-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
3x wyszedł razem z 3s (czyli nowszy od 3), mają ten sam rom. Niczego nowszego z Androida też nie dostały, miały 6 chyba od urodzenia. Dostały tylko Miui 10. -
nie mogę włączyć Redmi 3 - power nie działa
FromWP odpowiedział(a) na ContadorPL temat w Problemy techniczne
A ten po prawej nad niebieskim zmienia język na angielski, będzie łatwiej. Musisz wymienić przyciski, koszt niewielki. -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
FromWP odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Albo to nie jest oficjalny rom, co jest bardziej prawdopodobne.- 8 784 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Był taki błąd, ale po komunikacie że konto nie istnieje, wystarczyło kliknąć utwórz i po kliknięciu akceptacji warunków umowy już konto istniało, nie trzeba było tworzyć nowego. Chyba niepotrzebnie tworzyłeś nowe, a opaska raz sparowana z danym kontem, bez odparowania z innym się nie połączy. Spróbuj się jeszcze raz zalogować w aplikacji do tego pierwszego konta.
-
Warstwa z sekundami zachowuje się dziwnie, potrafi zasłaniać inne elementy zajmując całą linię (nawet jak jest przezroczysta), ale nie zasłania godzin i minut. Dlaczego tak jest trudno powiedzieć, ale niewiele, a właściwie nic nie można z tym zrobić. W edytorze można zmieniać kolejność warstw tylko dla godzin i minut, reszta żyje swoim własnym życiem.
-
Dziwne zachowanie redmi. Blokowanie samoczynne itd.
FromWP odpowiedział(a) na lukaszcba1989 temat w Problemy techniczne
Nie będzie ok, to inny telefon i rom. Ostatni rom dla Redmi 3 (pro) to stable 9.6.2, ale trudno znaleźć wersję fastboot, a taka potrzebna do MiFlasha. Tu są linki, ale ten do romu fastboot nie działa http://en.miui.com/thread-3661984-1-1.html -
Czekanie na nowszy fw w nowym MiFit najrozsądniejsze, ale nie wiadomo czy i kiedy to wydadzą. Jest nowa beta 3.5.5.1, ale fw bez zmian.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Też, bo nie ma i nie będzie nowszych oficjalnych romów china. To już staruszek. -
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Najnowszy i zarazem ostatni, recovery dla Redmi3 (link do fastboot z tego wątku nie działa) http://en.miui.com/thread-3661984-1-1.html Redmi 3s/3x to inny telefon i rom. -
Jest nowa beta MiFita 3.5.3.1, z nowym FW i GPS. Pojawiła się zakładka "Lokalne tarcze', ale na razie nie wiem jak to ma działać.
-
Kupiłeś (chyba nieświadomie) telefon przeznaczony wyłącznie na rynek chiński, którego polscy dystrybutorzy (jest dwóch oficjalnych) nie sprzedają i nigdy nie sprzedawali. Dodatkowo masz wgrany jakiś stary nieoficjalny rom niewiadomego pochodzenia i mogą być problemy z wieloma rzeczami. Nigdy nie było romu global dla tego modelu. Musisz zacząć od wgrania normalnego romu, Miuipolska który nie udaje globala. Poradniki masz na tym forum, ale jak nie masz doświadczenia w tym temacie to łatwo nie będzie.
-
Lte-A czyli agregacja pasm w Redmi Note 5 global
FromWP odpowiedział(a) na WellDone temat w Dyskusja ogólna
Raczej tak. Znaczek można wymusić, agregacji chyba nie. -
Jakbyś chciał np używać płatności zbliżeniowych. Na romie global z odblokowanym bl nie zadziałają, a zablokować nie możesz. Jak chcesz wgrać rom eu to tu nie ma problemu, działają z odblokowanym bl. Jedyny problem z chińską wersją to to że jesteś skazany na custom romy (romy Miui eu/pl to też customy) jak chcesz używać płatności zbliżeniowych.
-
Napisane że odblokowany, ale nie będzie można zablokować, bo to wersja na Chiny z wgranym globalem.
-
Tak, chodziło o GPS, który jest aktualizowany do starszej wersji z MiFita. Nowsza wersja 3.5.2 aktualizuje GPS na nowszy, może coś to zmieni. Do określenia wysokości wskazania GPS też są chyba uwzględniane, razem z pomiarem ciśnienia.
-
Jakiej wersji MiFita używasz? Jak to wina aktualizacji AGPS, to powinna wystarczyć instalacja starszego modowanego MiFita. Akurat AGPS zawsze wgrywa ten zawarty w MiFit. Albo nowszą wersję, bo dla Bipa ostatnio tylko AGPS zmieniają.
-
Programem "My WatchFace" ze sklepu play. Nie potrzeba instrukcji, sam poprowadzi Cię za rękę. Jak chcesz wgrać własną, to wybierasz w menu Set my Watchface i wskazujesz wgrany plik .bin tarczy (zastąpi wybraną z domyślnych w MiFit). https://miuipolska.pl/forum/topic/31226-amazfit-bip-tarcze-bin/?do=findComment&comment=472434
-
Zupełnie niepotrzebnie. Wystarczyło na chwilę wyłączyć i włączyć BT w telefonie. Zegarek i opaski synchronizują czas podczas łączenia z MiFit (po jego utraceniu).
-
Ja bym jeszcze równolegle z tym MiBoxa do fabrycznych przywrócił, nawet jak już to kiedyś robiłeś.
-
Najprawdopodobniej powoduje to jakaś zła aktualizacja zainstalowanej aplikacji (której być może nawet nie używasz). Powrót do starszej wersji romu raczej nie ma sensu. Chyba lepszym i prostszym rozwiązaniem jest reset do ustawień fabrycznych. Podobno ostatnio Google Duo zżera dane i baterię, może to to. Wystarczy odinstalować aktualizacje, albo aktualizować, bo najnowsza wersja naprawia problem (jak odciąłeś go od świata to sama się nie pobierze).
-
Jak go nie odparowałeś w MiFit to nie prosi. Chyba wystarczy uruchomić MiFit-a i sparować.
-
To jeszcze to: https://miuipolska.pl/forum/topic/29051-amazfit-bip-oraz-mifit-modyfikacje/?do=findComment&comment=470886
-
Takiego rozwiązania (żeby różne czcionki były instalowane w zależności od lokalizacji czy języka) Huami nigdzie nie wprowadziło. Tak było by to możliwe, ale dla nich jak widać zbyt skomplikowane. Czcionki używane w powiadomieniach są instalowane w Bip-ie w innym miejscu niż FW i te w nim zawarte, wykorzystywane w interfejsie. Zmiana rozmiaru tej przestrzeni nie jest chyba taka prosta, a nie pomyśleli o tym przy tworzeniu romu.
-
Do tego żeby wyświetlało poprawnie po polsku wystarczą. Wszystkim polecam wgranie polskich, najlepiej pogrubionych, bo to w miarę bezpieczne, lepiej wygląda, czytelniejsze i zostaje na zawsze, nawet po wgraniu nowszego WF (o ile nie pojawi się takie z innymi czcionkami).
-
Nie przesadzaj, są bardzo ważne, ale niszowe dla Xiaomi. Nie ma się z czego cieszyć, bo w miejscach polskich znaków masz dziwne "wygibasy". Z Androidem po wgraniu polskich czcionek i modowanym MiFit mamy po polsku.
