Jump to content

DonBiznesmen

Użytkownicy
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

DonBiznesmen's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

 1. Tak, nie udało mi się wywołać długiego przyciśnięcia i nie ma takiej opcji przy tworzeniu scen. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 2. Przycisk Aqary ma klik i dwa szybkie klikniecia Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 3. Ja również czekam, mam nadzieję że po fakcie zrobisz małe how-to dla potomnych trzymam kciuki Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 4. Interfejs idzie przerobić pod własne potrzeby, więc to żaden argument Pytanie czy jest bardziej funkcjonalny, może ktoś testował jedno oraz drugie.
 5. Nie chce zakładać nowego tematu, a jest on pokrewny. Korzystał ktoś może z Domoticz? Jest to podobny soft, może trochę bardziej zaawansowany, ma ktoś jakieś doświadczenia?
 6. No to dosyć słabo, chyba będę musiał w takim wypadku zakupić ten starszy przycisk, cały czas byłem przekonany że mają takie same funkcjonalności Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 7. Widzę, że te klamki/zamki to taka wersja premium, ciekawe czy wprowadzą Bieda Edition, bez wyświetlacza i skanera odcisków.
 8. @wolf na razie sprzęty do frywolnych testów, żeby zobaczyć co i jak, na poczet planowania remontu w nowym mieszkaniu Do tego co wpisałem w tabelce jeszcze wezmę jedną żarówkę Philipsa, żeby potestować sceny i zachowanie sprzętu.
 9. Czyli podsumowując sprzęty z Aqary są bardziej funkcjonalne i mają nowszą technologię. Dołożę te kilka dolarów i kupię te nowsze.
 10. @Gravis @kumpel_ No tak rozpędziłem się i podałem to samo, ale załapaliście o co chodzi. Najbardziej interesują mnie funkcjonalności, bo różnica kilku dolarów, a lepiej zainwestować w lepszy sprzęt. Czujniki Aqary różnią się cenowo w porównaniu do tych oryginalnych, stąd moje zapytanie. Dołączam podsumowanie jak to wygląda cenowo na dany moment według cen GB. Finansowo przemawia na korzyść Aqary, pytanie jak funkcjonalnie.
 11. Mam jeszcze jedno pytanko. Czy produkty Xiaoimi i produkty Xiaomi Aqara różnią się czymś między sobą? Dla porównania: https://www.gearbest.com/living-appliances/pp_344665.html?wid=21 https://www.gearbest.com/living-appliances/pp_344665.html?wid=21 Wiem, że obydwa współpracują z "centralką", pytanie czy któreś jest lepsze/gorsze/nowsze/posiada lepszą technologię?
 12. @kumpel_ Tylko po specyfikacji parzyłem. W takim wypadku wezmę Philipsa, dzięki za info.
 13. @Phil_ips Chyba dorzucę Yeelight'a, bo ta od Philipsa to strasznie mało światła daje. Testy testami, ale jednak mogłoby się do czegoś przydać
 14. W niedalekiej przyszłości będę kupował nowe mieszkanie, które chciałbym od początku w miarę możliwości automatyzować. Sprzęt chciałbym na razie potestować, aby w planowaniu mieszkania mieć świadomość co będzie mi potrzebne, jakie są plusy i minusy danego rozwiązania i co tak na prawdę ten sprzęt potrafi. Jak słusznie @Lector zauważył wszystko wyjdzie w praniu, ale jakiś starter początkowy chciałbym zakupić. Na pewno interesuje mnie odłączanie prądożernych urządzeń w czasie kiedy nikogo nie ma w mieszkaniu tudzież w nocy, gdy nikt z nich nie korzysta, a są na standby'u. Włączanie światła, np. w łazience gdy drzwi się otworzą. Pomysły na pewno się znajdą jak będę wiedział jak co z czym współpracuje, no i oczywiście trochę podglądnę od Was btw, nie byłby ktoś zainteresowany pokazaniem w czasie rzeczywistym jak cały system działa? Tzn. przejście się po domu i pokazanie jak te schematy wklepane w aplikację zachowują się po ich włączeniu?
 15. Po przebrnięciu przez cały ten temat oraz tematy podobne chciałbym rozpocząć swoją "przygodę" z Smart Home od Xiaomi. Mam kilka wstępnych pytań: 1) Czy zestaw https://www.gearbest.com/alarm-systems/pp_616359.html będzie posiadał wszystkie najnowsze wersje poszczególnych komponentów czy lepiej wszystko kupować pojedynczo? Z tego co wyczytałem to według tego tematu w najnowszych wersjach jest: sensor ruchu "na nóżce" oraz Gateway jest w wersji 3, według zdjęć z linku chyba nie są to najnowsze wersje, poprawcie mnie jeśli się mylę. 2) Czy listwa zasilająca współpracuje z Mi Home? 3) Podpowiedzcie proszę do których sprzętów będą mi potrzebne adaptery? Na pewno listwa i Gateway, coś jeszcze potrzebuje wtyczki zamiast baterii? 4) Czy coś powinno jeszcze wejść do zestawu "must have" na początek?
×
×
 • Create New...