tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

Ja zrobiłem inaczej zainstalowałem najnowszego mi fita, zaktualizowałem fw do najnowszego. GPS wgrał się 15974,  zaktualizowały się dane a-gps. Później zamroziłem mi fita, nie korzystam z niego. Kolejnym krokiem było dogranie GPS w nowszej wersji poprzez Notify & Fitness. Tym sposobem mam najnowszy fw i najnowszy z dostępnych GPS. Natomiast wiem, że nie każdemu pasuje N&F.

Sam go zamieściłem kilka postów wyżej i wątku o problemach z GPS. Plik jest w oficjalnym apk mi fita, możesz sam sobie wypakować. Plik nazywa się Mili_18344.gps

Edited by brok99
  • Like 1

A jak to zainstalować? GB mówi, że nie może

Wysłane w biegu...

Też masz wyżej N&F

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Niestety po osiągnięciu 100% na N&F, na zegarku "błąd aktualizacji"... cały soft mam z forum...

Wysłane w biegu...

Dnia 29.01.2019 o 15:31, markos napisał:

TAK, robiłem robiłem różne próby. Włącznie z odinstalowałem całej aplikacji i zainstalowaniem jej ponownie. Testy na dwóch telefonach.

Na żadnym z nich nie łączy się  GadgetBrigde.

Może się komuś przyda. Mój zegarek od tygodnia zgłaszał: "Connect APP to update". Nie dało się go sparować w Mi Fit. Trzy dni kombinowałem, już nawet serwisu szukałem, ale nic nie wymyśliłem. Rzuciłem zegarek na dwa dni do szuflady. Dziś sprawdzam i ciekawostka - zegarek wygląda tak, jakby się sam zrestartował do fabrycznych ustawień i działa!

witaj

jak będziesz umieszczał daj informację które pliki dograć gdy mi fit zaktualizował twoją modyfikację na nowszy firmware

w sensie czy trzeba wgrywać wszystko czy wystarczy dograć res font i ewentualnie gps

Dnia 2.02.2019 o 11:18, brok99 napisał:

Ja zrobiłem inaczej zainstalowałem najnowszego mi fita, zaktualizowałem fw do najnowszego. GPS wgrał się 15974,  zaktualizowały się dane a-gps. Później zamroziłem mi fita, nie korzystam z niego. Kolejnym krokiem było dogranie GPS w nowszej wersji poprzez Notify & Fitness. Tym sposobem mam najnowszy fw i najnowszy z dostępnych GPS. Natomiast wiem, że nie każdemu pasuje N&F.

Wgrałem , zegarek pokazuje komunikat żeby zrobić aktualizację GPS, nie łączy mnie z satelitami.

10 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Jutro postaram się zamieścić najnowszy FW PL oraz mod MiFit.

A czy byłaby możliwość dodania w jakiś sposób firmware GPS 18344 do Twojego Mi Fit?

Edited by janek125

2 godziny temu, brok99 napisał:

U mnie działa, kilka postów wyżej jest zrzut ekranu. 

Owszem wgrało mi wersję GPS 18344,ale zegarek nie łączy z satelitami, wyskakuje komunikat żeby uaktualnić GPS. MiFit zamrożony, żeby zegarek wyszukiwał satelity musiałem włączyć MiFit i oczywiście zrobiło aktualizację do 15974.

U mnie też nie ma problemu z GPS. Tylko mam jedno pytanie. Skąd mogę pobrać  oryginalny fw? 

Na pierwszej stronie zamieściłem najnowszy FW-1.1.5.12_PL oraz MrTomi-3.5.8-PL.

Przed wgraniem nowego FW zalecam wrzucić najnowszy oryginalny MiFit 3.5.8http://app.mi.com/details?id=com.xiaomi.hm.health i poczekać aż zaktualizuje wszystko w zegarku,  a następnie wrzucić FW, MrTomi - kolejność dowolna. Z tego co zauważyłem RES jest identyczny jak w wersji poprzedniej. 

Jeśli ktoś potrzebuję oryginalnego FW, to po pobraniu oryginalnego MiFit można go rozpakować zipem (np. zmieniają rozszerzenie z .apk na .zip). W folderze assets znajdują się FW oraz RES: Mili_chaohu.fw oraz Mili_chaohu.res itp.

Zmiany w MrTomi-3.5.8:

• Usunięte reklamy.
  • Dodano metronom, aby kontrolować kadencję.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Mi Band 3 
  • Dodano obsługę języka holenderskiego. 
  • Poprawiono niektóre funkcje i naprawiono kilka błędów.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Mi Band 3 NFC 
  • Dodano obsługę tradycyjnego języka chińskiego i angielskiego.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Amazfit Cor 2 
  • Dodano funkcję symulującą karty dostępu.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Amazfit Bip 
Edited by tomurbanowicz
  • Like 1
  • Thanks 1

3 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

Na pierwszej stronie zamieściłem najnowszy FW-1.1.5.12_PL oraz MrTomi-3.5.8-PL.

Przed wgraniem nowego FW zalecam wrzucić najnowszy oryginalny MiFit 3.5.8http://app.mi.com/details?id=com.xiaomi.hm.health i poczekać aż zaktualizuje wszystko w zegarku,  a następnie wrzucić FW, MrTomi - kolejność dowolna. Z tego co zauważyłem RES jest identyczny jak w wersji poprzedniej. 

Jeśli ktoś potrzebuję oryginalnego FW, to po pobraniu oryginalnego MiFit można go rozpakować zipem (np. zmieniają rozszerzenie z .apk na .zip). W folderze assets znajdują się FW oraz RES: Mili_chaohu.fw oraz Mili_chaohu.res itp.

Zmiany w MrTomi-3.5.8:

• Usunięte reklamy.

A jak z przesunięciem w amazfit tekstu ? 

5 hours ago, tomurbanowicz said:

Czy dobrze rozumiem, że jak to wgram, to będę miał polskie znaki w powiadomieniach, oraz chińskie? Jeśli źle rozumiem, to co oznacza to powyższe zdanie? Angielskiego też wcześniej nie było?

Drugie pytanie: czy na pewno dodano obsługę akurat tradycyjnego chińskiego, tzn. obsługa uproszczonego chińskiego (czyli tego, którego używają Chińczycy) już była wcześniej? To się nie zgadza ze starszymi informacjami, które wcześniej znalazłem, że jak się wgra te mody i fonty PL, to nie ma w ogóle chińskich znaków. Chyba, że coś przegapiłem i że chiński (znaki uproszczone) już wcześniej był.

Trzecie pytanie: czy ta lista zmian to jest lista zrobionych przez Ciebie modyfikacji, czy przetłumaczona lista zmian w nowej wersji Mi Fit?

Czwarte pytanie: jak wrócić do kompletnego, oryginalnego FW? Napisałeś, że są dwa pliki .fw i .res. oraz "itp.". Co sie kryje pod "itp.", czy trzeba wgrać coś jeszcze, czy te dwa pliki to wszystko, a jeśli coś jeszcze, to co konkretnie?

Edited by bembenek

Witam wszystkich,

Czy ktoś ma pomysł co z tą nową aktualizacją GPS w wersji 18344?

Po zainstalowaniu MiFit MrTomi-3.5.8 GPS dalej jest w starej wersji i dalej się sam do tej starej wersji aktualizuje. 

21 minut temu, klakson81 napisał:

U mnie na 15974 działa idealnie. Wystarczy poczekać 30 sekund od zlapania sygnału gps i zacząć trening 

Screenshot_20190204-191246.png

Znacznik startu nie jest w tym samym miejscu. Mi często ucina około 500 metrów od startu. W przypadku zalaczonym poniżej trening zaczynałem i kończyłem w tym samym miejscu. Oczywiście odczekalem aż znajdzie satelity. 

1549305502189.jpg

Czy jest jakiś problem z logowaniem do MiFit'a? Czy tylko ja mam pecha?
Po zmianie na nową wersję nie umię się zalogować... cały dzień od rana...

Wysłane w biegu...

Faktycznie sposób z wgraniem gps przez N&F przestał działać. 

Ponownie wgrałem 18344 i pliki agps ale inną metodą. 

Zamrozilem N&F. 

Odinstalowalem Mi Fit 3.5.8, a w jego miejsce wrzuciłem betę 3.5.5.4  gps zaktualizował się do 18344 wraz z plikami agps. Wszystko działa. 

Zamrozilem mi fit, odmrozilem N&F. 

Mam najnowszy fw i gps. 

Edited by brok99

Są jakieś zmiany w nowym firmware które są warte zachodu i trochę ryzyka przy jego wgrywaniu?

Cisza... nikt nie wgrywał tego MrTomi? Czym to się różni od MiFit?
Wszystko jest opisane na pierwszej stronie.

Gdyby wszystko było opisane, to bym nie pytał. Np. nie jest dla mnie jasne, czy to są zmiany w tym "Mr Tomi", wprowadzone przez Mr Tomi-ego, czy po prostu zmiany w najnowszym MiFit:

Zmiany w MrTomi-3.5.8:

• Usunięte reklamy.

Ja zrozumiałem, że pytasz o różnice pomiędzy wersją oryginalną MiFit i modyfikowaną.

No to też, ale zrozumiałem, że ta lista powyżej to jest właśnie ta lista różnic, a wygląda, że to jest lista zmian w oryginalnym MiFit, a nie "zmiany w MrTomi", bo chyba Mr Tomi nie dodał "obsługi języka holenderskiego"? Jakieś to wszystko niejasne, jakby pisane tylko w celu łapania klików na forum...

Jak już ma wgrane spolszczenie wcześniej to wystarczy wgrać tylko plik FW, czy muszę wgrywać też RES 

Edited by szadoky

Guest
This topic is now closed to further replies.