tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

15 minut temu, peetpeet napisał:

Zainstalowane... na razie PL działają w aplikacji normalnie. Jak nazbieram jakieś powiadomienia z emotami to zdam relację.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Przetestowałem w GB bo na szczęście ma debugger i nie trzeba kombinować. Ta czcionka v28 nie ma emotikona tylko robi tak że się nic nie wyświetla (zamiast ????) jedynie serduszko udało mi się wyświetlić. Przydało by się aby ktoś podał źródło czcionki gdzie było to zmapowane.

W Notify & Fitness jest taka czcionka, ale nie wiem jak ją wyciągnąć jako osobny plik.4a43bdb5ee60afe37df5727f71c65a48.jpg

Edit. Zrobiłem test wyświetlania i dostałem coś takiego... tylko już nie wiem czh to efekt wygrywania różnych fontów czy ta ostatnia zadziałała e41567b0197d0baa62013bebe30bf3db.jpg

Pan Arek: dałeś link do tej czcionki Mili_chaohu_uni_v28.ft, piszesz, że zaglądałeś do środka. Jak to się robi, tzn. ogląda co jest w środku? Interesuje mnie, czy są chińskie znaki. Plik ma 200kB, jest szansa, że mogą być, przynajmniej podstawowe 2-3 tysiące, ale może jest tylko napchane tych emotek. Wcześniej krążyły pliki  polskimi fontami, które miały kilkadziesiąt kB, czyli były ogolone ze wszystkiego, tylko miały jakiś polski font, takie coś dla mnie jest nieprzydatne.

22 minuty temu, Pan Arek napisał:

no dobra ale czy ktoś sprawdzał czy te emoji działają? zrobiłem research i wygląda że to musi być wspierane przez firmware.

to była pierwsza rzecz jaką sprawdzałem... nie było polskich znaków ale były emotki.

potem wgrałem zwykłe PL, potem pogrubione PL a na koniec te co dziś wystawiłeś a okazało się że niby nie wyświetlają PL.... no i wyszło jak na fotce wcześniej, że są i PL i emoty.

tyle tylko że w Notify & Fitnes jest taka opcja w ustawianiach "pokazuj emoikony" więc może to robi robotę (pisze tam że wymaga niestandardowego oprogramowania)

14 minut temu, peetpeet napisał:

to była pierwsza rzecz jaką sprawdzałem... nie było polskich znaków ale były emotki.

potem wgrałem zwykłe PL, potem pogrubione PL a na koniec te co dziś wystawiłeś a okazało się że niby nie wyświetlają PL.... no i wyszło jak na fotce wcześniej, że są i PL i emoty.

tyle tylko że w Notify & Fitnes jest taka opcja w ustawianiach "pokazuj emoikony" więc może to robi robotę (pisze tam że wymaga niestandardowego oprogramowania)

OK, bo mi emoji nie działają, ale testowałem gadgetbridge -> debuguj i tam wstawiałem z klawiatury telefonu. Najwidoczniej nie są one w formacie unicode. Z tego co napisałeś to funkcjonalność Notify & Fitnes która dokonuje transkodowania emoji komunikatorów do standardu unicode. Coś na zasadzie zamiany literek z ogonkami na bez ogonków Ą -> A ć -> c itd.

Na MiFit tego się pewnie nie osiągnie. Jak mówiłem nie mam jak tego przetestować bo nie mam facebook mesenger i nie mam znajomych :) 

22 minuty temu, bembenek napisał:

Pan Arek: dałeś link do tej czcionki Mili_chaohu_uni_v28.ft, piszesz, że zaglądałeś do środka. Jak to się robi, tzn. ogląda co jest w środku? Interesuje mnie, czy są chińskie znaki. Plik ma 200kB, jest szansa, że mogą być, przynajmniej podstawowe 2-3 tysiące, ale może jest tylko napchane tych emotek. Wcześniej krążyły pliki  polskimi fontami, które miały kilkadziesiąt kB, czyli były ogolone ze wszystkiego, tylko miały jakiś polski font, takie coś dla mnie jest nieprzydatne.

Do rozpakowania czcionek potrzebny jest Python3 z doinstalowanym modułem Pillow oraz skrypt bipfont.py

Tu przepakowałem ci do 7zipa Mili_chaohu_uni_v28.7z

Dziękuję za pomoc, przejrzałem, w tym pliku nie ma chińskich znaków. Mnóstwo różnych obrazków, symbole, buzie, znaczki, kreski, paski, może to te emotikony.

11 minut temu, bembenek napisał:

Dziękuję za pomoc, przejrzałem, w tym pliku nie ma chińskich znaków. Mnóstwo różnych obrazków, symbole, buzie, znaczki, kreski, paski, może to te emotikony.

Z tego co wiem jest tam tylko wietnamski. Myślę, że nie było by większego problemu zrobić mix chińska plus ogonki. 

Poczekam na nowy zegarek, w którym to wszystko będzie działało. Nie będę sam niczego miksował, brak czasu, teraz zasadniczo da się używać, tylko brakuje polskich znaków, jak zepsuję, to w ogóle nie będzie działał.

10 minut temu, pradek napisał:

A jak ustawić fabryczne ?

W zegarku w ustawieniach, masz funkcję przewrócenia do ustawień fabrycznych.

Edited by szadoky

Czy to możliwe że po wgraniu pełnego softu PL przestały działać powiadomienia o połączeniu telefonicznym?

3 godziny temu, szadoky napisał:

W zegarku w ustawieniach, masz funkcję przewrócenia do ustawień fabrycznych.

U mnie nie ma takiej opcji 

Screenshot_20190104-191213.jpg

Screenshot_20190104-191219.jpg

Screenshot_20190104-191234.jpg

32 minuty temu, pradek napisał:

U mnie nie ma takiej opcji

W tym miejscu na pewno nie ma, bo to menu ustawień treningów. Reset do fabrycznych jest w menu ustawień ogólnych.

2 minuty temu, FromWP napisał:

W tym miejscu na pewno nie ma, bo to menu ustawień treningów. Reset do fabrycznych jest w menu ustawień ogólnych.

Mam tylko status, aktywność, pogoda, alipay, budzik, stoper, kompas i i tyle 

11 minut temu, pradek napisał:

To niedobrze, ustawień w zasadzie nie można ukryć, przynajmniej MiFit na to nie pozwala. 

1 godzinę temu, pradek napisał:

Po ostatniej aktualizacji MiFit wyskoczył błąd , w menu zegarka zamiast ustawień wskoczyło Aipay, Nie  da się tego zmienić w ustawieniach c, co dziwne, nie każdemu tak się zrobiło.  Pomaga albo wgranie wcześniejszej wersji MiFit lub instalacja apki  Notify & Fitness.

IMG_20190104_211828.jpg

6 minut temu, szadoky napisał:

Po ostatniej aktualizacji MiFit wyskoczył błąd , w menu zegarka zamiast ustawień wskoczyło Aipay, Nie  da się tego zmienić w ustawieniach c, co dziwne, nie każdemu tak się zrobiło.  Pomaga albo wgranie wcześniejszej wersji MiFit lub instalacja apki  Notify & Fitness.

IMG_20190104_211828.jpg

Ok tylko że mifit nie łączy się z zegarkiem bo wyskakuje komunikat abym się skontaktowal z obsługą .... A w notyfity nie widzę opcji ustawień fabrycznych...

3 minuty temu, pradek napisał:

Ok tylko że mifit nie łączy się z zegarkiem bo wyskakuje komunikat abym się skontaktowal z obsługą .... A w notyfity nie widzę opcji ustawień fabrycznych...

N&F jak się połączy z zegarkiem , to zmienia menu zegarka dodając ustawienia . Ale jak MF nie widzi zegarka to N&F pewnie tak samo.

4 minuty temu, szadoky napisał:

N&F jak się połączy z zegarkiem , to zmienia menu zegarka dodając ustawienia . Ale jak MF nie widzi zegarka to N&F pewnie tak samo.

W mifit widzi zegarek ale jak klikam na niego to wyskakuje ten komunikat, a w n&f wczytuje i wyrzuca mnie do mifita abym się połączył...

Screenshot_20190104-213602.jpg

Screenshot_20190104-213608.jpg

Screenshot_20190104-213707.jpg

15 godzin temu, Pan Arek napisał:

Pisze pisze, szkoda że nie czytacie. Poza tym przynajmniej raz na stronę jest to powtórzone.

Procedura:
  1. Odinstaluj Mi Fit.
  2. Zainstaluj GadgetBridge nadając wszystkie możliwe uprawnienia oraz dostęp do powiadomień.
  3. Uruchom GadgetBridge, wyszukaj urządzenie  Amazfit BIT i sparuj.
  4. Po sparowaniu wyszukaj w telefonie z poziomu menadżera plików plik .res uprzednio pobrany i klikając na niego skojarz z programem GadgetBridge, a następnie w programie tym zainstaluj.
  5. Następnie wyszukaj plik .fw uprzednio pobrany i klikając na niego skojarz z programem GadgetBridge, a następnie w programie tym zainstaluj.  Amazfit po zainstalowaniu FW zrestartuje się.
  6. Rozkoszuj się wersją polską

Rozkoszuję się polską wersją, ale tylko w gadgetBridge. Po sparowaniu z Mi Fitem wszystko się rozsypuje - przesunięte ikony i pełno znaków zapytania. Dlaczego? Co jest nie tak?

Dnia Fri Jan 04 2019 o 11:32, Pan Arek napisał:

Odnośnie samych czcionek.

Nie jestem pewny czy wszystkie komunikatory korzystają z tych samych Unicode

https://pl.wikisource.org/wiki/Unicode/Emotikony

W każdym razie na forum XDA jest wątek poświęcony czcionce dla Amazfit BIP/COR EU. Ostatnia wersja ma 6241 znaków. Podobno jakieś emoty. Zerknąłem do środka i na pewno są polskie znaki. Jest też pełna cyrylica i wietnamskie znaki.

Niestety czcionka nie pogrubiona więc osobiście nie będę jej instalował bo mi emoji nie potrzebne.

Mili_chaohu_uni_v28.ft

zrzut3.thumb.png.0c62dda4ca47f1c75346357ebfb775b0.png

Również zainstalowałem. Nie które emotki się pokazują a nie które nie. Najważniejsze że wreszcie jest brak znaków zapytania 

Hej pytanie - chciałbym, zeby emotki wyświetlały się w powiadomieniach zamiasta jakiś losowych znaków (a jeśli się nie da, zeby całkowicie pomijało te losowe znaki).

Muszę wgrać czcionkę czy co zrobić? Obecnie wgralem czcionke coś a'la JANUSZ (mam polskie ogonki)

1 godzinę temu, StaryKoniu napisał:

Hej pytanie - chciałbym, zeby emotki wyświetlały się w powiadomieniach zamiasta jakiś losowych znaków (a jeśli się nie da, zeby całkowicie pomijało te losowe znaki).

Czcionka pogrubiona + emoji

Edited by Pan Arek
  • Thanks 1

Wczoraj trochę powalczyłem z softem bo  zaczęło mi wariować... nie udało mi się połączyć BIPa z modowanym MiFitem... ostatecznie zrezygnowałem i zainstalowałem oryginalny.

Udało mi się uzyskać powiadomienia i info o kontakcie w SMS i połączeniach... ale wymagało to kombinacji trzech aplikacji :0 MiFit, Gadgetbridge i MiBandage... żeby było śmieszniej każda realizuje tylko jeden element tej układanki... wiem, wiem... pewnie w MiFit PL miałbym to wszystko w jednym, ale się nie udało... ale nie w tym problem...

Otóż zauważyłem, że jak mam powiadomienia na zegarku to nie mam ich w telefonie... jest info, że masz wiadomość od aplikacji ale w telefonie nic nie ma... znika powiadomienie.

Czy tak powinno być? przy czym nie dotyczy to FB, WhatsApp... tylko innych aplikacji (np. Messenger, bankowa). Dostęp do powiadomień ma teoretycznie tylko MiFit...

nie wiem gdzie szukać problemu...

PS.

podana dwa posty wyżej czcionka nie działa na sofcie podanym powyżej... działała gdy miałem N&F

Edited by peetpeet
uzuprełnienie wiadomości

@peetpeet zdrowo coś namieszałeś , a tak ogólnie to na jakim telefonie masz takie cyrki ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

na jakim telefonie masz takie cyrki ?

S7

teraz już doszło do tego że nawet na górny pasek w telefonie mi powiadomienia nie idą... trochę to wszystko irytujące jest...

Czy ktoś może mi powiedzieć czy jak powiadomienia lecą na zegarek to znikają z telefonu?

Dnia 5.01.2019 o 02:21, KrisKW napisał:

Rozkoszuję się polską wersją, ale tylko w gadgetBridge. Po sparowaniu z Mi Fitem wszystko się rozsypuje - przesunięte ikony i pełno znaków zapytania. Dlaczego? Co jest nie tak?

Witam
mam tak samo - po połączeniu z gadgetbridge wszystko jest po polsku, ale po połaczeniu z MiFit przesuniete ikony i chinskie znaczki :(

mam wersje CN (HW V0.11.1.4) i chciałem zrobic z niej  CE (HW V0.11.2.4) ale moj zegarek ma juz FW 1.1.5.04 a opisana na forum metoda podmiany jest przygotwana na wersje 1.1.2.05 :(

Czy mogę ja przeprowadzić pomimo innej wersji FW?

a jeśli nie to czy pojawi sie patch do mojej wersji ?

Dnia 7.01.2019 o 11:39, lysy77 napisał:

Witam
mam tak samo - po połączeniu z gadgetbridge wszystko jest po polsku, ale po połaczeniu z MiFit przesuniete ikony i chinskie znaczki :(

mam wersje CN (HW V0.11.1.4) i chciałem zrobic z niej  CE (HW V0.11.2.4) ale moj zegarek ma juz FW 1.1.5.04 a opisana na forum metoda podmiany jest przygotwana na wersje 1.1.2.05 :(

a jeśli nie to czy pojawi sie patch do mojej wersji ?

Ja sobie na szczęście poradziłem. Zmieniłem zegarek z chińczyka na CE i problem się rozwiązał. Niestety nie powiem na 100% przy jakiej to wersji zrobilem, ponieważ przeprowadziłem tyle kombinacji, że się pogubiłem. Niemniej jednak wydaje mi się że miałem (wgrałem) taka wersje jaka jest podana na 1 stronie. Powodzenia.

Ps. Po tym wszystkim  co przeszedł mój zegarek jeżeli chodzi o wgrywanie oprogramowania stwierdzam, iż ciężko jest go uszkodzić.

Edited by KrisKW
  • Like 1

Dnia 7.01.2019 o 11:39, lysy77 napisał:

Możesz zrobić downgrade do wersji z tego patcha. 

Przy następnej aktualizacji FW postaram się zaktualizować patcha.

• Like 1

@tomurbanowicz z innej beczki, czy istnieje możliwość dodania do mifita częstotliwości pomiaru pulsu większej niż 30 min? Tzn 1h, 2h, 6h itp? 

Swoją drogą działa to komuś? Ustawione mam 30 min a sprawdza mi tetno co 5 min. 

Edited by krzychol38

Dnia 9.01.2019 o 09:18, krzychol38 napisał:

@tomurbanowicz z innej beczki, czy istnieje możliwość dodania do mifita częstotliwości pomiaru pulsu większej niż 30 min? Tzn 1h, 2h, 6h itp? 

Swoją drogą działa to komuś? Ustawione mam 30 min a sprawdza mi tetno co 5 min. 

Było jużo tym. Po pierwsze jaki sens jest tak sporadyczny pomiar skoro tętno zmienia sie nawet kiedy siedzisz i ogladasz tv. Po drugie spechalny algorytm dokonuje pomiaru częściej jeśli wykryje twoją aktywność.

Guest
This topic is now closed to further replies.