Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, energyypl napisał:

Pytanie do posiadaczy...chce prejsc z mi4 na mi5 i kilka pytan

1. Jak jakosc rozmow? W mi4 kuleje

2. Jakosc gps? Jak ww

3. Jak ogolne wrazenia i czy warto go kupic?

Jakość rozmów jest fajna. Dużo lepsza niż na moim poprzednim telefonie(lumia 1020) i porównywalna do samsung note 1, który miałem. GPS nigdy mnie nie zawiódł, ani nie zgubił zasięgu. Jeżdżę czy to z yanosikiem i nawigacją google czy to z endomondo na rowerze i nie ma problemów. Zasięg łapie momentalnie. Myślę, że telefon w swojej klasie cenowej warty kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby teoretycznie porownac mi5 do redmi note 4/4x? Wiem ze mi to mi, ale mniej wiecej ten sam pulap cenowy etc

Po za wielkością ekranu to nie ma co porównywać.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, energyypl napisał:

A jakby teoretycznie porownac mi5 do redmi note 4/4x? Wiem ze mi to mi, ale mniej wiecej ten sam pulap cenowy etc

miałem redmi z którego byłem zadowolony ale... przeszkadzała mi jego szybkość (i wygląd, ale odnosząc się do redmi 4/4X ten aspekt można pominąć). Dlatego zmieniłem na Mi5. Okazało się że miui w nim jet po prostu lepsze. do tego lepsze modemy, nfc aparaty itd... Generalnie - jeśli ktoś kiedyś miał jakiegokolwiek flagowca to z Redmi może nie być w pełni usatysfakcjonowany... 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, energyypl napisał:

Nooo i coraz bardziej w strone mi5.... Narzekacie na gps? I moze glupie pytanie mi5 ma usb c bedzie do niego padowalo micro usb ( pendrive ota?)

gps jest kiepski. Potrzebuje trochę czasu na fixa.

Pendrive z usb C będzie pasował. Do innego, potrzeba przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bergmen

Od 2 do 5 sekund to źle?

Mowa tutaj o fixie, gdy GPS nie jest używany jeden dzień. To normalne, że sobie pobiera te dane na nowo. Przy używaniu map Google jako nawi nie miałem problemów a trochę jeżdżę.

Każdy ma inne kryteria.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz... Mam telefon z 2013 albo 2014 roku (na mtk zresztą) i na balkon wychodzić nie muszę a fixa mam od razu... 

Telefon który aspiruje do flagowcow 2016  jest bity na głowę w kwestii gps przez telefon muzealny z procesorem uwazanym jako beznadziejny do gps... A do świeżych produkcji on się nie umywa pod tym względem... 

Snap 820 naprawdę daje radę w innych konstrukcjach... I jest rewelacyjny... Chyba najlepszy... A tu po prostu zawodzi. 

Proszę o dokonanie porównania mi5 z innymi smartfonami z podobnej półki cenowej (nawet niższej) żeby zobaczyć że jest lipa.

Czasem sobie daje radę...ale to za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, energyypl napisał:

Pytanie do posiadaczy...chce prejsc z mi4 na mi5 i kilka pytan

1. Jak jakosc rozmow? W mi4 kuleje

2. Jakosc gps? Jak ww

3. Jak ogolne wrazenia i czy warto go kupic?

1. Czasem (mniej więcej raz na 10 rozmów) rozmówcy mówią, że mnie słabo słychać. Ja zawsze słyszę OK.

2. Nie mam zastrzeżeń do GPS w Mi5. A jestem tu znany z dużej upierdliwości w stosunku do GPS :-P
Z tego co ludzie piszą wnioskuję, że mogą być tu różnice pomiędzy egzemplarzami

3. Ogólnie raczej tak. Wiem po sobie, bo kupiłem do testów z zamiarem odsprzedania, a mi "przypasował" i został jako główny telefon. Choć bez wątpienia nie jest bez wad. Do Mi4 porównać go nie umiem, bo Mi4 miałem w rękach tylko dzień czy dwa.

Ostatnio mój egzemplarz zaczął zaliczać samoczynne restarty. Wcześniej zjawisko to znałem tylko z relacji ludzi z forum i brzmiało jak egzotyka. A w ostatnich 2 tygodniach to ze 3 razy wystąpiło u mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem założyć temat jednak wcześniej stwierdziłem że co nieco dopytam się tutaj może.

A więc po kolei: 

mi5 3/64   od nowości miałem zainstalowanego wersje global stable V8.1.2.0.MAAMIDI  i był android 6.   

A że się oczytałem że na androidzie 7 telefon znacznie przyspiesza i zwiększa się czas pracy na baterii, zmieniłem region w ustawieniach na indie.

Kolejno zaaktualizowałem na V8.1.4.0.MAAMIDI, a następnie na Version: V8.2.2.0.NAAMIEB (MIUI8)  z androidem 7.

 

Telefon działa szybciej, dłużej na baterii, jednak czujnik światła działa różnie, a gps nie łapie fiksa i mam problem żeby w ogóle odpalić nawigację..

Bootloader odblokowałem bo mam zgodę, jednak ze względu na to aby korzystać z android pay ponownie go zablokowałem.

 

Potrzebuje pomocy w tym żeby nie uceglić telefonu..  Chciałbym wrócić do wersji 8.1.2.0 lub 8.0.5.0.   

Zastanawiam się czy istnieje możliwość pobrania globala np. z tego linku http://en.miui.com/download-299.html   wrzucić go na telefon  do folderu downloaded_rom

i normalnie zainstalować?

Czy się tak da?  Jeżeli tak to mimo wszystko wypadałoby zainstalować twrp aby było bezpieczeniej, tutaj muszę znaleść odpowiednia wersje i ogarnać jak to zrobić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem założyć temat jednak wcześniej stwierdziłem że co nieco dopytam się tutaj może.
A więc po kolei: 
mi5 3/64   od nowości miałem zainstalowanego wersje global stable V8.1.2.0.MAAMIDI  i był android 6.   
A że się oczytałem że na androidzie 7 telefon znacznie przyspiesza i zwiększa się czas pracy na baterii, zmieniłem region w ustawieniach na indie.
Kolejno zaaktualizowałem na V8.1.4.0.MAAMIDI, a następnie na Version: V8.2.2.0.NAAMIEB (MIUI8)  z androidem 7.
 
Telefon działa szybciej, dłużej na baterii, jednak czujnik światła działa różnie, a gps nie łapie fiksa i mam problem żeby w ogóle odpalić nawigację..
Bootloader odblokowałem bo mam zgodę, jednak ze względu na to aby korzystać z android pay ponownie go zablokowałem.
 
Potrzebuje pomocy w tym żeby nie uceglić telefonu..  Chciałbym wrócić do wersji 8.1.2.0 lub 8.0.5.0.   
Zastanawiam się czy istnieje możliwość pobrania globala np. z tego linku http://en.miui.com/download-299.html   wrzucić go na telefon  do folderu downloaded_rom
i normalnie zainstalować?
Czy się tak da?  Jeżeli tak to mimo wszystko wypadałoby zainstalować twrp aby było bezpieczeniej, tutaj muszę znaleść odpowiednia wersje i ogarnać jak to zrobić.
 
 


Ściągnij tę paczkę i w apce aktualizacja pokaż ten plik. Twój telefon zostanie przy tym sformatowany.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu wersji 7.5.4 GPS nadal jest do bani... Tym razem wgrywałem przez TWRP z opcją wyczyszczenia cachesz i dalvik. Ponieważ wątek 

został zamknięty (bo podobno GPS działa już bez zarzutu) proszę o informacje co mam wyczyścić, aby zaczął mi działać normalnie GPS. Data? System?
Obawiam, się, że mimo wszystko coś będzie nie tak, więc od razu zapytam. Jak wrócić bezpiecznie do polecanego romu: 6.11.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kios napisał:

Jeżeli masz twrp to wipe data, system, cache i dalvik, a następnie instalacja starszej wersji. Tracisz wszystkie dane z wyjątkiem pamięci wewnętrznej.

Ok, czyli spróbuję jeszcze raz najnowsze MIUI z wipe data i system. Zakładam, że aplikacje + dane przywrócę z backupu (zależy mi na tym, bo mam za dużo do konfiguracji + 3 authenticatory i nie mam pod ręką wifi).

 

16 minut temu, JacekBB napisał:

Tylko nie sprawdzaj tym GPS test z Play tylko odpal normalnie Google Maps i tam sprawdź działanie.

Ja potrzebuję sprawdzić jakość i stabilność GPS. Aplikacja map mi pokaże fixa, ale co z tego jak go tracę co chwila w trakcie jazdy autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2017 o 22:40, majdan12 napisał:

@kundel

Możesz przez MiFlash mając telefon w EDL zainstalować system przygotowany pod MiFlash bez odblokowania Bootloader i instalacji TWRP :)

Wchodziłem w temat Acida w poradniku na stronie głównej miuipolska i tam jest lista z pośród której należy wybrać dany system, jednak nie ma na niej tego który chce zainstalować :)

No chyba że ja słabo szukam, odblokowanie bootloadera jest proste, twrp nie wiem które wybrać bo to co podaje Acid to jest twrp jakby pod instalacje xiaomi.eu hmm

słabo ogarniam jak widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xede

Ja to wykonuje zawsze kopie zapasową wszystkich partycji w TWRP > Backup. 

Nie chce mieć niemiłej sytuacji jak w Mi Max w październiku 2016 gdzie zainstalowałem już kolejną wersje Xiaomi.eu a system zatrzymał się na logo Mi i musiałem go zainstalować na nowo.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Mi 5, czy warto zmienić Redmi 3 pro na Mi 5? Czy jednak w tych pieniądzach wziąć inny telefon? Jeśli tak, to jaki?Na aparacie mi jakoś nie zależy, więc bardziej mnie interesuje wydajność w grach. Głównie gram na emulatorach w stare gry. Na emulatorze ppsspp Tekken 6 gubi strasznie klatki i mam pytanie, czy ktoś tę grę testował na Mi 5?

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomasznowak napisał:

Mam pytanie do użytkowników Mi 5, czy warto zmienić Redmi 3 pro na Mi 5? Czy jednak w tych pieniądzach wziąć inny telefon? Jeśli tak, to jaki?Na aparacie mi jakoś nie zależy, więc bardziej mnie interesuje wydajność w grach. Głównie gram na emulatorach w stare gry. Na emulatorze ppsspp Tekken 6 gubi strasznie klatki i mam pytanie, czy ktoś tę grę testował na Mi 5?

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chodzi o Xiaomi, to w cenie Mi5 nic lepszego nie ma ;) Dopłata do Mi5s może być bez sensu, chociaż lepszy proc ma, ale nie wiem czy różnicę zauważysz.

Tak czy siak, przeskok będzie nieziemski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...