Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, rezmus napisał:

bramka fabrycznie nowa, czy juz byla podpieta? upewnij sie, ze apka ma wszystkie uprawnienia w tym do lokalizacji. bt czasem robi problemy, jak masz inny telefon to zobacz, czy na nim pojdzie.

Bramka nowa, raz ją podłączyłem później musiałem zresetować bo podłączyłem nie do tej sieci co trzeba ( mam osobną sieć bez dostępu do lanu ). Od tego momentu brama przestała się łączyć. Testowałem na p40 lite i na starym redmi 4a, na różnych wersjach apki i na twojej modowanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiles update lub probowales robic? znajomy wczoraj odebral nowa bramke mijia v3 eu i przy probie update mial fail. po tym bramka nie chce sie sparowac przez bt. udalo mu sie podpiac do mi home na okolo (sparowal na ios z homekit, pozniej z mi home na ios podpial po konto mijia), ale ble/zigbee nie dziala. odeslal do sklepu.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać co zrobić aby pojawiła się znowu opcja w apce zmodowanej typu "czyszczenie nawilżacza". Poprzednim razem, czyli przed zasubskrybowaniem twórców ta opcja była po angielsku, teraz znikla. Oczywiście jest to opcja zbędna dla mnie, ale jeśli jest możliwość jakoś dodania jej do automatyzacji, żeby woda nie stała to byłbym wdzięczny za odpowiedź. Posiadam Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2 w wersji europejskiej, połączonego przez Chiny i zaktualizowanego do chińskiej wersji.

Screenshot_2020-12-21-21-28-33-458_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem z czujnikiem zalania Aqara. Używam bramki Aqara V3. Wszystko do tej pory działało poprawnie ale po usunięciu urządzenia z Xiaomi Home nie jest już dostępny na liście wszystkich urządzeń. Wiem, że mogę ten czujnik sparować ręcznie trzymając 3sec przycisk na bramce ale w tej opcji czujnik nie pojawia się na liście dodanych urządzeń i nie ma możliwości ustawiania scen. 

Po przełączeniu się na serwer rosyjski czujnik znajduje się na liście dostępnych urządzeń ale wolałbym go nie używać.

Znacie jakieś rozwiązanie? Dodam że używam bramki i czujnika w wersji EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Dnia 23.08.2016 o 17:48, homman napisał:

Po 1 jedna przejściówka a nie dwie

Po 2 sa przesciowki dobrej jakości na caly swiat po ok 1,5 dol lub za rogiem w elektrycznym np

eu-plug-adapter%20(1).jpg

A co do jakosci tych malych

tylko te sa tragiczne http://img.dxcdn.com/productimages/sku_290024_1.jpg

te np sa ok

http://i.ebayimg.com/images/i/131121455629-0-1/s-l1000.jpg

Po 3 smart gniazdka to nie smart dom

xiaomi ma 3typy gniazdek

1 wifi

2 wifi ale 230 i usb

3 zig bee te dzialaja z smart gatewayem

Dobrej jakości to są te, może nie są najtańsze.

1.jpg

2.jpg

 

 

Czy ktoś miał doświadczenie z Aqara hub? Podobno można nim sterować przez asystenta google. Ciekawi mnie czy też pozwala na używanie jakiegoś urządzenia na zigbee, głównie chodzi mi o włączniki światła podtynkowe aqara. Np. gniazdko ZNCZ04LM działa z google home przez bramkę V3.

Edytowane przez MrVlad
dodatkowa pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 25.01.2021 o 17:33, [email protected] napisał:

Witam. Ponownie. Chciałbym rozszerzyć swój smart domek poprzez otwieranie bramy garażowej z appki xiaomi. Jest do kupienia jakiś przekaźnik który działa jako przycisk ? (Brama garażowa jest podpięta do przycisku "sprężynującego" )

sprobuj z shelly 1 na youtube brama garazowa na wifi za 50 pln

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Zakupiłem 4 czujniki Mi Temperature and Humidity Monitor 2 oraz bramę Xiaomi Gateway 3 wszystko sparowało się bez problemu ale zauważyłem, że czujniki przekłamują temperaturę o 1.2C. Szukałem rozwiązania na własną rękę w internecie i za pomocą custom firmware, które udało mi się wgrać przez tą stronę Telink Flasher v3.3d (pvvx.github.io) byłem w stanie ustawić odpowiedni offset temperatury na czujnikach. Jest niestety teraz inny problem. Niema już możliwości połączenia  czujników z aplikacją MI Home, mimo ich skasowania z aplikacji i ponownej próby parowania. Macie jakiś pomysł co zrobić, żeby to zagrało? 

Czekam na waszą pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej :) Byłbym ogromnie wdzięczny, jeśli ktoś dałby znać

1. Czy czujnik aqary window-door będzie działał z bramką Mi2? Jeśli tak, to dodać go jako mi czy jakoś inaczej?

2. Czy wersja global czujników mi będzie działać z wersją europejską bramki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, daroz napisał:

Jeśli tak, to dodać go jako mi czy jakoś inaczej?

W MiHome w naszym regionie jest na liście jako Czujnik drzwi i okien Aqara, tak to trzeba dodać i powinno działać. Wersja europejska to to samo co globalna. Bramka Mi2 jest trochę stara i może nieobsługiwać niektórych nowych urządzeń, ale w tym przypadku powinno działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, FromWP napisał:

W MiHome w naszym regionie jest na liście jako Czujnik drzwi i okien Aqara, tak to trzeba dodać i powinno działać. Wersja europejska to to samo co globalna. Bramka Mi2 jest trochę stara i może nieobsługiwać niektórych nowych urządzeń, ale w tym przypadku powinno działać. 

Bardzo dziękuję za pomoc. A czy wiesz może jak jest z czujnikiem wycieku oraz czujnikiem wibracji i ta bramka? Mozna gdzies sprawdzic kompatybilność bramki i czujnika oprócz aplikacji xiaomi home?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak dany czujnik jest na liście urządzeń które mozna dodać to powinien działać. Nie wiem gdzie dokładnie mozna to sprawdzić, (moze zapytanie na forum xiaomifans pl) ale tylko nieliczne urządzenia Aqary działają z MiHome i naszym regionie. Aqara ma swój własny AqaraHome. Wiem że modowana aplikacja MiHome i dodatkowe pluginy cos tam wiecej potrafią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś sprawdzał może Aqara Wall Switch D1 lub i E1?
Widzę, że można dodać do gateway v3.
Jeśli, któreś działa to czy będzie też działać z Google Home?

Używam modowanej apki na regionie EU.

Edytowane przez MrVlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...