Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Myślisz że sam na taki pomysł nie wpadł? Aż dziwne że tym razem "łaskawie" nowy post dostał tylko ostrzeżenie, a nie wylądował w koszu, jak wiele innych, dużo rozsądniejszych.
  2. Wedle testów Mi 8, ale różnice w testach mogą być spowodowane różnymi wersjami romów testowanych egzemplarzy. Jakość powinna być podobna, raczej trudno zauważalna w normalnym użytkowaniu.
  3. @neotion Apele już były, ale nic nie dały. Możliwe że nie bardzo się da wgrać wszystkie języki na raz, bo za mało miejsca w pamięci na fonty przeznaczyli. Dodatkowo wygląda na to że Bip jest już produktem "schodzącym", bo przestali nawet nowsze FW dla niego wydawać. Prawdopodobnie pracują nad następcą.
  4. Niestety nie masz racji, Z Bip-em i polskim językiem oryginalny MiFit z Androidem nie pokazuje. MiBand 3 pokazuje, ale tam są fabrycznie wgrane polskie czcionki. W Bip-pie najprawdopodobniej z powodu braku polskich znaków to niestety zablokowali. Chyba się wstydzą, a nie biorą pod uwagę tego że potrafimy sami te polskie znaki wgrać.
  5. Domyślnie jest żeby Miui tym sterowało, a nie włączone oszczędzanie. Co do ubijania, jak aplikacja jest zamknięta i nie działa w tle to i powiadomień nie będzie. Jest jeszcze zezwolenie na uruchamianie aplikacji w tle, może to u Ciebie wystarcza. Tych ustawień jest sporo i nie w każdym telefonie, romie musi to działać tak samo.
  6. Dla MiFit sen jest tylko w nocy. Tak jest, zawsze było i nie można tego zmienić.
  7. Ale rower stacjonarny, to nie bieżnia. Trudno żeby pokazywało prawidłowe wartości jak masz ustawiony inny typ treningu.
  8. Nawet jak klikniesz na zębatkę w prawym górnym rogu i zaznaczysz "pokaż systemowe"?
  9. Rzeczywiście tu nie ma, trochę to jest pogmatwane. U mnie to jest w Ustawienia, Bateria i wydajność, Wybierz aplikacje (w ustawieniach trzeba pokazywanie systemowych włączyć).
  10. A sprawdzałeś Ustawienia, Zainstalowane aplikacje i tam Gmail, oszczędzanie baterii? Tam powinno być "bez ograniczeń" i dodatkowo kłódka na Gmailu na ekranie historii otwartych aplikacji.
  11. Jedyne co można jeszcze zrobić, (ale nie musi pomóc) to rozładowanie do zera, naładowanie i ponowna próba połączenia z oryginalnym MiFit. Jeżeli jest na liście sparowanych, to trzeba zacząć od odparownia w MiFit i parować jako nowe urządzenie. Niestety przerwanie procesu wgrywania fw zawsze jest niebezpieczne.
  12. Chyba w każdej apce systemowej w której mogą pojawiać się reklamy masz w menu opcję "Odbieraj propozycje". Jak to zaznaczysz to masz propozycje=reklamy. Co do cleaner-a to to jest chyba w ustawieniach ogólnych Panelu sterowania. Dodatkowo zawsze można wyłączyć, albo odinstalować programik msa od Xiaomi odpowiedzialny za reklamy. Jak to zrobić na globalu bez twrp, czy roota znajdziesz na tym forum. Na motywy w globalu w naszym regionie na razie nie ma szans. Ustaw np Szwajcarię i zaczną działać (Rodo tam nie sięga).
  13. Tak, tylko bieżnia nie potrzebuje. Cycling, to jazda na prawdziwym rowerze i bez przemieszczania się niczego nie zapisze. W MiFit jest podobnie.
  14. Redmi 6 jest na Mediateku, co może (nie musi) skutkować gorszym wsparciem w przyszłości. Panuje ogólne przekonanie (nie wiem na ile słuszne), że telefony z Mediatekiem należy omijać.
  15. Nie ma plamek, bo komunikacja z aparatem nie działa. To wygląda na problem fizyczny, czyli raczej reklamacja. Jak tylko czasami działa, to prawdopodobnie coś nie kontaktuje, stąd brak komunikacji z aparatem. Możesz jeszcze przetestować aparat w Engineering Mode, Single Item Test. Engineering Mode uruchomisz klikając 4 razy w Wersję jądra w Ustawienia, Informacje o telefonie.
  16. Tak, w MiHome w ustawieniach urządzenia jest opcja wyłączenia dźwięku i podświetlenia.
  17. Nie musisz, wystarczy wgrać tylko plik z polskimi fontami (najlepiej pogrubionymi bo czytelniejsze), tak jest najprościej i najbezpieczniej. Jak mają być powiadomienia (ID dzwoniącego i od kogo sms) to zmodyfikowany MiFit (pogoda będzie dodatkowo po polsku), albo menu telefonu angielskie z oryginałem.
  18. Tak, albo po prostu wyłączyć odblokowanie w pobliżu w ustawieniach telefonu, Ekran blokady, zaawansowane. Modowane MiFity mają z tym problem, ale ustawione opcje w oryginale zostają.
  19. Ja mam najnowsze oryginalne 1.1.2.05 i Mifit oryginał lub mod. Wątpię żeby starsze FW miało aż tak duży wpływ na zużycie baterii. Bardziej ilość powiadomień, jasność podświetlenia i tarcza zegarka. Możliwe że program do obsługi (MiFit, N&F czy jeszcze coś innego). Podświetlenie ustawione na max przy dużej liczbie powiadomień potrafi zużyć sporo więcej energii od pulsometru. Żona w swoim Bip-ie ostatnio przypadkowo ustawiła max podświetlenia, co znacząco wpłynęło na zużycie energii.
  20. Wiem, czepiam się, ale mam jeszcze uwagi (tak żeby dążyć do perfekcji). Wskaźnik baterii umiejscowiony już lepiej, ale ideałem było by gdyby jego wysokość była zbliżona do wysokości sąsiadujących cyfr. Godzina i minuty są trochę za blisko krawędzi. Na podglądzie się mieszczą, ale na żywo prawdopodobnie niektóre skrajne cyfry mogą być ucięte.
  21. Jest napisane po chińsku żebyś kliknął ten link, jeżeli twoja przeglądarka nie reaguje. Klikałeś? Jak nie masz oficjalnego romu to tak czy inaczej nie odblokujesz.
  22. Tak, do tego nie potrzebne połączenie z telefonem. Bez telefonu też, ale w sposób jaki został zaprogramowany MiFitem, czy inną aplikacją. Jak się wyłączy automatyczny pomiar to nie będzie mierzył i zagęszczał. Tak czy inaczej to de dywagacje na temat tego że robi to częściej niż zaplanowano, trochę bez sensu (przy jego czasie pracy bez ładowania). Ma to jakiś sens i chyba pomaga w analizie aktywności. Mam ustawiony pomiar pulsu co 5 minut (jak wykryje aktywność mierzy oczywiście częściej), asystenta snu i bateria wystarcza na około 30 dni.
  23. Na eu powinno, na globalu z odblokowanym nie będzie.
  24. Musisz kliknąć tu: i się pojawi to:
  25. Najnowsza wersja GB 0.30 już nie ma problemów z rozłączaniem i ponownym połączeniem. Poprzednie miały (przynajmniej u mnie).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...