Jump to content

bembenek

Użytkownicy
 • Posts

  322
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bembenek

 1. To akurat dokładnie przerobiłem, co się dało, to wszystko wyłączyłem, te wszystkie optymalizacje, usypianie aplikacji, oszczędzanie baterii. Co więcej, obserwowałem z włączonym Mi Home i podglądem kamery, jak szybko przychodzą powiadomienia. Przychodzą zupełnie losowo, czasem po kilku sekundach, czasem po kilku minutach, czasem po 20 minutach, czasem wcale. Dodatkowo "zablokowałem" Mi Home tą kłódką (w Samsungu), która niby zabezpiecza przed zabijaniem aplikacji, ale kto wie czy to działa, może tylko dla apki na froncie, a procesy w tle nadal są ubijane. Niemniej, nic więcej nie da się zrobić, wcześniej miałem telefon Sony i ten sam problem, wcześniej LG i też ten sam problem, nigdzie nie dało się go skutecznie rozwiązać. Raczej ta cała "chmura" Xiaomi szwankuje, albo ich aplikacja, a nie kolejne telefony i różne wersje Androida na przestrzeni lat. W sieci mnóstwo opisów tego problemu, bez rozwiązania. Wyobrażam sobie, że to może być po prostu "oszczędność". Xiaomi mogło sprzedać już setki milionów urządzeń, które komunikują się przez sieć, żeby to skutecznie obsłużyć, to jest potrzebna gigantyczna infrastruktura na całym świecie, która nie jest za darmo, a klient przecież za to nie płaci, kupuje raz np. kamerkę za 100zł i to wszystko. A jak klient nie płaci, to firma niczego nie gwarantuje, jest usługa, która jakoś tam niby działa i tyle, wystarczy, żeby zachęcić do zakupu gadżetów.
 2. Dzięki za info. Te powiadomienia w Mi Home to porażka i bardzo obniżają przydatność wielu gadżetów od Xiaomi, a kamer w pierwszej kolejności. Chyba zostawię jak jest, czyli kamerka, bo i tak już ją mam, a dla kota kupię jakiś bezprzewodowy czujnik ruchu z sygnalizatorem w mieszkaniu.
 3. W paru miejscach widziałem komentarze, że ta bramka jest felerna, rozłącza się, trzeba ją czasem resetować, urządzenia się rozłączają, albo nie chcą się sparować, ktoś to potwierdza?
 4. Ale ta starsza bramka ma głośnik i różne dźwięki, oraz światełko, może to by działało jako "lokalne powiadomienie" o przyjściu kota, jeśli powiadomienia w Mi Home szwankują (tak się spodziewam, że problem jest globalny, dla wszystkich urządzeń). Ta nowa podobno ma tylko pikanie. Czy BT w bramce może się do czegoś przydać? Pytam, bo nie wiem.
 5. Mam już kamerkę, ale zupełnie się nie sprawdza, bo powiadomienia w Mi Home przychodzą losowo i zwykle z opóźnieniem. Czy jak kupię np. zestaw Smart Kit, to też będę miał ten problem? Tzn. opóźnione powiadomienia z czujników, albo czasem w ogóle brak powiadomień? Cel jest taki, żeby kot nie czekał pod drzwiami nie wiadomo jak długo. Drugie pytanie, ale to już mało istotne, co praktycznego można zrobić z takim zestawen, jak ten Smart Kit (bramka, 2x czujnik ruchu, 2x czujnik otwarcia, 1x przycisk)? Poza alarmem na kota czy psa, i zakładając, że to działa sprawnie (a nie tak, jak powiadomienia z kamer, bo to jakieś nieporozumienie), to czy macie pomysł żeby to wykorzystać sensowniej, niż jako bezprzewodowy dzwonek do drzwi? Ale to już tak na marginesie, bo pytanie jest przede wszystkim o niezawodność działania zestawu bramka+czujnik, żeby kot nie marzł pod drzwiami.
 6. Wygląda, że to forum jest kaput, odpowiem sam sobie, może przyda się komuś innemu: po resecie robota zaczęło działać zgodnie z instrukcją.
 7. Mam go od wczoraj i nie wiem czy felerny, czy ja coś źle robię. W instrukcji piszą, że opróżnia się do stacji jeśli był używany przynajmniej przez minutę. U mnie po wielu próbach to opróżnianie uruchomiło się raz, chociaż był używany kilka razy i za każdym razem dłużej niż minutę. W ustawieniach jest tajemnicza opcja "Dust switch", w polskiej wersji "Przełącznik usuwania kurzu", przełączałem i nie widzę, żeby to miało wpływ, nadal po kilkuminutowym odkurzaniu nie opróżnia się. W internecie nic o tym nie piszą. Może w instrukcji jest błąd i opróżnia się co jakiś czas, albo po odkurzeniu iluś tam metrów? Ale po odkurzeniu 90 metrów był właściwie pełny i też się nie opróżnił. Trochę słabo kupić i od razu wieźć do serwisu... Pytanie do posiadaczy tego odkurzacza: macie tę opcję włączoną czy wyłączoną, żeby sam się opróżniał?
 8. NIkt nie próbował, czy wszyscy wiedzą, że się urwie, ale tu nie wypada tak pisać?
 9. Próbowaliście przykleić do sufitu albo zwykłej ściany w domu, używając tej taśmy klejącej, która jest oryginalnie na podstawce? Trochę się boję, że chwilę powisi i spadnie z hukiem, lampka jest dosyć ciężka. Szkoda, że w podstawie nie ma dziurki, żeby zwyczajnie przykręcić wkrętem do ściany. A co z klejeniem do gładkich mebli, szkła, plastiku? Będzie trzymać pewnie?
 10. Nie wiem czy to związane z kamerą, czy z samą aplikacją MiHome, czy z usługami sieciowymi Xiaomi, ustawieniami, w każdym razie powiadomień o wykrywaniu ruchu nie ma, wcześniej były, chociaż też nie zawsze, potem jakby z coraz większym opóźnieniem i nie wszystkie, a teraz w ogóle nie ma. Jak się wejdzie do MiHome, to są nowe wiadomości i tam są te krótkie nagrania, gdy kamera wykryła ruch, ale telefon nie wyświetla powiadomień. Są wszystkie uprawnienia, instalowałem od nowa, parowałem z kamerą od nowa, instalowałem starsze wersje MiHome, czyściłem cache i dane, zmieniałem regiony (Polska, Niemcy, Chiny, Europa), nic nie pomogło, powiadomień nie ma. I co z tym zrobić?
 11. Odkąd wyłączyłem to powiadomienie co 1km, to ani razu się nie zawiesił, więc to chyba pomaga. Raczej nie poprawią, bo jak ten bug się pojawił dawno temu, tak trwa we wszystkich kolejnych wersjach firmware.
 12. Odpowiem sobie sam: do 1.1.6.34 można wgrać stare fonty "od Janusza" i działają. Jeszcze raz testuję Gadgetbridge, najnowszą wersję, bo MiFit wolałbym nie mieć. Dawniej w Gadgetbridge był ciągle problem z "cichym" rozłączaniem i brakiem ponownego łączenia z zegarkiem, zobaczę czy to poprawiono.
 13. Długo było wszystko dobrze, miałem wgraną dużą czcionkę, w telefonie ustawiony język angielski i bardzo długo nie było żadnych aktualizacji, miałem spokój, a tu nagle bum! Przedwczoraj wgrało mi 1.1.6.48, czyli malutkie, nieczytelne literki. Jedna zaleta, że od razu były polskie, a wady takie, że literki malutkie, oraz brak chińskich znaków, które muszę mieć (bardziej niż polskie ogonki, bo ogonków brakuje tylko niektórych, a chińskich wszystkich). Pokombinowałem, przestawiłem w telefonie na chiński, wgrało mi 1.1.6.34 z chińskimi, ale bez polskich, no i oczywiście też malutkie, po przestawieniu telefonu z powrotem na angielski został ten 1.1.6.34, czyli mam angielski i chiński, nie mam polskich ogonków. I teraz pytanie: czy jest już większy font do tych nowszych firmware, 1.1.6.x? Bo wcześniej czytałem, że nie da się wgrać tych powiększonych fontów, jak dawniej, tylko nie wiem dlaczego, czy nie działają, czy MiFit zaraz je zaktualizuje znowu do tych małych robaczków? Jeśli nie, to może wgrać starszy FW, starą, dużą czcionkę i zmodyfikowany MiFit, który nie robi aktualizacji? Da się z 1.1.6.x wrócić do 1.1.5.x?
 14. Już kupiłem, bo i tak nie spodziewam się, że ktoś przejechał tyle, że kilka razy wymieniał przedni błotnik i wie które są lepsze, a które gorsze Możliwe, że bez chlapacza nigdy by nie pękł.
 15. Pęka mi przedni błotnik (chyba pęka na pół w miejscu mocowania, bo tylna część luźno się buja), możecie polecić jaki kupić? Czy te po 20zł na Allegro są tak samo trwałe, jak "oryginalne" po 40zł? Pytanie jest do osób, które wymieniały przedni błotnik i dużo jeżdżą. Mój zaczął pękać po około 8400km. Na pewno chlapacz ma w tym udział, bo dodatkowo obciąża błotnik. Przedni błotnik tak naprawdę też powinien mieć wspornik.
 16. U mnie też ani razu się nie zawiesił, odkąd wyłączyłem te powiadomienia.
 17. Nie wydaje mi się, że to zużycie baterii, musieliby skądś wygrzebać naprawdę tragiczne baterie, żeby tak szybko się zużyły. Wiadomo, Xiaomi potrafi, ale nie wierzę, że aż tak. Bateria litowo jonowa powinna wytrzymać kilkaset cykli, nawet, gdybyśmy ładowali raz na tydzień, to są długie lata, te zegarki jeszcze tyle nie mają. Prędzej już wadliwy soft, albo ładowanie z powerbanków czy zbyt "inteligentnych" ładowarek, które wyłączają prąd przy małym obciążeniu. Albo celowe psucie baterii (prawdziwe, czy symulowane), jako planowe postarzanie produktu. U mnie ładuje się do 100%, soft 1.1.6.34.
 18. Przedwczoraj obserwowałem jak żona pływa i co liczy opaska. Wyniki kompletnie od czapki, opaska naliczyła prawie dwa razy za dużo. Nie, to nie z powodu nieprawidłowego pływania, chodzenia do sauny, na zjeżdżalnię, itp. Czasem zdarza się, że policzy idealnie. Ta funkcja jest kompletnie bezuzyteczna.
 19. Moja żona bardzo dobrze pływa, czasem opaska idealnie policzy baseny, czasem pokaże coś zupełnie od czapy, w ogóle nie można polegać na tych wynikach, czyli nie ma sensu w ogóle używać tej funkcji, chyba, że zawsze będziecie sami liczyć baseny i po każdym pływaniu będziecie sprawdzać, czy wynik jest prawidłowy i zapisywać ten trening, albo kasować. Opaska w miarę dobrze liczy kroki, puls gdy się siedzi spokojnie albo leży, wyświetla powiadomienia, pogodę i to cała funkcjonalność, która działa. Reszta to bzdury, na które szkoda czasu.
 20. Skąd wiesz, że aktualizacja była "wyłącznie dedykowana pływaniu"? Gdzie jest dostępny opis zmian, wprowadzanych w kolejnych aktualizacjach?
 21. Jak można "niewłaściwie użytkować" zegarek, żeby odkleił się ekran? Poza moczeniem w wodzie, bo w instrukcji jest napisane, że nie jest wodoodporny i nie należy go zanurzać, ale zalanie chyba łatwo odróżnić od samorozklejenia. Czemu masz w lokalizacji Poznań po chińsku? Masz w telefonie ustawiony język chiński?
 22. A nie można zwykłą ładowarką, która zawsze podaje napięcie na wyjściu, nawet jak niczego nie podłączymy? Trzeba kupić powerbank Xiaomi, żeby ładować zegarek Xiaomi?
 23. U mnie tak jest, jak ładuję z powerbanku albo gniazdka usb w laptopie. Pod koniec ładowania zegarek pobiera już bardzo mało prądu i ten mój powerbank wyłącza prąd, bo nie wykrywa podłączonego urządzenia. Podłącz do zwykłej ładowarki, a jeśli tak się dzieje na ładowarce, to sprawdź z inną.
 24. U mnie na starszym FW nie zawieszał się, bo to względnie nowa "funkcja", ale tak jak pisałem, wgranie starszego FW na długo nie pomagało, bo zaczęły szwankować powiadomienia. Też miałem Mi fit Revolutions, nie pamiętam który numer. I chyba coś się psuło z synchronizacją danych zegarka z telefonem. Nie sądzę, żeby kiedykolwiek coś poprawili, bo #xiaomilepsze sprzedaje już nowsze zegarki, nie jest w ich interesie naprawianie starszych, tylko, żebyś poleciał do sklepu po nowy.
 25. U mnie najnowszy to 1.1.6.34, może dlatego, że mam w telefonie język angielski. Ale treningi zawieszają się od dawna, wygląda, że to bug wprowadzony kilka wersji wcześniej i pieczołowicie utrzymywany. Zwykle zawiesza się po godzinie z kawałkiem, nie zawsze, czasem działa i dwie godziny, ale w ogóle nie można na tym polegać, przestałem włączać te funkcje "sportowe", szkoda nerwów. Przerabiałem utrzymywanie starej wersji FW i starego Mi Fit, ale to się u mnie nie sprawdziło, przestały mi działać powiadomienia i jedynym sposobem na "naprawę" była w końcu aktualizacja wszystkiego. Coś jest na rzeczy z tym "mokrym rękawem", u mnie nawet suchy potrafi włączać różne dziwne funkcje, do których normalnie dość trudno się dostać przez przypadkowe dotknięcie ekranu. Zawieszenie zawsze kończy się wyświetleniem tego ekranu zakończenia treningu, ale nie wiem co jest najpierw, czy ten ekran a potem zwis, czy odwrotnie. Swoją drogą, to brak blokady ekranu ma więcej skutków, np. stoper czy timer przez to są bezużyteczne, bo zwykle w trakcie czymś tam dotknąłem (może nawet tym rękawem) i często się zatrzymywało, nawet o tym nie wiedziałem. Co by nie mówić, ten "zegarek sportowy" to jedna wielka kupa, bo nie spełnia swoich podstawowych funkcji. Ale można "modować" i "zpalszczać", to chyba jego najczęstsze zastosowanie No i tarcze można zmieniać. Wyłączyłem wibrację co 1km, może to ma związek z tymi alarmami, jak piszesz (pozostałe alarmy miałem wyłączone). Ciężko to będzie sprawdzić, bo nie zawiesza mi się za każdym razem, ale zostawię tak i będę obserwował.
×
×
 • Create New...