Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, próbuje jakoś odratować GPS w swoim Mi5 i nie wiem co dalej robić. Jedni piszą, że na nowych ROMach jest ok, inni radzą, żeby wrócić do Android 6.0 (6.10.13). Raczej z 7.4.6 nie mogę wrócić baz żadnych konsekwencji na 6.10.13 - bez wipe się nie obędzie, a nie chce mi się konfigurować miliona rzeczy od nowa :/
Jak u Was wygląda sygnał GPS? U mnie po 2 minutach telefonu przyklejonego do południowej szyby, w deszczowy dzień sygnał jest taki (a w zasadzie jego brak):
590324d4f385c_Screenshot_2017-04-28-13-12-00-062_com.chartcross.gpstest1.thumb.png.975b3b26732a97763504e8bf1e7cf026.png

Samsung obok pokazuje kilkanaście satelit - wszystkie żółte/zielone...

Jak wyjdę na dwór to telefon łapie fixa, ale w aucie jak jadę gubi go co chwila... Kiedyś tak nie miałem, ale ze względu na problemy z Android Auto próbowałem nowszych ROMów. Możliwe, żebym miał uszkodzony moduł/antenę GPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie czy jest mozliwosc zeby zrobic z telefonu router ale z sieci wifi a nie z danych mobilnych. tak zeby przedluzyc zasieg z routera poprzez smartfon do tableta ktory ma slaby zasieg wifi. bo z tego co widze jak wlacze hotspot to wylacza wifi i chyba korzysta danych mobilnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Miui2017 napisał:

witam, mam pytanie czy jest mozliwosc zeby zrobic z telefonu router ale z sieci wifi a nie z danych mobilnych. tak zeby przedluzyc zasieg z routera poprzez smartfon do tableta ktory ma slaby zasieg wifi. bo z tego co widze jak wlacze hotspot to wylacza wifi i chyba korzysta danych mobilnych

Z tego co mi się wydaje potrzebne byłyby do tego dwie karty wifi a obawiam się, że mi5 ich nie posiada.

Edytowane przez TheGusti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, bo cały czas siedzę na 6.11.10 ze względu na to że się naczytałem że nie warto przechodzić na nowszego andka ze względu na dużą ilość błędów. W sumie minęło już prawie pół roku.. Czy może coś się zmieniło? Warto zrobić aktualizacje z 6.11.10 do nowszej wersji??

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leonfp

Zrób kopie zapasową wszystkich partycji w TWRP i zainstaluj 

Spoiler

https://dl.twrp.me/gemini/twrp-3.1.0-1-gemini.img.html

Na stronie kliknij w Download twrp-3.1.0-1-gemini.img

Jeśli ci nie spodoba się Android 7 to zainstaluj 

Spoiler

https://dl.twrp.me/gemini/twrp-3.0.2-2-gemini.img.html

Na stronie kliknij w Download twrp-3.0.2-2-gemini.img

i przywróć system Android z kopii zapasowej którą stworzyłeś w TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z funkcji godziny ciszy??
U mnie chyba to nie działa. Włączam funkcje ustawiam godziny od 23-7 i o 12 w południe telefon nadal jest wyciszony.

Wyciszenie powinno być tylko w godzinach 23-7 a u mnie jest cały czas tak jakby telefon ignorował ustawiony zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam.

 

Nie zaslaniaj głośnika, taki komunikat pojawia się gdy mam tel w pokrowcu rowerowym. Wiem można wejść w ustawienia blokada i odznaczyć "przypadkowe użycie". Co w przypadku gdy ta funkcja jest domyślnie włączona, nie można jest wyłączyć. Ktoś zna sposób ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tu nowy i chcę kupić pierwszego smartfona z chin zastanawiam się nad MI5 -czy jest to dobry wybór w 2017 roku? naczytałem się o tych romach, jakichś kłopotach z tym telefonem- czy jest to dobry wybór?? Pomóżcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, litwin napisał:

Witam

 

Jestem tu nowy i chcę kupić pierwszego smartfona z chin zastanawiam się nad MI5 -czy jest to dobry wybór w 2017 roku? naczytałem się o tych romach, jakichś kłopotach z tym telefonem- czy jest to dobry wybór?? Pomóżcie.

Pozdrawiam

Bierz Samsunga Galaxy S8, dobry wybór na 2017r, także możesz poczekać na iPhone 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłem MI5 z globalem z Marca. I pytanie do was, co polecacie wgrać jeśli chodzi o stabilność i baterie. Myślę nad xiaomi.eu albo o pozostawieniu global (i zaktualizowaniu go)

Jeśli wgrałbym najnowszą wersje global to trudniej bedzie przejsc na xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy...chce prejsc z mi4 na mi5 i kilka pytan
1. Jak jakosc rozmow? W mi4 kuleje
2. Jakosc gps? Jak ww
3. Jak ogolne wrazenia i czy warto go kupic?

Mojej żonie niedawno taką podmianę zrobiłem. Warto przejść. Jakość rozmów jak dla mnie lepsza . GPS niestety jeszcze nie testowała. Fonik wyczuwalnie szybszy, lepszy aparat co było głównym argumentem do zmiany. Jakość dźwięku porównywalna.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MD13 napisał:


Mojej żonie niedawno taką podmianę zrobiłem. Warto przejść. Jakość rozmów jak dla mnie lepsza . GPS niestety jeszcze nie testowała. Fonik wyczuwalnie szybszy, lepszy aparat co było głównym argumentem do zmiany. Jakość dźwięku porównywalna.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

A glosnosc glosnika? Mi4 moglby buc glosniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...