Jump to content

obtu

Użytkownicy
 • Posts

  96
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by obtu

 1. No tak, korzystałem z telefonu więc moja wina, że się rozkleja. Poprzednie telefony smartfony również w ten sposób używałem i tu by się okazało, że nawet Mi5 podatny na wyginanie okazał się mocniejszy od Mi8. Każdy spadł mi przynajmniej kilka razy i tylko ZTE v987 i HTC HD2 straciły ekrany. Myślę, że wilgoć i temperatura zrobiły swoje. Dzięki za pomoc. Zakupiłem klej T7000 i powalczę...
 2. Nie uszkodziłem. Na obudowie nie ma ryski. Na ekranie dobra folia. Zawsze w etui a na wyginanie w kieszeni jest przecież odporny. Dziwi mnie głównie to rozklejanie. W upały człowiek spocony, przy remoncie też a telefon w kieszeni. Ramka na oko prosta. Miałem chyba z 8 smartfonów i żaden (poza jednym zte w którym wymieniłem ekran) nie rozklejał się.
 3. Po roku użytkowania telefonu zauważyłem, że ekran od strony gniazda ładowania odkleja się od ramki. Dodatkowo podczas dociskania wyświetlacza pojawia się zielony pasek z prawej strony. Telefon ostatnio był intensywnie użytkowany, tzn. budowa, temperatury, gniecenie w kieszeni, choć zawsze w etui. Zaliczył tez kilka upadków, choć z niewielkich wysokości . Czy ekran można czymś delikatnie podkleić? Napisałem do gerbest-u, gdyż jest jeszcze kilka dni gwarancji, ale pewnie się wyprą.
 4. W moim Mi8 global od miesiąca również problem z Google Pay. Karty muszę przypisywać co drugi dzień. Do czerwca nie było problemu. Telefon nie jest odblokowany, nie ma roota.
 5. obtu

  Etui na telefon

  Mi9, na razie bez szkiełka.
 6. Syn kupił dziś wersję 64 GB, czarną wsklepie Mi w Galerii Krakowskiej za 1899 zł. Tylko takie były.
 7. Mam problem z gniazdkiem. Od roku korzystam z niego do pomiaru energii pobieranej przez pralkę. Niedawno chciałem sprawdzić, pobór energii i tu zaskoczenie. Wykres dzienny nie pokazuje rzeczywistego stanu. Wygląda to w ten sposób, że początkowo chwilowe zużycie energii pokazywane jest prawidłowo, czyli pierwszych kilkanaście minut to ok. 100 W, potem włącza się grzałka (prawie 2000 W) a po pewny,m czasie wykres dobija max do kilkuset wat, "nie pamiętając" o wysokim zużyciu podczas pracy grzałki. Dzienne zużycie wydaje się prawidłowe (ok. 0,7 kWh - w zależności od wyboru programu). W przypadku drugiego gniazdka, którym steruję bojler, wszystko jest ok.
 8. QC4 i najwyższym napięciem ona chyba ładuje, gdy jest podpięta do 24V. Po drugie, znalazłeś jakiś markowy kabel opisany QC4?
 9. More functions - miejsce instalacji.
 10. Mój Mi8 łączy się z routerem xiaomi 3g z prędkością 866 Mb/s, oczywiście 5GHz. Realny transfer w sprzyjających warunkach (1 metr od routera) wyniosł 449Mb/s.
 11. Zmiana czasu przed nami. Co robicie z gniazdkami? U mnie zawsze były cyrki po przestawianiu godzin. Może strefę czasową wystarczy ruszyć?
 12. obtu

  Etui / case

  Zakupiłem pokrowiec Nillkin sinthetic fiber i jestem zadowolony, choć uważam, że gorzej chroni ekran od tego etui dołączanego. Wyświetlacz z naklejonym szkłem 3D Cp+Max bardziej wystaje poza ramkę etui przez co jest mocniej narażony na uszkodzenia przy upadkach.
 13. Sprawdź programem accu battery. Po roku czasu oryginalna bateria miała ok 2200 mAh, nowy Nohon 2900.
 14. Jaki masz moduł? Ja mam 3C8-035-730-A i współpracuje ok. Brakuje w nim tylko punktu dostępowego wifi i temu nie korzystam z rsap.
 15. Przy pierwszym parowaniu powinieneś zezwolić modemowi na dostęp do sim i powinno działać. Ja teraz nie korzystam, bo inrernet mi potrzebny cały czas.
 16. Mi band 2 wytrzymała bez szwanku 2-godziną kąpiel w Morzu Martwym.
 17. Mi band 2 naliczała mniej kroków, niż obecna 3.
 18. Już działa. Musiałem wgrać nowy sklep play i po restarcie ruszyło.
 19. Udało mi się wgrać polski język, za to opaska nie chce współpracować z Mi Band tools. Działa alarm i widget z krokami, ale brak jest powiadomień, na czym mi bardzo zależy. Nie można tż wymusić pomiaru pulsu z tej aplikacji. Powiadomienia z Mifit są niewystarczające, głównie chodzi mi o krótkie wibracje . Na Mi Band 2 wszystko działał super. Próbowałem skonfigurować wszystko od zera i nic...
 20. Od lutego jestem na Lineage OS w wersji 15.1 i praktycznie co tydzień aktualizuję. Telefon nie muli, ale SOT słaby, tzn. bateria szybko leci, gdy się go nie używa. Przez noc nawet 20%. Za to 2 filmy pełnometrażowe pod rząd oglądnę i jeszcze baterii na 3 zostaje. Standardowy aparat nie ma HDR a te instalowane googla długo się uruchamiają i lagują. Jakość zdjęć na poziomi aparatu z miui. Zastanawiam się nad powrotem do MIUI, ale tam SOT też miałem kiepski.
 21. Jak uruchomię Mi home na drugim urządzeniu, po jakimś czasie na pierwszy nie otrzymuję powiadomień. Muszę się wylogować z drugiego i wyczyścić dane aplikacji na pierwszym, wtedy rusza.
 22. Od soboty znowu nie działają....
 23. Teraz działają, Mi5 - Oreo, Lineageos 15.1. Wyczyściłem dane aplikacji Mi Home, zalogowałem się ponownie i ruszyło. Dziwne, gdyż w piątek wgrywałem wszystko na nowo i dostałem tylko jedno powiadomienie.
 24. Zainstalowałem na nowo system i dostałem tylko jedno powiadomienie, następnych brak.
 25. Ja przedstawiłem i nie zadziałało wcale. Masakra jakaś z tymi gniazdkami. Ustawiam czas włączenia i wyłączenia bojlera wieczorem, po zaakceptowaniu godzina sama się zmienia. Poranny czas zostaje nie ruszony. Eh...
×
×
 • Create New...