Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, homman napisał:

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20171009102145&SearchText=camera+wall+mount

 

Od 1,7$ mozna cos ciekawego znaleźć.

Właśnie jeszcze jedno pytanie mi przyszło.

Widzę że masz 720* 360* mije. Jak obraz jednej vs drugiej. Obstawiam że 720 będzie lepsza. Bo to jest jak xiaofang budżetówka.

Czy którąś kamerę xiaomi można ustawić tak żeby po właczeniu była skierowana na coś a nie zawsze na środek (logo mija).

1080 360* ma np programowane sceny. Czyli ustawiam sobie scenę np sofa i kamera jedzie mi na sofę biurko jedzie na biurko Ale po właczeniu zawsze i tak jest na środku.

 

Dafang 1080p znacznie lepsza jakość, bije mijie 720p. Dwie już mam, zaraz zamawiam trzecią dafang.

Zdjecia z aplikacji. Na androidzie w miare ok, na iOS poki co praktycznie nieuzywalna.

https://www.dropbox.com/sh/ob73wv5tcfsktq8/AADHGWDZejVqti9N_UtC1qDBa?dl=0

Edytowane przez Mielcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, milenium17 napisał:

@Mielcar

Dziś ta Twoja kamerka za  19,99 USD z kuponem dafang ;)
Xiaomi dafang 1080P Smart Monitor Camera

namówiłeś mnie ;)
 

widziałem i zamówiłem przed chwila czwartą.. Wczoraj bo byla za 25, dzisiaj bo jest za 20.

Edytowane przez Mielcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poczytałem recenzje i absolutnie nie kupuje.

1. Kamerka będzie blokowana bo korzysta z tego samego co kwadraciak.

2. Kamerka ma naprawdę tylko 15FPS i mocno klatkuje.

3.  Obraz po zmroku jest taki jak w kwadraciaku czyli 720p mija obrotowa znacznie lepsza.

Czułość jest jak w kwadraciaku czyli wysoka, średnia i niska a nie obszar.

Innymi słowy nie żałuje że zakupiłem ostatnio 2*720 mija.

 

Jedyne plusy tej kam to cena oraz śledzenie obiektu.

Jak coś polecam na GB karty mixza z rekinem pijacym sok cena coś niewiele ponad 6$ za 16GB prędkość ok 15MB/s. Tanie i dobre rozwiązanie do kam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2017 o 21:09, KamilJankowski napisał:

Ja czujnik zamontowałem w ten sposób musi być bardzo blisko na metalowej framudze.

Komuś jeszcze udało się zainstalować czujnik ma metalowych drzwiach wejściowych i metalowej framudze? Ja podjąłem próbę, ale musiałem odklejać, bo czujnik "nie łapał", a jest 2 metry od gatewaya

Edytowane przez mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2017 o 14:51, homman napisał:

1. Kamerka będzie blokowana bo korzysta z tego samego co kwadraciak.

2. Kamerka ma naprawdę tylko 15FPS i mocno klatkuje.

3.  Obraz po zmroku jest taki jak w kwadraciaku czyli 720p mija obrotowa znacznie lepsza.

Czułość jest jak w kwadraciaku czyli wysoka, średnia i niska a nie obszar.

Innymi słowy nie żałuje że zakupiłem ostatnio 2*720 mija.

1. Jak zablokuja to sklep odda kase. 

2. Nagrania na pewno nie sa gorsze niz w 720p.

3. Jakosc noca lepsza w nowej.

Dnia 10.10.2017 o 18:48, bogdziun napisał:


Jak pod iOS ustawić na niej czas, pokazuje z 6h do przodu :( ... szukam, szukam i nie widzę.

 

Nie da sie, taki urok kamer Xiaomi. Na iPhonie plugin do nowej kamerki jest bardzo niedopracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie, taki urok kamer Xiaomi. Na iPhonie plugin do nowej kamerki jest bardzo niedopracowany.



Tragedii nie ma. Choć faktycznie aplikacja jest jakoś połowicznie przetłumaczona :(. Jest taka możliwość żebym dostał powiadomienie o wykryciu ruchu ze zdjęciem na iPhona ? Nie widzę tego w aplikacji. Snapshot z zarejestrowanym ruchem lądują na karcie pamięci czy w chmurze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o informacje czy wszystkie poniższe kamery współracują z aplikacją MiHome i nie sa blokowane w PL?

1. Xiaomi mijia 1080P Smart IP Camera  - https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_615275.html - ta najbardziej mi odpowiada
2. XIAOMI CHUANGMI 720P Smart Camera IR - https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_701750.html
3. Xiaomi dafang 1080P - https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_693217.html?lkid=11549232
4. Original Xiaomi 360 Degree Panorama Wireless 1080P - https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_356786.html
 

Edytowane przez jarekpr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kamerkę nr 1. obraz świetny, dzwięk ok w obie strony, obsługuje karty pamięci - fajnie można przesuwać sufakiem na lini czasu. wbudowany czujnik ruchu i podczerwień (widoczność nocną)

minus duży taki że serwery są bardzo często przeciążone i nie można się połączyć - podejrzewam że będą wkrótce rozwijane ale na razie jest problem

łącząc się pod te samo wi-fi nie ma problemów z serwerem (np. do monitoringu niemowlęcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio gniazdko zigbee https://www.gearbest.com/living-appliances/pp_344666.html i nie reaguje ono na timer a także programowane godziny włączenia/wyłączenia.  Próbowałem z różnymi czasami i nic z tego. Parowałem po kilka razy. Działa tylko on/off, watomierz oraz współpracuje z innymi urządzeniami - tzn akurat stworzyłem scenę z czujnikiem ruchu. Gateway mam 2 generacji (ze znaczkiem, nie napisem Mi). Co może być powodem, że nie działają wszystkie opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppage napisał:

robią kamery zewnętrzne, mało tego na aliexpres ale ostatnio to tam widiałem

na tej www jest pokazana https://xiaomi-mi.com/ip-cameras/xiaomi-yi-smart-waterproof-camera-outdoor-edition-1080p/

Dziwne to bo Yi - i nie wiadomo czy z Mi Home będzie działać.

Pamiętasz cenę z ali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, homman napisał:

obtu działą czemu miało by nie działać tylko albo 1h różnicy albo 6  

Działa teraz ok, tzn zaczął działać dziś, choć żeby ustawić count down np za minutę on/off, muszę zaznaczyć 6 godzin i 1 minutę :-o.

Timer oczywiście działa + 6 godzin.

Mam jeszcze pytanie do tej opcji Charge protection.

Mam rozumieć, że gdy np ładuję akumulator i zostanie on naładowany, to ten mi socket stwierdzi spadek natężenia i wyłączy napięcie?

Gniazdko chcę wykorzystać do bojlera, który potraf się włączać co kilka minut i wyłączać , gdy osiąga ustawioną temperaturę (czujnik ma  taką histerezę) i w takim przypadku zostałby odłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie tak, że bywają godziny, że nie można podłączyć się do tej nowej obrotowej kamery dotyczy iOS serwer Other.
Wczoraj do mnie doszła. To jest dramat. Pierwsze urządzenie od Xiaomi, które jest do doopy. Ciągle problemy z połączeniem, a jeśli już się połączy to po chwili zrywa połączenie. Dramat.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że problematyczna jest najnowsza wersja mi home. Jakoś tam działa wersja z 11 na końcu.

Moja kamera też została zatrzymana przez celników. Pewnie myśleli że to telefon a to biedna kamera za 25 dolców.

W każdym bądź razie jak się zorientowali że to jednak nie telefon, następnego dnia była u mnie w domu.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie nie krzyczcie, że już było, próbuje przebrnąć przez ten wątek, ale na razie jestem dopiero na 400 poście i nie koniecznie wszystko zrozumie. Dlatego zdecydowałem się napisać tego posta, może znajdzie się ktoś życzliwy kto mi podpowie, co i jak najlepiej.

Mam kilka urządzeń Xiaomi w domu, ale z tych sterowanych zdalnie to 2 żarówki w lampach nocnych w sypialni i odkurzacz, którymi steruje aplikacją MiHome. Żarówkami głównie w celu ustawienia jasności, czasami timer. I tu dochodzę do powodu dla którego znalazłem ten wątek. 

Odkurzacz - u mnie nie ma potrzeby odkurzania codziennie, więc odkurzacz można by ładować co kilka dni, wkurza mnie chodzenie do wtyczki jej wyłącznie, pomyślałem o gniazdku wifi. Jest tego na ali sporo i już prawie zamówiłem jakieś z europejskimi wtykami, ale doszedłem do wniosku, że dojdzie mi kolejna apka do sterowania i że lepiej wejść w Xiaomi. Pomyślałem o gniazdku natynkowym tylko dla odkurzacza sterowanym wifi.

I tu schody dla laika w tym temacie Agara, ZigBee, Gateway, wszystko wygląda super i powoli rozumie, że lepiej mieć gateway niż tylko wifi. 

Nie próbuje iść na skróty, ale może ktoś podpowiedziałby z linkami co kupić, żeby docelowo mieć może oprócz tego gniazdka, jeszcze czujniki temperatury, najlepiej na zewnątrz, może alarm, może nawet czujnik ruch jeśli można moje żarówki podłączyć do sieci. Na tą chwilę najbardziej mi zależy na tym gniazdku i bazę dla docelowych urządzeń.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do mnie doszła. To jest dramat. Pierwsze urządzenie od Xiaomi, które jest do doopy. Ciągle problemy z połączeniem, a jeśli już się połączy to po chwili zrywa połączenie. Dramat.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka




Musiałem zresetować kamerę (odłączenie od zasilania na chwilę). Działa teraz poprawnie. Na gearbescie jest w komentarzach, że trzeba podpiąć ją przez serwer Mainland/Chiny, u mnie na ios za diabła tak się nie da zrobić. Jedyne miejsce gdzie poprawnie działa to przez serwery Other i podpięta jako Mi Home Security - symbol zupełnie innej kamery.

Znajomy kupił taką samą na androidzie na diabła się do niej nie umieliśmy podłączyć. Nawet mu upgrade firmware wykryła, ale obrazu za diabła nie chce pokazać. Strasznie to niedopracowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...