tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

Cześć, proszę o pomoc.

Biegałem przez około 30 minut. Po powrocie do domu okazało się, że dotyk nie działa, jedynie klawisz. Z tyłu świecą się te pomiarowe zielone kropki. Podłączenie do ładowarki nic kompletnie nie daje (0 reakcji). Reklamacja też odpada bo mam wgrany polski...

@Hexia Mi zrobiło się tak w czasie treningu zegarek nie reagował wcale. Dopiero jak zegarek się rozładował to podłączyłem go do ładowarki i po naładowania działa bez problemu.

58 minut temu, szadoky napisał:

@Hexia Mi zrobiło się tak w czasie treningu zegarek nie reagował wcale. Dopiero jak zegarek się rozładował to podłączyłem go do ładowarki i po naładowania działa bez problemu.

To jest jakaś kpina... pewnie się go pozbędę tak czy siak. Akurat teraz jest mi potrzebny. Myślisz, że jest to wina zmodyfikowanego oprogramowania?

Trochę głupio czekać tydzień, aż się rozładuje

Edited by Hexia

@Hexia Nie wiem dlaczego tak się zrobiło , ja czekałem tylko 1 dzień bo bateria buł już na wyczerpaniu , ale przy 100% naładowaniu to chwilę zejdzie zanim się rozładuje. Nie znalazłem innego sposobu na wyłączenie zegarka.

5 godzin temu, Hexia napisał:

Cześć, proszę o pomoc.

Biegałem przez około 30 minut. Po powrocie do domu okazało się, że dotyk nie działa, jedynie klawisz. Z tyłu świecą się te pomiarowe zielone kropki. Podłączenie do ładowarki nic kompletnie nie daje (0 reakcji). Reklamacja też odpada bo mam wgrany polski...

Masz wgrany polski, to wgraj oryginalne pliki wraz z czcionką i tyle, jaki problem ? 

Witam. Co może być powodem niemożności sparowania BIP-a ( soft zmieniony) z oficjalnym MiFit po zalogowaniu na konto MI. Nie znajduje BIP-a. Z kontem google jest ok. Natomiast do modowanego MiFit-a kontem google nie mogę się zalogować ( logowanie bez końca).

2 godziny temu, Cmola napisał:

Masz wgrany polski, to wgraj oryginalne pliki wraz z czcionką i tyle, jaki problem ? 

Jak niby to zrobić jak zegarek na nic nie reaguje prócz przycisku? Gadgetbridge go nie wykrywa, MiFit również (po odpięciu). Jedynie BT w tel go widzi.

Wykasuj zegarek z BT telefonu, restart fona i wtedy próbuj Mifitem czy GB wyszukać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

7 minut temu, Netoper napisał:

Wykasuj zegarek z BT telefonu, restart fona i wtedy próbuj Mifitem czy GB wyszukać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

BT w telefonie znajduje i się łączy, ale Nic mi  z tego. Cały wic polega na tym, że jest w trakcie treningu, więc MiFit i GB nie znajduje. 

Edited by Hexia

Witam.

Po zainstalowaniu wersji 3.5.8 mrtomi napisy przesuneły się do lewej strony.

Jedyną modyfikacją były wrzucone polskie fonty.

Jakieś sugestie jak to naprawić?

Edited by Punk3r

6 godzin temu, Punk3r napisał:

Witam.

Czy przed modem instalowana była wersja sklepowa jak sugerował Tomek? Nikt nie czyta robi po swojemu a potem marudzi że coś źle działa.

Musisz wgrać prawidłowy plik RES, a najlepiej oba FW i RES. Np. Polski z pierwszego postu. 

Edited by Pan Arek
  • Like 3

No to też, ale zrozumiałem, że ta lista powyżej to jest właśnie ta lista różnic, a wygląda, że to jest lista zmian w oryginalnym MiFit, a nie "zmiany w MrTomi", bo chyba Mr Tomi nie dodał "obsługi języka holenderskiego"? Jakieś to wszystko niejasne, jakby pisane tylko w celu łapania klików na forum...
W pierwszym poście a nie na pierwszym ekranie waszego monitora... Trzeba sobie przewijać na dół. Jest takie urządzenie - kolko na myszce.

Kopia z pierwszego postu na temat modu od Toma (zmiany) :

Google Maps,
Google Fit,
0 sekundowe opóźnienie przy połączeniu przychodzącym,
Nazwa kontaktu przy połączeniu głosowym i wiadomości SMS.
Polska pogoda w Amazfit BIP.
Polski głos.

MOD jest najbliższy oryginału i zmienione zostały tylko najważniejsze (moim zdaniem) elementy.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Ktoś podpowie jak wgrać wszystko fabryczne? Nie wiem gdzie znaleźć pliki, a po aktualizacji przesunęło mi się wszystko w menu. Pół jest PL pół EN.

Edited by Hexia

Działają Wam powiadomienia gmail lub innej aplikacji pocztowej na modowanym MiFit?

5 godzin temu, Pan Arek napisał:

Czy przed modem instalowana była wersja sklepowa jak sugerował Tomek? Nikt nie czyta robi po swojemu a potem marudzi że coś źle działa.

Musisz wgrać prawidłowy plik RES, a najlepiej oba FW i RES. Np. Polski z pierwszego postu. 

11 godzin temu, Punk3r napisał:

Witam.

Też miałem przesunięte napisy i opis ustawień w języku angielskim ale po zainstalowaniu właściwego pliku RES wyrównało się. 

Nie wiem co jest u mnie nie tak, bo z oryginalnym MiFit wszystko działa. Na modowanym nie mam powiadomień z gmail i sms.

Na zegarku symbol parowania. GB widzi i łączy. BT w tel widzi. MiFit nie chce połączyć. Próbowałem restartować telefon, testowałem różne wersje MiFit. Oryginalny łączy ale od razu aktualizuje przez co soft się sypie i muszę wgrywać od nowa. Help

Wgraj oryginał FW, RES plus polskie czcionki i korzystaj z oryginalnego MiFit.

Wysłane z Redmi Note 4 ...

• Thanks 1

9 minut temu, tifoso napisał:

Wgraj oryginał FW, RES plus polskie czcionki i korzystaj z oryginalnego MiFit.

Bardzo chętnie, ale gdzie znajdę oryginalne fw?

Edited by Hexia

Witam

Ktoś jeszcze ma problem z powiadomieniami SMS po restarcie telefonu? Za każdym razem muszę ręcznie odpalić MiFit. W tej i poprzedniej wersji mam to samo. Ostatnia dobrze działająca to 3.5.0. Ktoś to rozwiązał, czy muszę znów wracać do starszej wersji? Mam Miuipolska i androida 9, na 8 było to samo. Powiadomienia o dzwonieniu i z aplikacji są bez problemu. 

Gdy ktoś do mnie dzwoni przyciski odrzuć i ignoruj nie wywołują żadnej akcji na telefonie czy to normalne?

Gdy ktoś do mnie dzwoni przyciski odrzuć i ignoruj nie wywołują żadnej akcji na telefonie czy to normalne?
Nie. Powinny zadziałać zgodnie z opisem...odrzucić połączenie albo wyciszyć dzwonek...

Wysłane w biegu...

1 godzinę temu, Theo napisał:

Właśnie. Też tak mam i to od długiego już czasu i nie pamiętam której wersji. Normalne to raczej nie jest :/

Działają Wam powiadomienia gmail lub innej aplikacji pocztowej na modowanym MiFit?
Mi Aqua Mail działa

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Właśnie. Też tak mam i to od długiego już czasu i nie pamiętam której wersji. Normalne to raczej nie jest :/
Nawet nie wiedziałem, że u mnie również odrzucenie nie działa.

Na oryginalnym fw działa odrzucanie czy ignorowanie połączenia...

Ciekawe od czego to zależy? U mnie wcześniej było wszystko ok. Ostatnio coś się popsuło. Tak się zastanawiam, czy na ustawienia może mieć wpływ gadgetbrdge.

Guest
This topic is now closed to further replies.