tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

7 minut temu, Pan Arek napisał:

Było jużo tym. Po pierwsze jaki sens jest tak sporadyczny pomiar skoro tętno zmienia sie nawet kiedy siedzisz i ogladasz tv. Po drugie spechalny algorytm dokonuje pomiaru częściej jeśli wykryje twoją aktywność.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Aktywność tzn? Nawet jak rusze ręką? Ogólnie mam leniwy tryb zycia, czyli aktywności nie mam, a liczy. Czy istnieje możliwość pomiaru tetna tylko przy aktywności?

Rozumiem że do tego sposobu:

Procedura zmiany CN (HW V0.11.1.4 wersja chińska) na CE (HW V0.11.2.4 wersja międzynarodowa), oparta na FW 1.1.2.05 (ważne).

1. Upewniamy się, że posiadamy wgrany komplet firmware 1.1.2.05 - FW, RES, GPS, fonty etc., po prostu działający już FW.
  2. Pobieramy patch CN->CE (w ZIP jest także patch odwrotny: CE->CN) - POBIERZ
  3. Z pliku ZIP wybieramy FW-1.1.2.05-CE.fw i za pomocą GadgetBridge wrzucamy go do zegarka.
  4. Po restarcie zegarka rozłączamy nasz zegarek od MiFit oraz GadgetBridge.
  5. Przechodzimy do ustawień (w menu zegarka) - będzie po chińsku - przechodząc do przedostatniej opcji po czym klikamy na nią, potwierdzając żółtym "TAK", a następnie przytrzymujemy przycisk boczny trzymając go do restartu zegarka.
  6. Po restarcie nasz zegarek uruchomi się z ikonką: telefon <-> zegarek czekając na sparowanie z telefonem.
  7. Uruchamiamy MiFit i parujemy zegarek - ja musiałem jeszcze raz sparować BT w ustawieniach samego telefonu.
  8. Zegarek pobierze wszelkie aktualizacje z telefonu po czym będzie gotowy do użycia.
  9. Wrzucamy MOD FW 1.1.2.05 PL bądź oryginał i cieszymy się wersją międzynarodową zegarka.
  10. Operacja raczej jest "dożywotnia" - zmiana FW nie spowoduje zmiany HW.

Potrzebuję jeszcze wygenerować pliki RES, GPS, fonty , które trzeba wrzucić do aplikacji GadgetBridge? Czy czegoś nie rozumiem? 

Edited by hybrid

Panowie, mam oryginalny Mi Fit, spolszczone fw i polskie czcionki. Wszystko działało od listopada bez zarzutu, ale paru dni w zegarku zniknęła opcjs Ustawienia/Setting. Co wydaje mi się bardzo dziwne. Poczekać na nową aktualizacje Mi Fit i to oni mają jakiś błąd czy problem leży po mojej stronie?

Witam, mam problem z MiFit a konkretnie praktycznie każda instalowana wersja zaczyna aktualizować GPS co kończy się niepowodzeniem. Za chwile próbuje jeszcze raz i znowu niepowodzenie i tak cały czas. Czytałem już podobne tematy i zastosowałem się do tego co innym pomagało innym czyli downgrade softu, potem oryginalny MiFit i jeszcze raz instalacja .res, .fw, .ft i MrTomi i cały czas to samo czyli niepowodzenie aktualizacji GPS. Jedynie wersja MrTomi-3.3.1-PL.apk nie chce aktualizować GPS i działa normalnie ale brakuje w nim kilku opcji np. zmiany tarczy, nie działa odnajdywanie telefonu.

Drugi problem polega na tym, że każde powiadomienie np. sms, facebok, messeneger itd. przychodzi podwójnie.

Jeśli ktoś spotkał się z taką sytuacją i wie co zrobić to proszę o pomoc.

7 godzin temu, ArieloPL napisał:

może mi ktoś zdradzić jak wykorzystać tarcze offline w mifit?

Dołączam się do pytania.

Aplikacja mi fit zarówno oryginalna jak i modowana niby posiada mapy google. Dlaczego nie da się na żadnej z nich zobaczyć podglądu na zdjęciach satelitarnych? Czy jest jakaś możliwość aby to zrobić?

Dołączam się do pytania.
Jak zainstalujesz tarczę online to zapisuje ci się po stronie offline i tak możesz zbudować kolekcję tercz offline

Wysłane w biegu...

Ludzie! ... Tak czytam i dochodzę do wniosku, że 90% waszych problemów wynika z tego że nie czytacie krok po kroku pierwszego postu! Potem nie idziecie wg niego i macie te przeróżne przypadki! Nie możecie się doczekać aż wasz BIP już będzie wszystko miał i to was gubi. Tylko spokój i robić tak jak tam napisane. Zacząć od tego softu co instrukcja mówi a pod koniec samo się zaktualizuje do najnowszego. Tylko spokojnie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Potwierdzam w iPhone na MiFit podczas dodawania docelowej wagi aplikacja zalicza crash

Ogarnąłem temat.

Nie wiem czy to tak jest czy tylko u mnie było, lecz przejście z HW V0.11.131.5 CN na HW V0.11.1.4 CN lub HW V0.11.2.4 CE nie była możliwa. Ani razu nie zmieniła mi się wersja HW, a próbowałem kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt razy. Dopiero zainstalowanie FW-1.1.5.04.fw w wersji International zmieniło numerek z HW V0.11.131.5 na  HW 0.11.19.5. Potem wgranie RES'a, fontów i FW w wersji PL PL-FW-1.1.5.04.fw i wszystko było wtedy na swoim miejscu. 

Dla pewności jeszcze raz sprawdziłem. Downgrade FW na FW-1.1.2.05-CE.fw FW-1.1.5.04.fw nie zmienia wersji HW, zostaje ta wyższa. Także pasuje to info podkleić na pierwszej stronie.

Najprawdopodobniej w tym zegarku, nad którym pracowałem od samego początku było najnowsze ooprogramowanie i nie pozwala już sam zegarek na obniżenie wersji HW (bodajże zegarek wyprodukowany 11.2018).

Downgrade FW i późniejsza aktualizacja przez oficjalne MiFit nie pomaga na przywrócenie pełnego języka angielskiego albo chińskiego, kiedy wgramy fonty PL wcześniej. To tak przy okazji jeszcze. 

Edited by hybrid
  • Like 1

W modyfikowanej wersji MyFit nie mogę znaleźć opcji żeby usunąć alarm, ktoś wie jak to zrobić??

3 godziny temu, mily napisał:

W modyfikowanej wersji MyFit nie mogę znaleźć opcji żeby usunąć alarm, ktoś wie jak to zrobić??

Profil->Amazfit Bip->Alarm zegarka.

Miał ktoś problem z niedziałaniem powiadomień na BIP-ie. SMS-y, maile nie przychodzą. Powiadomienie o dzwoniącym działa. Funkcje w MiFit (modowany) są właczone ( Alerty Aplikacji, SMS).

Edited by Druk

7 godzin temu, Druk napisał:

Profil->Amazfit Bip->Alarm zegarka.

No i gdzie jest usuń?? Jest tylko edytuj lub dodaj, dłuższe przytrzymanie też nic nie daje.

No i gdzie jest usuń?? Jest tylko edytuj lub dodaj, dłuższe przytrzymanie też nic nie daje.
Naciśnij edytuj, będziesz miał przy każdym alarmie znaczek z minusem, tylko dobrze traf w znaczek to usuniesz

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

18 godzin temu, Druk napisał:

Miał ktoś problem z niedziałaniem powiadomień na BIP-ie. SMS-y, maile nie przychodzą. Powiadomienie o dzwoniącym działa. Funkcje w MiFit (modowany) są właczone ( Alerty Aplikacji, SMS).

Miałem to samo, to jest błąd modowanego MiFit 3.5.4.  Zainstaluj modowany 3.5.0 z pierwszego posta i powiadomienia wrócą.

Dnia 10.01.2019 o 20:53, saull napisał:

Witam, mam problem z MiFit a konkretnie praktycznie każda instalowana wersja zaczyna aktualizować GPS co kończy się niepowodzeniem. ...

To błąd MiFit'a - podobno w wersji 3.5.6 naprawili to, pozostaje tylko czekać aż wyjdzie modowany. Albo zainstaluj oficjalny ze sklepu Play, ten zadziała

• Thanks 1

9 godzin temu, ryba94 napisał:

@fake4r@tomurbanowicz jakie zmiany są w 3.5.6 w porównaniu do 3.5.0? Bo mysle czy warto zmieniać ;)

3.5.6:
Poprawki, większa stabilność.

3.5.5:
Mi Band 3 i Amazfit Cor teraz wspierają bieżnię.
Dodano możliwość zarządzania muzyką od Amazfit Cor.
Poprawki, większa stabilność.

3.5.4:
optymalizowana praca niektórych funkcji i naprawione małe błędy dla Amazfit BIP.
Dodano obsługę nowych ikon powiadomień od klientów poczty e-mail.
Dodano logowanie / rejestrację w Mi Fit przez e-mail.
Poprawki i większa stabilność.

3.5.2
Dodano dodatkowe informacje na temat snu
Poprawki i większa stabilność

12 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

W pierwszym poście zamieściłem MrTomi-3.5.6-PL.

Nie mogę się zalogować kontem google. Poniższy sposób u mnie nie działa. Wcześniej działał.

Używający konta google do logowania w Mi Fit zapewne zauważyli brak możliwości zalogowania do zmodyfikowanej aplikacji.

Poniższa metoda w większości przypadków powinna zadziałać:

1. Odinstaluj MiFit
  2. Ustawienia telefonu/google/połączone aplikacje -> odłącz mifit
  3. Restart telefonu
  4. Zainstaluj MiFit oficjalny, zaloguj kontem google
  5. Odinstaluj MiFit
  6. Zainstaluj MiFit modowany, zaloguj kontem google - powinno się udać

Operacja jest jednorazowa, potem aplikacja startuje już zalogowana.

Jakieś pomysły ?

Miałem wersję 3.5.4 i był problem z aktualizacją GPS. Zainstalowałem 3.5.6 i nadal nie mogę zaktualizować GPS. Jest na to jakiś sposób?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

57 minut temu, Krzycho napisał:

Miałem wersję 3.5.4 i był problem z aktualizacją GPS. Zainstalowałem 3.5.6 i nadal nie mogę zaktualizować GPS. Jest na to jakiś sposób?

Rozłącz zegarek z Modem, odinstaluj Mod i zainstaluj najnowszą wersję z Google Play. Niech się zaktualizuje GPS, wtedy ta sama procedura i instalujesz mod.

• Like 1

Rozłącz zegarek z Modem, odinstaluj Mod i zainstaluj najnowszą wersję z Google Play. Niech się zaktualizuje GPS, wtedy ta sama procedura i instalujesz mod.
Robiłem tak w poprzedniej wersji i w tej najnowszej... dalej wyskakuje błąd aktualizacji.

1 godzinę temu, Krzycho napisał:

Robiłem tak w poprzedniej wersji i w tej najnowszej... dalej wyskakuje błąd aktualizacji.

Rozparowałeś zegarek? Jeśli tak to czeka Cię pewnie zmiana systemu w zegarku na starszy.

Rozparuj zegrek ze wszystkiego i przez Gadget bridge musisz zainstalować starszą wersję firmware chociażby z 1 strony tego wątku a potem trzeba rozparować, wgrać oficjalną aplikację z Google Play i zaktualizować firmware i dopiero potem mod.

Edited by apocalypse

Rozparowałeś zegarek? Jeśli tak to czeka Cię pewnie zmiana systemu w zegarku na starszy.
Rozparuj zegrek ze wszystkiego i przez Gadget bridge musisz zainstalować starszą wersję firmware chociażby z 1 strony tego wątku a potem trzeba rozparować, wgrać oficjalną aplikację z Google Play i zaktualizować firmware i dopiero potem mod.
Tak rozparowałem zegarek. Po całym tym procesie będę mógł zainstalować najnowszą modowaną wersję?

40 minut temu, Krzycho napisał:

Tak rozparowałem zegarek. Po całym tym procesie będę mógł zainstalować najnowszą modowaną wersję?

Tak. Jak już wszystko zrobisz i dociągnie oryginał najnowsze FW to rozłączasz i podłączasz do moda i działa wszystko.

Ktoś sprawdził, czy w 3.5.6 zaczęły bezproblemowo działać powiadomienia SMS i aplikacji? Z downgrade do działającego 3.5.0 jest trochę zabawy a może ktoś już to ogarnął 

1 godzinę temu, robert000 napisał:

Ktoś sprawdził, czy w 3.5.6 zaczęły bezproblemowo działać powiadomienia SMS i aplikacji? Z downgrade do działającego 3.5.0 jest trochę zabawy a może ktoś już to ogarnął 

Nie wiem jak powiadomienia bo nawet nie dotarłem do ustawień. Po instalacji 3.5.6 mój zegarek wpadł w "bootloop" niekończących się prób aktualizacji GPS  . Wróciłem do 3.5.0 i wróciło do normy. Ale myślę że kłopot z GPS to wina firmware'u 1.1.5.04 a nie MiFit'a. Na fw 1.1.2.05 nie było takich jaj 

Panowie i Panie mam FW i HW tak jak na screenie, wszystko uprawnienia to date z najnowszego mi fit. Nie wiem czy HW to jest wersja CN czy CE, chciałabym wgrać wersję z językiem polskim i aby działało powiadomienie o tym kto dzwoni. W tutorialu, jest opisana wersja niższa niż mam, czyli będę musiała wykonać downgrade? Proszę o pomoc, bo nie wiem jak to ugryźć.

Screenshot_2019-01-19-12-12-55-577_ee.aegrel.gadgetbridge.png

Edited by Nitro

10 godzin temu, Nitro napisał:

Panowie i Panie mam FW i HW tak jak na screenie, wszystko uprawnienia to date z najnowszego mi fit. Nie wiem czy HW to jest wersja CN czy CE, chciałabym wgrać wersję z językiem polskim i aby działało powiadomienie o tym kto dzwoni. W tutorialu, jest opisana wersja niższa niż mam, czyli będę musiała wykonać downgrade? Proszę o pomoc, bo nie wiem jak to ugryźć.

Screenshot_2019-01-19-12-12-55-577_ee.aegrel.gadgetbridge.png

Raczej tak. Ja tak właśnie musiałem zrobić. Dodatkowo miałem wersje chińską i to też musiałem zmienić. 

Najnowszy mifit i rom z początku wątku. Nie pokazuje kto dzwoni. Do powiadomień uzywam n&f. Wiecie może czemu?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Cześć, ktoś miał może problemy z apką MiFit oryginał, bo mam weaklock o nazwie bluesleep i telefon nie przechodzi w deepsleep. Na andku 8 tak nie było teraz po aktualizacji telefonu do 9 takie cyrki się dzieją, telefon to Mate 10 Pro. 

Guest
This topic is now closed to further replies.