Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wszystkim. Chce przerobić swoje mieszkanie na tak zwane SMART. Zwróciłem uwagę na produkty Xiaomi ponieważ używam ich na co dzień, znalazłem w ich ofercie Inteligentne gniazdka wygląda to fajnie ale niestety ma tylko chińskie wtyczki. Są przejściówki, sam ma parę ale z tego co zauważyłem są w kiepskiej jakości łamią się i wyginają często mam problem z podłączeniem. Trochę się boje podłączać do takiego gniazdka lodówkę czy piekarnik. Też nie wygląda to zachęcająco zwykle gniazdko >> inteligentne >> przejściówka. Może macie jakiś pomysł jak mądrze rozwiązać mój problem? Może Xiaomi planuje w przyszłości stworzyć własne przejściówki z ich gwarancja jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 jedna przejściówka a nie dwie

Po 2 sa przesciowki dobrej jakości na caly swiat po ok 1,5 dol lub za rogiem w elektrycznym np

eu-plug-adapter%20(1).jpg

A co do jakosci tych malych

tylko te sa tragiczne sku_290024_1.jpg

te np sa ok

s-l1000.jpg

Po 3 smart gniazdka to nie smart dom

xiaomi ma 3typy gniazdek

1 wifi

2 wifi ale 230 i usb

3 zig bee te dzialaja z smart gatewayem

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2016 o 15:04, milenium17 napisał:

Ja mam przejściówki z allegro za 6 zł i działa smart gniazdko i smart gateway. Już kilka razy zmieniałem gniazdka i wszystko ok.

Wiem, że będzie działać bardziej mnie zastanawiało jak będzie funkcjonować przy urządzenia pobierających więcej prądu jak mikrofala lodówka.

1 godzinę temu, homman napisał:

Po 1 jedna przejściówka a nie dwie

Po 2 sa przesciowki dobrej jakości na caly swiat po ok 1,5 dol lub za rogiem w elektrycznym np

eu-plug-adapter%20(1).jpg

A co do jakosci tych malych

tylko te sa tragiczne sku_290024_1.jpg

te np sa ok

s-l1000.jpg

Po 3 smart gniazdka to nie smart dom

xiaomi ma 3typy gniazdek

1 wifi

2 wifi ale 230 i usb

3 zig bee te dzialaja z smart gatewayem

1. Nie no w sumie 2 jedna do gniazdka i druga do urządzenia. 

2. Faktycznie ta biała wygląda lepiej. Bede musiał się w takim razie jeszcze rozejrzeć dzięki.

3. Racja same gniazdka to nie Smart Home ale pozwalają podłączyć każde urządzenie do Gateway gdy dodamy urządzenia "SMART" dostaniemy Smart Home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna

Do smart gniazdka pasuje polskie zlacze

I trzy nie rozumiesz.

Albo sterowanie po wi fi albo po gatewayu przez zeeg be.

Nie ma opcji wifi plus zeeg be.  Jesli kupisz zeeg be nie mozesz ich uzywac bez gatewaya bo jak ? telepatycznie 

A jak kupisz wi fi nie mozesz ich laczyc z gatewayem.  Np jak kupisz gateway i wlaczniki scienne czy klawiszowe to nie wlaczysz nimi gniazdek wifi. Te na wi fi sterujesz tylko apka w tel przez wi fi. Czyli wlacz wylacz wlacz o czasie wylacz za... ale nie mozesz ich sparowac z innymi urzadzeniami. Sa tez 2razy tansze ok 10$ a nie 18

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańszym gniazdkiem można "sterować" przez smartgatewaya bo można ustawić alarm przez czujniki drzwi itp i gdy włączy się alarm to włączy się również np lampka w pokoju :)

Testowałem i działa :) podłączona lampa włączyła się gdy włączył się alarm.

A tak jak homman pisał Zigbee da Ci pełną kontrolę.

Update:

Teraz czekam na human body sensor i zadałem pytanie na gearbeście odnośnie pracy w dwóch trybach tj. gdy czujka wykryje ruch to włączy alarm - gdy został załączony - a gdy działa normalnie to wykryje ruch i włączy Żarówkę - jak dojdzie to sprawdzę i dam znać.

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Takie info:

Czujka ruchu - Human Body sensor potwierdzam że można ustawić aby włączył żarówkę (Bulb color) i ją wyłączyć - określamy czas w tym wypadku minimum 2 minuty.

Można również tą samą czujkę ustawić aby gdy wykryła ruch i załączyła alarm ze smartgatewaya. Te 2 funkcje ustawiamy jako nowe zadanie i nie kolidują ze sobą.

A ciekawostką przy najmniej u mnie na najnowszej wersji żarówki (color) jest to że ustawiony - zdefiniowany czas przeze mnie na jej włączenie trzeba ustawić do przodu na 6h od naszej strefy czasowej inaczej się nie "skuma" :)

Mam MiHome ver 3.9.0 i najnowszy soft dla tej żarówki.

Jeśli ktoś ma pytania to spróbuję odpowiedzieć. W tej chwili mam ze smartem połączone 12 urządzeń + 2 x kamera i Mi Router 3. Czekam na kolejne 7.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim jezyku masz Mi Home? Bo ja musze mieć w jezyku Chińskim, nie paruje mi się kamerka z anglojezyczna apka. Co do złego Time Zone to tu maż filmik jak to naprawić.

Jeśli chodzi o kamerke to u mnie zadziałało nie wiem jak w twoim przypadku. btw Router też masz po Chińsku? Jak on się sprawuje? Masz jakieś porównanie do innych dostępnych na rynku jak ASUS czy TP-LINK? Jest w stanie coś zaoferować więcej np?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamerki i MiHome. Mihome ściągam - http://app.xiaomi.com/detail/75542 - w ustawieniach mam lokalizację Chiny a język wybrałem angielski i działa.

Mam 2 kamery - 1 z 2015 na sofcie C a 2 na sofcie Q (rozkodowaną - https://diy.2pmc.net/solved-xiaomi-xiao-yi-ant-home-camera-can-used-china/). 1 ma poprawny czas bo zmieniłem czas w pliku ale 2 ma czas chiński i nie mogę go zmienić. Albo jak zmienię to nie mam timeline :(

Routera używam jako repeater bo mam mobilny net przez sieć komórkową. Sygnał roznosi spoko - testowałem i poza domem mam załączony czujnik na drzwi od drewutni w oddali jakieś 30 m. Do niego również mam podłączony dysk twardy i przeglądam pliki przez sieć komórkową lub wifi.

Nie mam porównania do innych routerów, spytaj kolegę homman - on się zna i da Ci odpowiedzi. Ja jestem zadowolony - za tą cenę 28 USD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

o czym wy piszecie.

W zarowxe od dwoch softow jest bug 6h i nie da sie tego naprawic.

A kamerkw kupiles na rynek eu i ona nie dziala z mi home jedynie z yi home.

Analogicznie z wersja chinska kamery nie dziala angielska apka ze sklepu.

Timeline i zmiana czasu na chinskiej kam jak najbardziej dziala. 

Router jest ok. 

Co do kam dam wam za jakis tydzien znac.

Obecnie narawdoposobniej najlepiej kupic 1080obrotowa bo jest od mi home a nie od yi od yi jest 720p obrotowa. 

i wersja mihome nie jest blokowana. 

Wiec za 70dol mamybobrotowa kam bez blokowania i zabawy.

Ale jw jeszcze nie mam kam.

Mialem ch mam eu czekam na obrotowa i jw. ch to zabawa. eu nie da sie parowac z mi home wiec dzienkuje. A tu wychodzi git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka działa z błędem 6h. Da się ustawić timer. Kamery mam obydwie na chiński rynek więc działa Mihome i Yi home i tak jak pisałem ta starsza z 2015 ma timeline prawidłowy na wersji C a ta najnowsza jest zblokowana wogóle na inny rynek niż chiński ale wystarczy wgrać cracked Q soft i ożyje :) ale timeline nie będzie działał :(

Co do 360 Yi to też kupuje bo cena jest super :) 

homman a masz jakiś kod na obniżenie ceny poniżej 69.99? Próbuję obniżyć kodami z giveass... ale nic nie działa na banggood i geekbuying.... natomiast z Gearbesta i Everbuying są po 80 USD...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerke 360 od mi czyli 1080 polecam jedynie wszędzie chińskie krzaki. Ale jest to produkt xiaomi nie yi. 

Bawie sie 2 dzien. Dźwięk i rozmowa jest piękna. Jedynie ustawienia nie działają tzn nie da sie zablokować możliwości dzwonienia choć takie ustawienie jest albo wyłączyć dzwonka dzwonienia. 

Kamerki ants wersja eu absolutnie nie polecam co chwile zapchany serwer. 

Ants ch sprzedaży starej wersji bardzo żałuję.

 

W smart homie jedynie co mi nie odpowiada to

Jak sparowac z mi band

Przesuniecie na smart home o 6h

Chińskie radia

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmer

100k przy ful hd reszta jak napisałeś. Rożnica jest

Ogólnie jw nie ma sensu kupować ants eu. Lub obrotowej yi.

W ants jakośc rozmowy jest tragiczna. Tutaj jest na poziomie skypa. kam lapie z ok 3m 

 

Jedyne minusy to. 

Krzaki

Niedziałające zmiany ostawień 

Przy timelinie automatycznie odtwarza dźwięk i nie da się wyłączyc jedynie wyciszenie telefonu

 

I jest znacznie mniejsza niz myślałem porównywalna z ants a spodziewałem się większej kam. średnica podstawki i obudowy. oraz wysokosc kam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, na filmikach nie pokazywali. Myślałem że to przez nowy update.

Przedostatnie powiadasz. A gdzieś czytałem że trzeba w opcjach pozmieniać żeby nagrywała na karte Fhd - How to record 1080P ( 15fps ) video: in FHD mode, choose "record", after recording, choose "wonderful time", and the videos will be storage at this path, X:\storage\XiaobaiCam. ( There may be a little difference of storage path for different mobile phones )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info dla tych co zamierzają zakupić Mijia 360 - Działa jak interkom.Wystarczy przytrzymać przez 3 sekundy przycisk z przodu i kamera "dzwoni" do użytkownika. Sygnał przychodzącego połączenia jest taki jak sygnał dzwonku w kom. Podobnie było w Yi HD ale tu działa rewelacyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radia mnie intereuja do gatewaya jedynie. A czy bendzie czas ok czy nie malo wazne dla mnie.

Tu jest o tym hacku

http://www.domotique-info.fr/2016/03/xiaomi-ants-yi-hack-de-la-camera/

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=766546&st=20

https://www.dealabs.com/forums/le-bar/le-laboratoire-high-tech--informatique/camra-ip-xiaomi-mijia-1080p-360/24753

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...