ZduneX25

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

snap 808 jest bardziej prądożerny niż 820??

No jasne, wynika to z samej litografii

Redmi PRO by TT

1 minutę temu, majdan12 napisał:

@Wako1986

808 to prawie 810 a jak wiemy ten procesor ładnie pożerał baterie.

Ja mając 801 w Mi Note, byłem zadowolony z czasu pracy na baterii.

to wiedziałem że 810 jest prądożerny, ale że 820 jest bardziej energooszczędny nie miałem pojęcia ;)

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@Wako1986

Głupio by było zrobić drugi flagowy procesor który był by zły :-D

w sumie tak ;), ale snapy 808 czy 810 nie były znowu takie złe, 810 pierwsze rewizje grzały jak piekarnik, ale później coś tam poprawili, nie wiem czy zjechali z taktowaniem rdzeni czy co...

Jak wczoraj sprawdzałem to mój Mi 5 ma wynik 157252 (dla fanów wyników).

Oczywiście że 650 to daleko za 820.

1 minutę temu, majdan12 napisał:

Jak wczoraj sprawdzałem to mój Mi 5 ma wynik 157252 (dla fanów wyników).

Oczywiście że 650 to daleko za 820.

Brawo ty :D, S7 czy G5 sie chowają :D

znajomy który sprzedał mi dziś swojego mi5 3/64gb całkiem chłodny na jakiejś zimnej powierzchni osiągnął ponad 150000 , czyli coś w podobnym stylu jak ty..... nie wiem ile faktycznie wyciąga np s7, ale z tego co widać na screenach w necie to ok 125-130tys

@Wako1986

Wynik to ma się nijak to wydajności telefonu, oczywiście to informacja dla młodych użytkowników :) 

Mi 5 - 3/32 GB można też podkręcić i będzie miał zbliżoną/taką samą wydajność jak Mi 5 - 3/4 GB RAM - 64/128 GB ROM (te edycje można podkręcić jeszcze :) )

Edited by majdan12

hahaha no możliwe :D, ale powiedz mi skąd szkolniki biorą kase na flagowce?? :D, przeciętny kowalski zarabiający najniższą krajową musi wziąć pożyczke na taki telefon lub raty , taka prawda niestety :P, nie każdy ma bogatego tatusia czy mamusie :D

hahahah piękna sprawa :D, nieraz połowy funkcji nie znają lub nie używają ale facebook messanger instagram musi śmigać bez najmniejszych zacięć :D

Edited by Wako1986

@Wako1986

Albo weźmiesz od takiego telefon żeby sprawdzić co to konkurencja stworzyła, włączysz aparat > ustawienia a tak ustawione nagrywanie HD a zdjęcia na najniższą jakość, nawet tego nie ogarniają na telefonach :?

Edited by majdan12

Przed chwilą, Wako1986 napisał:

dokładnie, wszystkie ustawienia fabryczne, jak by telefon był po full wipe :D

Nic nie jest piękniejszego jak mina tych ludzi jak im uświadomisz jak on pięknie używa swój telefon flagowy.

@Wako1986

Z tego co ja wyczytałem to jak ci nie przeszkadza android 6 to trzymaj się tego systemu, tylko zrób sobie kalibracje stabilizacje obrazu.

Jeśli jednak chcesz coś innego niż MIUI a świat nie kończy się na nim dla ciebie to polecam zajrzeć do mojego tematu, który dziś aktualizuje o nowy system a raczej nowszą wersje.

wczesniej na mi4c aktualizowałem co tydzień do najnowszego, ale system zwalniał i coraz to nowsze bugi.... mi5 kupiłem właśnie z tym 6.11.10 i gość mnie zapewniał że jest najstabilniejszy....

@Wako1986

Pobaw się tym systemem co masz, zapisz sobie wyniki czasu pracy na baterii i zrób kopie partycji w TWRP > zainstaluj nowszą wersje TWRP > zainstaluj Xiaomi.eu na Android 7 > testuj system :)

bawiłem sie na redmi note 2 i mi4c i końcowe wnioski są takie że - czym nowsza aktualizacja to albo większy drenaż bateri, albo jakieś bugi.... zamykanie aplikacji itp.... troche mi sie odechciało testowac po tym wszystkim, dlatego zapytałem czy ktoś ma doświadczenia z mi5 i z jego romami ;)

@Wako1986

Ja Mi 5 posiadam 8 dni i trochę systemów miałem przez ten krótki czas i mam swoich faworytów, choć nie można lekceważyć reszty systemów, więc jest co testować.

Śledź mój temat na MIUI Polska bo będę co jakiś czas wstawiał opinie o kolejnym testowanym przeze mnie systemie/kernel/firmware.

@Wako1986

Nie testuje bo nawet Xiaomi.eu z czasów świetności Mi 5 nie wygrywa w mojej ocenie z alternatywnymi systemami które przetestowałem a widać doskonale że Mi 5 jest powoli zabijany, ale taka polityka firm.

@Wako1986

Podstawową różnica MIUI a reszta świata jest taka że w MIUI jest gorsze zarządzanie pamięcią RAM i to nie jest moja teoria a fakty.

Inne systemy (mam na myśli te rozbudowę) mają więcej ciekawych ustawień na start w MIUI (Android 6) można sobie dużo tych ustawień dodać przez Xposed, ale nie jest to co dostanie tych ustawień razem z systemem a jak używasz MIUI (Android 7) to chyba Xposed jeszcze jest marzeniem :)

Znalazłem .gif idealnie opisujący MIUI 

Spoiler

4K7kPM.gif

Edited by majdan12