Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.10.2017 o 07:47, Lector napisał:

Wczoraj przyszła do mnie kamera Dafang.

Jak już pisali przedmówcy zdalny podgląd niemożliwy, kamera jakby nie była podłączona.

 

Dnia 17.10.2017 o 15:17, Phil_ips napisał:

Mam pytanie dotyczące kamery Dafang. Czy komuś udało się połączyć z kamerą przez sieć komórkową lub inne WiFi?

U mnie działa Dafang 1080p, "zewnetrznie" i po Wifi. Proponuje abyscie ogarneli lepsze routery, na starym routerze (xiaomi router 3) nawet "kostki" czasami nie dzialaly, przy nowym wszysttko jest dobrze.

Dzisiaj dotarlo do mnie oko saurona (CHUANGMI 720P) jakosc gorsza niz dafanga, ale podoba mi sie interfejs. Rowniez dziala podglad po LTE.

IMG_20171020_182044.pngIMG_20171020_182221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mielcar napisał:

U mnie działa Dafang 1080p, "zewnetrznie" i po Wifi. Proponuje abyscie ogarneli lepsze routery, na starym routerze (xiaomi router 3) nawet "kostki" czasami nie dzialaly, przy nowym wszysttko jest dobrze.
 
Dzisiaj dotarlo do mnie oko saurona (CHUANGMI 720P) jakosc gorsza niz dafanga, ale podoba mi sie interfejs. Rowniez dziala podglad po LTE.

To nie jest kwestia routera. Od wczoraj kamera łączy się zewnętrznie ale w godzinach przedpołudniowych stabilność połączenia jest delikatnie mówiąc słaba. Teraz działa ok. Ciekawe jest to, że po restarcie kamery działa zauważalnie lepiej.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo się znam na routerach, mam w domu net z Vectry i od nich router. Zamówiłem kilka elementów wymienianych w tym wątku i zastawiam się jeszcze nad jakaś kamerą, tylko do podglądu co się dzieje w domu jak nie ma domowników. Czytam o problemach niektórych z  Tą camerą a miałem na nią ochotę. I tu sedno sprawy, czy jeśli będę miał problemy i dokupię router Xiaomi to bez problemu połączę go jakoś do sieci, bo ruter Vectry muszę mieć i co najwyżej połączyć je jakoś razem, ale w tym temacie nie mam wielkiej wiedzy?

Ewentualnie jaką inną kamerę polecacie, żeby współpracowała z Mi Home i zapewniała czytelny podgląd tego się dzieje w domu, z możliwością nagrania jakiegoś zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem w internecie i niestety okazało się że mój problem nie jest jednostkowy, mianowicie po usunięciu czujnika zalania (w moim przypadku po przypadkowym resecie centralki gatway) nie idzie ponownie sparować czujki... przeszukałem google pod tym kątem i niestety problem jest też u innych użytkowników, co w tej sytuacji ? jak myślicie czy mogę starać się o zwrot $ tworząc spór na aliexpress ? wiem że błąd nie leży po winie sprzedawcy ale xiaomi, ale to sprzedawca powinien zwrócić się dalej do xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak zrobił. W Polsce też masz prawo dochodzenia usunięcia wady/zwrotu pieniędzy od sprzedawcy. Nie masz gwarancji, z którą możesz "pójść do serwisu".

Ja wczoraj dostalem i podłączyłem czujnik, przetestowałem w wannie i działa fajnie. Przydatny gadżet. Mam nadzieję, że nie podzielę Twojego losu.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież to "zwykły" włącznik Aquara wpinany w instalację. Kupisz na Gearbest Ali. Tylko pamiętaj, że nie wciśniesz go do okrągłej puszki. Nie lepiej wykorzystać Gateway jako dzwonek? Kos już chyba Ci to proponował na forum.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zauważ to typ "fire zero" czyli odskakujący który nadaje się do dzownka - widać to na filmie

mam w mieszkaniu normalny dzwonek - który chciałbym żeby dalej dzwonił, jednak dodatkowo dostawał bym informację na telefon że ktoś próbował się dostać do mnie

normalny switch nie da się podpiąć pod istniejący dzwonek, a zależy mi na działajćym dzwonku (podstawowym) również gdy gateway będzie odłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję (w oparciu o to co przeczytałem oraz widziałem na YT) to te włączniki po prostu tak działają. Najlepiej, jakby potwierdził ktoś, kto ma taki "kablowy" pstryczek. Ja się na samodzielną wymianę puszek nie porwę, więc do czasu jakiegoś remontu nie zakupię. A w 4 miejscach bym chciał wymienić.  

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mihauu Prawda, poczytajcie wstecz ten wątek, @Lector dużo o tym tu pisał, ja mam takie dwa (duży pokój i przedpokój). Będą linki do pstryczków, do puszek, które zamawialiśmy oraz problemów przy instalacji.Włącznik podtynkowy był w 2 wersjach w zależności od instalacji stara/nowa, też to było wyjaśnione.

https://miuipolska.pl/forum/topic/15542-smart-home-od-xiaomi/?do=findComment&comment=368377

https://miuipolska.pl/forum/topic/15542-smart-home-od-xiaomi/?do=findComment&comment=376636

^^ znalezione na szybki, polecam mimo wszystko przejrzeć sobie wcześniejsze posty na spokojnie

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy włącznik Aqary zachowuje się jak dzwonkowy.

Tylko że działa dwustanowo czyli klik zostaje załączony, klik zostaje rozłączony.

Można zrobić scenę że klik będzie dzwonił przez 1 sekundę i go rozłączy.

Ale nie będzie się zachowywać jak zwykły klawisz dzwonkowy, czyli jak długo trzymasz tak długo dzwoni.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ppage napisał:

poczytałem w internecie i niestety okazało się że mój problem nie jest jednostkowy, mianowicie po usunięciu czujnika zalania (w moim przypadku po przypadkowym resecie centralki gatway) nie idzie ponownie sparować czujki... przeszukałem google pod tym kątem i niestety problem jest też u innych użytkowników, co w tej sytuacji ? jak myślicie czy mogę starać się o zwrot $ tworząc spór na aliexpress ? wiem że błąd nie leży po winie sprzedawcy ale xiaomi, ale to sprzedawca powinien zwrócić się dalej do xiaomi

Moja czujka wody po kilku dniach po podłączeniu do Mi Home przeszła w offline. Po kilku resetach wskoczyła na online i jest do dziś. Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lector napisał:

Każdy włącznik Aqary zachowuje się jak dzwonkowy.

Tylko że działa dwustanowo czyli klik zostaje załączony, klik zostaje rozłączony.

Można zrobić scenę że klik będzie dzwonił przez 1 sekundę i go rozłączy.

Ale nie będzie się zachowywać jak zwykły klawisz dzwonkowy, czyli jak długo trzymasz tak długo dzwoni.

rozumiem, moje "nadzieje" pojawiły się w związku ze znalezieniem dwóch rodzajów włączników podtynkowych (w gatewayu można je zobaczyć na liście dostępnych akcesoriów) :

- Wall Switch (ZigBee - One Button / Two buttons)

- Wall Switch (Zero fire single bond/ double bond)

są to różne pozycje w Gatwayu, na ali również znalazłem i jedne i drugie.

Czy wiadomo jaka jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O różnicy już pisałem i to chyba nie jeden raz, ale napiszę jeszcze raz.

Jedna wersja jest pod stare instalację gdzie nie masz zera - N. Czyli podpinasz fazę wejściową L i wyjściową L1. Musi tu być minimalna moc Wat (szukaj wcześniej w postach bo piszę z telefonu) i maksymalna moc też jest mniejsza niż drugiego typu. Drugi typ nowszy dla nowych instacji podpinasz jeszcze N (neutralny, zero zwał jak zwał), działa od 0 Wat.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odpowiedź, czyli będę musiał czekać. może coś wypuszczą ;)

swoją drogą wcześniej pisałem o kamerze: https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mijia-Smart-IP-Camera-1080P-2-4G-5-0G-Wifi-Wireless-130-Wide-Angle/32821557866.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.AWwF01 

były problemy by się w ogóle połączyć z nią poza wifi, po aktualizacji oprogramowania kamera prawie zawsze się łączy, poza tym zyskała fajny suwak którym można przeglądać nagrania z zaznaczeniem ruchu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Phil_ips napisał:

Nowe Mihome jest świetne.

Z tym hurraoptymizmem to bym nie przesadzał. Wszędzie "krzaki", a z zakładki Profile zniknęła opcja Automation :(.

W dodatku w zakładce My devices nie widać, czy dane urządzenie jest włączone, oraz nie da się włączyć urządzenia jednym kliknięciem. Trzeba otworzyć okienko, gdzie dopiero mamy suwak on/off. Ale owszem przybyło animacji. 

Ogólnie nie polecam, ja już jestem z powrotem na  4.3.15.

Edytowane przez wolf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka zaczęła się aktualizować do wersji 5.0.2 przez własny updater i ogólnie jest straszna..., lista urządzeń, te wyskakujące okienka po kliknięciu w oczyszczacz lub czujnik temperatury (karteczki z których robi się cały zeszyt), krzaczki, wszystko co istotne, zamiast jak dotychczas dostępne od ręki, zostało pochowane. Czegoś takiego się nie spodziewałem, odinstalowane i powrót tak samo jak @wolf do 4.3.15 z apkmirror.com + odznaczona automatyczna aktualizacja w google play.

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...