Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

@ gawronek i kazim
Przycisk aqary ma 1 klik a xiaomi ma 3 opcje klik, długie przyciśniecie, dwa szybkie kliknięcia. Tyle różnic jest.
I żaden sprzęt aqary nie działą z gatewayem V1.0. 
Tak ze trochę to nie tak jak piszesz.
Przycisk Aqary ma klik i dwa szybkie klikniecia :)fbdd5a783e6454f8f713d3be79fcab4a.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dziadunia napisał:

Ciekawa sprawa z tą kamerą. Z opisów funkcji wynika, że będzie miała także funkcję gatewaya i będzie można dodawać do niej subdiwajsy, a jednocześnie będzie mogła pełnić rolę wzmacniacza dla "normalnego" gatewaya. Jeśli tak faktycznie będzie to ponieważ zaczynam się zbliżać do kresu możliwości mojego gatewaya można będzie pomyśleć o zakupie takiej kamery i wprowadzeniu np. stref dla czujników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Pytanie techniczne. Powiedzmy, że do wtyczki Zigbee podłączyłem zwykłą lampę stojącą, wtyczka przełączona na off. Czy w przypadku braku prądu wtyczka nie zresetuje ustawień i tym samym nie przełączy się na „on”?
I jeszcze pytanie z innej beczki. Jak wygląda sprawa VAT. Większość rzeczy kupuje w GB - wysyłka „priority line” i nie ma problemu, niestety zestaw Smart Home nie ma tej opcji... wiec pewnie szansa jest duża.


MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Parę stron wcześniej pytałem o oświetlenie. Zapytam znowu :) Chodzi o to, że zastanawiam się, czy nie kupić np. 2 żarówek zamiast planowanych 3 i pasków LED,  z czego jeden Xiaomi w wersji RGB, aby się go fajnie dało sparować i tworzyć w pokoju ładny klimacik przez aplikację. Całe oświetlenie ma służyć jako dodatkowe do pokoju. Problem polega na tym, że ów pasek LED jest drogi. Dużo taniej mogę zakupić jakiejś innej marki, ale wtedy zaś nie będzie parowania przez aplikację. No i pytanie czy warto. Bo z jednej strony drogo, a z drugiej obsługa oświetlenia przez 2 apki.... hmmmm. O jedną za dużo :). Kolejne pytanie to o oprawę. Myślicie, że wsadzenie żarówek w taki klosz to dobry pomysł? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00037980/   Nie chcę aby światło było jakieś zbyt kierunkowe, a tutaj takowe właśnie dostanę. Miał ktoś kiedyś z takim kloszem do czynienia? Mleczny kolor nie stłumi żarówki RGB? Jak ktoś ma jakiś lepszy a podobny cenowo pomysł to proszę o podzielenie się nim :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

9 godzin temu, czesiek napisał:
Czołem. Pytanie techniczne. Powiedzmy, że do wtyczki Zigbee podłączyłem zwykłą lampę stojącą, wtyczka przełączona na off. Czy w przypadku braku prądu wtyczka nie zresetuje ustawień i tym samym nie przełączy się na „on”


MI4

 


Zależy od tego ustawienia:

c92c9edf1d7a22f421ad8874dba927dc.jpg

Zapamiętuje stan sprzed zaniku napięcia. Z wykorzystaniem smart gniazdka mam podłączone oświetlenie sufitowe w salonie i podszawkowe w kuchni.
Co do VAT, to u mnie zestaw przeszedł bez. Zamawiałem z Ali. Ale na to nie na reguły. Możesz co najwyżej zamówić elementy osobno.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

 

Edytowane przez Browcofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Browcofil napisał:

 Co do VAT, to u mnie zestaw przeszedł bez. Zamawiałem z Ali. Ale na to nie na reguły. Możesz co najwyżej zamówić elementy osobno.

Dzięki za wyjaśnienie :-)W takim razie zacznę kompletować pojedynczo.Jeszcze tylko prośba o potwierdzenie czy gateway z linku poniżej jest tym najnowszym?

https://m.gearbest.com/living-appliances/pp_344667.html

Edytowane przez mrosi
nie ma to jak zacytować post nad Twoim, przewalając go wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś problemy z aplikacją Gearbestu? Nie mogę podejrzeć trackingu paczek. 
Użyj polskiej aplikacji alipaczka.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Dzisiaj zamontowałem na zewnątrz kamerę Yi Ant 720p.
Użyłem takiej obudowy, która prawie że jest plug& play. Musiałem jedynie zeszlifować to oczko, które jest w środku szybki i wywiercić nowy otwór na kabel usb. Koszt 7.80 USD na aliexpress.c58ccdb237d6469cc74d274f24e6e1ad.jpgdca2cbb183504b30c6924089e501780f.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję kupić zestaw czujników do drzwi i okien z zamiarem sprzężenia z oczyszczaczem powietrza. Znalazłem dwie wersje mi i aqara:

https://www.gearbest.com/access-control/pp_626703.html?wid=21&lkid=11417459

https://www.gearbest.com/smart-light-bulb/pp_257677.html?wid=21&lkid=10304301

Którą wersje mam kupić? Gubię się z ich rozwiązaniami smart, ponieważ produkty się dublują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2017 o 16:46, Phil_ips napisał:
Dzisiaj zamontowałem na zewnątrz kamerę Yi Ant 720p.
Użyłem takiej obudowy, która prawie że jest plug& play. Musiałem jedynie zeszlifować to oczko, które jest w środku szybki i wywiercić nowy otwór na kabel usb. Koszt 7.80 USD na aliexpress.

Jak kamera radzi sobie nocą jak jest włączone podświetlenie ir ? Nie odbija się od szkła obudowy?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbija się. Muszę dokonać małego tjuningu. Fabrycznie obudowa ma pierścień zabezpieczający oczko kamery przed odbijaniem się podczerwieni. Ponieważ mimo wszystko obudowa była delikatnie zbyt płytka trzeba było zeszlifować tenże pierścień. Dlatego "uszczelnię" obiektyw gumowym simmeringiem i powinno być ok. Większym problemem za to jest tłumienie sygnału wifi przez obudowę. Ale z tym już sobie poradziłem.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 00:35, homman napisał:

UWAGA UWAGA NA ZAPALS JEST LAMPKA PHILIPS XIAOMI biurkowa za 35$ z okazji 11.11

Sam kupowałem niedawno jeszcze po 50$.

Lampka ma tylko 1 wadę. Nie da się włączyć samej lampki tylnej.

Znaczy tej? Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej że się nie da to bym nie kupił :D

IMG_20171106_062743-780x1040.jpg

Edytowane przez kicekpicek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gawronnek

Jak masz w swojej okolicy Castoramę (może w innym tego typu też będzie) zobacz czy nie mają takich puszek https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-elektryczne/gniazda-i-laczniki/natynkowe/pozostale-akcesoria/puszka-ospel-akcent-natynkowa-uniwersalna-biala.html#product - powinny pasować - ale nie sprawdzałem, trzeba by zabrać włącznik i przymierzyć.

Ewentualnie puszka również od Ospel'a ale seria Impresja.

 

Chyba ze jesteś z Poznania, to mam kilka sztuk (podtynkowych z Chin) na zapas :P

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...