wolf

Użytkownicy
 • Content Count

  360
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

wolf last won the day on August 3 2018

wolf had the most liked content!

Community Reputation

70 Excellent

About wolf

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 8

Recent Profile Visitors

1,043 profile views
 1. Optymalnie będzie jeśli lampa będzie podpięta na stałe pod zasilanie, a Ty użyjesz wyłącznika tego typu: https://s.click.aliexpress.com/e/cAP8xCgY
 2. Np. jeśli będziesz używał scen z różnym natężeniem / barwą światła. Albo jeśli będziesz chciał sterować lampą z Mi Home. Wtedy lampa powinna być cały czas podpięta do 230 V. W dodatku nowsze wersje wyłączników nadtynkowych mają możliwość przypisania do nich trzech funkcji (1 klik, dwuklik, długie przytrzymanie).
 3. @michal99, jeśli masz Gatewaya, to kup wyłącznik Zigbee (montowany na zewnątrz puszki). Ten "z zasilaniem" tylko ograniczy funkcjonalność lampy.
 4. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Ja mam w łazience (z WC) dwa czujniki ruchu, bo jeden nie obejmował prysznica. Czas ustawiony na 5 min. i w miarę się to sprawdza. Jednak jak się człowiek zasiedzi przed YT, to trzeba machać ręką [emoji23].
 5. Niestety nie podłączałem , ale podejrzewam, że IN z drugim IN są zwarte w samym przekaźniku, więc wchodzisz fazą na IN, a drugim IN wyprowadzasz fazę na L, który jest złączem zasilania przekaźnika. Dodatkowo możesz podłączyć fazę do S1 i S2 przez konwencjonalne przełączniki, którymi również będzie można sterować relayem. Jak dojdzie do Ciebie, to proszę napisz krótką relację.
 6. Nie mam tego czujnika, ale wydaje mi się, że bez bramki bluetooth można dodać go do Mihome, łącząc się za pośrednictwem telefonu. Podobnie jak w przypadku Mi Kettle. Co do funkcjonalności tego rozwiązania nie wypowiadam się. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie. Zresztą wątek niepotrzebnie założony, bo już ktoś niedawno napisał o tym czujniku...
 7. Dodaj ręcznie i wybierz Czujnik. Ewentualnie zmień region na Chiny. Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 8. wolf

  MIUI 8.8.9

  Ustawiłem w Powiadomieniach własny dźwięk dla SMS. Nazwa dzwonka została zapisana. Niestety po odebraniu SMS-a odtwarzany jest dźwięk inny niż ten, który ustawiłem. Ktoś pomoże? (Mi 5).
 9. Cenna uwaga, może się przydać. Ja nie mam poustawianych powiadomień ze scen na telefon. Jedyne powiadomienie z Mi Home, to powiadomienie o alarmie, które lubi znikać/pojawiać się wraz z aktualizacją apki Mi Home. Ostatnio znów działa - v. 5.4.1.
 10. Mi Home Security Camera, Mi Bedside Lamp, Yeelight Voice Assistant. Mi Mix 2 to tylko urządzenie. Powiadomienia są/nie ma/można ustawić w zależności od tego jaki masz system (MIUI Global stable/dev, China stable/dev, MIUI Polska, lub inny). Sprawdź i napisz o poradę, ale w odpowiednim dziale, bo tu za dyskusje nt. romów możemy dostać warna.
 11. Np. Yeelight Ceiling Light. Wypróbowałem - działa.
 12. @Towi, trochę ciężko opisać głośność, no bo jest to mega subiektywne odczucie. Z resztą w tym czajniku jego głośność też zależy od wielu czynników, tzn.: - stopnia zakamienienia, - ilości wody, - tego czy zaczynasz gotować/podgrzewać od wody zimnej, czy w czajniku jest już woda częściowo podgrzana, - czy zagotowujesz wodę, czy tylko podgrzewasz (np. do 90 stopni C). Ogólnie, czasem jest głośno, czasem w miarę cicho :-). Też mam kuchnię częściowo otwartą na salon i da się z nim żyć.
 13. Ustaw region Mainland China, a plugin Mi Smart Kettle będzie działać.
 14. wolf

  MIUI 8.7.26

  Przytrzymaj palec przez chwilę na pulpicie, w miejscu bez ikon, a wejdziesz w tryb edycji. Wtedy przytrzymaj palec na ikonie, a na dole ekranu zobaczysz istniejące pulpity, oraz jeden pusty. Możesz na niego przeciągnąć ikonę i będziesz miał kolejny pulpit. Apki Signal nie używam, ale jeśli w powiadomieniach (Ustawienia/Powiadomienia i pasek stanu/Powiadomienia aplikacji/...) masz wszystko dobrze ustawione, to sprawdź jeszcze Autostart i Oszczędzanie baterii ustaw na Bez ograniczeń.