Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

@Gawronik jak chcesz kupić gniazdo podtynkowe to musi być gateway. Przy montażu nie będzie tak różowo, bo musisz wywalić naszą okrągłą puszkę 60 i wstawić kwadratową.

Ogólnie jak chcesz czujniki temperatury to i tak gateway potrzebujesz, to samo do jak czujników ruchu.

Gateway to cały mózg który steruje poprzez wifi i zigbee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach z Dafang mogę powiedzieć tylko tyle, że były to wywalone w błoto pieniądze. O ile w domowej sieci WiFi mogę połączyć się z kamerą o tyle przez dane komórkowe jeszcze nie udało mi się. W porównaniu ze starą Yi Ants 720p ta kamera to dno i metr mułu, a szkoda bo ma potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już aktualizował firmware Gateway? U mnie po aktualizacji nie mogę połączyć sie w MiHome z Gateway. Mam komunikat ze jest offline mimo ze wszystkie automatyczne sceny działają :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dodatkowo na moim iPhone MiHome zgłupiało i tak wyglada 4bab3616fec769427e7a79f57578baec.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli wdrażam się w temat, i mam kilka pytań na które jakoś nie znalazłem odpowiedzi:

1. Czy jak mam Gateway to może paść router wifi i gateway będzie sterował urządzeniami np. gniazdko ZigBee wyłącza router jak wychodzę z domu i go załącza po powrocie?

2. Na jak długo wystarczają baterie np. w czujniku temperatury na zewnątrz? Czy czujnik ruchu albo okienny?

3. Czy można rozbroić alarm w centrali Gateway obecnością jakiegoś urządzenia np. komórki czy innego urządzenia Bluetooth?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koles142

Mam listwę 3+3 i włącza się cała listwa, z tego co wiem to wszystkie które działają z Mi Home tak działają.

 

@Gawronnek

1. Jeżeli komunikacja odbywa się poprzez ZigBee to będzie działać, ale albo ustawić czasowy program lub jakiś klawisz aby zdalnie włączyć gniazdko. Bo z telefonu nie będziesz wstanie bez aktywnego WiFi.

2. Jeszcze nie wymieniałem, ale pewnie z rok wytrzyma, jak nie dłużej.

3. Nie bezpośrednio. Byś muisał zainteresować się Home Assistant

 

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chodzi mi po głowie zakup systemu inteligentnego oświetlenia z żarówkami LEG RGB. Chcę mieć możlwość ustawienia sobie sceny oświetleniowej (np. poranek) i możliwości za programowania tej sceny aby włączała się np. o godzinie 6:30. Wiem, że mogę tak zrobić w Philips Hue i Osram Lightify, ale tańszym rozwiązaniem byłby zakup 3 żarówek (tyle potrzebuję) Xiaomi Yeelight. I teraz pytanie: da się za pomocą jednego połączenia i jednej aplikacji sterować trzema żarówkami? Czy w yeelight mogę programować sobie godziny włączania, ściemniania, itp.? Czy trzy żarówki yeelight rgb wystarczą aby oświetlć cały dziecięcy pokój? Mają służyć jako oświetlenie sufitowe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy oświetlenia są już poruszane w wątku zbiorczym o Smart Home: https://miuipolska.pl/forum/topic/15542-smart-home-od-xiaomi/ , tam już koledzy sporo napisali. Odpowiadając na Twoje pytania:
- można trzema żarówkami Yeelight sterować za pomocą jednej apki Mi Home,
- można ustawiać włączenie/wyłączenie lub ustawienie konkretnej sceny (ściemnienie) o określonym czasie,
- jeden kolorowy Yeelight daje 600 lumenów, więc powinno wystarczyć, ale to zależy również od Twojej oprawy oświetleniowej.

Za cenę trzech Yeelightów możesz kupić: https://www.gearbest.com/ceiling-lights/pp_596249.html , która będzie świecić jaśniej od tych trzech żarówek, osobiście wybrałbym takie rozwiązanie, no chyba że bardzo zależy Ci na zmianie kolorów świecenia. Do pokoju dziecięcego mogą nadać się również takie lampy: https://www.gearbest.com/flush-ceiling-lights/pp_683846.html?wid=21 .

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykrywania domu itd.

Jest opcja ustawienia że jeśli telefon połączy się z wifi domowym rozbroi ci alarm.

Lub jeśli wykryje ci pozycje GPS koło domu. 

Ale nie testowałem jak to działa.

 

A co do lampy sufitowej według recek ta philipsowa jest znacznie lepsza. A cena podobna +- 10$ niż ta xiaomiowa podana przez wolf.

Ja dziś w końcu mam alarm pożarowy i bez szału... Jest bo jest drze się i tyle. Jedynie jest znacznie mniejszy jak myślałem. Wielkość gatewaya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje sobie z kompletować elementy, które znajdą zastosowanie w moim w sumie niewielkim mieszkaniu, mam kolejne pytania:

- ta centralka będzie współpracować ze wszystkimi dostępnymi czujnikami?

- czy oprócz pomiaru ciśnienia różnią się te dwa termometry Agara i ten?

- to samo odnośnie czujnika ruchu Agara ten czy tylko chodzi o ta postawę do mocowania, a w działaniu to ten sam czujnik?

przepraszam, za być może prozaiczne pytania, ale słabo znam angielski a Google czasami tak tłumaczy, że ciężko wychwycić różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, homman napisał:

Co do wykrywania domu itd.

Jest opcja ustawienia że jeśli telefon połączy się z wifi domowym rozbroi ci alarm.

Lub jeśli wykryje ci pozycje GPS koło domu. 

Ale nie testowałem jak to działa.

Niestety w Mi Home sceny z użyciem wyzwalaczy: Phone connects to wifi i Phone disconnect from wifi nie działają.  Druga opcja (GPS) to chyba tylko w Home Assistant, bo w Mi Home tego nie znalazłem?

10 minut temu, Gawronnek napisał:

Próbuje sobie z kompletować elementy, które znajdą zastosowanie w moim w sumie niewielkim mieszkaniu, mam kolejne pytania:

- ta centralka będzie współpracować ze wszystkimi dostępnymi czujnikami?

- czy oprócz pomiaru ciśnienia różnią się te dwa termometry Agara i ten?

- to samo odnośnie czujnika ruchu Agara ten czy tylko chodzi o ta postawę do mocowania, a w działaniu to ten sam czujnik?

przepraszam, za być może prozaiczne pytania, ale słabo znam angielski a Google czasami tak tłumaczy, że ciężko wychwycić różnice

1. Centralka będzie współpracować. 
2. Jeśli zależy Ci na pomiarze ciśnienia kupuj Aqarę, jeśli nie kup tańszy.
3. Aqara ma jeszcze dodatkowo możliwość zainicjowania sceny warunkiem "ciemno i ruch", a w pluginie znacznie więcej chińskich znaczków.

Gawronnek proponuję abyś sprawdził te produkty w sklepie Gearbest. Ja dawniej wszystko kupowałem na Aliexpress, ale przeszedłem na Gearbest, bo wg mnie można tam znacznie taniej kupić elementy Smart Home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, homman napisał:

Ja dziś w końcu mam alarm pożarowy i bez szału... Jest bo jest drze się i tyle. Jedynie jest znacznie mniejszy jak myślałem. Wielkość gatewaya.

No ale chyba alert w apce też jest? Mój czujnik jest w drodze...ale nie wiadomo gdzie :)

BTW porównując Gearbest i Ali widzę, że w tym drugim śledzenie przesyłki jest lepiej rozwinięte.

Edytowane przez Browcofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gawronnek napisał:
Możesz napisać 2 zdania więcej, ma wyświetlacz czy gdzie to widać?

Jak masz Grid View. Zobacz u mnie różnicę między balkon a sypialnia

19a541d7c3c364fa8027057b2d2605d1.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Browcofil
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, mam problem ze sparowaniem getwaya z water sensorem.

Mianowicie wszystko było ok, do czasu przyciśnięcia kilkusekundowego przycisku (przypadkowego resetu) getwaya.

Wszystkie sensory zmuszony byłem podłączyć od nowa, niestety z czujka zalania teraz nie idzie się połączyć ... dioda miga, baterie odłączałem i wymieniałem, niestety getway go nie widzi. Czy ktoś miał podobny problem? jak to scalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...