ghost12

Użytkownicy
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by ghost12

 1. Na android tv można emulować mysz z poziomu pilota, jest aplikacja mouse toggle i działa bardzo dobrze - niestety płatna. Mam Mi Box 4k z androidem 8.0 nie wiem czy prawidłowo działa na Mi Box S z ATV 9.0.
 2. 4.14.3 zawsze używałem z tego źródła:https://toengel.net/philipsblog/2016/08/09/philips-amazon-video-auf-2016er-tv-modellen-verfuegbar/ i nie miałem problemów (teraz mam nieaktywną usługę więc nie wiem co i jak)
 3. ghost12

  Android Oreo

  Auto Frame rate działa tylko na aplikacjach które to wspierają. Ja mam takie dwie na SHIELDZIE (Mi boxa nie ruszałem jeszcze więc nie wiem czy na nim działają poprawnie) to kodi i plex - w obu przypadkach trzeba włączyć tą funkcję. Netflix puki co nie wspiera auto framerate.
 4. https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2019/03/28/netflix-t-mobile-nie-dziala-awaria/
 5. Miałem teraz dokładnie to samo, ale na shieldzie. Nic nie pomagało. Dopiero w przeglądarce w ustawieniach dałem "wyloguj na wszystkich urządzeniach", połączyłem shielda przez inny internet (na co dzień używam domowego z t-mobile, a połączyłem się przez telefon z play) i zaskoczył. Wróciłem na intrenet t-mobile i już działa ale i tak mam jakiś problem z wyświetlaniem zdjęć przy tytułach filmów, tak jakby t-mobile coś przyblokował.
 6. Myślę że tak apka, jak i usługa przeglądarkowa są specjalnie blokowane przez Orange, aby nie działało na TV.
 7. ghost12

  MiBox S NetFlix HDR

  Odnośnie wersji S zwróć uwagę na formaty dźwiękowe (jeśli to dla ciebie ważne) bo ta wersja czegoś tam nie obsługuje.
 8. Można zainstalować jako "nieznane źródło", ale do obsługi potrzebna jest mysz.
 9. ghost12

  Android Oreo

  Oprócz Mi BOXa mam SHIELDA i akurat auto framerate w serwisach też mi nie działa (nie wiem jak KODI, bo akurat na SHIELDzie nie używam). Więc nie wiem czy coś znajdziesz.
 10. Co do błędu 5.1. Na SHIELD miałem to samo, pomogła zmian adresów DNS z takich blokujących reklamy na DNSy googlowe.
 11. Mi chromecast ostatnio na hbo też nie działał. Miewałem podobne komunikaty wcześniej np. na przeglądarce i telefonie, przechodziłem na dane kom na tel i wszystko chodziło, później z powrotem na wifi i też już było ok. Może u ciebie też go jakoś "boli" internet.
 12. To że nie można pobrać to normalne, bo to apka "produkcyja". Ważne że HBO europa robi apkę pod android TV i jeśli tylko ją udostępnią (nie ważne czy na philipsa, sony, shielda) prawdopodobnie będzie się dało ją zainstalować na każdym android TV
 13. No to może się już niedługo doczekamy Jak widzę prace trwają ... https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.hbogo.androidtv.production
 14. Istnieje Firefox dla amazon fire. Działa na MiBoxie bardzo dobrze, dostosowany do obsługi pilotem.
 15. https://www.apkmirror.com/apk/nvidia-lightspeed-studios/bbc-iplayer-android-tv/bbc-iplayer-android-tv-1-1-58-release/ tu masz chyba tego BBC pod android tv
 16. Prime działa bez problemu, tyle że apke trzeba ręcznie wgrać.
 17. ghost12

  Android Oreo

  Oczywiście że ma certyfikat 4K
 18. https://forum.kodiwpigulce.pl/showthread.php?tid=809
 19. ghost12

  Android Oreo

  Po za pilotem i obudową wygląda na klona Mi Box 3.
 20. W ustawieniach boxa chyba masz kalibrację ekranu o ile dobrze pamiętam.
 21. W opisie najnowszej poprawki do MiBoxa jest taki punkt: "enable usb camera" Więc przynajmniej teoretycznie na najnowszym sofcie obsługuje.
 22. Na oba, 20 zł jakieś. Ale jak kolega wyżej napisał możesz na kompie w plexie odpalić film i castować go na miboxa, wtedy na mi boxie nie potrzebujesz niczego, a po odpaleniu casta możesz normalnie używać komputera do czego innego.
 23. Plex to takie rozwinięcie DLNa, ale dużo bardziej rozbudowane. W najprostszej formie instalujesz na kompie server plexa zakładasz konto udostępniasz w kompie pliki video dla plexa, na końcówkach instalujesz klienta (uwaga klient na androida jest płatny, przeglądarkowy lub na tv bezpłatny) i oglądasz w sieci lokalnej, jeśli udostępnisz port plexa na routerze na zewnątrz będziesz mógł oglądać swoje zasoby gdziekolwiek. Mała uwaga: za dekodowanie i transkodowanie odpowiada server, więc przy kilku oglądających lub wymagającym materiale to nie może być jakieś stare P IV tylko najlepiej jakiś świeży i5 lub i7.
 24. Ona jest. Ale w Polsce nie działa tzn kanały nie są obsługiwane. Da radę ją odpalić z telefonu z jakiejś apki zarządzającej tzn pilota.
 25. ghost12

  Android Oreo

  Bo to jest często problem. Chipy wifi często nie są już samodzielną konstrukcją , a zintegrowane w jednej kostce ze wszystkim i ciężko zrobić aby jeden moduł działał a inne były uspane. Do tego dochodzi kwestia autoryzacji sieci czego sam moduł wifi nie załatwi, potrzebny jest jakiś soft więc żyć musi zdecydowanie więcej niż jeden moduł (o wiele prościej jest z ethernetem) choć ten też już jesg głęboko zintegrowany z innymi modułami. Możliwe że amlogic lub xiaomi (nie wiem po czyjej stronie jest piłeczka) stwierdzili że standby z wifi - nie dość że skomplikowane nie przynosi prawie żadnych oszczędności na energii w stosunku do włączonego urządzenia - ja np nie usypiam boxa wcale.