Lector

Użytkownicy
 • Content Count

  682
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Lector last won the day on December 17 2017

Lector had the most liked content!

Community Reputation

115 Excellent

1 Follower

About Lector

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 07/26/1981

Kontakt z Tobą

 • Website URL
  http://xiaomifans.pl/

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi Note 2

Recent Profile Visitors

1216 profile views
 1. Lector

  Smart Home od Xiaomi

  OK, wracam honor. Pytanie czy nie jest tak jak z centralką Aqara, iż na chwilę obecną nie idzie.
 2. Lector

  Smart Home od Xiaomi

  Jak jest to żarówka Aqara, to wydaje mi się łączy się ona przez WiFi.
 3. Lector

  Smart Home od Xiaomi

  Google Home obsługuje tylko po WiFi, nie zepniesz tych włączników. Jak naradzie. Chyba ze Xiaomi zrobi swoją komunikacje pod Google Home.
 4. Lector

  Smart Home od Xiaomi

  Ale zapalanie tylko przez czujkę drzwi? Czy też zapalasz przez jakiś dodatkowy przycisk? Byłoby to chyba do ogarnięcia, ale trzeba by zainstalować wcześniejszą wersje Mi Home, bo w tej konfiguracja i przeglądanie scen działa słabo - przynajmniej u mnie. Ale i tak w 100% mogło by to nie działaś poprawnie.
 5. Lector

  Smart Home od Xiaomi

  A gdzie zakładasz czujnik dymu a gdzie czadu? Dym tak jak gaz ziemny jest lekki i idzie do góry, dlatego dymu zakłada się na suficie, a gazu ziemnego 50cm pod sufitem. Czad i gaz propan-butan są ciężkie i zakłada się niżej, dla czadu 70-150cm (ponoć optimum to 120cm) a gazu z butli jakieś 40cm nad ziemią. Xiaomi ma tylko dymu (pożarowy) i gazu (pewnie jak każdy gazu wykrywa oba gazy, tylko zależy od wysokości montażu). Więc niech was nie zmylą uniwersalne czujniki czadu i gazu, fakt wykrywa to i to, ale przy wysokości aby wykrywał czad co najwyżej wykryje propan-butan, lub jak już pomieszczenie się wypełni gazem ziemnym.
 6. Lector

  Smart Home od Xiaomi

  Gateway działa w każdym regionie, ale przestawienie regionu w aplikacji filtruje możliwość obsługi urządzeń. Czyli nawet na jednym gateway mógłbyś obsłużyć dwa regiony, pod warunkiem sklonowania aplikacji i ustawieniach dwóch regionów.
 7. Lector

  Smart Home od Xiaomi

  Na portalu pisali o współpracy z Ikea. https://miuipolska.pl/xiaomi-nawiazalo-partnerstwo-strategiczne-z-siecia-sklepow-ikea/
 8. Lector

  Smart Home od Xiaomi

  Jakiś nowy czujnik? https://www.gearbest.com/smart-access-lock/pp_009174224270.html?wid=1433363
 9. Jeżeli masz wersje z N to można podpiąć mu zasilanie i sterować bezprzewodowo innymi urządzeniami - przynajmniej tak można ustawić w Mi Home. Dla wersji bez N można by spróbować zastosować https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-elektryczne/aparatura-modulowa-i-bezpieczniki/wkladki-bezpiecznikowe/bezpieczniki-automatyczne/kondensator-elektro-plast-do-swietlowek-i-led.html na wyjściu z włącznika (L1) i pod N.
 10. Lector

  Xiaomi Bedside Lamp

  Nie , nie można.
 11. Lector

  Smart Home od Xiaomi

  Kiedy jest to migotanie? Na włączony oświetleniu czy wyłączonym? Jeżeli efekt masz na wyłączonym oświetleniu to możesz spróbować tego https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-elektryczne/aparatura-modulowa-i-bezpieczniki/wkladki-bezpiecznikowe/glowki-bezpiecznikowe/eliminator-rozblyskow-kontakt-simon-do-zarowek-energooszczednych-i-led.html
 12. Lector

  Smart Home od Xiaomi

  Nie, nie możesz bo masz starą instalacje.
 13. Lector

  Smart Home od Xiaomi

  A ile masz tych kabli? Tylko dwa? Jak są dwa to niebieski idzie od lampy czyli tzw L1 i nie będzie w nim fazy. Jest to zero z lampy, a Ty potrzebujesz zero z przed lampy.
 14. Lector

  Smart Home od Xiaomi

  @cold11 napisz coś więcej, a nie cytujesz mój post bez sensu.
 15. Lector

  Smart Home od Xiaomi

  Ile masz przewodów w puszcze? To ze jest niebieski, nie oznacza że jest to neutralny. Bo w starych instalacjach puszczało się parę żył od puszki do włącznika a były to kolory brązowy (lub czarny) i niebieski. Jeżeli masz neutralny w puszcze włącznika, to raczej jest to nowa instalacja (nowy typ) i tak możesz podłączyć ten tańczy włącznik. A sprawdziłeś jakoś że jest tam zero? Samo pokazanie zdjęcia puszki z kablami już by pomogło.