Jump to content

szablix

Użytkownicy
 • Posts

  168
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by szablix

 1. Taki OT, nie ma co narzekać jak się uda wgrać Walczyłem z 3 dni, żeby wgrać xiaomi.eu i chyba jestem za stary na to, żeby siedzieć tyle przy zabawach z romami, jeszcze jakieś 15 lat temu to mi się chciało teraz wszystko ma wyjść za pierwszym razem. Btw. wielki dzieki @tomas111 za czas na pw przy walkach z twrp.
 2. Szkoda, że nie dopisali, że na romach 12.x.x.x też ten problem występuje ale przynajmniej wiedzą, że jest problem.
 3. Finał sprawy taki, że dla siebie kupiłem moto g 5gplus. Dzieciaki dostały rn9x i leży na testach po zmianach romu. Bo tak nakombinowałem, że kilka razy tylko działał fastboot (na całe szczęście). Jednak wole romy miui. I to mnie boli.
 4. No ja BL odblokowałem, najpierw problemy z wgraniem miałem TWRP. Po walce udało się niestety w dziale tutoriale pod instalacja miui.eu pisałem jaki błąd podczas instalacji mi wyskoczył, bo nie udało się wgrać. Jednak nie otrzymałem odpowiedzi. RN9P robił chwilowo za przycisk do papieru. Przez miflash udało się go ożywić. Brałem nówkę do rn9p bo w rn4x nie miałem nano tylko micro i wymieniałem. I restarty miały miejsce.
 5. A skąd takie informacje, że jest cała partia ?? Masz może numery tych partii albo daty produkcji telefonów ? Na chwilę obecną swój problem rozwiązałem biorąc moto g5g plus zamiast rn9p, jednak przyzwyczajenia do miui zrobiły swoje i nie potrafię jeszcze zaakceptować kilku rzeczy.
 6. Witam Po długiej walce udało mi się zainstalować TWRP na Redmi Note 9 Pro, przystąpiłem zgodnie z poradnikiem do wgrywania Romu i niestety wyrzuca mi następujące błędy: Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie popełniłem błąd i jak to naprawić ??
 7. Witam Od wczoraj walczę z wgraniem poprawnie działającego TWRP i za każdym razem kończy się [quote]your system has been destroyed[/quote] Próbowałem wgrać twrp z tego linku dokładnie twrp_joyeuse.img oraz z tego linku TWRP RN9P BY CUVETTO.img Metodę wgrywania brałem z Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ (dla telefonów 2016-2020 i nowszych) 1. fastboot flash recovery nazwa_naszego_pliku.img 2. fastboot reboot Po próbie uruchomienia z przycisków recovery wywala bład jak na wstępie. :/ i za każdym razem kończy się na wgraniu romu przez mi flasha Czy ktoś może powiedzieć co robię źle ?? albo może podesłać działające w 100% twrp ? Problem rozwiązany Jakby ktoś miał takie same problemy jak powyżej opisałem. Z tego tematu wg punktów podanych poniżej, niech spróbuje zainstalować. U mnie poszło za pierwszym razem. (Miałem standardowe recovery) Dodatkowo jakby ktoś się przestraszył języka rosyjskiego to wg tej strony bez problemu zmieni na angielski
 8. Witam Mam pytanie czy aby pobrać oryginalny rom do Redmi Note 9 Pro pod miflasha aby powrócić z xiaomi.eu to pobieram wersję ze stron https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/joyeuse/ Global Stable ROM czy EEA Stable ROM ? Pobierany romy ma być jako wersja fastboot ? Wolę dopytać i potwierdzić niż popełnić błąd.
 9. No i niestety pomimo FR i ponownej konfiguracji telefonu restart nastąpił po ok 72h :/ nie mam już cierpliwości :/ rozpocząłem procedurę odblokowywania BL jednak 168h trzeba odczekać :/ co nie jest na rękę. Przełączę się na 3g jeśli to pomoże to telefon leci na rękojmie.
 10. Takie szybkie pytanie z innej beczki. Czy u was też w kółko można pobierać aktualizację 12.0.1.0. QJZEUXM ?? Pomimo tego, że jest zainstalowana ?? W RN4x jak byłą pobrana najnowsza aktualizacja to wyskakiwało, że wszystkie najnowsze aktualizacje są zainstalowane.
 11. No to widzę, że zaliczam się do grona szczęśliwców, bo mój w ciągu 3tygodni +/- tydzień bo nie pamiętam kiedy kupiłem zrestartował się 4 razy. Ciągle mam włączoną lokalizację, BT i dane komórkowe naprzemiennie z wi-fi Działać działa, na chwilę obecną jest ponad 70h, jak wytrwa do 240 to stwierdzę, że jest jakiś połowiczny sukces. Edit: Telefon leżąc na biurku zaliczył samoczynny restart. Teraz zrobie factory reset i zobaczymy jakie będą rezultaty. Jak się zrestartuje po fr to ten idzie do szuflady i wracam do starego jak naprawią to wrócę do niego. Po FR zauważyłem kilka zmian, Kupując telefon miałem miui11 później aktualizacja do 12 i teraz co zauważyłem to brak preinstalowanych dodatkowych aplikacji jest mniej tego badziewia i jeżeli dobrze pamiętam to na 11 miałem nagrywanie rozmów tutaj nie ma zobaczymy jak będzie działać.
 12. Dopiero minęło 48h. Zobaczymy jak będzie później, jak po tygodniu się nie zrestartuje to powiem, że jest połowiczny sukces.
 13. Na razie zmieniłem automatyczne na ręczny wybór sieci. Zobaczymy czy to coś da.
 14. Niestety u mnie zaczął problem narastać :/ W ciągu 24h restart 2 razy. Jeden myślałem, że przypadkiem. Drugi nastąpił po wysłaniu sms. Czego się nie spodziewałem. Wysłałem dokładnie 2 sms, odłożyłem telefon, nagle patrzę wpisz pin :/ czyli nastąpił restart.
 15. Dzisiaj prawdopodobnie doprowadziłem do wykrzyczenia aplikacji maps gogole. Odpaliłem w domu aplikacje, już wychodząc, telefon był tylko po wi-fi Telefon wrzuciłem do kieszenie. W samochodzie wyciągam, patrzę biały ekran restart. Moim zdaniem nie jest to problem sprzętowy a programowy, ale mogę się mylić.
 16. A przeglądając temat, który wrzuciłem wyżej znalazłeś ten poradnik ??
 17. - Zabroniłem udostępnianie informacji o lokalizacji operatorowi - wyłączyłem skanowanie wi-fi i bt - dokładność lokalizacji zostawiłem włączoną - historia lokalizacji, udostępnianie lokalizacji google i lokalizacja dla połączeń alarmowych ustawiłem na wyłączone. Zobaczymy za kilka dni czy nastą pi restart.
 18. Nie zmieniałem na 3g zostawiłem LTE. Na 99,99% restart nie wynikał z aktualizacji. Pogrzebałem trochę w ustawieniach samej lokalizacji przed testami, zobaczymy za kilka dni czy restart nastąpi.
 19. Na szybko przeprowadziłem test: Wyznaczona trasa jakieś 500 km na południe ponad 30 min uruchomiona nawigacja zero restartu, telefon zgubił w pomieszczeniu gps, wyszedłem na zewnątrz. Odpaliłem gps date+, żeby zobaczyć jak wygląda połączenie ze satelitami. Było 18, wróciłem do maps google nawigacja dalej działała. Test kolejny, wyszukałem nowy punkt tym razem ok 35km ode mnie, telefon położony na parapecie aby cały czas był sygnał (23 satelity) ponad 40 min odpalona nawigacja w między czasie kilka telefonów. Odpukać zero restartów. Nie potrafię określić przyczyny co jest winą za nocny restart. Teraz spróbuje zgubić gps w pomieszczeniu i zostawić nawigację włączoną zobaczymy efekt.
 20. Wracając z pracy do domu odpalałem do testów maps google, osm+, czy mapy.cz ustalałem pozycję i przez kilka, kilkanaście minut tak aplikacja byłą uruchomiona i restartu nie było, oczywiście bez typowej nawigacji tylko zmiana położenia przy zwykłym przemieszczaniu się. Dokładnie mam LTE i o dziwo też orange teraz pozmieniałem uprawnienia samej lokalizacji zobaczymy co wyjdzie. Jak nastąpi za kilka dni restart zmienię na 3g. Co masz na myśli włącz nawigację ?? Wybrać jakiś kierunek i tak zostawić ? Czy odpalić tylko same maps google ? i niech ustali pozycję i tak leży ?
 21. Witam Czytając ten temat zastanawiałem się jak sprawdzić czy restarty u mnie nastąpią bo nigdzie nie wyjeżdżałem i nie byłem zmuszony używać nawigacji. Postanowiłem wyłącznie uruchomić samą lokalizację i tak, nie wiem po ilu dniach nastąpił pierwszy restart bo się go nie spodziewałem. Telefon wyłączył się w sobotę poraz pierwszy, lokalizacja włączona ciągle. Pomyślałem, że jak nie było mnie w domu to syn przez przypadek zrestartował telefon. No nic rozpoczynamy testy dalej, telefon uruchomiony ponownie, lokalizacja włączona znowu 24h i niespodzianka, dzisiaj rano wyłączam alarm i widzę magiczne "wprowadź pin" czyli od soboty do dzisiaj a raczej w nocy telefon dokonał restartu. Karta sim nowa, wyrabiana po zakupie telefonu. Telefon kupiony na promocji w x-kom 13 listopada.
×
×
 • Create New...