Jump to content

abc00

Użytkownicy
 • Posts

  716
 • Joined

 • Days Won

  2

Everything posted by abc00

 1. Na Mi 11 instalacja z poziomu TWRP ruszyła dopiero po jakiś 5 czy 6 restartach recovery. Już zwątpiłem, ale ruszyło i poszło.
 2. @Kacper Skrzypek dzięki za recenzję. "wybór szerokości jest spory" -> winno być regulacja długości paska, bo jego szerokość to jest jedna. "w nocy strasznie męczy oczy" - ja w 5 lubię, jak w nocy wstaje to traktuje opaskę jak mini latarkę "bo nie ma w tej chwili w Polsce Mi Banda 7 z NFC" - po jakim czasie w przypadku "6" wydali global z NFC?
 3. @Kacper Skrzypekna mi 11 TWRP się uruchamia i odszyfrowuje pliki po podaniu pinu, ale nie wiem jakie partycje zamontować do instalacji romu i każda próba kończy się na błędzie. Poniżej screen z TWRP i pełny log. Edit: dobra, problem rozwiązany, na xiaomi.eu ktoś pisał, żeby jeszcze raz pobrać obraz twrp i teraz faktycznie ruszyło, 22.6.22 wgrane
 4. @marcin19883 nie zrozumiałeś - chodzi konkretnie czy wersja CN różni się czymś od Globala? (poza pudełkiem). Chciałem kupić 7 z NFC, a ta na razie jest tylko w wersji CN i się zastanawiam czy jeszcze poczekać i ile czasu...
 5. Dzień dobry, zastanawiam się mocno nad wymianą mojego Mi Banda 5 na 7. Widziałem, że zwykłe wersje dostępne są już w wariantach CN i Global. Wersja NFC na ten moment tylko China i tu pytanie czy jest sens się w nią pakować i czy są jakieś istotne różnice poza opakowaniem?
 6. zwykła trójka, teraz lite, a o "pro" coś cichutko... pewnie poczekają na sprzedaż tego co puścili, a jak już się skończy zainteresowanie może dorzucą coś nowszego.
 7. ilość, ilość, ilość nowych modeli, a reszta nieważna. Przykre bardzo przy telefonie za 3 czy 4 tysiące. W przypadku 10 czy 11 już było wypaczenie, wielka premiera modelu na początku roku, a potem szybko wydane warianty z literkami, które zalewają rynek. Chcesz wziąć sobie telefon u operatora w zwykłym wariancie bez dopisków "T" / "X" / "i" - brak i pustka, za to wysyp tych "śmieciowych wariantów". Teraz poszli o krok dalej, wykładasz pieniądze na telefon, a im się nie chce wydawać oprogramowania, hmm zamiast iść do przodu, testować, poprawiać i rozwijać, jest spory regres i kpina z ludzi, którzy kupili tak zachwalany i promowany sprzęt.
 8. Po bardzo długiej przerwie na Mi 11 zrobiłem aktualizację z 21.9.1 do 22.1.19, fajna zbieżność cyfr, jak na razie wrażenia po aktualizacji bardzo pozytywne.
 9. Mi 11 (zwykły) i xiaomi.eu 21.8.18 - na tej aktualizacji jest problem z czytnikiem w ekranie, normalnie dotychczas wygaszał się po kilku sekundach od zablokowania, a teraz ikona odcisku nie chce znikać. Uśpienie mam na "po 1 minucie bezczynności", AOD - wyłączony.
 10. Teraz to już z górki jak w końcu oficjalnie zaprezentowali, na TradingShenzhen jest pre-sale z wysyłką po 20 sierpnia - kupowałem tam Mi 11 i jestem zadowolony: Xiaomi Mi Pad 5 - 6GB/128GB - 11 Zoll - Snapdragon 860 Xiaomi Mi Pad 5 PRO - 6GB/128GB - 11 Zoll - Snapdragon 870 Xiaomi Mi Pad 5 PRO 5G - 8GB/256GB - 11 Zoll - Snapdragon 870 I pewnie poleciałoby już zamówienie, gdyby nie to, że musiałem przedłużyć umowę w Play i dobrałem do tego Lenovo M10 FHD PLUS LTE (X606X). Moje wrażenia po premierze bardzo pozytywne, zwłaszcza co do podzespołów, dostępnych wariantów i ich cen. Fajnie wyważyli dla różnych grup odbiorców.
 11. @edyp13 w pierwszym okienku wpisałem pin do odblokowania, a dalej wystarczy poszukać: https://miuipolska.pl/forum/topic/17419-twrp-po-chińsku-zmiana-języka/ https://miuipolska.pl/forum/topic/15935-chiński-język-w-recovery/ https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zmienic-jezyk-w-twrp
 12. @wirszews jednorazowo działa, ale każde kolejne wejście do TWRP to ustawianie języka i innych opcji od nowa.
 13. Ja jestem po aktualizacji na Mi 11. W sumie ok, pierwsze uruchomienie TWRP = chińskie krzaki, wpisanie pin przechodzi i dalej można zmienić język. Pamiętam, że na forum kiedyś był temat w co klikać, aby przestawić język, ale udało mi się na czuja. Po instalacji systemu, TWRP zostaje, ale niestety nie pamięta ustawień, każde uruchomienie to chińskie krzaczki, nie ustawisz na stałe dobrze czasu (strefa) itp. W TWRP można zamontować partycję system, zdeszyfrować dane i podejrzeć jej zawartość, ale pliku hosts już nie dało rady skopiować, wypluwa błąd cp z numerem 1. @wirszews u mnie czcionki bez zmian - motyw domyślny i jasny na stałe; czcionka roboto "S" z opcją zmienna grubość. WQHD+ 60 Hz.
 14. Czy ten tablet to w końcu ruszył do sprzedaży? Przeglądam internet i po ponad roku nadal cisza, a wszystko się zatrzymało na kwietniu i czerwcu 2020. Cyrk niezły :D
 15. @turaspl wersje rozwojowe dla tego modelu zostały niestety zakończone, a stable jeszcze się ukazuje (pytanie jak długo) i stąd są rozbieżności. Ja ostatnio też na Mi Mix3 przechodziłem z rozwojowej na stable i zrobiłem tak: - instalacja w TWRP najnowszego romu stable (xiaomi.eu) - po instalacji zrobiłem to co pisał mrosi tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/36596-miui-10-beta-do-miui-9-stable/?do=findComment&comment=464625
 16. abc00

  Bank a zmiana ROM

  ^^ A ja mam tygodniówkę, nigdy nie korzystałem z Magiska i nie rozumiem co ty piszesz. Działa mbank, ipko, działa też Google Pay... McDonald raz na jakiś czas potrafił tylko strzelić focha, że jest odblokowany bootloader i kiedyś padł GPay (2019), po jakiś dwóch tygodniach, xiaomi.eu zrobiło w romach fix i od tego momentu działa. Raz też miałem problem z GPay, że "inna aplikacja korzysta z pełnego ekranu", pomogła rada z forum i zmiana w specjalnych uprawnieniach. Czasem na ileś tam transakcji, nie może dogadać się z terminalem, ale jest to margines i piszę to na podstawie kilku dobrych lat i różnych modeli od Xiaomi. Na innych modelach przy fizycznym dostępie do urządzenia można wbić do twrp i usunąć blokadę ekranu czy cuś... Tu by trzeba przez adb/fastboot o ile tam są takie opcje, ale kluczowy jest tu "fizyczny dostęp". Mówiąc krótko ludzie piszą różne rzeczy, a na dobrą sprawę masz tu soft bez śmieci + zaszyfrowane partycje + poprawki zabezpieczeń na bieżąco. Warto połączyć konto xiaomi z telefonem (po prostu się zalogować i je zostawić); podmienić plik hosts lub tak jak tu - trzeba użyć dns adguard (bo nie ma twrp); zostawić wyłączone opcje programistyczne - a debugowanie usb używać tylko na czas aktualizacji. I nie instalować ręcznie plików .apk (pytanie za 100 pkt. gdzie jest ukryta ta opcja żeby trwale to zablokować?). Jest lokalizacja urządzenia, rozbudowane zarządzanie uprawnieniami, blokowanie połączeń i pewnie jeszcze coś by znalazł. Opcji tyle, można dobierać pod siebie wedle uznania.
 17. @zoltan78 Zgoda, że niepoważne, ale ja to bym się raczej cieszył, że można zmienić region z tego co widzę w opcjach, bez zmiany języka w systemie i pobrać sobie 43 MB (!), niż co tydzień-dwa pobierać paczkę od xiaomi.eu po 3,5 GB. Pozostaje tylko kciuki trzymać, żeby ten prosty trik jak najdłużej się utrzymał, bo jak czegoś takiego zabraknie to dopiero się wtedy odczuwa.
 18. @Garmit z OTA były problemy, zerknij do tematu poprzedniej aktualizacji i tu masz wszystko wyjaśnione: https://miuipolska.pl/forum/topic/54673-miui-2133141/ Ja zawsze wgrywałem sobie aktualizacje ręcznie przez TWRP, nic się nie usuwa dopóki sam nie zaczniesz formatować, wape'ować. I się teraz doigrałem bo Mi 11 nie ma TWRP
 19. Tak informacyjnie z xiaomi.eu:
 20. @edyp13 ostatni post na pierwszej stronie tego tematu - jednego pasma z plusa brak: https://www.kimovil.com/pl/frequency-checker/PL/xiaomi-mi-11
 21. W linku masz nawet, że będzie sukcesywnie przesyłana przez OTA, ale szybciej można pobrać sobie ręcznie i wymusić. Na forum były też informacje, żeby zmienić region (szwajcaria) i wtedy aktualizacje pojawiają się znacznie szybciej.
 22. @motedus zobacz: https://miuipolska.pl/forum/topic/54464-błąd-podczas-instalacji-wersji-rozwojowej-xiaomieu-make_f2fsexe/?do=findComment&comment=595018
 23. Zapowiada się fajny sprzęt do gnicia w domu. Ciekawe tylko co to za ekran i czy będzie trzymał poziom, szkoda, że nie pokusili się o czytnik w ekranie (oszczędności?). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nie porzucą wsparcia od razu i że cena będzie w miarę rozsądna. Rysik do tego tabletu musi być jakiś konkretny? - bo własnego to oni raczej nie mają.
 24. @Kacper Skrzypek problem z włączeniem wifi zniknął po tym jak zrobiłem aktualizację z 21.3.11 do 21.3.17.
 25. @mrositak, xiaomi.eu 21.3.11 i jak najbardziej, wczoraj jedzenie z pyszne.pl płatne przez Google Pay, dzisiaj rano po pieczywo byłem specjalnie żeby te przez NFC sprawdzić. Nigdy nie korzystałem z Magisk'a, ogólnie nigdy też nie miałem większych problemów z płatnościami na xiaomi.eu - kiedyś Google podniosło zabezpieczenia, ale fix, który potem trafił do romów pomógł i z raz miałem problem w stylu "inna apka korzysta z uprawnień i wyświetla się na innymi", ale tu też znalazłem pomoc na forum. Raz na 1000 przypadków terminal w biedronce i telefon się nie chcą zgrać i np. jak premixy kupuję do e-papierosa to tam mają jakiś dziwny terminal, połowa płatności przechodzi, a druga połowa kończy się na bankomacie, ale to w sumie odsetek wszystkich transakcji. Na mi mix 2s, mi mix 3, mi note 2 - xiaomi.eu bez magisk i nie było problemów.
×
×
 • Create New...