Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Apka Yeelight ma więcej opcji, ale jeżeli robisz automatykę to i tak Mi Home musisz mieć :P

@homman o co chodzi ze sceną na schody?

Domyślam się żebyś chciał aby jeden czujnik zapalał a drugi gasił, obojętnie w którą stronę idziesz. Można by to zrobić na dwie opcję, czasową lub jeden załącza a drugi rozłącza. Jakbyś chciał mogę opisać.

Co do Twojego punktu numer 2 to jeżeli źródło światła zapalasz przez przycisk Xiaomi lub włącznik Aqara to idzie to zgrać :D

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Browcofil napisał:

Ustawić ustawiłem (tzn. błąd się nie pokazał), ale nie działa. Tzn. nie wyłącza ogrzewania w mojej scenie. Wcześniej działało, ale nie potrafię wskazać do kiedy, do której wersji.

No może wyłącza, ale masz aktywną scenę załączenia i załącza ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie alarmu na gateway, wiem że można go uzbroić po ustawionym czasie, ale czy można tak ustawić aby po zadziałaniu np. czujki drzwi zadziałał z opóźnieniem? ze mną nie ma problemu mogę go rozbroić z telefonu przed wejściem, ale żona używa staromodnych telefonów bez androida, więc rozbrojenie wykonałbym jakimś przyciskiem schowanym gdzieś w domu i potrzeba by kilku sekund zanim rozpocznie sygnalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest czas na wyjście, włączasz i masz 30 sekund na wyjście z domu zanim alarm się uzbroi, ale jak wracasz od razu sygnalizuje i nie widzę gdzie można taką zwłokę ustawić, może trzeba jakąś scenę stworzyć, dlatego pytam bo możliwe że ktoś już rozwiązał ten problem

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gawronnek

Zrób jak ja rodzicom.

Mają przyciski te po 6$. Ustawione dwa szybki kliki - uzbrój alarm. Przytrzymanie = rozbrój.

Noszą je w samochodzie i w torebce.

Jak podchodzi do domu wyjmuje z torebki przytrzymuje i alarm się rozbraja.

Działa z ok 30m od domu :)

 

Opóźnień nie stosuję.

Stosuję jedynie do przycisku akcję > uzbrój/rozbrój i po 5 sek odegraj nagranie.

Nagrania mam dwa "uzbrajanie alarmu" i "alarm rozbrojony"

Możesz dodawać własne dźwięki do gatewaya jak nie wiesz.

Więc po przyciśnięciu 2 razy mają pik gatewaya i po 5 sek nagranie "uzbrajanie alarmu"

 

Co do zwłoki można ją zrobić na zasadzie przycisk > opóźnij 20 sekund > rozbrajanie alarmu.

Tylko po co ?

Ja mam takie opóźnienie tylko dla uzbrajania alarmu 60 sekund od kliknięcia przyciskiem. Lub apką.

Tak jak na screenie od @kumpel_

@Gawronnek

Co do podświetlenia gatewaya lector ma rację.

Ustawiasz na gatewayu włącz gdy ciemno(wymóg 1 pir) ale pir gdzieś tam masz.

I ustawiasz scenę jeśli żarówka włączona > zgaś światło na gatewayu.

Wówczas będzie to działać. 

Tylko 1 jeden pir podłączony do gatewaya gdziekolwiek.

I żarówka w pomieszczeniu z gatewayem.

Screenshot_2017-11-12-14-50-27-021_com.xiaomi.smarthome.pngScreenshot_2017-11-12-14-51-53-057_com.xiaomi.smarthome.png

@Lector

Nie jest to takie proste z tymi schodami...

Masz 1 pir na dole i 1 na górze.

Jeśli ustawisz że piry włączają światło na 1 min wówczas przez minutę po przejściu przez schody pali ci się jeszcze światło.

Zaś nie da się chyba ustawić sceny jeśli wykryty ruch na pir dół zapal światło. Jak dojdziesz do góry wykryje pir góra i zgaś po 5 sek np.

I analogicznie w drugą stronę

 

AD3.

Mam dwie sceny.
Otwórz drzwi wejściowe > knock knock

Drzwi wejściowe otwarte dłużej niż min > play "zamknij drzwi wejściowe bo muchy lezo"

@ update.  Obie funkcje działają po zresetowaniu scen.

Już nie raz zauważyłem że 5.09 mimo że dodasz scenę nie zawsze ona działa. Trzeba kliknąć wyłącz scenę i jeszcze raz ją włączyć i jest ok.

Więc jw 1 min na czujniku drzwi na pewno działa.

 

-----------

Sceny których nie udało mi się stworzyć:

Schody

Czujni pir > wyzwól światło na gatewayu na 2 min np. Niemożliwe

Myślę jakoś dać opóźnienia czy coś ale nie wychodzi

Brak możliwości ustawienia funkcji alarmu (czerwone migające światełko) + nagranie

Czyli np wyzwolenie alarmu zalania > migaj czerwonym światłem + odegraj "alarm zalania"

Nie możliwe alarm pożarowy włącz żarówkę yelight na scenę. (wydaje mi się że na starej apce dało się ustawić scene. Bo przecież budziła mnie porankiem o danej godzinie.

Resztę naprawdę się wszystko da :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rozwiązanie.

Tak jak napisałem. Dajesz przycisk > opóźnij załączenie sceny o 90 sekund.

Scenę robisz jako uzbrajanie / rozbrajanie alarmu. I działa.

Tylko czy to ma sens...

Ja początkowo myślałem by ustawić dzwonek do domu jako alarm. Ale uznałem że jw przycisk noszony to lepsza opcja. Ze względu na bezpieczeństwo.

 

Jak będzie zrobiona brama do domu to od razu jako 1 klik dodda się otwórz / zamknij bramę wjazdową. I w 1 przycisku będzie alarm i brama wjazdowa.

Przyciski teraz na promo masz po 4,5$ czy jakoś tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrałem słowny komunikat i wyświetlił mi że baza pełna, i tym się zasugerowałem, ale mp3 już mi weszło i faktycznie można skasować, ale tylko te wgrane, bardzo Ci dziękuje, mam na razie cześć sprzętu i to od 2 dni, do tego jakaś tam bariera językowa, więc czasami czegoś nie mogę znaleźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lector napisał:

No może wyłącza, ale masz aktywną scenę załączenia i załącza ponownie?

Scenę do wyłączania ogrzewania mam ustawioną w ten sposób, że jak temp. przekracza 22 st lub okno balkonowe lub  okno są otwarte dłużej niż minutę ogrzewanie (wtyczka) się wyłącza. Ogrzewanie zaś włącza się, gdy temp. spada poniżej 21 st oraz okna są zamknięte. Podejrzewam, że ma to jakiś związek z komunikatem, o który pytałem kilka postów wyżej. Tyle, że nie pojawia się on od wersji MiHome 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Browcofil a spróbuj zrobić 4 sceny :P lub pobierz https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mihome/mihome-5-0-6-release/mihome-5-0-6-android-apk-download/ ta wersja u mnie działa bez problemów.

  1. temperatura poniżej 21 - włącz ogrzewanie
  2. temperatura powyżej 22 - wyłącz ogrzewanie
  3. okno lub balkon otwarty powyżej minuty - wyłącz scenę nr1, 1 sekunda zwłoki, wyłącz ogrzewanie (gniazdko)
  4. okno i balkon zamknięte - włącz scenę nr1

@homman sceny dla Ciebie w dwóch wersjach. Niestety nie przewidują one więcej jak jedna osoba na schodach - tzn jak Ty zaczniesz wchodzić a ktoś po Tobie zacznie schodzić to może mu się zgasić światło.

SCENA ZAPAL I ZGAŚ - PIERWSZY ZESTAW

  1. czujnik nr1 lub czujnik nr2 - zgaś oświetlenie włącz scenę nr2, 1 sekunda zwłoki, wyłącz tą scenę <- po ustawieniu wyłączamy ją suwakiem, zwłokę możesz wydłużyć bo pytanie jak łapię czujka przy wyjściu ze schodów
  2. czujnik nr1 lub czujnik nr2 - zapal oświetlenie, włącz scenę nr1, 1 sekunda zwłoki, wyłącz tą scenę

Najpierw musisz zrobić obie sceny do zapal i zgaś a później dodać kolejne polecenia.

SCENA ZAPAL NA CZAS - DRUGI ZESTAW

  1. czujnik nr1 - zapal oświetlenie, wyłącz scenę nr2,  2 minuty zwłoki, włącz scenę nr2, zgaś oświetlenie <- 2 minuty to czas na pokonanie schodów oraz zniknięcia z pola czujnika
  2. czujnik nr2 - zapal oświetlenie, wyłącz scenę nr1,  2 minuty zwłoki, włącz scenę nr1, zgaś oświetlenie

 

Liczby to ilość potrzebnych scen mam nadzieje ze kolejne osoby będą zadowolone.

Edytowane przez Lector
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lector napisał:
[mention=38199]Browcofil[/mention] a spróbuj zrobić 4 sceny

Dzieki za podpowiedź. Zrobiłem tak: jedna scena włącza przy określonej temperaturze, druga wyłącza. Do tego kolejna scena, która wyłącza ogrzewanie (gniazdko) przy otwarciu jednego z okien i jednocześnie wyłącza scenę włączającą. Bez tego wyłączania sceny nie chciało działać. No i do tego scena nr 4, która włącza scenę włączającą jeśli obydwa okna są zamknięte.

Ale dlaczego nie działało przy wpisaniu warunków z temperaturą i oknami w jednej scenie, to nie mam pojęcia.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wyłączenia sceny nie chciało działać, bo owa scena uruchamiała gniazdko i się zapętlało.

Możliwe ze już za dużo miał warunków w jednej scenie, lub jakieś wadliwe oprogramowanie Mi Home.

Lub może przez nie uwagę miałeś gdzieś "babola".

A jak Ci działało to co Ty miałeś wcześniej?

Kiedy miało grzało do 22 i wyłączało, ale nie wyłączało przy otwartym oknie?

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stronę z wszystkimi instrukcjami po ang dla xiaomi

https://xiaomi-mi.com/home/user-manuals/

 

Po 1 minimalny czas to 1 min a przejście schodów trwa < 1min.

Po 2 scena to  Jeśli ciemno i ruch włącz światło na 1 min. Wyłącz wówczas scenę np 2 po minimum 1 min. Czyli wychodzi mi to co mam więc bezsens.

Pokombinuje z tym jutro.

Raczej jedyna opcja by to działało jest jeśli ruch i ciemno wówczas uruchom scenę 1. W scenie 1 zaświeć żarówkę na 1 min bo tyle minimum i wówczas uruchom scenę nr 2 czyli opóźnienie np 30 sekund i wówczas wyłącz żarówkę.

Co daje mi aż 4 sceny !! na głupie schody.

Jw będę kombinował przy czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@homman

Jaki czas minimum 1 minuta, jak robisz rozkaz - dajesz Delay i masz co sekundę aż do 59 minut i 59 sekund. Więc jak schody pokonujesz w mniej jak minutę to co za problem ustawić mniej?

Czyli jak czujnik ma ciemno i wyłapie ruch (ostatnia opcja) robi to co napisałem i będzie ok.

Tu mam inną scenę - zapalanie żarówek z określonym kolorem i gaszenie w innej scenie

Oprócz tego jak wduszę oba klawisze to uruchamia mi scenę Romantic - pulsujące różowo-fielotowe. Oprócz tego kostkę do innych nastaw kolorów i jasności.

Screenshot_2017-10-27-14-13-16-000_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.2b16c3f909888cbeb91d33c6c11b7494.pngScreenshot_2017-10-27-14-13-31-250_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.604c0c4a1c85a26c73496640a0507ffa.pngScreenshot_2017-10-27-14-13-46-629_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.7bb2a84b199d827371f47b7fabde04fa.pngScreenshot_2017-10-27-14-13-59-475_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.2924bc64b9a75ed53f1e5a06b910b8b8.png

W opisie w poprzednim poście masz tak:

numer sceny (1.) - urządzenie sterujące ( czujnik nr1 ) - sterowanie (zapal oświetlenie, wyłącz scenę nr2,  2 minuty zwłoki, włącz scenę nr2, zgaś oświetlenie).

Zobacz mój pierwszy screen: po wduszeniu lewego klawisza - zapal żarówkę 1z1 z moim kolorem, włącz scenę zgaś żarówkę 1z1, opóźnienie 1 sekunda, wyłącz scenę zapal 1z1.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lector napisał:

A jak Ci działało to co Ty miałeś wcześniej?

Kiedy miało grzało do 22 i wyłączało, ale nie wyłączało przy otwartym oknie?

Jak wszystko poskładałem, to do działało wszystko, ale przy ktróejś aktualizacji (jeszcze przed wersją 5) się rozjechało i przestało reagować na otwarcie okien, zaś samo ogrzewanie włączało się ze sporym opóźnieniem w stosunku do osiągnięcia zadanej temperatury.

Ale w sumie, to już sam zwątpiłem, czy czegoś nie nagrzebałem po drodze :) W każdym razie sceny ustawione wg Twoich wskazówek działają. Jeszcze do tego dołożę zakres czasowy, w którym ma się grzanie załączać.

 

@homman

Nie narzekaj na 4 sceny "na głupie schody". Ja mam 4 na głupi kaloryfer :). A jeszcze 2 pokoje, będę uzbrajał, tylko czekam na graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ogrzewania. Czy ktoś ogarnął coś do zwykłych typowych kaloryferów? chodzi mi o smart głowicę... Z neta udało mi się znaleźć jedynie z Danfoss (głowice jeszcze spoko ale centralka strasznie droga) i tado (tutaj trochę taniej, ale nie wiem czy to współpracuje z Mi Home, na pewno ma swoją apkę). Macie jakieś pomysły na takie ogrzewanie? 

Widziałem, na angielskiem forum, że ktoś dopytywał się o takie coś ale cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Browcofil dla @homman są cztery sceny, ale ma wybrać dwie, czyli ma dwa wyjścia, albo jeden czujnik zapala na czas, albo jeden czujnik zapala a drugi gasi.

Tylko trzeba by to wklepać w komórkę i sprawdzić która opcja będzie dla niego bardziej odpowiednia.

 

Bym napisał ze nie ma niemożliwych scen do zrobiona, no ale są no przynajmniej jeszcze na nią nie wpadłem.

A chodzi mi dokładniej o sterowanie grzejnikami i piecem przez czujniki temperatury i okien.

Bo jak u Ciebie @Browcofil nie jest problemem zamknięcie grzejnika jeżeli otworze okno, ale jak tu dodać jeszcze aby wyłączył piec jeżeli inne pokoje są dogrzane.

A może jak bym dał osobne sceny do sterowania piecem, a nie jedną wspólną to by było OK - muszę pogłówkować.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 

czy tą lampkę https://www.aze.com.pl/pl/p/Lampka-nocna-Yeelight-LED-Xiaomi/499 można połączyć z mi home gateway bo mi nie wychodzi :( 

 

i drugie pytanie czy jest jakaś kamera xiaomi do której sie można dostać po IP czy tylko przez mi home ? 

Edytowane przez serfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem (nie mam ani jednej, ani drugiej) to są dwa rodzaje tych lampek. Jedna do podłączenia tylko przez Bluetooth, a druga przez WiFi. Myślę, że tą drugą będzie się dało sterować.
Z WiFi - https://www.gearbest.com/smart-lighting/pp_1032313.html
Tylko z Bluetooth - https://www.gearbest.com/smart-home/pp_197251.html?wid=37

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwa scena:

Jeśli uzbrojony alarm i ktoś naciśnie przycisk dzwonka do drzwi wyślij wiadomość na tel.

Jeśli alarm rozbrojony nie wysyłaj powiadomienia.

 

Mam też problem z nową centralką logo mija nie mi.

Obecnie mam obydwie w 1 pokoju bo jw przygotowuje sceny dla domu.

I jeśli nastąpi zerwanie połączenia wifi centralka mi je po prostu przywróci po czasie. Natomiast mija połaczy się dopiero po przyciśnięciu jej przyciskiem.

Dodatkowo czujniki w miji będą na szaro dopóki nie użyjemy tych czujników

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy taka nie możliwa.

Jak uzbrajasz alarm?

Jeżeli jakimś klawiszem to co za problem dodać, aby przy uzbrajaniu alarmu włączyć scenę gdzie po wduszeniu dzwonka wyślę info na telefon. Przy scenie rozbraja zrobić odwrotnie czyli wyłączyć scenę z informacją.

Scena numer 1 (wyślij info): jak ktoś kliknie klawisz dzwonek (najlepiej dać tu wszystkie trzy opcje krótkie, długie i podwójne) to wyślij info na telefon.
Scena numer 2 (aktywuj alarm): jak klikniesz klawisz alarmu to gateway uzbrój alarm, Turn on scena "wyślij info", Turn on scena "rozbrój alarm", delaj 1 sek, Turn off tą scenę.
Scena numer 3 (rozbrój alarm): jak klikniesz klawisz alarmu to gateway rozbrój alarm, Turn off scena "wyślij info", Turn on scena "rozbrój alarm", delaj 1 sek, Turn off  tą scenę.

Scenę numer 1 należy domyślnie wyłączyć - jak jesteś w domu i alarm jest rozbrojony, nawet gdybyś tego nie zrobił to i tak zacznie działać poprawnie po pierwszym wduszeniu uzbrajania alarmu.

 

U mnie centralka z logo MiJia łączy się bez problemu przy restarcie rutera itp.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...