Jump to content

wolf

Użytkownicy
 • Posts

  369
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by wolf

 1. @jetadv no cóż, od jakiegoś czasu dość rzadko tu wpadam. Szukałem rozwiązania swojego problemu i natrafiłem na Twój wątek. Przed chwilą zainstalowałem GPhotos w wersji 5.19.0.342164060 z 15.11.2020 i problem duplikatów ustąpił. Wyłączyłem automatyczne aktualizacje, może za miesiąc lub dwa to naprawią. Edit: [emoji16] pospieszyłem się - dalej to samo. Edit2: Fakty - GPhotos robi duplikaty tylko w przypadku zdjęć, których rozdzielczość i waga (w informacjach o zdjęciu w GPhotos) nie jest zgodna ze stanem faktycznym. Jeśli do folderu /DCIM/ skopiujemy zdjęcie z innej lokalizacji, GPhotos wskazuje prawidłową rozdzielczość i wagę. Jeśli GPhotos nie jest uruchomiony w tle w trakcie wykonywania zdjęcia stockową apką, a zostanie uruchomiony później i zeskanuje /DCIM/ później, to wskazuje prawidłową rozdzielczość. Domysły - podejrzewam, że stockowy aparat po zrobieniu zdjęcia najpierw zapisuje plik o rozdzielczości 720x960, a później nadpisuje go dużym plikiem o tej samej nazwie. Rozwiązanie problemu (za pomocą taśmy klejącej ) - wyłączyć Auto start i ustawić Oszczędzanie energii na Ogranicz aktywność w tle dla GPhotos.
 2. Jako fanboy Xiaomi z bólem serca muszę potwierdzić problem @jetadv również u siebie (Mi 9, MIUI Global 12.0.3, Zdjęcia Google 5.23.3.348108244). I niestety usuwanie danych aplikacji, zmiana jakości przesyłanych zdjęć, wyłączenie/włączenie synchronizacji z chmurą, restart telefonu, kasowanie folderu /DCIM/Camera, usuwanie/przyznawanie uprawnień dla Google Photos nie rozwiązują problemu lub rozwiązuje na chwilę. Nowo wykonane zdjęcia znów się dublują. Problem u mnie pojawił się niedawno, ok. 1-2 tygodni temu, a ostatnia aktualizacja Zdjęć Google jest z 21.12.2020, więc podejrzewam, że ona stworzyła problem, choć zauważyłem, że zgłoszenie do supportu Google zacytowane w pierwszym poście jest z 11.11.2019. W każdym razie u mnie dzieje się to od niedawna, a wcześniej używałem regularnie Zdjęć Google i problemu nie było. Podsumowując: - po wykonaniu zdjęcia i otwarciu Google Photos pojawia się jedno zdjęcie, uruchamia się synchronizacja i po jej ukończeniu wskakuje drugie takie samo wyglądające zdjęcie, - wg informacji w Google Photos jedno z tych zdjęć ma lokalny adres /DCIM/Camera/IMG...jpg i ma zawsze rozdzielczość 720x960 i ok.100 kB, - po otwarciu folderu /Camera/ znajduje się tam zdjęcie o podanej wcześniej nazwie, ale już z faktyczną (większą) rozdziałką i wagą, - oczywiście w Google Photos otwartej w przeglądarce widnieje tylko jedno zdjęcie. Jeśli macie jakieś pomysły, to chętnie przetestuję.
 3. Dzięki za odpowiedź. Akurat w moim przypadku wystarczy sterowanie z apki. Proszę napisz czy na obecnie wydanej apce można sklonować taki blaster i w jaki sposób to zrobić. Mam 5.8.15.
 4. Ja mam ten model MJYKQ01CM. Niestety ze zmodowaną apką ta bramka IR jest bezużyteczna. Można ją sparować, ale przy próbie dodania pilota nie wyświetla się lista producentów urządzeń. Natomiast przy próbie duplikowania własnego pilota pojawia się błąd zapisu. @rezmus masz na to jakiś protip?
 5. Szanowni koledzy, czy ktoś używa bramki IR na apce vevs & rezmus? Chodzi mi o rozwiązanie następującego problemu. Przy dodawaniu pilota lista dostępnego sprzętu jest pusta, a przy dublowaniu pilota apka zwraca komunikat, że nie udało się zapisać ustawień. Ktoś z Was wie jak to rozwiązać?
 6. Dzięki za info, choć informacja nie jest dla mnie zbyt dobra. Ja też przed chwilą zainstalowałem apkę, zmieniłem serwer, zresetowałem dwa gatewaye. Urządzenia po ZigBee dodały się automatycznie (tak jak napisałeś), ale całe oświetlenie po wi-fi nie. Zauważyłem też, że nazwy urządzeń i pomieszczenia są inne niż na chińskim serwerze, ale to pikuś. Najgorsze jest to, że nie mam automatyzacji, a mam tego tak dużo, że aby to odtworzyć pewnie całego dnia potrzeba. Chiński serwer już mnie doprowadza do szewskiej pasji, więc przynajmniej to co napisałeś, że EU działa dużo szybciej pewnie zmotywuje mnie do przejścia.
 7. @rezmus, czy używając modowanej apki Mi Home można "przenieść" urządzenia i automatyzacje z regionu Chiny na Polskę? Czy wszystko trzeba wklepać od nowa?
 8. W ustawieniach SMS trzeba wyłączyć opcję Użyj alfabetu GSM. Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 9. Optymalnie będzie jeśli lampa będzie podpięta na stałe pod zasilanie, a Ty użyjesz wyłącznika tego typu: https://s.click.aliexpress.com/e/cAP8xCgY
 10. Np. jeśli będziesz używał scen z różnym natężeniem / barwą światła. Albo jeśli będziesz chciał sterować lampą z Mi Home. Wtedy lampa powinna być cały czas podpięta do 230 V. W dodatku nowsze wersje wyłączników nadtynkowych mają możliwość przypisania do nich trzech funkcji (1 klik, dwuklik, długie przytrzymanie).
 11. @michal99, jeśli masz Gatewaya, to kup wyłącznik Zigbee (montowany na zewnątrz puszki). Ten "z zasilaniem" tylko ograniczy funkcjonalność lampy.
 12. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Ja mam w łazience (z WC) dwa czujniki ruchu, bo jeden nie obejmował prysznica. Czas ustawiony na 5 min. i w miarę się to sprawdza. Jednak jak się człowiek zasiedzi przed YT, to trzeba machać ręką [emoji23].
 13. Niestety nie podłączałem , ale podejrzewam, że IN z drugim IN są zwarte w samym przekaźniku, więc wchodzisz fazą na IN, a drugim IN wyprowadzasz fazę na L, który jest złączem zasilania przekaźnika. Dodatkowo możesz podłączyć fazę do S1 i S2 przez konwencjonalne przełączniki, którymi również będzie można sterować relayem. Jak dojdzie do Ciebie, to proszę napisz krótką relację.
 14. Nie mam tego czujnika, ale wydaje mi się, że bez bramki bluetooth można dodać go do Mihome, łącząc się za pośrednictwem telefonu. Podobnie jak w przypadku Mi Kettle. Co do funkcjonalności tego rozwiązania nie wypowiadam się. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie. Zresztą wątek niepotrzebnie założony, bo już ktoś niedawno napisał o tym czujniku...
 15. Dodaj ręcznie i wybierz Czujnik. Ewentualnie zmień region na Chiny. Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 16. Cenna uwaga, może się przydać. Ja nie mam poustawianych powiadomień ze scen na telefon. Jedyne powiadomienie z Mi Home, to powiadomienie o alarmie, które lubi znikać/pojawiać się wraz z aktualizacją apki Mi Home. Ostatnio znów działa - v. 5.4.1.
 17. Mi Home Security Camera, Mi Bedside Lamp, Yeelight Voice Assistant. Mi Mix 2 to tylko urządzenie. Powiadomienia są/nie ma/można ustawić w zależności od tego jaki masz system (MIUI Global stable/dev, China stable/dev, MIUI Polska, lub inny). Sprawdź i napisz o poradę, ale w odpowiednim dziale, bo tu za dyskusje nt. romów możemy dostać warna.
 18. Np. Yeelight Ceiling Light. Wypróbowałem - działa.
 19. @Towi, trochę ciężko opisać głośność, no bo jest to mega subiektywne odczucie. Z resztą w tym czajniku jego głośność też zależy od wielu czynników, tzn.: - stopnia zakamienienia, - ilości wody, - tego czy zaczynasz gotować/podgrzewać od wody zimnej, czy w czajniku jest już woda częściowo podgrzana, - czy zagotowujesz wodę, czy tylko podgrzewasz (np. do 90 stopni C). Ogólnie, czasem jest głośno, czasem w miarę cicho :-). Też mam kuchnię częściowo otwartą na salon i da się z nim żyć.
 20. Ustaw region Mainland China, a plugin Mi Smart Kettle będzie działać.
 21. Za ok. 2 tygodnie będę testował, na razie czekam na listonosza [emoji16]. Jesli nikt inny nie odpisze, to przypomnij się z pytaniem.
 22. W tym co napisałem wcześniej bardziej chodziło mi o porównanie trzech telefonów używanych przez jedną osobę, więc w miarę podobne warunki użytkowania. Zdaję sobie sprawę, że jedni bardziej dbają, inni mniej, a i czasem los spłata figla i telefon ląduje na betonie. W przeciwieństwie do Mi 5 i Mi 6, w Mi 8 we wszystkich wersjach kolorystycznych front jest czarny, więc emejzing będzie zachowany
 23. @Nezumi o Mi 8 się nie wypowiem, bo nie mam i nie widziałem na żywo, choć chętnie bym ją przytulił . Co do kolorów, to mogę porównać Mi 5 w wersji białej, którą miałem, do Mi 5 w wersji złotej, oraz Mi 6 w wersji niebieskiej, które mam obecnie. Jeśli chodzi o palcowanie i rysy, to wersje białe i złota są podobne do siebie. Palcowanie jest mało widoczne, rys na wersji białej nie udało mi się złapać, choć używałem jej ok. 6 miesięcy bez case'a, rys na wersji gold też nie mam (no może jakieś mikro ), a używam jej już ponad rok bez case'a. Wykończenie ramki dużo lepsze w wersji gold. Natomiast w wykończeniu niebieskim na Mi 6 palcowanie widać duuużo bardziej, i niestety rysy pojawiły się już po miesiącu używania. W związku ze sposobem wykonania wersji niebieskiej (coś w rodzaju lustra pokrytego półprzezroczystym niebieskim szkłem) rysy są dużo bardziej widoczne, niż na kolorach jednolitych (biały). Konkludując - niebieski jest bardzo efektowny, ale niestety mało praktyczny. Osobiście zainteresowała mnie najbardziej wersja gold Mi 8.
×
×
 • Create New...