wolf

Użytkownicy
 • Content Count

  367
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

wolf last won the day on August 3 2018

wolf had the most liked content!

Community Reputation

72 Excellent

About wolf

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 9

Recent Profile Visitors

1,374 profile views
 1. Dzięki za odpowiedź. Akurat w moim przypadku wystarczy sterowanie z apki. Proszę napisz czy na obecnie wydanej apce można sklonować taki blaster i w jaki sposób to zrobić. Mam 5.8.15.
 2. Jeśli pytałeś o region apki, to Polska.
 3. Ja mam ten model MJYKQ01CM. Niestety ze zmodowaną apką ta bramka IR jest bezużyteczna. Można ją sparować, ale przy próbie dodania pilota nie wyświetla się lista producentów urządzeń. Natomiast przy próbie duplikowania własnego pilota pojawia się błąd zapisu. @rezmus masz na to jakiś protip?
 4. Szanowni koledzy, czy ktoś używa bramki IR na apce vevs & rezmus? Chodzi mi o rozwiązanie następującego problemu. Przy dodawaniu pilota lista dostępnego sprzętu jest pusta, a przy dublowaniu pilota apka zwraca komunikat, że nie udało się zapisać ustawień. Ktoś z Was wie jak to rozwiązać?
 5. Dzięki za info, choć informacja nie jest dla mnie zbyt dobra. Ja też przed chwilą zainstalowałem apkę, zmieniłem serwer, zresetowałem dwa gatewaye. Urządzenia po ZigBee dodały się automatycznie (tak jak napisałeś), ale całe oświetlenie po wi-fi nie. Zauważyłem też, że nazwy urządzeń i pomieszczenia są inne niż na chińskim serwerze, ale to pikuś. Najgorsze jest to, że nie mam automatyzacji, a mam tego tak dużo, że aby to odtworzyć pewnie całego dnia potrzeba. Chiński serwer już mnie doprowadza do szewskiej pasji, więc przynajmniej to co napisałeś, że EU działa dużo szybciej pewnie zmotywuje mnie do przejścia.
 6. @rezmus, czy używając modowanej apki Mi Home można "przenieść" urządzenia i automatyzacje z regionu Chiny na Polskę? Czy wszystko trzeba wklepać od nowa?
 7. W ustawieniach SMS trzeba wyłączyć opcję Użyj alfabetu GSM. Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 8. Optymalnie będzie jeśli lampa będzie podpięta na stałe pod zasilanie, a Ty użyjesz wyłącznika tego typu: https://s.click.aliexpress.com/e/cAP8xCgY
 9. Np. jeśli będziesz używał scen z różnym natężeniem / barwą światła. Albo jeśli będziesz chciał sterować lampą z Mi Home. Wtedy lampa powinna być cały czas podpięta do 230 V. W dodatku nowsze wersje wyłączników nadtynkowych mają możliwość przypisania do nich trzech funkcji (1 klik, dwuklik, długie przytrzymanie).
 10. @michal99, jeśli masz Gatewaya, to kup wyłącznik Zigbee (montowany na zewnątrz puszki). Ten "z zasilaniem" tylko ograniczy funkcjonalność lampy.
 11. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Ja mam w łazience (z WC) dwa czujniki ruchu, bo jeden nie obejmował prysznica. Czas ustawiony na 5 min. i w miarę się to sprawdza. Jednak jak się człowiek zasiedzi przed YT, to trzeba machać ręką [emoji23].
 12. Niestety nie podłączałem , ale podejrzewam, że IN z drugim IN są zwarte w samym przekaźniku, więc wchodzisz fazą na IN, a drugim IN wyprowadzasz fazę na L, który jest złączem zasilania przekaźnika. Dodatkowo możesz podłączyć fazę do S1 i S2 przez konwencjonalne przełączniki, którymi również będzie można sterować relayem. Jak dojdzie do Ciebie, to proszę napisz krótką relację.
 13. Nie mam tego czujnika, ale wydaje mi się, że bez bramki bluetooth można dodać go do Mihome, łącząc się za pośrednictwem telefonu. Podobnie jak w przypadku Mi Kettle. Co do funkcjonalności tego rozwiązania nie wypowiadam się. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie. Zresztą wątek niepotrzebnie założony, bo już ktoś niedawno napisał o tym czujniku...
 14. Dodaj ręcznie i wybierz Czujnik. Ewentualnie zmień region na Chiny. Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka