bembenek

Użytkownicy
 • Content Count

  180
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Good

About bembenek

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. bembenek

  Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

  Nie ja opowiadam głupoty, tylko ty się nie znasz. 500-800 cykli to dla baterii bardzo dobrej jakości, kiepskie "no-name" mogą tracić pojemność po kilkunastu cyklach i to jest sprawdzone (różne chińskie zabawki). Nie wiemy jakie napięcia oznaczają 0% i 100%, ekstremalnie to może być 2,5V i ponad 4,2V, pełne cykle przy takim zakresie to rzeźnia dla baterii, nawet dobrej jakości. Zresztą, temat jest szeroki, nie na takie forum, jak tutaj.
 2. bembenek

  FW 1.1.5.16 i pomiar snu - rozjazd totalny

  Wydaje mi się, że oni już wcześniej zaczęli psuć tę funkcję. Kiedyś było tak, że jak na chwilę wstałem w nocy, to zegarek to rejestrował, nie wiem z jaką dokładnością, czy zgadzał sie czas, ale pamiętam, że z grubsza chyba tak, nawet się dziwiłem, że taka w sumie zaawansowana funkcja, a działa w miarę dobrze (a nie działa głupi budzik czy przypomnienia). Potem ta dokładność jakby się pogorszyła, wiedziałem, że wstawałem w nocy, a zegarek tego nie zauważał. No a teraz to już kompletna porażka, równie dobrze mogę tę rejestrację snu całkiem wyłączyć, bo tylko wprowadza mnie w błąd. Może to nie jest usterka, tylko sztuczne postarzanie produktu, przecież już jest w sprzedaży wersja 2.
 3. bembenek

  FW 1.1.5.16 i pomiar snu - rozjazd totalny

  Pomiar czego "w punkt"? Po zmianie softu z jakiego na jaki?
 4. Dwa dni temu aktualizacja MiFit i automatycznie aktualizacja zegarka, no i kolejne dwie noce wyniki zupełnie od czapki, spałem 7-8h, a w MiFit widzę wczoraj 3h z kawałkiem, dziś 4h z kawałkiem. Porażka, i to podwójna, bo to była jedna z niewielu funkcji tego zegarka, które działały w miarę dobrze i akurat tej funkcji używałem. Wiecie czy da się wrócić do starszego FW? Czy ktoś jeszcze zauważył taką awarię po ostatniej aktualizacji? Pytam osoby, które używają zegarka, a nie tylko go "modują" i "zpalszczają"
 5. No to wtopa! Ale w planie zajęć fitness często podają orientacyjne zużycie kalorii na takich zajęciach, myślę, że ten zegarek i tak nie jest dokładniejszy od tabelki. Zobacz w tabelkach, odejmij np. 20%, żeby nie wpadać w euforię i będziesz wiedziała bez zegarka. Próbowałem używać Notify&Fitness na rowerkach stacjonarnych i na sali gimnastycznej, coś tam pokazuje, raz więcej, raz mniej, na rowerkach może i w miarę dobrze (tzn. powtarzalnie), ale na sali gimnastycznej często rozłącza się z telefonem (kolejna wada tego zegarka, o której nikt nie mówi głośno, śmiesznie mały zasięg BT), a jak się rozłącza, to nie mierzy, bo w N&F pomiar jest sterowany przez aplikację, no i wychodzą błędy, nie wiadomo jak duże, które dodają się do błędów samego pomiaru, końcowy wynik może być zupełnie od czapki i szkoda na to czasu.
 6. Gdyby kogoś interesowało praktyczne wykorzystanie tego zegarka "sportowego" do rejestracji różnych ćwiczeń, to chyba po ostatniej aktualizacji jest tak, że trening "Bieżnia" po zakończeniu pokazuje zliczoną odległość (na podstawie kroków), pozwala tę odległość skorygować i zapisuje wynik, nawet jak zliczył np. tylko 0,2km przez godzinę. Wcześniej to pisał, że "dystans za mały, spadaj, niczego nie zapisuję". Czyli można sobie zarejstrować np. jazdę na rowerze stacjonarnym albo jakieś ćwiczenia fitness, bo zawsze zliczy parę "kroków" z przypadkowych ruchów ręką. Tyle, że sensowne będzie tylko tętno, bo kalorie to wiadomo, od czapki. W sumie nie wiem po co komu taka funkcjonalność, ja akurat wiem czy ćwiczyłem czy nie, nie muszę tego później sprawdzać w telefonie, ale jak ktoś chce, to jest możliwość, bo wcześniej nie było.
 7. bembenek

  Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

  Godzinę na szczęście pokazuje, ale nie upewniłem się przed zakupem.
 8. bembenek

  Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

  Nie ma takiej opcji i dla mnie to jest największa wada tego zegarka. Gdybym wiedział przed zakupem, to bym go nie kupił, ale do głowy mi nie przyszło, że może nie być takiej funkcji, tak samo, jak nie sprawdziłem wcześniej, czy ten zegarek pokazuje godzinę.
 9. bembenek

  Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

  W tandetnym zegarku no-name może być inaczej, bez pomiaru nie dowiemy się co tam oznacza 0% i 100%. W telefonie nie można tak "cisnąć" baterii do absolutnego minimum, bo jak ładujesz codziennie czy co drugi dzień, to większość by padła jeszcze w czasie gwarancji, bo cykli jest dużo (no i jeszcze ryzyko eksplozji i pożaru, bateria w telefonie jest duża, to i potencjalne skutki groźne). A w tym zegarku masz jedno ładowanie na 2-3-4 tygodnie, nawet jak będziesz wysysał "do zera" (czyli poniżej 3V) i pompował do 4,3V, to może przeżyje okres gwarancyjny, producent mógł iść na maksa w "osiągi", kosztem trwałości baterii. Zresztą to jest produkt z kategorii jednorazówka, mało kto będzie go używał dłużej, niż parę miesięcy.
 10. bembenek

  Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

  Jeśli będziecie się ekscytować ile wam "trzyma" na jednym ładowaniu i wyciskać z baterii pełne cykle, to bateria zacznie tracić pojemność po kilkunastu takich cyklach, a tandetna bateria no-name nawet i po kilku cyklach będzie miała widoczny zjazd pojemności. Najlepiej doładować gdy zostało 30-40%. To samo dotyczy telefonu i innych gadżetów z akumulatorkami litowo-jonowymi.
 11. bembenek

  Amazfit BIP - tarcze "bin"

  Czym (oprócz Gadgetbridge) wgrywacie swoje tarcze z pliku, gdy zakładka z tarczami w MiFit jest akurat pusta i metoda podmiany pliku nie działa? Dobra, mam, programem My WatchFace, który wgrywa pliki do zakładki Local w MiFit i można stamtąd zainstalować, nawet jak tarcze Online akurat są niedostępne.
 12. bembenek

  Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

  No dobra, trzymajcie, Mili_chaohu_moje.ft, połączenie oryginalnych fontów i polskich pogrubionych, tych z pierwszego wpisu w tym wątku. Literki rzeczywiście są bardziej czytelne (tzn. te dodane, bo oryginalne, np. chińskie, bez zmian). Uprzedzam, że wgrywanie tego pliku przez Gadgetbridge trwa z 15 minut, albo i dłużej. Wielkie litery ŚŻŃĄÓĆ są przesunięte w dół względem SZNAOC, ale rozumiem, że to wynika z maksymalnego wypełnienia bitmapy, żeby się zmieściły kreski i ogonki, trzeba było przesunąć cały znak w górę lub w dół. Jeśli po jakimś updacie czy resecie to mi zniknie, to drugi raz nie będę walczył, parowanie z GB, wgrywanie, rozparowanie, upierdliwe maksymalnie, pół dnia spalone. Nadal nie ma emotikonów np. na Whatsapp, kwadraciki, ale to może już sprawa MiFit, a nie samego zegarka i fontów. Mili_chaohu_moje.ft
 13. bembenek

  Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

  Gdyby ktoś dodał polskie czcionki, nie psując wszystkiego, co było w oryginale, to byłby duży sukces. W pliku Mili_chaohu_pl_big.ft jest 1628 znaków, a w oryginalnym Mili_chaohu.ft 30084 znaków. Nie ma chińskich, ja akurat potrzebuję, wiem, że pewnie nikt inny tutaj nie potrzebuje, ale to nie powód, żeby to tak zepsuć, zamiast zrobić porządnie. Nie wiedzę żadnego sensownego uzasadnienia, żeby ten plik "odchudzać", zamiast tylko dodać czy podmienić te polskie znaki z ogonkami. Oryginał ma niecały 1MB, chyba nie chodziło o oszczędność miejsca w internecie Gdy będę miał nadmiar wolnego czasu, to może sam to w końcu zrobię.
 14. bembenek

  Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

  vulkanwawa: też nie wiem po co oni wgrywają te "mody", podobno tylko dlatego, że "umią, to wgrywają". Nawet sam autor nie wie co jego "mod" zmienia na lepsze Ale nie przesadzaj, że to świetna "opaska sportowa", bo nadaje się tylko do biegania i jazdy rowerem, do pozostałych sportów nie, a przecież oprócz biegactwa i pedałowania jest jeszcze parę innych, no nie?
 15. bembenek

  Nadgarstkowy odczyt pomiaru tętna

  Moja obserwacja jest taka, że pomiar tętna działa dobrze wtedy, gdy go nie potrzebujesz, tzn. mierzysz sobie z ciekawości, siedząc spokojnie na krześle. Wtedy wyniki wychodzą takie same, jak z markowego ciśnieniomierza, np. 71 na obu urządzeniach, jeśli zmierzone jednocześnie. Ale już w czasie ćwiczeń, gdy puls się zmienia i człowiek się rusza, wyniki generalnie są od czapki, błędy tak duże, że lepiej w ogóle nie zwracać uwagi na te pierdoły, które pokazuje zegarek. Np. 68bpm na rowerze stacjonarnym, ale za chwilę już 120, 130, potem znowu 90, potem 140. Albo 80bpm na orbitreku, a pomiar w orbitreku w tym czasie pokazuje 130. Inne zegarki mierzą lepiej, czasem na tych rowerkach patrzę, jeśli ktoś obok ma jakiegoś "smartłocza" i duże cyfry, że da się z daleka podejrzeć, widzę, że przynajmniej pokazuje im jakieś w miarę wiarygodne i stabilne wyniki, np. z przedziału 120-160, gdy jedziemy cały czas tak samo. Sama metoda pomiaru może nie jest 100% skuteczna, ale w wykonaniu naszego bieda-zegarka to kompletna porażka. Tak samo, jak pozostałe funkcje tego zegarka. O, przepraszam, wydaje mi się, że po ostatniej aktualizacji funkcja 10-minutowej drzemki w budziku zaczęła działać, tzn. sprawdziłem z ciekawości ze 3 razy, czy działa, bo wcześniej nie działało i przestałem tego używać.