Lector

Użytkownicy
 • Content Count

  685
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Lector last won the day on June 11

Lector had the most liked content!

Community Reputation

119 Excellent

1 Follower

About Lector

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 07/26/1981

Kontakt z Tobą

 • Website URL
  http://xiaomifans.pl/

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi Note 2

Recent Profile Visitors

1,423 profile views
 1. Nowe wydanie aplikacja obsługuje BIPa i opaski Mi Band, oraz wagi. Równocześnie mocno zmieniła się szata graficzna.
 2. Wizualnie Nexo jest super, taki powrót do pierwowzoru - Pace Ogólnie to z nowych niż nie urwało mi jaj
 3. Dziś zapewne pokażą nowe cztery zegarki: Verge 2 - lub Nexo - https://cn.amazfit.com/nexo.html Verge Lite - https://cn.amazfit.com/verge-lite.html Bip Lite - https://cn.amazfit.com/bip-lite.html Bip 2 - chyba taka nazwa - https://cn.amazfit.com/health-watch.html Możliwe ze jeszcze pojawi się Mi Band 4.
 4. OK, wracam honor. Pytanie czy nie jest tak jak z centralką Aqara, iż na chwilę obecną nie idzie.
 5. Jak jest to żarówka Aqara, to wydaje mi się łączy się ona przez WiFi.
 6. Google Home obsługuje tylko po WiFi, nie zepniesz tych włączników. Jak naradzie. Chyba ze Xiaomi zrobi swoją komunikacje pod Google Home.
 7. Ale zapalanie tylko przez czujkę drzwi? Czy też zapalasz przez jakiś dodatkowy przycisk? Byłoby to chyba do ogarnięcia, ale trzeba by zainstalować wcześniejszą wersje Mi Home, bo w tej konfiguracja i przeglądanie scen działa słabo - przynajmniej u mnie. Ale i tak w 100% mogło by to nie działaś poprawnie.
 8. A gdzie zakładasz czujnik dymu a gdzie czadu? Dym tak jak gaz ziemny jest lekki i idzie do góry, dlatego dymu zakłada się na suficie, a gazu ziemnego 50cm pod sufitem. Czad i gaz propan-butan są ciężkie i zakłada się niżej, dla czadu 70-150cm (ponoć optimum to 120cm) a gazu z butli jakieś 40cm nad ziemią. Xiaomi ma tylko dymu (pożarowy) i gazu (pewnie jak każdy gazu wykrywa oba gazy, tylko zależy od wysokości montażu). Więc niech was nie zmylą uniwersalne czujniki czadu i gazu, fakt wykrywa to i to, ale przy wysokości aby wykrywał czad co najwyżej wykryje propan-butan, lub jak już pomieszczenie się wypełni gazem ziemnym.
 9. Gateway działa w każdym regionie, ale przestawienie regionu w aplikacji filtruje możliwość obsługi urządzeń. Czyli nawet na jednym gateway mógłbyś obsłużyć dwa regiony, pod warunkiem sklonowania aplikacji i ustawieniach dwóch regionów.
 10. Na portalu pisali o współpracy z Ikea. https://miuipolska.pl/xiaomi-nawiazalo-partnerstwo-strategiczne-z-siecia-sklepow-ikea/
 11. Jakiś nowy czujnik? https://www.gearbest.com/smart-access-lock/pp_009174224270.html?wid=1433363
 12. Jeżeli masz wersje z N to można podpiąć mu zasilanie i sterować bezprzewodowo innymi urządzeniami - przynajmniej tak można ustawić w Mi Home. Dla wersji bez N można by spróbować zastosować https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-elektryczne/aparatura-modulowa-i-bezpieczniki/wkladki-bezpiecznikowe/bezpieczniki-automatyczne/kondensator-elektro-plast-do-swietlowek-i-led.html na wyjściu z włącznika (L1) i pod N.
 13. Kiedy jest to migotanie? Na włączony oświetleniu czy wyłączonym? Jeżeli efekt masz na wyłączonym oświetleniu to możesz spróbować tego https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-elektryczne/aparatura-modulowa-i-bezpieczniki/wkladki-bezpiecznikowe/glowki-bezpiecznikowe/eliminator-rozblyskow-kontakt-simon-do-zarowek-energooszczednych-i-led.html
 14. Nie, nie możesz bo masz starą instalacje.