Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki wplyw na prace zegarka bedzie mialo nieaktualizowanie gps ?

Chyba jedynie wpływ na funkcje które wymagają gps. Ale w praktyce nie wiadomo jakie tam dokładnie zmiany są przy każdej aktualizacji. Ps. Bardziej wkurzające będzie to ciągle nieudane aktualizowanie. 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, k.dygnos napisał:

Udało się dzięki kolego.
Zmieniłem sobie na taka, brak mi jeszcze na niej tygodnia roku i było by idealnie ale i tak jest spoko. 7526125ff455f161996973082bc2c0e5.jpg

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Można prosić link do tej tarczy? Świetna jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem bipa w wersji chińskiej i mam pytanie czy dobrze myślę nad tym jak przeprowadzić proces spolszczania.

1. Wgrać oryginalny MiFit z Google Play, sparować z zegarkiem, zrobić update
2. Wgrać polski firmware przez gadgetbridge
3. Odinstalować MiFit (odparować zegarek?) i zainstalować MiFit by MrTomi
4. Działa

A co jeżeli wyjdzie aktualizacja FW? Te same kroki? Tzn usunąć mifit by mrtomi, wgrać oryginalny, zrobić update gpsa, wgrać polski firmware i znowu mifit by mrtomi? Tego właśnie nie rozumiem, jak się przeprowadza kolejne aktualizacje :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny mifit nie musi być ze sklepu Google, zależy jaka wersja. Aktualne ściągamy ze strony apk mirror. Po za tym wszystko dobrze rozumiesz z tym że zegarka nie trzeba już odparowywać podczas zmian fw.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rewqwer napisał:

Czy ktoś próbował już konwersji zegarka z wersji chińskiej na wersję europejską CE?

Co masz na myśli? jaka konwersje? Ja mam wersję chińską bo kiedyś takie tylko były. Do wersji .44 FW nawet nie wiedziałem, że ma to jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Pan Arek napisał:
Co masz na myśli? jaka konwersje? Ja mam wersję chińską bo kiedyś takie tylko były. Do wersji .44 FW nawet nie wiedziałem, że ma to jakieś znaczenie.

Na 4pda jest sposób aby zmienić wersję chińska na wersję CE, wtedy masz już język angielski na stałe w zegarku jak w wersji CE, co jest dobre np dla użytkowników iPhone, lub dla tych co nie chcą używać modów. W chińskiej wersji zegarka masz HW: V0:11:1:4 a w CE HW:V0:11:2:4 po flashu zegarka uzyskujemy wersję HW CE, czyli język angielski na stałe, i aktualizacje Ota, czyli mamy zegarek CE:) Teraz jest dobra okazja na zmianę ponieważ konwersja ta jest przewidziana dla FW.86.


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez rewqwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się wersja hardware zegarka i zegarek staje się wersją CE. Jak ktoś używa modów, rzecz zbędna, ale zawsze to jakieś zabezpieczenie na wypadek gdy moder przestanie rozwijać swoje oprogramowanie, wtedy zawsze można wrócić do oryginału i mieć język angielski natywnie a nie chiński.

Edytowane przez rewqwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, johnybiu napisał:

GPS w tym zegarku chyba jest trochę nie precyzyjny bo moja droga spaceru to wygląda jak bym był pijany a na dodatek pokazuje trochę inną drogę niż przeszedłem.

Screenshot_2018-03-18-13-59-09-433_com.xiaomi.hm.health.png

Chyba tak i nie jest to wina konkretnego modelu, bo u mnie wygląda podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazfit BIP FW Editor najnowszy, jeszcze ciepły:

https://www.mediafire.com/folder/3o37tsmbbh5u3/Amazfit_Bip_Editor_-_Stable

wersja deweloperska:

https://www.mediafire.com/folder/kgv9ljf9f8dcs/Amazfit_Bip_Editor_-_Dev

What's new in version 0.92:

- Minor bug fixing

- Fixed Save screenshot issue

- Added Custom weather legend

version 0.92b (Dev):

- Improved alignment autofix feature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wersję chińską zegarka to będzie chiński. Wyłącz mifit, zmień język w tel na angielski, włącz mifit i będzie angielski do wyłączenia apki. Potem możesz zmienić język na polski spowrotem.

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rewqwer napisał:

Na 4pda jest sposób aby zmienić wersję chińska na wersję CE, wtedy masz już język angielski na stałe w zegarku jak w wersji CE, co jest dobre np dla użytkowników iPhone, lub dla tych co nie chcą używać modów. W chińskiej wersji zegarka masz HW: V0:11:1:4 a w CE HW:V0:11:2:4 po flashu zegarka uzyskujemy wersję HW CE, czyli język angielski na stałe, i aktualizacje Ota, czyli mamy zegarek CE:) Teraz jest dobra okazja na zmianę ponieważ konwersja ta jest przewidziana dla FW.86.

Nie mogę znaleźć tego. Wrzucił byś linka do tego.

33 minuty temu, fake4r napisał:

Jak masz wersję chińską zegarka to będzie chiński. Wyłącz mifit, zmień język w tel na angielski, włącz mifit i będzie angielski do wyłączenia apki. Potem możesz zmienić język na polski spowrotem.

Dzięki, faktycznie działa.

Edytowane przez johnybiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rewqwer napisał:

Zmienia się wersja hardware zegarka i zegarek staje się wersją CE. Jak ktoś używa modów, rzecz zbędna, ale zawsze to jakieś zabezpieczenie na wypadek gdy moder przestanie rozwijać swoje oprogramowanie, wtedy zawsze można wrócić do oryginału i mieć język angielski natywnie a nie chiński.

Faktycznie rosyjski soft zmieniajacy HW zamiast MAC podczas resetu do fabrycznych. Niestety nie udalo mi sie go pobrac z 4pda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku soft zmieniający zegarek z wersji chińskiej na CE, przetestowałem, u mnie działa. Zrobiłem dokładnie tak jak napisane na forum 4PDA i jest wszystko ok. Oprogramowanie pobrane z forum 4PDA stworzone przez użytkownika kmz7. (W paczce jest jeszcze oprogramowanie przerabiające wersję CE na chińską oraz oprogramowanie stockowe FW.86)

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=845160&st=13760#entry71368053    (link pierwotny z opisem i oprogramowaniem do pobrania autorstwa kmz7)

https://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=845160&view=findpost&p=71451606 (w tym poscie jest wszystko lepiej opisane, ja z tej instrukcji korzystałem, autor Psineur)

UWAGA!
Wszystko co robicie, robicie na własną odpowiedzialność.

 

 

0.1.0.86.hwchange.zip

Edytowane przez rewqwer
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cameron1234 napisał:

Cześć chciałbym się pozbyć pytajników w powiadomieniach tj. polskich znakow, zeby mi wyswietlało normalnie a zamiast ą(?). Da rade to jakos bezpiecznie zrobic ze 100% gwarancją że nie popsuje zegarka ?

 

Transliteracja w zewnętrznych aplikacjach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, cameron1234 napisał:

Mógłby ktoś polecić jakąś aplikacje i podpowiedzieć jak to zrobić ? Proszę :)

 

Amazfit Tools. Transliteracja jest tam domyślnie włączona.

 

Powiadomienia musisz ustawiać w tej aplikacji, a w MiFit wszystkie wyłączyć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...