Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj dostałem swojego Mi5 :-)

Zakupiłem u goldwaya, ale mam pewien problem z dotykiem, wydaje mi się, że jest zbyt czuły. To znaczy potrafi kilka razy wpisać tą samą literę na klawiaturze lub ciężko jest odblokowywać telefon wzorem, bo ciągle zrywa linię. Zrestartowałem i problem nie występował, ale teraz znowu to mam
Rom Stable 8.1.2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fatall1ty napisał:

Witam, dzisiaj dostałem swojego Mi5 :-)

Zakupiłem u goldwaya, ale mam pewien problem z dotykiem, wydaje mi się, że jest zbyt czuły. To znaczy potrafi kilka razy wpisać tą samą literę na klawiaturze lub ciężko jest odblokowywać telefon wzorem, bo ciągle zrywa linię. Zrestartowałem i problem nie występował, ale teraz znowu to mam
Rom Stable 8.1.2.0

Zrób aktualizację do V8.1.4.0.MAAMIDI

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wtbn napisał:

@petrosdbz20

A wybrałeś sobie jakieś kategorie z których chcesz korzystać?

A gdzie to wybrać? :D
Jak wchodzę w Ustawienia>Tapeta>Ekran blokady to mogę ustawić tylko jedną tapetę lokalną lub z sieci. Jak wchodzę w Ustawienia>Tapeta>'Codzienne tapety blokady' to mam do wyboru tylko 'Domyślny'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze sklepem play, chce pobrac aplikacje i wyskakuje mi komunikat oczekiwanie na wi-fi. W ustawieniach w pobranych nie mam zadnych opcji w ktorych moglbym pogrzebac. Zaktualizowalem do najnowszego romu xiaomi polska, myslalem ze pomoze ale bez zmian. Dodam ze wczesniej taki problem nie wystepowal.

Edytowane przez Wloczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:
Co oznacza znaczek przy połączeniach HD ? HDVoice czy VoLTE czy jeszcze coś innego ?
Przy zasięgu sieci pojawia sie znaczek 4G+, co on oznacza ?

HD to HD voice, 4G+ to LTE Advanced

Redmi PRO by TT

Mam dwa pytania:
Co oznacza znaczek przy połączeniach HD ? HDVoice czy VoLTE czy jeszcze coś innego ?
Przy zasięgu sieci pojawia sie znaczek 4G+, co on oznacza ?

HD to HD voice, 4G+ to LTE Advanced

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, t.bone napisał:

Hej wszystkim.
Jak wygląda korzystanie na wersjach MIUI na nougacie? Jest jakaś polecana wersja? Ja siedzę na 6.11.10.

 

Moim skromnym zdaniem: siedź dalej. Nie stwierdzam / nie czuję żadnych plusów przesiadki na Nougata, a jest kilka (drobnych) minusów. Cofać mi się już teraz nie chce (bo np. GPS działa idealnie), ale serio nie mam czym uzasadnić przesiadki.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2017 o 20:01, Miumiui napisał:

Mam coś takiego:

Screenshot_2017-03-28-19-56-09-921_com.android.settings.thumb.png.96b5bc82c31e3e0632020494b14cd723.pngScreenshot_2017-03-28-19-58-48-471_com.android.updater.thumb.png.78db17d46a3a0ab833b2f23b37438b7e.png

na poprzednich stronach wyczytałem, że jest to ten 'prawdziwy' global

W takim razie dziękuję za wcześniejszą odpowiedź.

mam dokladnie taki sam rom i tez mi nie wyszukuje aktualizacji zwiazku z tym mam pytanie co zrobic aby wrzucic andka 7 i zaktualizowac miui? zapytanie o odblokowanie bootloadera juz wyslalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, wqw napisał:

mam dokladnie taki sam rom i tez mi nie wyszukuje aktualizacji zwiazku z tym mam pytanie co zrobic aby wrzucic andka 7 i zaktualizowac miui? zapytanie o odblokowanie bootloadera juz wyslalem

 Zmień region na Indie, ściągnij aktualizacje 8.1.4.0, a później wróć na region Polska i już normalnie pojawi się aktualizacja do 8.2.1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Nowy tel. Odblokowalem bl, zainstalowałem ostatnie xiaomi.eu na 6.0 w twrp 3.0.2.3 i chce przejść na 7.0. Zainstalowałem dla pewności twrp najnowsze czyli 3.1.0.1 ale mam info by odszyfrowac /data i nie widzi mi pamięci wewnętrznej. Kombinować czy mogę instalować najnowsze xiaomi.eu na starej wersji twrp czyli tej 3.0.2.3. Chce by wstał po wszystkim a nie był cegła bo to nie dla mnie tel. :)

Może @Acid podpowie :)

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd , ale logicznie myśląc to jak dostanę telefon z Androidem 7 i odblokuję na nim bootloader to chyba bezsensu wracać do Androida 6 , nic się nie stanie jak wgram najnowsze twrp , zrobię format data i wgram najnowsze xiaomi.eu . Cała ta instrukcja aktualizacji do 7 to chyba dotyczy tylko telefonu który aktualnie posiada xiaomi.eu z Androidem 6 . Czy się mylę ? Może potwierdzić to ktoś kto instalował najnowsze xiaomi.eu po odblokowaniu bootloadera na 7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mates21 napisał:

Szybkie pytanie. Nowy tel. Odblokowalem bl, zainstalowałem ostatnie xiaomi.eu na 6.0 w twrp 3.0.2.3 i chce przejść na 7.0. Zainstalowałem dla pewności twrp najnowsze czyli 3.1.0.1 ale mam info by odszyfrowac /data i nie widzi mi pamięci wewnętrznej. Kombinować czy mogę instalować najnowsze xiaomi.eu na starej wersji twrp czyli tej 3.0.2.3. Chce by wstał po wszystkim a nie był cegła bo to nie dla mnie tel. :)

Może @Acid podpowie :)

Robisz wszystko zgodnie z poradnikiem instalacji Androida 7.0... Jak się kiedyś walnąłem i zainstalowałem najnowsze TWRP przed 7.0, to nie mogłem w ogóle w to TWRP wejść, a jak się udało, to nie chciał instalować aktu, wróciłem do starego TWRP i poszło bez problemu, a po wszystkim zainstalowałem najnowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz.ur akurat ja mialem global stable na andku 6.0 od nowosci. na nim odblokowalem bl (az sie zdziwilem, ze poszlo na stable), wrzucilem twrp 3.0.2.3 i zapuscilem ostatnia wersje xiaomi.eu na andku 6.0. Teraz chce wczorajsze wersje wrzucic 7.3.30, ktora wiadomo jest juz na andku 7.0 i chcialem to zrobic na najnowszym twrp czyli wersji 3.1.0.1 lecz na tej wersji na dzien dobry mam info by podac haslo do rozszyfrowania /data, daje anuluj ale wtedy nie widac nic w telefonie gdy wejde w install i telefon. I lekko sie cykam instalowac najnowsza wersje na twrp 3.0.2.3 by czasem telefonu nie uwalic bo byly takie jazdy przy przejsciu z 6.0 na 7.0

Dzieki @Nezumi :) Czyli raczej nie bedzie trupem gdy przejde na wczorajsze wersje w twrp 3.0.2.3 majac obecnie xiaomi.eu 6.11.10 czyli ostatni na 6.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...