tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

Wiam wszystkich
[mention=43500]bigl[/mention]

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z powiadamieniem kto dzwoni. Mam Bipa od fw z końcówką 04 i zawsze to działało. iOS12.
Powie mi ktoś co nie działa?
Na androidzie ta opcja oryginalnie nie działa na języku telefonu innym niż angielski

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

jak rozumiem chodzi o język zegarka? Bo z tego co pisał @bigl nie działało wcześniej nawet na iOS, natomiast ja jestem pewien, że działało. Jedyne co to nie pokazuje polskich znaków diaktrycznych, ale to już inna historia.

Jak ustawic pogode aby wyswietlala sie na Amazfit Bip?
W konfiguracji Gadgetbridge jest miejsce aby wpisac "Lokalizacje pogody DM/LOS" ale nie wiem za bardzo co tam wpisac.

4 godziny temu, konieko napisał:

W konfiguracji Gadgetbridge

Gadgetbridge potrzebuje jeszcze dodatkowej aplikacji Weather notification (trzeba poszukać bo w sklepie Play jej nie ma). Bez tego pogoda działa tylko na telefonach z LineageOS i Omnirom.

Panowie mam pytanie juz nie drażę mysli dlaczego tak sie stalo a raczej to naprawic. Wszystko zainstalowalem. Spolszczenie, czcionki, polskie znaki. I trach cos sie pogibalo po pewnym czasie . Nie wiem czy sie zaktualizowal czy jak alenie jest do konca spolszczony i jak sie wejdzie w menu to napisy sa poprzesowane po pół slowa w prawa strone. Jak to naprawic? co wgrac? Dzieki za pomoc

Edited by Dammil

11 godzin temu, yawa20 napisał:

@bigl

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z powiadamieniem kto dzwoni. Mam Bipa od fw z końcówką 04 i zawsze to działało. iOS12.

Powie mi ktoś co nie działa?

U mnie (BIP od ponad roku) przy dzwonieniu nigdy nie pokazywało się kto dzwoni. Było oczywiście info że ktoś dzwoni i mogłem zignorować lub odrzucić, ale bez informacji o dzwoniącym. Ta pojawiał się dopiero gdy po skończeniu dzwonka przychodziło powiadomienie, że dzwonił XYZ.

Po aktualizacji FW do najnowszego nagle widzę, że już w trakcie dzwonienia na ekranie na którym można zignorować lub odrzucić połączenie, pojawia się informacja kto dzwoni.

Była to bardzo ważna dla mnie i podstawowa rzecz bo mam codziennie sporo telefonów. Więc jestem pewien, że właśnie teraz to się pojawiło u mnie na iOS (wiem, że wcześniej to działało na Androidzie przy modyfikowanym FW i aplikacji).

Informacja o dzwoniacym dziala juz od jakiego czasu jednak wczesniej pojawiala sie na zegarku az do odbioru polaczenia. Teraz pojawia sie doslownie na sekunde i znika a zostaje "polaczenie przychodzace". 

Dnia 1.03.2019 o 18:05, Dammil napisał:

Panowie mam pytanie juz nie drażę mysli dlaczego tak sie stalo a raczej to naprawic. Wszystko zainstalowalem. Spolszczenie, czcionki, polskie znaki. I trach cos sie pogibalo po pewnym czasie . Nie wiem czy sie zaktualizowal czy jak alenie jest do konca spolszczony i jak sie wejdzie w menu to napisy sa poprzesowane po pół slowa w prawa strone. Jak to naprawic? co wgrac? Dzieki za pomoc

Wgraj oryginalny plik res. Będziesz miał język angielski, ale wyświetlać się będzie normalnie.

Plik w załączniku.

Mili_chaohu.res

Edited by puls

Ale jak masz wszystkie mody to dograj modowany res i będzie ok. Też przez to przechodziłem

Wysłane w biegu...

Witam. 

Po ustawieniu minutnika, powiedzmy na pół godziny, nie mogę przełączyć się w tym czasie na zegarek.Czy to normalne, czy coś nie jest tak z moim oprogramowaniem? 

Anuluję wpis- znalazłem odpowiedź parę postów wyżej. Wystarczy czytać ;)

Edited by Volcano

Koledzy przesiadłem się na inny telefon Mi A2 Lite i mam problem aplikacja nie pokazuje nazwy dzwoniącego -  wszystko ustawione. Jaka może być przyczyna powstania problemu.

Witam mam pytanie czy w zakładce GPS jest możliwość zmiany wyświetlania współrzędnych prostokątnych płaskich na wyświetlanie współrzędnych mgrs.:)

23 godziny temu, fido napisał:

Koledzy przesiadłem się na inny telefon Mi A2 Lite i mam problem aplikacja nie pokazuje nazwy dzwoniącego -  wszystko ustawione. Jaka może być przyczyna powstania problemu.

Koledzy pomoże ktoś z problemem ? Dodam że zauważyłem że jak przyjdzie sms to kontakt jest widoczny, jedynie nie ma nazwy kontaktu przy połączeniach mam wersje 0.1.0.86 i Mifita 3.2.9

Dnia 4.03.2019 o 22:02, Pi4nek napisał:

Będzie aktualizacja FW 1.1.5.16? 

Dnia 4.03.2019 o 23:17, Jepcio napisał:

@Pi4nek musisz wgrać fw i zasoby z pierwszego postu. 

A co z aktualizacją do 1.1.5.16? Przy połączeniu z MiFit zegarek się aktualizuje...

Witam wszystkich! Mam pytanie do osób „ogarniających” temat Amazfita i iPhona :) . Stosując się do instrukcji chcąc korzystać z polskich znaków zainstalowałem pierwsze plik res. następnie fw. i na końcu czcionkę. Jest super, wszystko działa idealnie, menu jest po polski i w wiadomościach są Polskie znaki. Problem polega na tym, że przy każdym uruchomieniu mifit aplikacja przeprowadza aktualizacje oprogramowania i zaburza się układ ikon w menu głównym, i w poszczególnych zakładkach np. w ustawieniach informacje są już w języku angielskim. Czy można zablokować w jakiś sposób autoaktualizacje oprogramowania przez aplikacje mifit? Z góry dziękuje tęgim głowa za odpowiedź. 

13 godzin temu, Ernie napisał:

A co z aktualizacją do 1.1.5.16? Przy połączeniu z MiFit zegarek się aktualizuje...

Postaram się na weekend przygotować.

• Like 2

12 godzin temu, Prof.liszka napisał:

Witam wszystkich! Mam pytanie do osób „ogarniających” temat Amazfita i iPhona :) . Stosując się do instrukcji chcąc korzystać z polskich znaków zainstalowałem pierwsze plik res. następnie fw. i na końcu czcionkę. Jest super, wszystko działa idealnie, menu jest po polski i w wiadomościach są Polskie znaki. Problem polega na tym, że przy każdym uruchomieniu mifit aplikacja przeprowadza aktualizacje oprogramowania i zaburza się układ ikon w menu głównym, i w poszczególnych zakładkach np. w ustawieniach informacje są już w języku angielskim. Czy można zablokować w jakiś sposób autoaktualizacje oprogramowania przez aplikacje mifit? Z góry dziękuje tęgim głowa za odpowiedź. 

3 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

Już niedługo nie będzie tego problemu, prof. liszka :)

• Thanks 1

Dnia 7.03.2019 o 08:40, tomurbanowicz napisał:

A czy do tej modyfikacji da się dołączyć w jakiś sposób nowy GPS? Tak żeby się sam zainstalował bez kombinowania.

Moze ktos dać odnośnik do aktualnej wersji PL bo znów ostatnio sie zaktualizował i język pół na pół i napisy przy prawej str. 

Aktualnie mam tomi koncowka .12

Koledzy wgrałem Firmware PL FW-1.1.5.12 i MrTomi-3.5.8-PL.apk  i powstał problem z powiadomieniami e-mail, messanger lite i whatsapp, do tej pory wszystko działało na wersji 0.1.0.86 jaka może być przyczyna ?

21 godzin temu, Krisstow napisał:

Moze ktos dać odnośnik do aktualnej wersji PL bo znów ostatnio sie zaktualizował i język pół na pół i napisy przy prawej str. 

Aktualnie mam tomi koncowka .12

czytaj wątek, trzy posty wyżej było o tym pisane.

38 minut temu, tomurbanowicz napisał:

W pierwszym poście zamieściłem najnowsze FW PL oraz MrTomi-3.5.9-PL

Można jeszcze prosić o wersję ze zmodyfikowanym plikiem firmwares.json (zmiana wersji oprogramowania układowego do GPS na wersję 18344) ?
Ja sobie daję radę (używam zmodyfikowanej przez siebie wersji modu greeshan, z nowym GPS i wywalonymi lokalizacjami innymi niz PL i EN), ale są osoby, które nie mają ochoty samodzielnie podpisywać aplikacji przed instalacją.

• Like 1

19 minut temu, walek75 napisał:

Można jeszcze prosić o wersję ze zmodyfikowanym plikiem firmwares.json

Co dokładnie w nim zmodyfikować?

@tomurbanowicz:

Pojawiła się wersja MiFit 3.5.9. Jeżeli znajdziesz czas, by "spolonizować" firmware V1.1.5.16 i zmodować MiFita, to czy mógłbyś przygotować drugą wersję z zmodyfikowanym firmware.json z wpisem:
        "gps": {           "name": "Mili_18344.gps",           "version": "18344,eb2f43f,126"       },

zamiast:

"gps": {           "name": "Mili_dth.gps",           "version": "15974,e61dd16,126"       },

Myślę, że wielu użytkowników będzie Ci mocno wdzięczna. Ja ofiaruję moja dozgonną wdzięczność przez okres co najmniej 2 dni
Z góry dziękuję i przy okazji wyrażam wdzięczność i szacunek, za to co robisz (polonizacja firmware i modowanie apki). Dobrze, że Ci się chce.
BTW:
Wygląda na to (po krótkiej analizie firmware'u), że w BIP 2 język polski jest już domyślnie zawarty.

@tomurbanowicz

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Nie znajduje mi tego ciągu Mili_dth.gps. W moim modzie jest Mili_18344.gps

Edited by tomurbanowicz

Nie znajduje mi tego ciągu Mili_dth.gps. W moim modzie jest Mili_18344.gps

Właśnie chodzi o to żeby to zmienić. Żeby w BIPie wymuszało aktualizacje do 18344. W pliku mili_dth.gps jest stary zbrickowany GPS w wersji 15974.

Guest
This topic is now closed to further replies.