanie kolejnego dnia również trzeba zacząć od resetu) - jest na to lekarstwo?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, edass napisał:

Cześć 

Miałem ten sam problem na andku 6.0. Rozwiązanie okazało się proste - zmiana kabelka HDMI na inny . 

Problem nie powraca od tego czasu . 

 

Pozdrawiam

 

U mnie to nie pomogło. Na 3 różnych kablach sprawdzane.

Przed update na dołączonym do mi boxa kablu szło.

Przez amplituner idzie po każdym kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maropl napisał:

Witam, może ktoś miał podobnie...? Na 6.0 Box działał świetnie, po aktualizacji na Oreo którego raczył dokonać sam (najnowsza wersja) działa również dobrze ale kilka godzin, następnego dnia po włączeniu wszystko tnie się niemiłosiernie - wystarczy "uruchom ponownie" lub wtyczka z gniazdka i znowu jest dobrze (jeśli nawet jest wyłączony, to używanie kolejnego dnia również trzeba zacząć od resetu) - jest na to lekarstwo?

pozdrawiam

Identyczny problem występuje u mnie, ale nie ma na to rady. Może kiedyś to naprawią. Spróbuj wejść w ustawienia, potem w HDMI CEC i tam wszystko daj na ON. Podobno komuś to pomogło, ja jeszcze nie próbowałem. Daj znać, czy poskutkowało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma, albo ktoś może się orientuje jak sprawuje sie na MIBox 3 (S) z Oreo 8.1 ?

Chodzi mi o przycinanie się dźwięku 5.1 na Netflixie oraz przede wszystkim poprawne działanie AUTO framerate (które nigdy nie działało).
Czy opłaca się wymieniać sprzet dla Oreo 8.1 skoro działa tak samo (a moze inaczej ??).

Sprzętowo (bebechy) nie różnią się niczym..

 

Edytowane przez k0j0t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, k0j0t napisał:

Ktoś ma, albo ktoś może się orientuje jak sprawuje sie na MIBox 3 (S) z Oreo 8.1 ?

 

Na zagranicznych forach piszą, że auto frame rate NIE działa na nowym MIBox S. Sprzętowo jest tylko nowy układ BT do obsługi zmienionego pilota. Podobno Oreo 8.1 w stosunku do 8.0 ma dodaną tylko zgodność z Google Treble. 

Edit. 

Chyba na zamknietym już forum xiaomi.eu ktoś napisał, że ten box nie będzie nigdy obsługiwał auto frame rate bo procek Amilogic S905 nie wspiera tej funkcjonalności. 

Edytowane przez Radasss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat się zgadza bo miałem przedtem MXQ na s905x i też nie obsługiwał. Główna różnica to pilot ale są z nim problemy, czytałem, że zacina się przy przewijaniu pozycji - np. naciśniesz strzałkę w dół i leci jak głupi nawet po puszczeniu klawisza. Chciałem kupić "S" ale ten problem plus problemy z chromecastem mnie zniechęciły, dla nowszego systemu nie warto bo w w Android TV akurat im nowszy tym gorzej, ile problemów pojawiło się na starszym modelu.... Podobnie było w przypadku NVida Shield TV, też wycofali aktualizację do Oreo po pierwszych wpadkach.

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogło załączenie wszystkich opcji w hdmi cec. Przed tem tez mi box ciął tak że sie go nie dało użytkować, teraz działa normalnie, no moze poza wyszukiwaniem głosowym bo tak srednio raz na 20 razy udaje mu się odsłuchać co mówię do pilota

Wywale tego miboxa za okno zaraz. 3h temu go restartowałem, włączam obejrzeć mecz na ipli i całe menu się tnie :/
 
Znowu trzeba wracać do 2179?


Wysłane z mojego 1+6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2018 o 18:43, Radasss napisał:

Na zagranicznych forach piszą, że auto frame rate NIE działa na nowym MIBox S.
[......]
Chyba na zamknietym już forum xiaomi.eu ktoś napisał, że ten box nie będzie nigdy obsługiwał auto frame rate bo procek Amilogic S905 nie wspiera tej funkcjonalności. 

Zatem pozostaje znależć jakiś sprzęt z poprawną obsługą NETFLIX, YouTube z 4K i HDR a przy tym poprawną obsługą framerate. Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rafek_wrc napisał:

Mi pomogło załączenie wszystkich opcji w hdmi cec. Przed tem tez mi box ciął tak że sie go nie dało użytkować, teraz działa normalnie, no moze poza wyszukiwaniem głosowym bo tak srednio raz na 20 razy udaje mu się odsłuchać co mówię do pilota

 

 

Masz na myśli włączenie wszystkich opcji CEC Switch, One key play i One key power off?

Mam je wyłączone ponieważ jak przełączałem z hdmi 1 (mibox) na hdmi 2 (dekoder mediabox upc) to z 5 razy musiałem przełączać bo automatycznie znowu wracało na hdmi 1 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie 3 opcje załączyłem i mi box ożył

 
Masz na myśli włączenie wszystkich opcji CEC Switch, One key play i One key power off?
Mam je wyłączone ponieważ jak przełączałem z hdmi 1 (mibox) na hdmi 2 (dekoder mediabox upc) to z 5 razy musiałem przełączać bo automatycznie znowu wracało na hdmi 1 :/


Wysłane z mojego 1+6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...