abc00

Użytkownicy
 • Content Count

  674
 • Joined

Everything posted by abc00

 1. abc00

  MIUI 20.6.4

  Mi Mix 3 - przy instalacji w TWRP wywala błąd na czerwono, że nie może sobie odmontować "system_root" + przy ręcznym kopiowaniu pliku hosts w TWRP - najpierw na czerwono "failed", a tuż pod tym "success". Wrócił przełącznik synchronizacji, więc raczej się zainstalowało, a hosts skopiował. Aparat od jakiś dwóch wydań (ten nowy) jest nieużywalny, albo ma ostrość ustawioną na bliską odległość i nie łapie tego co jest dalej, albo w drugą stronę. Ostatnio dodawałem kartę płatniczą i żeby nie przepisywać wybrałem opcję zdjęcia - wszystko rozmazane i nic sam nie ostrzy (zwykły tryb "zdjęcie"), to samo na dworze, chcesz cyknąć fotkę i na tym się kończy. Działa w zupełnie nowym trybie "wszystko na sztywno". W poprzednim temacie ktoś wspomniał: "Mam wrażenie że aparat od miui wolniej ostrzy w nowej wersji w kadrach z dużą ilością świata" Google Pay działa tylko z fizycznymi terminalami, poprzednio był komunikat, że jakaś inna apka jest na wierzchu (tip z uprawnieniami specjalnymi dla pływających okien nie działał), a na poprzedniej wersji po zatwierdzeniu płatności i klepnięciu odciskiem, chrome zawisł i dalej nie poszła. @rock'n'rolla - wszystko masz tu: https://miuipolska.pl/koniec-wsparcia-miui-m-in-dla-mi-8-mi-mix-2s/
 2. Dobra wiadomość, tylko on zniknął czy jeszcze jakieś inne zabrali? Pytanie - czy Google Pay już działa? - po zmianach w uprawnieniach i "pływających oknach", na Mi Mix 3 przy płatnościach z poziomu telefonu wyskakiwał komunikat, że jakaś inna aplikacja jest na wierzchu. Ten twój tip z poprzednich wątków, czyli "uprawnienia specjalne" - specjalny dostęp - wyświetlanie nad innymi aplikacjami - floating window/pływające okna (wyłączone) u mnie nie działał i ponowne uruchomienie tel. też nie pomagało.
 3. Mi Mix 3 | xiaomi.eu 20.2.27 | brak magisk - jedyne co przestało działać to kupony w apce McDonald's. Ale i tu niespodzianka, przez ostatni tydzień wywalała komunikat o odblokowanym bootloaderze, dziś rano jeszcze to samo, a teraz kupony się aktywują. Na Mi Mix 2s dokładnie taka sama sytuacja... cóż i weź to zrozum, czyżby stwierdzili tam, że to jednak za duże straty? Z Google Pay na szczęście nie ma problemu od dawna.
 4. abc00

  MIUI 20.3.5

  @acocieto ja dziś zauważyłem, tyle że na Mi Mix 3 - 20.2.27 bez root i bez magisk. Dotychczas kupony działały bez problemu, a tu taka niespodzianka. Ludzie i tak kombinują jak mogą, więc takimi działaniami odstraszają tylko klientów.
 5. Można to było, ale kiedyś, a potem kilka opcji BT zwyczajnie wykastrowali... Ukryć to co najwyżej można opaskę Mi Band i tyle.
 6. Czy ja dobrze widzę, że wersja 5g nie ma dual sim? Ludzie na Ali wystawiają negatywy bo niezłe rozczarowanie... no szok.
 7. Dzięki, hosts działa, ale klawiatura po przekopiowaniu wywala w kółko błąd: java.lang.UnsatisfiedLinkError: Failed to load SwiftKey SDK's native library "swiftkeysdk-java" at com.touchtype_fluency.impl.NativeLibLoader.unpackAndLoad(NativeLibLoader.java:92) at com.touchtype_fluency.impl.NativeLibLoader.loadOrUnpack(NativeLibLoader.java:46) at com.touchtype_fluency.SwiftKeySDK.<clinit>(SwiftKeySDK.java:90) at com.touchtype_fluency.SwiftKeySDK.createSession(Native Method) at com.touchtype_fluency.util.d.verify(SourceFile:378) at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.LanguagePackConfigurationHandler.verifyLanguagePacks(LanguagePackConfigurationHandler.java:530) at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.LanguagePackConfigurationHandler.verifyIfNeeded(LanguagePackConfigurationHandler.java:411) at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.LanguagePackConfigurationHandler.scheduleConfigurationIfNeeded(LanguagePackConfigurationHandler.java:369) at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.LanguagePackConfigurationHandler.configureIfNeeded(LanguagePackConfigurationHandler.java:324) at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.LanguagePackConfigurationHandler.configureIfNeeded(LanguagePackConfigurationHandler.java:310) at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.SwiftKeyLanguagePackHandler.configureIfNeeded(SwiftKeyLanguagePackHandler.java:356) at com.sonyericsson.textinput.uxp.model.swiftkey.SwiftKeyEngine.loadLanguages(SwiftKeyEngine.java:680) at com.sonyericsson.textinput.uxp.glue.InputMethodServiceGlue.onCreate(InputMethodServiceGlue.java:285) at android.app.ActivityThread.handleCreateService(Unknown Source:75) at android.app.ActivityThread.access$1600(Unknown Source:0) at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(Unknown Source:653) at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:19) at android.os.Looper.loop(Unknown Source:242) at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:98) at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method) at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11) at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:275)
 8. I klops, po wgraniu 9.10.11 na Mi Mix2S te dodatki przestały działać... I hosts i klawiatura Xperia. @Orjon czytałem gdzieś kiedyś, że wraz z androidem 10 zmieniły się lokalizacje dla plików. Można je po prostu przekopiować do tych nowych w twrp? Jeśli tak to skąd-dokąd? Zależy mi przede wszystkim na klawiaturze.
 9. abc00

  MIUI 9.8.8

  Zainstalowane (mi mix 2s) i niezły szok... w końcu wróciły powiadomienia z Lite (facebook), których nie widziałem już od niepamiętnych czasów. Wcześniej żadne zmiany nie działały i pufffff naprawione.
 10. Podobne: https://www.dobreprogramy.pl/kalendarz-google-phishing-scam-rosja,News,102441.html
 11. abc00

  MIUI 9.7.11

  @Kaudii zrób to co wyżej sugerował @Orjon @Bartos ja u siebie wyłączyłem "podnieś, by wybudzić telefon", bo w parze z mi bandem tak się właśnie działo. Na razie jest w miarę.
 12. abc00

  MIUI 9.7.11

  @Orjon faktycznie po wyłączeniu tej nakładki HW, wróciło do normy i przy szybkim ładowaniu, telefon też dużo lepiej się zachowuje i tak nie wiesza. Dzięki za tip, oby tak zostało.
 13. abc00

  MIUI 9.7.11

  Na Mi Mix2S tak jak napisał @Orjon interfejs dalej łapie zwiechy i nie odświeża tego co jest na ekranie. W takiej sytuacji zamiast używać przycisk zasilania, najlepiej wysunąć i zwinąć pasek powiadomień (może gdzieś tu jest właśnie przyczyna, czasem górna belka po prostu znika). Do tego telefon najlepiej od razu odblokowywać z czytnika linii papilarnych, a nie z przycisku zasilania. W skrajnych przypadkach tak jak było - restart.
 14. abc00

  MIUI 9.7.4

  Na moim Mix 2S niezła jazda, po naciśnięciu przycisku zasilania, ekran blokady się nie pojawia, po odblokowaniu telefon łapie niezły zwiech. Dawno nie robiłem restartu z przycisków, po tym jak wszystko przestało działać... Faktycznie, nie trzeba było aktualizować, a informację o problemach zobaczyłem dopiero po fakcie. Kolejny problem, z brakiem klawiatury przy pisaniu sms. Kosmos, takiego wydania dawno nie było...
 15. Original Xiaomi Mi Band 4 / CN Version / Global Version - widzieliście? Można już kupować, cena jak na początek nie jest jeszcze taka zła, jest od razu Global, tylko jedno ale:
 16. abc00

  MIUI 9.5.30

  @mihail1 "restart" normalny zrób, jak nie działa usuń kartę z GP, usuń w TWRP folder data/data/com.google.android.gms - powinno ruszyć.
 17. abc00

  MIUI 9.5.23

  @mrosi zobacz mój post na pierwszej stronie tego wątku, u mnie na Mi Mix 2S, ruszyło dopiero jak zainstalowałem, uruchomiłem system i restart. Bez restartu tuż po instalacji, tak jak piszesz, nie można było w pełni ukończyć dodawania karty i uruchomić płatności zbliżeniowych - karta się dodawała, ale "nie można było płacić zbliżeniowo". Od piątku wszystko w końcu działa bez zarzutu i oby tak zostało, Google Pay i Usługi Google Play - najnowsze jakie sobie znalazł, Google Pay: 2.89.248785339, a Usługi: 17.4.55 (100400-248795830). Pozdrawiam!
 18. abc00

  MIUI 9.5.23

  No tak, tylko z tego co napisano, ta poprawka to jest na romach z androidem 9. Mi 5 - android 8, chyba że masz jeszcze jakiś telefon. Jak ktoś nie potrzebuje Magisk, a wszystkie sposoby przestały działać (tak jak u mnie), to naprawdę świetna rzecz, na którą warto było poczekać. Nie marudzić, a trzymać kciuki by działała jak najdłużej i żeby w końcu Google spuściło trochę z tonu. Teraz mi przyszło na myśl, że może to rykoszet, wymierzony w Huawei'a...
 19. abc00

  MIUI 9.5.23

  W końcu Visa w mBank ruszyła z powrotem po długiej przerwie. Przed instalacją romu usunąłem kartę z GP, potem folder gms z twrp i dopiero wgrałem rom. Już po instalacji i uruchomieniu systemu, potrzebny był jeszcze jeden dodatkowy restart. Karta dodana do końca, wcześniej widniała, ale nie dało się dokończyć konfiguracji i nic nie pomagało.
 20. abc00

  MIUI 9.5.16/17

  @paveu starcza, nie aktualizuje go non stop, tak samo jak tygodniowych wydań od xiaomi.eu - bo nie ma takiej potrzeby. Do tego dwie wersje pliku hosts wykorzystuje nie tylko w telefonie, ale i na kilkunastu komputerach w robocie. A DNS'ów innych niż od tych trzech firm bym nie wklepał. Ludzie czytają takie porady, nie zastanawiają się co robią i potem jest z nich więcej szkody niż pożytku. @Kamil Kupiec - ale po co? Ja polecam od czasu do czasu, wspierać wydawców treści i chociażby takie inicjatywy jak "miuipolska". Owszem, reklamy są beeee i złe, jest ich na pewno za dużo, a do tego trzepią na nich kasę wielkie koncerny, ale parząc od drugiej strony, wspierajcie czasem twórców, bo bez nich nie byłoby takich miejsc i społeczności. Najlepiej wszystko zablokować i mieć święty spokój, nie do końca w tym rzecz.
 21. abc00

  MIUI 9.5.16/17

  @Norbix029 A co twoje pytanie ma wspólnego z tematem? Wykonasz sobie jak będziesz chciał: - przez dołączoną apkę "Aktualizacje" (pobiera cały rom w całości, nie przyrostowo); - pobierz na komputer, przekopiuj na telefon (obojętne jak), uruchom TWRP i zainstaluj; - pobierz od razu na telefon, uruchom TWRP i zainstaluj - ja z tego sposobu z reguły korzystam; Co byś nie robił to warto jeszcze przed instalacją sprawdzić czy pobrałeś ROM pod swój model oraz zweryfikować sumę kontrolną (np. przez HashStamp) @paveu może i robi to samo, ale jak masz plik hosts i jesteś w stanie przejrzeć co w nim siedzi, to lepsza opcja niż wklepywanie DNS - Google/Cloudflare/OpenDNS są ok, ale mimo wszystko dając takie rady, warto dodatkowo uświadamiać ludzi, żeby bardzo zwracali uwagę na to co tam wklepują. I w sumie dla ogółu dobrze, że ta opcja została ukryta. ----- GooglePay - nie mogę w pełni ukończyć dodawania karty, mogę "płacić online, ale nie na terminalach", usunięcie katalogu w twrp i dodanie jej od nowa, nie działa; Cyklicznie co jakiś czas wyskakuje powiadomienie "aplikacja motywy została uruchomiona" - korzystam z domyślnego, w opcjach Motywów wyłączony dostęp do sieci i automatyczne aktualizacje. Dotychczas tego nie było i pomaga jedynie wyłącznie powiadomień. Rom z 17 na końcu, na Mi Mix 2s.
 22. A telefon kupiony gdzie? Oprogramowanie jakie ma? Po co tworzysz i niepotrzebnie kombinujesz? Skoro tu trafiłeś to bierz się za lekturę poradników, a jak telefon pochodzi z drugiej ręki to wypadałoby go pierw przygotować po poprzednim właścicielu.
 23. Nie da się. Smart lock jest zintegrowany z Androidem, można nawet co jakiś czas zobaczyć powiadomienia i na tym koniec. Xiaomi nie wiedzieć czemu olało mocno ten temat. Działa odblokowanie za pomocą mi band, ale czy np. odblokuje się ze słuchawkami BT, to już nie wiadomo. Nie za bardzo jest jak sprawdzić, bo w ustawieniach pozwala na tylko jedno urządzenie. A ustawienia do smart lock'a ograniczono do zapamiętywania haseł, tych o których piszesz - brak. Hmm jednak żeby odcisk palca to była męcząca metoda, cóż, świat na pewno wywraca się na głowę, polecam wynająć służącego, zrezygnować z zabezpieczeń lub zmienić telefon.
 24. Ustawienia > Karty SIM i sieć mobilna > Roaming danych Przesył danych podczas roamingu - Tylko dla wyjątków