bembenek

Użytkownicy
 • Content Count

  240
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Excellent

About bembenek

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Instalowałeś przez Gadgetbridge? Ale ten MiFit to zaktualizuje FW do najnowszej wersji? Przecież w najnowszej jest problem, chyba, że czegoś nie rozumiem. Aha, fonty chcę zostawić, bo mam zrobione swoje (pl i chińskie razem, tutaj wszyscy wycinają chińskie, a ja potrzebuję).
 2. Znowu się zawiesił ten śmieć, po 9km na rowerze. Zepsuli jeszcze jedną rzeczą, chyba w ostatniej aktualizacji: synchronizacja z mifit trwa baaaardzo długo, jeśli jest jakiś trening do zsynchronizowana. Najpierw przez kilka minut jest 0%, wisi, wisi, w końcu rusza. To jest powtarzalne, nie pomógł reset do ustawień fabrycznych, ani reinstalacja MiFit.
 3. A jednak potrafi pokazać coś zupełnie od czapy, dystans prawie 2 razy większy, niż w rzeczywistości, wykrywa styl "motylek", chociaż były różne, tylko nie "motylek", drugi raz tak się zdarzyło, na jakieś 8-10 prób.
 4. Czekam z niecierpliwością. Dodam, że resety do ustawień fabrycznych nic nie dają, nadal się zawiesza.
 5. Może to normalna procedura uśmiercania produktu, "frajerze, idź wreszcie do sklepu po nowe, lepsze, fajniejsze!"
 6. Zawiesza mi się ten szajs praktycznie już za każdym razem, jak włączę trening "rower". Dzisiaj po 7km. Niech mi jakiś troll jeszcze tłumaczy, że to dobry zegarek, tylko tani i dlatego nie może dobrze działać, dostanie wirtualnego plaskacza Można jakoś wgrać starszy firmware? Wydaje mi się, że kiedyś tego problemu nie było, ale może mi się tylko wydaje, bo rzadziej używałem tej funkcji.
 7. Kilka razy testowałem N&F, z BIPem, (nawet zapłaciłem te 14zł, czy ile tam wtedy kosztowało), za każdym razem trafiałem na błędy i wady nie do zaakceptowania. Nie pamiętam wszystkiego, co tam źle działało, na pewno powiadomienia z dużym opóźnieniem i czasem w ogóle brak powiadomienia, chociaż zegarek był połączony. Było też drenowanie baterii. Jak na płatną aplikację, to jakość była żenująca, za każdym razem wracałem do Mi Fit. Zresztą, widzę jaka to wygoda mieć wszystkie dane w chmurze, nie kombinować przy wymianie telefonu czy reinstalacji oprogramowania, jak dla mnie, to nie warto z tego rezygnować dla paru wątpliwych bajerów.
 8. U mojej żony ta funkcja działa prawie idealnie, bezbłędnie rejestruje odległość, przepłyniętą kraulem, żabką, na plecach i delfinem. Czasem na 20 basenów pomyli się o jeden, ale zwykle nie. Nic się nie zawiesza, ani nie odblokowuje samo w wodzie. Nie wykrywa pływania na plecach bez machania rękami, ale to chyba normalne, nie wiem jak by to miało działać. Ogólnie, to ta funkcja pływania pozytywnie zaskakuje, bo opaska jako całość (i do tego Mi Fit), to lipa i niedoróba. Ale jest jeden myk, że moja żona bardzo dobrze pływa. Chociaż raz spróbowałem sam, przepłynąłem dwa baseny rozpaczliwą żabką i dwa kraulem na plecach i pokazało mi dokładnie 100m (basen ma 25m), więc chyba jest dobrze.
 9. U mnie też tak jest, zawiesza się po dłuższym czasie, 1-2 godziny, trening "rower" albo "spacer". Nie wiem czy tak było wcześniej, bo niedawno zacząłem używać tych funkcji, zasadniczo tylko dla porównania wyników z opaską, no i widzę, że się zawiesza, dosyć regularnie. Szkoda czasu na dochodzenie czemu tak jest, po prostu dlatego, że to szit, którego w ogóle nikt nie testuje przed puszczeniem do masowej produkcji.
 10. Apdejt: - pływanie, według żony, rejestruje się prawie idealnie, kraul i żabka, nie wiem czy to po ostatniej aktualizacji, czy pierwsza próba była jakaś nieudana, w każdym razie mówi, że zadziwiająco dokładnie liczy odległość, 20 basenów daje równo 500m i to jest powtarzalne - bateria starcza na parę dni przy częstym korzystaniu z funkcji treningów - jak już pisał jeden kolega, "spacer" włączony z opaski daje kiepskie wyniki, jest ucięty w przypadkowym miejscu i brakuje np. kilku km, trzeba włączać z telefonu, taki "ficzer", czyli niedoróbka
 11. Dzisiaj była aktualizacja, będziemy obserwować przez kilka dni czy coś się zmieniło, na lepsze lub na gorsze. Jeszcze mam chyba tydzień na zwrot do sklepu
 12. Ciekawe, że dopiero po zakupie człowiek dowiaduje się ile to ma jeszcze parametrów, nie opisanych w specyfikacji, na które trzeba zwrócić uwagę. Np. kształt paska, niby to się nazywa "opaska" i wydaje się, że powinna być giętka, jak pasek zegarka, a dostajemy sztywną obręcz, która wcale nie musi pasować do ręki. Obejrzałem chińskie reklamy tej opaski, u wszystkich kobiet w tych reklamach tak to wygląda (głupio odstaje od ręki, przez ten sztywny pasek). Jednak po bliższych oględzinach wydaje mi się, że kiepskie działanie ma przyczynę w samej opasce, a nie w mocowaniu. U żony czujnik pulsu przylega do ręki, a po zapięciu na ostatnią dziurkę nawet widać odciśnięty ślad tego pulsometru. Sama obudowa i pasek głupio odstaje, może trochę się kiwa, ale raczej nie tu jest problem. Wygląda, że ten typ tak ma. Wypukły czujnik pulsu zwiększa efekt odstającej bulwy.
 13. Zapięta na ostatnią dziurkę nie lata luźno, tylko jak napisałem wcześniej, jest jednocześnie za luźno i za ciasno, bo pasek jest sztywny i ma zły kształt, nie dopasowuje się do ręki. Ale czujnik pulsu wtedy przylega do ręki i opaska nie buja się luźno, jednak to nie ma żadnego wpływu na działanie, wszystkie wady są takie same. W załączniku zdjęcie z internetu (szukałem pasków na chudą rękę), tak to mniej więcej wygląda u mojej żony. Chińczyk, który to projektował, chyba widział białasów tylko na amerykańskich filmach, gdzie wszyscy są wielcy i grubi.
 14. Napisałem, że wiem dlaczego pomiar pulsu może być nieprawidłowy, co to ma do rzeczy z pozostałymi wadami? Kupując telefon za 100zl na pewno będziesz mógł z niego dzwonić i wysyłać smsy, tak samo, jak z ajfona za 5 tysiaków. Rower za 500zł jeździ, chociaż są rowery po 5000, tak samo spodziewam się, że opaska za 150zł będzie działała, a nie, że "wiadomo, że za tyle to nie może działać dobrze, kup se taką za 1500, to może będzie działać".
 15. Czyli wszystko ok, ogólnie wiadomo, że to nie działa i nie ma co się denerwować. Innym też nie działa, pocieszyłeś mnie