Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.10.2017 o 19:04, Phil_ips napisał:

Na trzech urządzeniach nie wczytuje pluginu. Można tylko co jakiś czas zobaczyć coś zobaczyć na podglądzie. Podsumowując, nie działa. Na 4.11 dafang natomiast zaczął nawet działać przez połączenie mobilne.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Na iOS dziala.

21 godzin temu, milenium17 napisał:

Też mam już 2 - gdzieś jest opcja połączenia ich gdy wyje alarm? Gdzieś, kiedyś widziałem ale nie pamiętam czy to jawa czy sen ;)

Bartek wchodzisz w brame,  Automation -> Arn -> Alarm ringtone -> i na dole masz linkage alam i wybierasz brame.

 

Zna ktoś jakaś fajną roślinę? Nie wiem co "zasiać" w doniczce XIaomi.

Edytowane przez Mielcar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannabis? :-D

A tak poważnie to może coś jadalnego? Jakieś pomidorki np.?

Ja mam inną zagwostkę. Mieszkam na 5 piętrze, garaż mam na -2. Chciałbym tam założyć kamerkę. Jakaś koncepcja jak to połączyć z Gatewayem?

Wg mnie nie ma takiej możliwośći. Jedyne, co może się sprawdzić, to jakaś kamera połączona z modemem GSM, a i ten musiałby mieć kawał zewnętrznej anteny, bo telefon zasięgu w zasadzie nie ma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiadomienia wróciły rano.

co nowego Mi Home - jest progres, aplikacja robi się ładna. wątpliwości mam tylko do   "pływających zakładek" po wciśnięciu np. gatwaya, ale jestem przekonany że zostanie to jeszcze usprawnione.

co do krzaczków, sądzę że to kwestia czasu jak przetłumaczą resztę rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie czy tego typu zasilacz do led z protokolem zigbee da sie sparowac z naszym systemem? czy ogolnie kazde urzadzenie zigbee bedzie dzialac?

http:// https://www.alibaba.com/product-detail/KI-361050-P-ZD-zigbee-wifi_60182247053.html?spm=a2700.7724857.main07.1.5055a3d5t1igyW&s=p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam już komplet do rozpoczęcia prac nad ogrzewaniem. Póki co dla jednego pokoju. Jak sie sprawdzi zamontuję jeszcze w dwóch. Prace zaplanowane na sobotę.

c6d5aa45c28547882e1210ef05e03039.jpg

No i pierwsze spostrzeżenie... odstaje kawał od sciany

. b1787763753b46530897604599c6fe45.jpg

Ale tak już lepiej

703c3a9a509793a7a1fee492375a36f4.jpg82bbdf64d8b407fa142773982b04e573.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Browcofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tej podstawie funkcjonuje ogrzewanie podłogowe w salonie i korytarzu. Steruję całością z tabletu na ścianie. Na podłodze mam umieszczony jeden czujnik temperatury. Drugi na podstawie którego sterowane jest ogrzewanie jest wyżej głowy gniazdka globalne z gearbest za kilka funtów. Całością jak już pisałem nie raz steruje home assistant. bf491afe5b205d32337ce7deda8f4b51.jpg45c024190eb03aff5b2fe924fe107da8.jpg149ee695584d6e3a9d3f77f534701e20.jpg88dcaede5e16f147655666e03136c765.jpg5303378c63a39b9ce806d491e6b1e33e.jpg16987317fb89f053b1ed5fc5995edf55.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te są naprawdę dobrej jakości, ale niestety nie pasują do naszych puszek - https://www.aliexpress.com/item/Pure-White-86-Type-Wall-Socket-Panel-5-Pins-Outlet-Electric-10A-Home-Decoration-Sockets-2/32431236525.html

Ewentualnie coś takiego - https://www.aliexpress.com/item/Surface-Mounted-Pure-White-86 . Trochę odstaje, ale nie trzeba wymieniać puszki. Tego gniazda nie miałem, ale widzę że jest tej samej firmy jak to z pierwszego linka, więc myślę, że też dobrej jakości.

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne do tych drugich kupiłem ostatnio TU i czekam na 3 sztuki, kupiłem takie bo jestem po generalnym remoncie mieszkania i nie chce kuć od nowa, za późno tu trafiłem, jak dojdą to coś napiszę, chociaż nie mam za wielkiego porównania

 

pytanie innej beczki odnośnie różnych czujników, przychodzą od razu z baterią czy trzeba kupić oddzielnie? i jakie są nich baterie, bo znalazłem tylko do czujnika temperatury, że ma CR2032?

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te są naprawdę dobrej jakości, ale niestety nie pasują do naszych puszek - https://www.aliexpress.com/item/Pure-White-86-Type-Wall-Socket-Panel-5-Pins-Outlet-Electric-10A-Home-Decoration-Sockets-2/32431236525.html
Ewentualnie coś takiego - https://www.aliexpress.com/item/Surface-Mounted-Pure-White-86 . Trochę odstaje, ale nie trzeba wymieniać puszki. Tego gniazda nie miałem, ale widzę że jest tej samej firmy jak to z pierwszego linka, więc myślę, że też dobrej jakości.
Jeszce do rozważenia puszka naścienna
http://s.aliexpress.com/rA77RJzq oraz gniazdko Aqara http://s.aliexpress.com/RvQN3ayq

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Jak wiadomo kamera Dafang wielu osobom nie działa w Mi Home w wersji wyższej od 4.3.11. Jednak w każdej wyższej wersji jeśli zmieni się język na chiński plug-in normalnie i posłusznie się włącza i łączy z kamerą. Po powrocie do języka angielskiego znowu nie można połączyć się kamerą.

Jest dostępny do samodzielnego wgrania wyższy soft do dafang bodajże z końcówką 194. Czy ktoś już wygrywał?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, abc00 napisał:

Dziś w nocy zmiana czasu, jak to będzie jutro z naszymi scenami? - trzeba będzie ręcznie modyfikować godziny czy zostaje tak jak jest. 

U mnie gniazdko włączyło bojler godzinę wcześniej. 

U mnie gniazdko włączyło bojler godzinę wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2017 o 22:37, Lector napisał:

Czekam na relację :D

Zadanie wykonane. Połączyłem przewody kostką i poprowadziłem pod listwą, do gniazdka, które jest za sofą, więc nie widać "zaawansowanej" konstrukcji przejściówek. Ustawiłem do tego scenę, która otwiera zawór (kupiłem normally closed), gdy zamknięte są obydwa okna, a temperatura spada poniżej 20 st. Wszystko to w godzinach 8:00-17:00. Do tego scena, która wyłącza ogrzewanie przy temperaturze powyżej 21 st. lub gdy okna są otwarte przez dłużej niż minutę. Ponadto ogrzewanie można zawsze włączyć potrząsając kostką (tak akurat sobie skonfigurowałem "cube'a")

Ogólnie przemyślenia mam takie, że w przypadku mieszkań w bloku lepiej budować rozwiązanie w oparciu właśnie o zawór NC, gdyż:

  • nie potrzebuje on zasilania, gdy jest zamknięty, a taki stan jednak utrzymuje się przez większość dnia,
  • gdy wyłączą prąd będzie on zamknięty,
  • w razie wyłączenia prądu, aby uniknąć szybkiego wychłodzenia można głowicę szybko zdemontować używając widocznego na zdjęciu przycisku

Zastanawiam się, czy nie wykorzystać jeszcze czujnika ruchu, który będzie wyłączał ogrzewanie, w przypadku braku ruchu w pomieszczeniu przez np. 20 min. Co o tym myślicie?

Mam w planie zainstalować to jeszcze w dwóch pomieszczeniach, przy czym w jednym prawdopodobnie wykorzystam gniazdko ścienne Aqara montowane w naściennej puszce blisko kaloryfera.

Przy tej okazji, chciałem Wam zwrócić uwagę na jedną kwestią związaną z zakupami u Chińczyków. Wyrobiłem sobie kartę debetową do konta w USD. Walutę kupuję w internetowym kantorze i jest ok 10 gr. oszczędności na jednym USD. Przy takim odkurzaczu Xiaomi to już 30 PLN. Nie chcę pisać, jaki bank, ale jakby ktoś był zainteresowany, to napiszę, co i jak na priv.

DSC_0784.JPG

DSC_0785.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej okazji, chciałem Wam zwrócić uwagę na jedną kwestią związaną z zakupami u Chińczyków. Wyrobiłem sobie kartę debetową do konta w USD. Walutę kupuję w internetowym kantorze i jest ok 10 gr. oszczędności na jednym USD. Przy

Co do zakupów u Majfrendów najwygodniej i najtaniej ogarniam przy pomocy Revolut. To karta przedpłacona, którą zasilasz przez płatność kartą lub przelewem. Waluty są wymieniane po kursie międzybankowym.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Browcofil czujnik ruchu nie wiem czy dobry pomysł. Pamiętaj ze pomieszczenie przy braku ruchu wychłodzi się, a później może już się nie dogrzać do określonej temperatury.

Nie było problemów z montażem zaworu? U mnie w domu mam różnego typu, no i teraz pytanie gdzie będzie pasować a gdzie nie :P

Zauważyłem ze przykładowo gwint jest ten sam, ale głowica bardziej lub mniej wystaje.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...